Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, zalbe, predlozi moderatorima na ovom PDF-u

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Kronose, sujeta i tvrdoglavost su najgore odlike koje moderator može da ima a ti u ovoj situaciji naginješ ka tome. Naglašavam "U ovoj situaciji" jer se nadam da se nisi promenio od kako si moderator. Prvi ti bi trebao da razumeš "off topic" jer vrlo često to radiš što te je za sve vreme koliko te znam, sa foruma naravno, dovelo do toga da si stekao simpatije dosta forumaša, gde ubrajam i sebe, zbog pozitivnosti koju širiš. Moje lično mišljenje je da nisi trebao da banuješ Torpeda a da je ban koji si dao Ici za trolovanje "Upotreba prekomerne sile", 15 dana jbt. Jedna od najvećih ljudskih vrlina je da kad shvatiš da si pogrešio priznaš svoju grešku, a nadam se da si ti to shvatio. Barem razmisli još jednom.
    This is the beginning of your day
    Life is more intricate than it seems
    Always be yourself along the way
    Living through the spirit of your dreams

    https://www.youtube.com/watch?v=Lxc3O4mQV74

    Comment


    • #92
      Originally posted by bici View Post
      Ja sam korektan zato sto znam gde je granica, umem cesto da je nagazim ali je nikad ne prelazim. Problem je sto ta granica nije ista za sve. I ako sam ja "jebeno sjajan forumas", uzmi onda od mene, skandalozno je kako se prema nekim clanovi ophodi. Skandalozno je i kakav stav neki admini imaju prema obicnim clanovima. Takodje je bilo jako glupo dozvoliti novajlijama da imaju bilo kakvu funkciju van kosarke. Torpedo-Ganac vam je najbolji primer. Nemam ja nista protiv momaka, drago mi je da je taj forum oziveo, a istovremeno mi je i nebitno jer ja ne zalazim u te krajeve, tacnije nigde osim fudbala, off-a i Djokoviceve teme kad Djokovic izgubi. Al eto u toj situaciji se vidi da novajlije ne mogu da procene sta je sprdja/sala i kad je provokacija/poprckivanje dobronamerno.

      Na kraju, da se osvrnem na sve, pre nego sto su novajlije dosle, opet se admini moraju okriviti za trenutnu situaciju na forumu. Opet kazem, ne pricam o novajlijama vec o svemu sto se ranije izdesavalo. Jer kad ste admine birali, niste smeli birati najkorektnije i najozbiljnije clanove u tom trenutku(verujem da su bili takvi), vec komunikativne i prizemne ljude koji bi uvek bili hladne glave, na kakav god problem da naidju. Izborom pogresnih osoba je doslo do ovoga. Da li su clanovi foruma bili mirni i dobri? Nisu. Ali su admini svojom nekompetentnoscu i losim hendlovanjem raznih situacija doveli do toga da se tenzije podignu, ponasanje ugrozenih pogorsa i tu smo gde smo. Sad niko prema nikom nije korektan a admini nisu smeli da dozvole da dodje do toga, i sto je najgore od svega oni umesto da pokusaju da izgladne situaciju i spuste loptu, jer jelte, admini su, to im je posao, oni se ponasaju bahato i svemocno i samo pogorsavaju situaciju.

      Dovoljno je pogledati kako Bojana pokuusava da smiri neku random situaciju. Ton kojim se obraca i nacinom na koji pise samo produbljuje problem.
      Sve se moze na lijep način.

      Constantin i Daba, naravno da me ne znate Na forum ste pozvani na moju inicijativu i Vladan i ja smo garantovali, sve je Vladan dobro napisao. Procjena je bila da je ovo najbolje mjesto jer je PDF bio mrtav i ispostavilo se kao tačno i samo tako nastavite, no to je nebitno za ove prepirke.
      Ovo je sve pomalo i očekivano, vremenom će sve doći na svoje, a dosta problema datira od ranije i prije vašeg dolaska. Potrebno je samo dovoljno razuma da se neke stvari ishendluju.

      Comment


      • #93
        Originally posted by notorious View Post
        Sve se moze na lijep način.

        Constantin i Daba, naravno da me ne znate Na forum ste pozvani na moju inicijativu i Vladan i ja smo garantovali, sve je Vladan dobro napisao. Procjena je bila da je ovo najbolje mjesto jer je PDF bio mrtav i ispostavilo se kao tačno i samo tako nastavite, no to je nebitno za ove prepirke.
        Ovo je sve pomalo i očekivano, vremenom će sve doći na svoje, a dosta problema datira od ranije i prije vašeg dolaska. Potrebno je samo dovoljno razuma da se neke stvari ishendluju.
        Nisam rekao da nije bila tvoja inicijativa i poziv.
        Meni licno nije stigao /sto naravno nema veze sa time da ja umanjujem tvoju zelju i na kraju krajeva odlicnu zamisao/ ja sam
        procitao od Lakija na forumu za postojanje ovoga a kasnije je i Bogi mi pomogao da obavestim sve nezadovoljne i banovane sa onog
        da mogu da predju ako zele.
        Procena je ti je bila odlicna i zao mi je sto jos neki ljudi nisu presli ali boze moj idemo dalje.

        Kromose brate moj ti znas dobro koliko ja imam postovanja i simpatija prema tebi
        mislim da sto se tice Torpeda si pogresio i da treba da ukines taj ban pogotovu sto je Olja razjasnila celu situaciju.
        Podrzavam te oko stava prema neznijem polu ali posto je ovde rec ipak o internoj sali preinaci odluku.
        Pogresno si naravnoo u dobroj nameri to uradio i preinaci svoju odluku i pokazi kao sto znamo da si dobar i posten
        i da si kao i svi mi covek od krvi i mesa i da svako ima i moze da pogresi, ali samo oni pravi priznaju svoje greske.

        I da ajde da stvarno svi zajedno komnikacijom normalnom ovo mesto ucinimo nasom oazom za primer.
        Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

        Comment


        • #94
          Originally posted by Daba View Post
          Nisam rekao da nije bila tvoja inicijativa i poziv.
          Meni licno nije stigao /sto naravno nema veze sa time da ja umanjujem tvoju zelju i na kraju krajeva odlicnu zamisao/ ja sam
          procitao od Lakija na forumu za postojanje ovoga a kasnije je i Bogi mi pomogao da obavestim sve nezadovoljne i banovane sa onog
          da mogu da predju ako zele.
          Procena je ti je bila odlicna i zao mi je sto jos neki ljudi nisu presli ali boze moj idemo dalje.

          Kromose brate moj ti znas dobro koliko ja imam postovanja i simpatija prema tebi
          mislim da sto se tice Torpeda si pogresio i da treba da ukines taj ban pogotovu sto je Olja razjasnila celu situaciju.
          Podrzavam te oko stava prema neznijem polu ali posto je ovde rec ipak o internoj sali preinaci odluku.
          Pogresno si naravnoo u dobroj nameri to uradio i preinaci svoju odluku i pokazi kao sto znamo da si dobar i posten
          i da si kao i svi mi covek od krvi i mesa i da svako ima i moze da pogresi, ali samo oni pravi priznaju svoje greske.

          I da ajde da stvarno svi zajedno komnikacijom normalnom ovo mesto ucinimo nasom oazom za primer.
          Torpedu je skinut ban, uz moje izvinjenje i molbu njemu i ostalim forumasima da interne "posalice" razmenjuju preko PP
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • #95
            Originally posted by kronostime View Post
            Torpedu je skinut ban, uz moje izvinjenje i molbu njemu i ostalim forumasima da interne "posalice" razmenjuju preko PP
            Mogu reci samo jedno hvala i bravo i sto si potvrdio moje reci da si ipak dobar covek.
            I tebi kao i nama treba da jos ukapiramo neke stvari i odnose izmedju forumasa koji su odranije ovde.
            A zato bih i apelovao na kolege tvoje da ti pomognu u tome da ne bi se posle sva krivica na tebe svaljivala.
            Tvoj cin mi daje nadu iskreno da ce ovo mesto zaista biti mesto za primer.
            Hvala gazdar Kronose
            Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

            Comment


            • #96
              Kronosu velika zahvalnost za ovo povlacenje bana Torpedu.
              I jos jedno veliko hvala sto me je javno zastitio konkretnim cinjenjem

              tt sa A5 u inat Mi6
              Last edited by miloolja; 06-10-17, 20:31.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • #97
                love is in the air

                Comment


                • #98
                  Originally posted by Knipex[emoji768
                  ;1721723]Root admin, tj. owner bi trebalo da ima opcije da resetuje password članu tako da ovaj preko maila dobije opciju da promeni sebi password. Takođe trebalo bi da može da promeni password članu direktno. Svakako, posle promene, ne može da vrati na password koji je bio jer to ne može da vidi ni u jednom slučaju.
                  Da, admin koji odrzava forum, normalno. Koji udje ovde jednom u 2-3 meseca, btw.
                  Ali kome je palo na pamet da je bilo ko od admina koji su ovde svakodnevno sa vama ne samo da imaju tu dozvolu, vec i da je korisite na takav jedam podmukao nacin prevare..ili kako bih to nazvala uopste? Za ovakve insinuacije prvi put cujem za sve ove godine. Da ne zanemarimo cinjenicu da admini nisu nikakve tikve bez korena ili da ne znaju da se ponasaju. Meni je to dno dna.

                  tt sa A5 u inat Mi6
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • #99
                    Ma ja sam se nadovezao odgovorom sa čisto tehničke strane I uredno sam dodao da je nemoguće promeniti šifru pa vratiti onu koja je bila pre promene jer niko nema tu "Moć" da vidi koja je šifra člana, može samo da je promeni.
                    This is the beginning of your day
                    Life is more intricate than it seems
                    Always be yourself along the way
                    Living through the spirit of your dreams

                    https://www.youtube.com/watch?v=Lxc3O4mQV74

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Da, admin koji odrzava forum, normalno. Koji udje ovde jednom u 2-3 meseca, btw.
                      Ali kome je palo na pamet da je bilo ko od admina koji su ovde svakodnevno sa vama ne samo da imaju tu dozvolu, vec i da je korisite na takav jedam podmukao nacin prevare..ili kako bih to nazvala uopste? Za ovakve insinuacije prvi put cujem za sve ove godine. Da ne zanemarimo cinjenicu da admini nisu nikakve tikve bez korena ili da ne znaju da se ponasaju. Meni je to dno dna.

                      tt sa A5 u inat Mi6
                      Moze li anketa da pogadamo o kojem se forumasu radi.

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post

                        Mislim jasno je svima da Olja i Bojana nemaju autoritet koji bi neki drugi imali i da zato sto su djevojke mnogo veci pritisak trpe nego sto bi trebale, ali da se odma razumijemo samo su one dvije zeljele da se bave kompletnim forumom i posao koji su obavljale je masivan, jer forum nije samo brisanje i banovanje, ima tu mnogo posla, koji apsolutno niko nece da radi. Ali sloboda koja ovdje postoji, na drugim foruma je nema, na ovom forumu nekad nije postojala, ni blizu. Ja prvi nikad ne bih dozvolio da se pise na deset strana oko moderacije i banova, imali bi izbor, da napisete nesto i budete banovani ili da ne napisete nista posle upozorenja. Ali bi takodje uvijek mogli da se obratite na pm administratoru i moderatoru i onda bi dobili odgovor.
                        Sa ovim boldovanim se uopšte ne slažem. Ako nemamo autoritet onda ga nemamo ni kod ostalih, koji na kraju čine i većinu, a ne samo kod nekoliko odabranih bundžija, jel? Ja mislim da to tako funkcioniše. Na kraju uvek je bilo ovde raznih sruja i protivnika režima, nije ovo prvi put, mislim i u ono vreme jačeg i odlučnijeg sankcionisanja. Prosto je to do čoveka, da li će da shvati prvi put ili mu je potrebna majka svih znanja, odnosno repetitio (ponavljanje). Takvi i ne podležu nikakvom autoritetu na kraju.
                        Ovde je samo netrpeljivost određenih forumaša prema nama dvema u pitanju... možda zato što smo žene, to sam već odavno pisala, pa se neki zgražavali i iščuđavali, tobož nisu oni takvi, ali najvećim delom zbog animoziteta... ona već toliko ispričana priča, ne mogu svi da nas vole, niti mi sve, itd, itd. Recimo da zanemarim prema meni ponašanje pojedinaca, već čitam tako šta neki pišu sada o Bojani, a šta su i na šta se žalili pre nekog vremena.. pa dođem do zajljučka da je to i promenljiva varijabila, ali suština je da nema veze sa nedostatkom autoriteta u nas dve.

                        Problem je i naša politika kažnjavanja koje smo sprovodile, ma koliko paradoksalno zvučalo, pogotovu ljudima koje smo kažnjavale, da smo bile preblage, jer smo očigledno imale drugačiju viziju, da treba biti normalan, kulturan, ne dizati dodatnu tenziju i netrpeljivost, no očigledno da je to sve izazvalo kontraefekat kod nekih, jer sa njima treba biti sve suprotno. Negde smo to prepoznale, negde nismo. Da li mi je zbog toga žao? Naravno da nije. Svi smo mi različiti i imamo drugačije percepcije i viđenja, ali je problem kada ne možemo da se dogovorimo i nađemo negde. Nema tu nikakve druge filozofije.

                        Originally posted by Ricma View Post
                        Ajde reci kada je mod sa fudblaskog pdfa mogao da sankcionise nekog lika koji pise na kosarci?Supermoderatori su imali veca ovlascenja i veci pristup nego obicni modovi.I nikada chat tema do pre nesto malo jace od godinu dana nije sluzila za izrazavanje nezadovoljstva na forumu.Kakve ja imam veze sa tim sto je nastalo gore sranje?Zar ja moram vase upise na temi koja nije namenjena da trpim?Podele ovlascenja je oduvek postojala, sa tim da je u poslednje 3-3,5 godine vladala anarhija .

                        Ako vise ljudi da misle da sam kriv sto sam pokusao da presecem pricu, nema potrebe da se zadrzavam ovde.Ja iz svog ugla ne vidim da je samo jedna strana kriva.
                        Malo sa ovom anarhijom pretera, a da nije bilo dobro, nije, u ovom delu posebno... samo ne treba smetnuti sa uma da je ceo haos ovde polako nastajao od proleća, ne ranije. Opet vam te vremenske orjentacije ne idu najbolje (apropo onog nikada ovde nije bilo i sl..), a tema je mlada, krajem oktobra puni godinu dana (prethodni Chat je bio mrtav).

                        Elem, što se tiče poslednje tvoje rečenice ovde... vidiš Mariću kako je kada misliš da radiš dobro, da daješ sve od sebe, a drugi misle drugačije (iako većina nije to rekla, ali ti si se nešto našao uvređenim). Nije jednostavno, jel da? Smeta, jel da? Najlakše je kritikovati i na druge upirati prstom.... jer...

                        Originally posted by Ricma View Post

                        Ovde smo hteli prvo da idemo blazim pristupom, pa kada bi forumasi shvatili da nije isto kao pre malo zategli i podigli temu na visi nivo.Svi banovi su zasluzeni i dati forumasi bi ih dobili pre ili kasnije.Mogli smo odmah da lupimo Pobedi i Fiksnom ban u pocetku, ali smo hteli da idemo drugim pristupom.Sada taj pristup koji smo mi krenuli, nije sproveden do kraja.Da smo uspeli svi bi spustili loptu i bilo bi dosta manje napeto.Ljudi ne znaju sta se desavalo iza kulisa.Nismo zeleli od pocetka za ono sto je zasluzan ban da odmah kaznjavamo, nego to tek postepeno da uvodimo.Svi banovi su na mestu, dok za neke sam zeleo da smo drugacije reagovali.Toliko od mene za sada.

                        Ako bismo banovali od pocetka, onda bi odmah zavladalo nezadovoljstvo.Sada da li smo trebali drugacijim pristupom da idemo ne znam, ja sam barem hteo u pocetku da se prilagodim forumasima jer zbog njih postoji forum a ne zbog smo na pozicijama.Imali smo strpljenje i toleranciju za odredjene forumase, to nam malo ko moze osporiti.
                        ...jer ovde pričaš kao da si na toj funkciji odavno, a ne tek 2 meseca, i da ti neko nije dao da radiš? Hmmm.. ja za to ne znam. Osim onog poslednjeg incidenta koji se desio i za koji i ti snosiš deo odgovornosti. Radili ste, hvalili smo vas, a ispada da ste neke žrtve našeg delovanja, da vam nešto nije dozvoljavano ili da ste sputavani u nečemu? Koja blaža politika? Pa nas dve smo važile za blage, bar su nam to uvek prebacivali, a ovo na viši nivo da dignete temu koja služi za sve i svašta, praženjanja razna i trućkanja o vremenskim prognozama, da ne kazem kanta obicna... mislim malo pretenciozno previše zvuči.
                        Last edited by miloolja; 07-10-17, 13:01.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Mislio sam da napisem jedan duzi post gde cu da odgovorim l1m4ru i delimicno Olji, ali me mrzi.

                          Ja sa kronosom nisam u losim odnosima, a time sto Pricaonica postane tema gde se on ogovara i kritikuje, ja na taj nacin dozvoljavam narusava nase odnose.Dosao sam ovde kako bih dosta postova koje se dozvoljavaju da budu brisani i da se uspostavi odredjeni red.I Olja i Bojana su odgovarale kada su bile napadnute, ja sam sve svoje akcije brisanja preuzeo nezavisno od toga i brisao sve postove za koje sam smatrao da nisu prikladni za forum.Ne stitim njih, niti drugu stranu nego gledam svoj interes.Meni je u interesu da takve stvari ne mogu da vide gosti.Kraj price

                          Comment


                          • Zar kao moderator ili admin ne bi trebalo da stitis interese i jednih i drugih? Valjda su te zato odabrali?
                            Originally posted by Vladan
                            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                            :vinjaksmajli:

                            Comment


                            • Svoje interese? Da ne citaju gosti?
                              Koliko god da mozda ima smisla, zbog privlacenja novih clanova, ali ako ti je to jedini kriterijum..onda je pogresan.

                              tt
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Torpedu je skinut ban, uz moje izvinjenje i molbu njemu i ostalim forumasima da interne "posalice" razmenjuju preko PP

                                Comment

                                Working...
                                X