Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liverpool FC -YNWA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma Enrike je amater, on treba da se proda ako je to ikako moguce, ili da se posalje na pozajmicu. Mislim da su nam napadaci najbitniji, ovo ostalo je sve bonus. Ako se dobro uvali nekome Sterling, moze i neko zvucnije ime, ja bih voleo da ode Sterling a da se te pare uloze u dovodjenje Iguaina. Ne znam kakav ugovor ima Song, ali ako bi njega uzeli za dz to bi bio odlican potez i pored njega uzeti jos jednog dobrog veznjaka, ja bih tu isao na Musu treba da pariramo Maticu i Cupi. Kad bi se ovo iznad dovelo, lagano u top4 sledece sezone. Ali necu ja dosanjati taj san. Svakako ako se proda Sterling dovesti Musu ili Iguaina.
    IMG-20190614-192941
    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

    Comment


    • Originally posted by SOMI View Post
      Ja sam vise za otkaz Brendonu. Nije on neko ko moze pomoci Liverpulu i nije bas nevin u svemu tome sto si nabrojao. On je tu najveci krivac, prije svega mislim na transfere i igru ove sezone. Malo mi je glupo sto svi pominju famozni komite i ta ostala sranja, ok jesu krivi ali nisu oni odgovorni za igru. Brendon je taj koji motivise ekipu, on je taj koji postavlja taktiku, on je taj koji odlucuje ko ce igrati i itd. Ok imao je problema u prvoj sezoni, novi tim, novi pocetak, druge ambicije i jos mnogo toga. Sve je to tesko ali realno imao je podrsku vecine navijaca. Drugu sezonu necu da pominjem i dalje mislim da rezultat koji je postignut iskljucivo zahvaljujuci Suarezu, Staridzu i napadackom fudbalu i nekoj ludjackoj sreci i strasti koji je proizvodio Suarez i Dzerard. Sad, 3 sezonu je pokazao kako se snalazi u svemu tome u nekom realnom okruzenju. Mnogo gresaka prije svega mislim na motivisanje, na hiljadu glupi formacija i jos vise glupavih izjava koje je dao. Covjek izjavi da tim moze da zavrzi drugi a onda dodju derbiji sa Mancesterom i Arsenalom i tim dozivi takvo gazenje. O sprdnji i blamiranju u ligi sampiona necu ni da pricam.
      Jos nesto, mislim da u timu ima dosta igraca koji ga nepodrzava i da ima mnogo vise problema nego sto se cini.
      Sve to stoji, negde se slazem, a negde i ne, sto je i razlog zasto sam trenutno neopredeljen po tom pitanju. Daleko od toga da je Brendan nevin, ove sezone je velikim delom on zasluzan za neke kikseve, cini mi se da je previse prekombinovao ekipu trazeci pravih 11, za sada se pokazao kao ne toliko jak motivator, i zaista je pitanje kako ce izgleda svlacionica sledece sezone sada kada nema Kapitena.
      Ali generalno imao je problema sa odabirom igraca i tu dolazimo do te politike dovodjenja igraca i famoznog komiteta.

      Tu je krivica jednostavno kolektivna i ne zelim da uperim prst striktno u njega. Velika greska jeste planski nerad nakon propalog dovodjenja vec one prve mete, u ovom slucaju Alexisa Sancheza. Tu je vec moralo da se radi na planu B, a ne da se srlja u dovodjenju Maria Balotellija, sto je po mnogim izvorima bio odabir komiteta. Neki ce reci, kao sto i Nash istice, da je to greska Brendana jer ga je uzeo, ali kad se malo bolje sagleda situacija, iz njihovog profesionalnog ugla, a ne ovog naseg, da li je bilo realno da tim udje sa samo dva zdrava napadaca, pritom da nijedan od njih nije vidjen kao prva opcija nakon Sturridgea koji se povredio (i koji je cini mi se najveci razlog sto mi nismo u top4) ? Mislim da nije, i zato je BR preuzeo kocku na sebe i unapred izgubio.

      Sto se tice te famozne izjave, ona se poprilicno izvlaci iz konteksta. BR generalno ima prosecan PR i media handling, ali u toj izjavi nista lose nije rekao, isticuci da timu nije cilj striktno 4. mesto, vec da se zavrsi na najvisem mogucem mestu, a u tom momentu je ionako City bezao 4 boda na drugom mestu, a on je cisto dao naznaku da LFC ima mogucnost da zavrsi drugi.

      Sto se prosle sezone tice, vec je postala praksa da se za rezultate nagradjuju igraci, a za poraze trener. Ne zelim da prihvatim takav stav. Od pocetka one druge polusezone kada su dosli Cou i Danny, filozofija o kojoj je on pricao jasno se videla, i verovao sam da ako se ovako nastavi i sledece sezone, da imamo sansu za to 4. mesto. Imali smo dominantan posed protiv slabijih ekipa, a protiv ovih jacih smo unistavali na kontra napade, napadacka igra je delovala kompletno, jer smo davali golove na koji hoces nacin.
      E tu ovaj dvojac stupa na scenu. Suarez je uvek bio dobar, ali te prve godine, jasno se videlo da mu fali ta zavrsnica, pa cak i u drugoj sezoni gde je napravio najveci napredak, i dalje je masio nemoguce i cini mi se da je najveci razlog napadacka filozofija Brendana koja mu je omogucila u toj prvoj sezoni kod njega da da 23 ili koliko vec golova. Daleko vise je dolazio u poziciju za gol sanse, a posle mu je i Sturridge omogucio fin prostor, a sledeca sezona je ona gde ja vidim napredak u tom segmentu, a i razlog vise jer su on i Sturridge igrali poprilicno veci broj utakmica, i najveci bonus je igranje Sterlinga, za kojeg je opet Brendan zaduzen. Nije to tek tako, stavis tri igraca i razumece se, mislis to je to, za to sluzi trener da uspostavi tu hemiju izmedju njih.

      Stivijeva rola te sezone je isto bila presudna, gde si od igraca koji veci deo svoje karijere proveo na pozicijama gde ne treba stroga disciplina, napravio sasvim dobrog control tempo igraca koji strpljivo bira dodavanja i gradi igru, ali je rizik bila upravo odbana, koji se preuzeo jer je ofanzivna postavka i trio u napadu sve nadomestio. Hendova free rola kao side veznjaka, je nesto sto je on napravio od njega, postao je vrlo bitna karika u tom prelazu iz odbrane u napad, sjajna ubacivanja, pravi sistemski igrac, a cak je i Coutinho malo napredovao u tom defanzivnom delu kao side veznjak, gde je bio malo dalje od gola, ali je davao dobar doprinos.

      Krizni deo sezone kod odbrane, i prebacivanje na 3-5-2 je isto novina koju je on uveo i koja je dosta dobro popravila taj zadnji deo kada napad nije radio. Umeo je itekako takticki da se prilagodi kada treba, i najveci poraz u taktickom smislu je taj bolan poraz od Chelsea, gde je Mourinho pokazao svoju takticku nadmoc, ali cak i taj mec nije morao da izgubi, da nije bilo vec cuvenog "klizanja" Gerrarda kod prvog gola, i katastrofalnog pasa Aspasa kod drugog gola, direktne greske koje su predvodile golu su cisto individualne.

      Tako da, kad se sve sabere, nije tu sve protiv njega, ima on tu zasluga, ali je dosta toga ukaljao ovom sezonom, koja je teska za objasniti, jer mnogobrojni faktori su uticali, a najvise ta povreda Sturridgea, koji da je bio zdrav kao prosle sezone, mislim da bi se (da se ne ljute Djavoli, a i Topdzije) sa ovako slabom konkurencijom u top4 mogli boriti konkurentno. Mi smo cak i ove sezone imali taj niz, ali videlo se da tim nije na potrebnom nivou i to je to.
      Ima tu i ona prica, da je jednostavno prosla sezona bila previse overachieving, top4 je bio cilj, a BR i ekipa su otisli korak dalje, i da je mentalni poraz najteze pao nekim igracima, najvise Stiviju.

      Novi trener nece mnogo resiti, ako se taj interni deo ne sredi, nekako sam u to uveren, zato i cenim, da ako to bude na nekom visokom nivou ovog leta sto se transfera tice, da i Brendan moze ispoljiti ono najbolje, jer on nije neznalac i pokazao je da moze, ako ima prave igrace, pa cak i pola, jer onaj tim prosle sezone ni u ludilu se nije smeo prosetati do top4, a ne da je to uradio, nego je aktivna borba za titulu bila, nesto sto niko nije ni pomislio da moze biti slucaj.
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Fresko, iz svakog trenera mozes da izvuces nesto dobro, osim ako se ne zove Hodzson. Mislim da je Brendon previse dobio prostora u Liverpulu. Sve u svemu ako ostane i sl. sezone ocekujem isto kao i ove, presipanje iz supljeg u prazno. Slazem se sa ovim da je u Liverpulu ima mnogo vise problema i nije samo Brendan kriv ali on jedan od najvecih krivaca.
        Ovo za izjave sam ti dao samo jedan primjer a ima ih zaista jos mnogo.

        Comment


        • http://www.liverpoolecho.co.uk/sport...odgers-9292488

          Comment


          • Comment


            • Comment


              • Malopre sam video ovo, i zaista moram priznati da je ovaj agent, ili totalni amater, ili jednostavno glup. Ovakav besklasni pristup i neprofisionalizam samo pogorsavaju stvari. Ne znam da li je upucen da Raheem ima jos dve godine ugovora, i da ovakvo izlazenje u javnost, sa ovakvim komentarima, samo stete Raheemu. Verovatno misli da je Henry neka budala, pa ce sa ovim pritiskom postici nesto.

                O prozivanju Carre tek nemam reci.

                Sad idu price da nije to rekao nego nesto drugo, ali sumnjam da je to slucaj, cak i da nije, priblizno ovome sigurno jeste, ne bi LES izbacio clanak.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Totalno bezvezan tajming po karijeru da upadne u neko derišno stanje. Liverpul mu je idealan za nastavak sazrevanja, pa ako se naredne sezone ne napravi neki zaokret ka boljem i baš odigra dobru sezonu, onda može da radi trećinu ovoga i puca ne nešto "ozbiljnije".
                  Prilično nerezonska sutuacija, kakvi god da su motivi ili frustracije.

                  Sećam se da sam pisao kod vas da je zadržavanje Sterlinga u slučaju slabe sezone jedna od ključnih stvari za imidž i sliku kluba, ali ovakvu histeriju nisam očekivao koliko god da mi je u tom trenutku Rahim delovao kao neko ko se primio na strašno-sam-važan ulogu kada je Suarez otišao.
                  Mislim da ga je i Rodžersara preforsirao, da silno guranje u špic nije pomoglo niti u pravcu razvijanja pozicije, niti u mentalnom sazrevanju.

                  Sa ili bez Sterlinga, skoro iste nadogradnje će biti potrebne za narednu sezonu, dok njemu nikako ne treba da si napravi Sinkler-Rodvel-Ba rikverc koračanje u karijeri.
                  Last edited by Abel; 21-05-15, 12:53.

                  Comment


                  • Kakav debil, majko mila... A jos veci je debil ovaj mali Sterling, sto se kurci i umislja da je neko jaje. lnace uzeti dobre pare i poslati ga u Siti, pa nakon prve promasene 100% sanse neka ga zakucaju na klupu. A kad dodje na Enfild izlomiti ga sto je vise moguce.

                    Comment


                    • I evo, klub je otkazao sastanak sa Raheemom i njegovim zastupnikom koji je trebao da bude u petak.

                      Sources said the club feel that the agent's decision to go public with such a clear stance has rendered the meeting pointless.
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Agenti su najveći otrov modernog fudbala. Ne samo u ovom slučaju, nego generalno. Isto tako kao što treba kriviti agenta koji je zakuvao čorbu, treba kriviti i Sterlinga. Ta mala p**kica (moram da upotrebim ovu reč, jer ga opisuje 100%) bez imalo morala i svesti. Samo ti trči u 20oj godini za parama. Zato ćeš u 25oj da lupaš glavom u zid. Jedva čekam da pređe u neki top top klub i da konačno shvati kakva je prenapumpana p**kica. Kad bude igrao 20 utakmica po sezoni, doćiće mu iz rektuma u taj mali mozak...
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Najbolje bi bilo da Sterling ne ide nigdje. Ne vidim da je itko od navijaca klubova koji su kao povezani s njim pretjerano odusevljen

                          Comment


                          • Posle ovoga, sigurno ne ostaje u Liverpulu. Ja nešto mislim da će u Bajern, ne znam što...
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Sto se mene tice, slobodno nek ide preko granice, samo da ne dode k nama. Kako je krenuo vjerojatno ce profuckat karijeru kao i Owen.

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X