Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, zalbe, predlozi moderatorima na ovom PDF-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deluje mi da je ovo iskren post, povlacim svoju odluku donetu od pre par dana.

    Comment


    • I cigarete su kancerogene ali opet ne umiru svi od njih. Tek neki procenat.
      Ispitivanja su odradjena preko 800 puta u preko 40 zemalja, informacije su javno dostupne svima, samo svi zmure na to. Nadam se da znas sta je Svetska Zdravstvena Organizacija.

      Comment


      • Ma znam sta je SZO, al`ako cu da mrem - bolje da mrem od holesterola zbog mesista, nego od zatvora zbog zrnevlja.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by kronostime View Post
          Da su slanina i sunka kancerogene - dobar deo covecanstva bi odavno izumro.
          Pa i jeste, osim bolesti koje su urođene, od stečenih bolesti najviše se umire od onih koje su dobijene nepravilnom ishranom - diabetes mellitus ili tip 2, povišen krvni pritisak, infarkt kao posledica nedovoljne prokrvljenosti organa zato što su krvni sudovi zakrečeni (ateroskleroza) zbog premasne i preslane ishrane. Čovek je sklon previše sebi da ugađa ne razmišljajući o posledicama ili razmišlja o njima kad je već prekasno. Ja sam imao takav primer u porodici, a siguran da svako ima nekog bliskog ko je završio život ranije nego što je trebalo. Ne, bolje je ismejavati nekog osvešćenijeg i pokazivati samo sopstvenu glupost tim činom
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • A kažu da su mast, čvarci i meso od Mangulic zdravi
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Originally posted by Ricma View Post
              Da objasnim svoj postupak, iskreno mislim da na ovom forumu nema pravih vegana i procenio sam da limun troluje i ne smatram da je vegan zbog cega sam doneo datu meru kako bi smanjo sa njim i kako se ne bi ljudi bezveze pokacili u najirelevantnoj temi na forumu. Mozda i gresim da troluje, ali do sada se nekoliko puta tako postavljao cisto da tera kontru. Moje sumnje nisu neosnovane, ali moguce da su pogresne. Svoje iskustvo temeljim na osnovu tacnih procena. Najlakse je svima srati po moderatoru kada retko ko pokusava da sagleda neku siru sliku, pa svaka odluka koja nije po necijoj volji obavezno se pljuje. Mislim da treba da se pojavi naslednik, posto ni ne stizem redovno da dolazim na forum, a i nakon svega napisanog moj odnos na forumu ostaje isti kao u prethodna dva meseca. Retko sta mi promakne, ali desi se da mi reakcije kasne par dana. Mislim da je potrebno novo lice u ovom pdfu. Zbog Indiga i slicnih njemu koji me potkace, nemam zelju da se vise angazujem i da ulozim vise truda nego sto je sada slucaj.
              Kakvi su to ljudi slicni meni Maricu? Kada je bilo sta sto ja napisem bilo usmereno ka tebi?
              Ako mislis na ono od pre mesec dana kada sam ti rekao da nemas pravo da se mesas jer nisi moderator tog dela ili ovo od danas, najobicniju sprdnju vezanu za ishranu.

              Sto se tice konkretno te teme, Hrana i pice, necu reci da si ispao glup kao sto je mr gold napisao jer ne smatram da nemas inteligenciju, cak naprotiv, ali si dao glupo resenje koje veze nema sa zivotom. Resenje koje nepovratno ostecuje jednu stranu.
              Bez obzira da li je neko veganac, vegeterijanac, jede hranu za pse ili se hrani algama ima pravo da postavi i izrazi svoje misljenje ukoliko se to ne kosi sa pravilima foruma ili drustva uopsteno.
              Jedino ako neko kanibalisticki nastrojen ne postavi " 5 nacina kako najbolje spremiti ljudski bubreg" ne vidim zasto ne bi imao pravo da pise bez spoilera i postavlja recepte u zamisli temi pod nazivom "Hrana i pice".

              Pa cak i da lik troluje a to ne mozes proveriti jer ga ne poznajes licno i ne znas da li kenja po tastaturi a davi se jagnjecim pecenjem opet ima pravo da postavlja recepte i neka svoja misljenja i zapazanja.

              Dakle na taj nacin se bespotrebno dolazi do etiketiranja ljudi u bilo kakvoj zajednici pa cak i u ovoj virutelnoj.
              Sve je stvar do glave, ljudima kojima se ne svidja odredjeno misljenje ili stav uvek imaju izbor da okrenu glavu i smatraju to budalastinom. Niko im nece zameriti. A to sto bici i Vladan loze masu, to je normalna i uobicajena stvar ovde


              Debilizam proizasao iz te situacije mozemo replicirati i primenjivati na druge delove foruma.
              Na primer ja bih molio ljude koji slusaju grand produkciju da svoju muziku stavljaju u spoiler jer to vredja moju inteligenciju i cini me nervoznim.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Evo ovoliko su zdrave, uporedi ljudski organizam sa motorom, šta se dešava kad ostane bez ulja i goriva?

                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Salamu, cajnu, pastetu, sunku sem ako je na pici nisam izrezao i pojeo ima 20+ godina. Ocete da kazete da pastrmka nije zdrava, da bijelo pilece meso nije zdravo? Da su snicle spremljene u grilu bez kapi ulja ili sa zerom maslinovog otrov? Nemojmo, molim vas nemojmo.

                  Na svijetu je toliko toga nezdravog, i sad cete vi da nam otvorite oci? Ali kad ovaj kaze duhovnost odma se sjetim Pepea i Djokovica. Pakao.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_pg View Post
                    Meni nije jasno kako nekome moze da smeta Limunov buritos,i da narusava njegov dusevni mir.Izbacite vi vase slike sa svinjokolja niko vam ne brani,treba sve da bude zastupljeno,ja volim i čvarke i brokule i sve mogu da jedem.Ako Limunu i Oljici ne dozvoljavate da u hrani i picu izbacaju svoje veganske poslastice otvorite novu temu za njih i rijesen problem ali mi je glupo malo to.Mislim znam ja da se vecina ovih sto se protive sale ali ne zajebavajte momci nije fora.
                    Brokoli je broj jedan uzrok smrti na svijetu.



                    True story.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by limun View Post
                      I cigarete su kancerogene ali opet ne umiru svi od njih. Tek neki procenat.
                      Ispitivanja su odradjena preko 800 puta u preko 40 zemalja, informacije su javno dostupne svima, samo svi zmure na to. Nadam se da znas sta je Svetska Zdravstvena Organizacija.
                      Je li to ona organizacija koja je homoseksualizam uvrstila u bolest, pa ga 1990. godine naprasno izbacila sa liste bolesti? Dobra je ta organizacija.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Salamu, cajnu, pastetu, sunku sem ako je na pici nisam izrezao i pojeo ima 20+ godina. Ocete da kazete da pastrmka nije zdrava, da bijelo pilece meso nije zdravo? Da su snicle spremljene u grilu bez kapi ulja ili sa zerom maslinovog otrov? Nemojmo, molim vas nemojmo.

                        Na svijetu je toliko toga nezdravog, i sad cete vi da nam otvorite oci? Ali kad ovaj kaze duhovnost odma se sjetim Pepea i Djokovica. Pakao.
                        Za te price oko duhovnosti ne ulazim dublje jer me ne zanimaju, imam neke svoje stavove i njih se drzim ma sta drugi pisali i govorili.
                        Limunove pisanje za crveno meso i kako je ono kancerogeno? I te kako jeste.


                        Otac mi je ove godine preziveo dvostruki bajpas. Nenormalne kolicine masnih naslaga na krvnim sudovima i 95% zapusena srcana arterija sigurno nisu nastale od kupusa, nara i laganih corbi. Ne brate moj nego od slanine, sunke, kobasica, kulena....
                        To mu je i doktor nakon operacije rekao.
                        Evo sad jede ribu i uglavnom bareno povrce.

                        Slazem da se da od ribe nema boljeg i zdravijeg mesa.

                        Poenta mog pisanja je da ako neko voli da jede hranu za papagaje slobodno moze da podeli to sa ostatkom foruma. Pa neka se to i nazove propagiranjem necega, uvek ce biti ljudi koji ce se primiti. Sve dok nije sektasenje i dok se ne spominju Jehovini svedoci i ostale nimalo zdrave price nemam nista protiv.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Ko bi rekao da ću se sa Indigom najviše slagati. Dečko liberal i brani konstantno princip. Branio je i mene a nisam mu simpatičan,naprotiv. Indigo za moda.

                          Nisam ni gledao temu ali vidim da se napada Limun tj da se ljudi zezaju na njegov račun i ne napadaju ga zbilja.

                          Biti vegan ili vegeterijanac je za mene bespotrebno, ali primenjivati njihove recepte i jesti na taj način i filtrirati se je poželjno.

                          Najbolje je to opisala Ellen G White za adventiste pre veka i jače. Kako i koliko štete koje namirnice.

                          Sad ići u krajnost i jesti samo biljke to je super, ali ja lično ne bih mogao da izdržim 24 časa bez mesa. Svaki dan riba, svaki dan neko meso, ne znam šta bih jeo da to ne jedem?

                          Malo liberalniji pristup bez nametanja i bacanja graški da li neko provocira ili ne pogotovo arbitrarno na osnovu pametnih ranijih odluka. Neka piše ko šta hoće dok ne ugrožava druge, pa čak i da se malo troluje ako nisu ozbiljne teme fan str klubova i igrača, kakve veze ima.
                          Last edited by Cassius Clay; 11-12-17, 14:04.

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Salamu, cajnu, pastetu, sunku sem ako je na pici nisam izrezao i pojeo ima 20+ godina. Ocete da kazete da pastrmka nije zdrava, da bijelo pilece meso nije zdravo? Da su snicle spremljene u grilu bez kapi ulja ili sa zerom maslinovog otrov? Nemojmo, molim vas nemojmo.

                            Na svijetu je toliko toga nezdravog, i sad cete vi da nam otvorite oci? Ali kad ovaj kaze duhovnost odma se sjetim Pepea i Djokovica. Pakao.
                            Ne radi se ovde o tome, odlutali smo od prave teme, svako bira svoju ishranu, kod mene je ključ u umerenosti, ne odričem se ničega ali ni u čemu ne preterujem (izmislio sam hrono ishranu pre nego što se ona pojavila ), ali nije to bitno. Ovde pričamo o tome da je nekome uskraćeno PRAVO da u temi Hrana i piće postavlja hranu koju on ili ona konzumiraju, pritom što reče Indigo to je normalna hrana nije kanibalizam, nekome se ne sviđa, big deal, preskroluješ preko i čitaš ono šta te interesuje. Siguran sam da i u ovoj konvencionalnoj ishrani ima hrane koju mnogi ne vole, pa šta, treba i ona u spojler? Ko će da sudi šta ide u spojler, a šta ne? Zaista suluda rasprava kako god okreneš, mada ne isključujem teoriju da je nekolicini ljudi bilo dosadno pa su rešili malo da se poigraju.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Sad bi mariso jednu dvadesetku i jednu koka kolu. Normalno s dosta luka.

                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment


                              • Ne kontam fkt, ovima što jedu meso smeta što ga neko ne jede i što je nekome neko jelo bez mesa ukusno

                                Comment

                                Working...
                                X