Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evroliga /Evrokup, Live, zanimljivosti 2017/2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Laza Kacanski View Post
    ,,najzanimljivi,,.deo koji je vidim ostao slabo ispracen je da ce se sa ovih prostora moci u EL samo preko EK uskoro.
    Ово је одавно могло да се наслути само је Ђорди сада то и отворено рекао. Играће богати са вишегодишњим лиценцама и биће једногодишњих "излета" у ЕЛ од стране неких тимова који се пласирају преко ЕК (апсурд је да ти исти вероватно неће моћи да играју ЕЛ и сезону после свог учешћа пошто неће имати вишегодишњу лиценцу а те сезоне кад буду у ЕЛ неће моћи да се пласирају преко ЕК).
    Што се АБА тиче она је већ направила такав полузатворен систем, пласман у АБА само преко АБА2, а попуна АБА2 из националних лига. Значи могу "мањи" тимови са простора бивше државе да кукају до сутра али немају моћ да ту нешто промене. Сад ће ови "већи" из АБА региона да то осете на својој кожи.

    Comment


    • To sto pises majstore je proslost, zivis u nekom izolovanom svetu...ne znam sta bi ti napisa, doce dan valjda kad budes mogao gledati Prokom, Zadar, Bosnu u EL...
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        To sto pises majstore je proslost, zivis u nekom izolovanom svetu...ne znam sta bi ti napisa, doce dan valjda kad budes mogao gledati Prokom, Zadar, Bosnu u EL...
        Može i sad da ih gleda, samo ne u EL [emoji23]
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Ceka da mu slektor izabere klub, pa ce da ih gleda
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Ili ćete i vi kao i ovi na fudbalu da navijate za raazne Utd, Reale...i slične domaće klubove?
            Zatvvoreni sisttem je sranje, koji klub iz regije može da isprati zahteve ĐBa? Ja se nikako ne mogu identifikovati sa Armanijem, Realmom, CSKA, Makabijem i sličnim klubovima.Možda je zaista budućnost u FIBA LŠ?
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • A sa Fenerom možeš? Koja je razlika?
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                A sa Fenerom možeš? Koja je razlika?
                Ni sa Fenerom, ja sinoć nisam navijao ni za jedan klub. Gledao sam košarku i .
                Predviđao sam da će Žoc sa Fenerom lagano da osvoji EL, zajebao sam se u predviđanju ali to ne znači da navijam za Fener. Simpatije imam za Crvenu Zvezdu i za REPREZENTACIJU Srbije.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Ok, niko nikoga ne sprečava niti treba da sprečava da navija za koga hoće i po bilo kom kriterijumu.
                  Tako da meni ne smeta da neko navija za Fener zbog naših igrača ili trenera (pojedine hebe što bi samo zbog trenera i jednog igrača koji je pritom stranac navijali, a ne zbog ova dva naša, ali to je druga priča) ili Bajern.
                  Meni će biti drago da oni pojedinačno imaju uspeha, ali daleko je to od navijanja.
                  Kada ne igra Zvezda navijam za IGRU koju neki tim prikazuje, i zato mi je drago što je Real pobedio jer oni godinama prikazuju ono što ja cenim u košarci.
                  Isto tako, ne mogu da navijam ni za jedan grčki klub jer su oni antiteza košarke, a Fener je tu negde između.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    To sto pises majstore je proslost, zivis u nekom izolovanom svetu...ne znam sta bi ti napisa, doce dan valjda kad budes mogao gledati Prokom, Zadar, Bosnu u EL...
                    Ja sam mislio da kod tebe postoji bar neko kriticko misljenje, kad ono ti uzimas zdravo za gotovo sve sto ti se nudi bez obzira da li je to djubre ili ne. Ne zivim ja taj zivot, ja sam ovde samo gledalac i kao gledalac imam pravo na svoje misljenje. Imas li ti svoje misljenje, ili sve sto ti se servira van granice Srbije uzimas zdravo za gotovo bez obzira koliko bilo neprirodno? To je jedna dusevna, kulturna i kriticna apatija ako prihvatis da si rob do te mere da se cak ne usudjujes ni da pomislis da preispitas vec uspostavljeni sistem iz straha da ne budes prihvacen od tog nekog toboze veceg autoriteta koji propisuje pravila.

                    I ja sam kao Ganac prestao da pratim fudbal iz slicnih razloga, a ako nas kao u fudbalu bace u neki treci cetvrti sesir verujem da ce se isto desiti i sa kosarkom. Fudbal bar i ne znamo da igramo, dok je sa kosarkom vec dijametralno razlicita situacija.

                    Comment


                    • Da je to tako kako vi zelite, FIBA ne bi prodala prava EL za citiram:500 HILJADA EVRA GODISNJE...o cemu mi dalje da pricamo....Jasno je da ljudi zele da svi imaju, nebitno sta radio u zivotu, koju skolu zavrsio ili koliko se pametan/glup rodio...Vi kontate da se igra to za pare, da treba klubovima, gradu, drzavi da donosi pare a ne da odnosi...

                      Treba sastaviti neku komunisticku ligu gde su svi jednaki, ne trebaju pare a gledaocima na ulazu davati po 10k eura...Niko ne brani da se gleda FIBA EL...

                      Jasno se vidi da je ovo dobar put, posto gro evropskih igraca ide u NBA i obratno...toga pre nije bilo...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Pa ko je kriv sto ti drzava ne uradi privatizaciju, trebas tu da se bunis a ne protiv Djordija to je poenta price. Imas uslove, ima talenta ali politicari ti ne daju klub zbog nesto glasova na izborima....Tako je i sa Cibonom, mislim da je Olimpija izasla iz te ljusture..Videces kako ce Buducnost podignuti ove sezone, Cedevita isto ulaze bori se a ti bi etoiz zemlje sam kosarke daj da igramo i ako necemo ista da ulzimo vec ako mozemo da ispumpamo sto vise para iz klubova......

                        Sad ce i Vesic da vam bude gradonacelnik, mi kakvi smo, bolje i ne zasluzujemo..Sve nam je neko drugi kriv...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Mmajstore kad se oslobodiš ksenofobije doživećeš prosvetljenje.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Mislim da do sezone 18-19 traje ugovor ABA i EL.
                            To znaci da ce prvak naredne sezone ici u onu narednu 19-20 u EL, odnosno ono sto je Laza napisao.
                            U EL samo preko osvajanja EK...
                            Koje ce to sranje biti...
                            Adios partizan, adios zvezda, buducnost, cedevita, olimpija...

                            Comment


                            • Sta vi pisete...mozda ce se potpisati novi ugovor? Niko nije mislio o tome....Ne mogu ti dati 2 mesta, ako u ligi imas tri kluba koja mogu igrati EL...Kad podignemo stepenice u nasoj ligi onda ce moci....Zamislite da se el vodi preko nase lige...samo kkcz i kkp...kad se napravi u ABA, 5-6 stabilnih klubova, kao u ostalim ligama, onda ce moci vise...prosto ko pasulj...
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Pa ko je kriv sto ti drzava ne uradi privatizaciju, trebas tu da se bunis a ne protiv Djordija to je poenta price. Imas uslove, ima talenta ali politicari ti ne daju klub zbog nesto glasova na izborima....Tako je i sa Cibonom, mislim da je Olimpija izasla iz te ljusture..Videces kako ce Buducnost podignuti ove sezone, Cedevita isto ulaze bori se a ti bi etoiz zemlje sam kosarke daj da igramo i ako necemo ista da ulzimo vec ako mozemo da ispumpamo sto vise para iz klubova......

                                Sad ce i Vesic da vam bude gradonacelnik, mi kakvi smo, bolje i ne zasluzujemo..Sve nam je neko drugi kriv...
                                Kakva bre privatizacija o cemu pricas.... koji je ti kosarkaski klub privatizovan u Evropi a da je uspesan i odrziv? Ili se doniraju od strane drzave/gradova ili se nakace na ledja fudbalskih klubova, ili prebogati tajkuni to drze i trose pare kao na svoju igracku a verovatno i peru novac. Nijedan KK ne moze samostalno da opstane u evroligi, a pogotovo ne moze sa cenom karata i standardom koji je u Srbiji. Ko ce da privatizuje nesto od cega nema povrat, jer je grana takva da ne moze da se ostvari povrat? Kosarka srecom nije toliki biznis kao sto je fudbal, jer bi odavno bila unakazena a ovo je ko zna koji po redu pokusaj da od toga naprave iskljucivo biznis i iskreno im zelim da ne uspeju kao i u prethodnih 20ak godina. Djordi je lesinar koji je na vrhu te piramide. Izadji malo iz te Srbije.

                                Comment

                                Working...
                                X