Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Drugar iz Finiksa očekuje pobjedu Trampa u Arizoni, inače nije glasao ni za njega ni za Bajdena već za neku treću stranku gledam 2016, sve ove swing states je Tramp uzeo, Hilari van onog očekivanog ništa nije pa je opet imala 232 elektora, a 270 je za pobjedu. Baš će Donaldu dosta trebati da opet dobije.

    Comment


    • Zasto je Trumpov put "tezak"? I zasto nisam optimista




      Ankete iako su malo bolje bile zadnjih dana su i dalje jako lose po Trumpa. ALI




      FL jako jako dobro izgleda za Trumpa, iako nisu prebrojani glasovi, nego cisto po party affiliation (koliko je reg republikanaca glasalo, koliko je reg dem glasalo)

      Arizona i NC onako

      Pensilvanija malo informacija ali ne deluje dobro, Michiga WIsconsin nikako.


      Problem Trumpa je sto mora da osvoji mnogo, a BIden ima dosta lufta

      postoje vise grupa swing states


      Landslide swing states

      Texas Georgia

      Ako su one iole blizu to je kraj, unistio ga je Biden, to su deep red states

      Traditional swing states

      Florida, Ohio, Nevada, Maine 2nd district.

      Od njih NEvada 99% i Maine2nd 99% idu Bidenu. Ohio i Florida mora Trump da uzme ako ijednu izgubi kraj je. A deluju blizu po anketama. Ohio postaje crveniji svake godine (jedina drzava, za razliku od par njih koje su sve plavlje). Minesota postaje crvenija ali demokrate i dalje imaju veliku prednost.

      3. kategorija

      2016 swing states

      Michigan (uzece Biden 99%) Wisconsin vrv Biden, Pennsylvania (Biden prednost) Minnesota (99% Biden). Trump pored svih gore naborjanih, mora da uzme jednu od ovoih da bi ostao predsednik.


      4. kategorija

      Tossup swing states

      Arizona Iowa North Carolina, NEbraska 2nd district. Trump mora da uzme sve od ovog, u Iowi ima prednost, Arizona i North Carolina su kriticne po anketama.




      Ovo je samo da obajsnim zasto je Trumpov put tezak jako po anketama, on nema pravo na kiks maltene.




      Mislim da ima sanse, navijam jako, ali mislim da je Joe favorit iskreno. Iako ima ohrabrujucih znakova "sa terena".


      Nisu ovi izbori samo za predsednika. Senat ce se lomiti, to mi je 50-50 sansa ko ce imati vecinu, ili mala prednost demokratama da okrenu (ima 110 senatora od toga se ove godine bira 33, za 2 godine drugih 33 pa za 4 opet 33, mandat senatora je 6 godina)




      Kuca ce 99,9% ostati pod demokratama. Kuca se bira na svake 2 godine, svi njeni clanovi. Ne vidim ikakav nacin da demokrate to izgube ove godine.




      Prva mesta (delovi Indiane i Kentuckya su zatvorila biralista, to su Trump states). Prve bitne zatvaraju u 1



      Jos jedna stvar zbog korone posebno, mnogo je ljudi glasalo ranije, i mnogo njih postom. Postoje 2 vrste brojanja, par drzava kao sto je Florida su vec izbrojali te glasove, io odmah ce ih izbaciti i tu moze doci do takozvanog blue mirage red tide efekta. Posto demokrate uvek dobijaju early voting, a republikanci election day voting, moze da deluje tj moralo bi, da BIden vodi na Floridi i da onda razlika krene da se smanjuje kako prebrojavaju i glasove od danas. Sa druge strane u vecini drzave moze da dodej do red mirage blue tide efekta, jer nisu prebrojali early glasove, i onda ce delovati mozda kao da Trump vodi, a Biden ce "smanjivati". Mnoge drzave nece ni zavrsiti prebrojavanje danas, tako da ako gusto moze lako da se desi da Trump na svoju ruku proglasi pobedu na osnovu glasova danas recimo u PA, a onda za 2 dana da ispadne da je Biden pobedio. E sad da ce desetine miliona Trumpovih glasaca to prihvatiti u trenutku kada misle da ih mediji vec kradu i satanizuju Trumpu, i kada su vec "pobedili" bice haos. A bice i kontra haos ako bude obrnuto. Mozda ce se i na sud ici. Losa atmosfera jako.

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Pa glumac je dobio u UKR npr...mada ne znsm na koga mislis. Psihopata ti je kupio Sergeja pre izbora i to je to...

        Ovde uglavnom svi pricaju, tj mislim generalno u Srbiji...narod je govno itd...a svoje postupke ne vide i misle da su mormalni.

        Meni je sve jasno kod tebe i nemam nista protiv ako je ideoloski, posto opozicija nema pravac i program, pa cenim da ovi imaju i da si tako povezao oko programa i statuta stranaka.
        vidi ne slazem se ja ni sa sns po svemu (mozda se i vise ne slazem nego sto se slazem). ja sam ustvari cenio jednog coveka koji nije bio u nijednoj stranci a kad su ga pitali zasto se ne pridruzi ovima ili onima reko je "pa niko ne valja". Ja sam bio za njega. On se posle puno godina opredelio ali i dalje stoji to samo pored "jebiga trenutno nema bolje od ove opcije". A tog coveka jako cenim jer je mnogo pametan i iskren. Malo je takvih ili nimalo.

        i meni je sve jasno kod tebe cekaj ti si reko da si za onog Boskica joj
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • Trenutno stanje u 12:42

          Indiana - Trump vodi
          Trump 68,1 posto, Biden 30,2 posto, prebrojano tri posto, država nosi 11 elektorskih glasova

          Kentucky - Biden vodi
          Joe Biden 52,4, Donald Trump 46,1, prebrojano osam posto, država nosi 8 elektorskih glasova

          New Hampshire - Trump vodi
          Trump 61,5 posto, Biden 38,5 posto. Prebrojano: 1 posto, država nosi četiri elektorska glasa

          sa hrvatskog indexa
          Wizard

          Comment


          • Originally posted by Beocca View Post
            razumeo sam ja tebe jako dobro-ti si sposoban i bogat,imas ispunjen zivot,a ne silazis sa foruma

            jos malo ko vucic
            Nisi ti mene dobro razumeo. Radim ko konj poslednjih 10g da bi dosao do mog nivoa..klase, kako god.

            Zivot mi nije ispunjen sem poslovno i ljubavno.. ne vidim dana kolilo sam posvecen...bled sam ko krpa..a zbog toga neshvatljibo da covek, zdrav i prav mora da bude u anusu nekog politicara da bi imao da placa racune i jede...itd..ako si se tu pronasao jbga...

            Nisam bogat, imam jedan stan i livadu na severu CG..koja je ogromna, ali ne vredi nista...

            Sa foruma ne silazim zato sto sam uvek online zbog posla i svidja mi se forum....

            Bolje se prvo raspitaj nego sto ispadas smesan al Boze moj..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • sta ima da se raspitam,znam ja da citam

              sve sam prepisao od tebe

              reci nivo,klasa...sretao sam takve likove i znam koliko vrede

              ali ako si se pronasao,boze moj...niko nije slep ko onaj sto nece da vidi
              Wizard

              Comment


              • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                vidi ne slazem se ja ni sa sns po svemu (mozda se i vise ne slazem nego sto se slazem). ja sam ustvari cenio jednog coveka koji nije bio u nijednoj stranci a kad su ga pitali zasto se ne pridruzi ovima ili onima reko je "pa niko ne valja". Ja sam bio za njega. On se posle puno godina opredelio ali i dalje stoji to samo pored "jebiga trenutno nema bolje od ove opcije". A tog coveka jako cenim jer je mnogo pametan i iskren. Malo je takvih ili nimalo.

                i meni je sve jasno kod tebe cekaj ti si reko da si za onog Boskica joj
                Mslo po malo i doci cemo do svega dobri moj Seme...

                Ja sam u principu demokrata, ali nisam dugo glasao za njih. Manje vise sam apolitican bio do 2012g, ali uvek bih glasao protiv dps i sns...

                Trenutno nema bolje od ove opcije, sve si lepo napisao..

                Tesko ja mogu sa vama, jedan skolski me ubedjivao kako vucic krade, ali svi kradu, ali on i gradi...

                Ne mogu ja sa vama...u RL..takve uglavnom ignorisem i bezim od njih...

                Ako ja tebi kao coveku od 30-40g moram objasnjavati bilo sta u vezi ove vlasti...onda do moga...

                Ja sam se pomirio da je ovaj narod glup i to je to...da nisko, ne bi nam top plata bila 500e
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Beocca View Post
                  sta ima da se raspitam,znam ja da citam

                  sve sam prepisao od tebe

                  reci nivo,klasa...sretao sam takve likove i znam koliko vrede

                  ali ako si se pronasao,boze moj...niko nije slep ko onaj sto nece da vidi
                  Klasa i nivo za posao koji radim. To je jednostavno tako...cak tu ne pricam za nivo Srbije..

                  Ne znam sta drugo da ti kazem...

                  Ako ja mogu sam, moze i svako bez toga da je politicki poltron..

                  Veruj mi da ne znas...
                  Last edited by LosmiSK; 04-11-20, 00:01.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Kakav posao radiš?

                    Samo nemoj reći onlajn, ima hiljadu poslova koji se tako rade.

                    Reci konkretno i precizno o čemu se radi.

                    Comment


                    • ne samo to-menandzment,IT sektor etc

                      nista uzgoj stoke i gradjevinarstvo
                      Wizard

                      Comment


                      • Originally posted by Beocca View Post
                        Trenutno stanje u 12:42

                        Indiana - Trump vodi
                        Trump 68,1 posto, Biden 30,2 posto, prebrojano tri posto, država nosi 11 elektorskih glasova

                        Kentucky - Biden vodi
                        Joe Biden 52,4, Donald Trump 46,1, prebrojano osam posto, država nosi 8 elektorskih glasova

                        New Hampshire - Trump vodi
                        Trump 61,5 posto, Biden 38,5 posto. Prebrojano: 1 posto, država nosi četiri elektorska glasa

                        sa hrvatskog indexa
                        Dobija on Indianu i Kentaki sigurno, Nju Hempšir teško, to je tek 1% prebrojanih glasova...

                        Comment


                        • Pisao sam vise puta..eh da je sad tu Supermen, rekao bi kako lazem kao pas

                          Goku, dodji do Cepelina sutra pa cu ti uzivo reci...rucamo, upoznamo se i uzivamo..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Mslo po malo i doci cemo do svega dobri moj Seme...

                            Ja sam u principu demokrata, ali nisam dugo glasao za njih. Manje vise sam apolitican bio do 2012g, ali uvek bih glasao protiv dps i sns...

                            Trenutno nema bolje od ove opcije, sve si lepo napisao..

                            Tesko ja mogu sa vama, jedan skolski me ubedjivao kako vucic krade, ali svi kradu, ali on i gradi...

                            Ne mogu ja sa vama...u RL..takve uglavnom ignorisem i bezim od njih...

                            Ako ja tebi kao coveku od 30-40g moram objasnjavati bilo sta u vezi ove vlasti...onda do moga...

                            Ja sam se pomirio da je ovaj narod glup i to je to...da nisko, ne bi nam top plata bila 500e
                            vidi ja se ni ne bavim politikom. ne znam ni kako sam se zateko ovde sve je pocelo sa onom koronom zabranili mi sportove i ostalo politika i korona. ne verujem da bi ja ovde nesto pisao da nije bilo toga JER:

                            1) ne volim o politici to mi nije hobi, nije gust (kako rvati kazu)

                            2) ovde koliko neki pricaju o politici i uce, ja bi to radio samo i iskljucivo ako bi kreno da se bavim politikom. jer ne vidim drugi smisao toga. ja da se nerviram konkretno zbog cega kad sa ove pozicije nista ne mogu promeniti

                            i jos nesto da ti objasnim. vi se hvatate za medijski mrak (koji postoji jos od Slobe) ali njega smo srusili jer je narodu dopizdeo. isto tako su prosle i demokrate posle 15 godina neispunjenih obecanja. sad ova vlast da tolko ne valja i da ima alternative isto bi bila smenjena. Odlucuje narod niko drugi.
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • Trenutno stanje u 1:10
                              Indiana - Trump osvaja
                              Trump 65,5 posto, Biden 32,7 posto, prebrojano 8 posto, država nosi 11 elektorskih glasova

                              Kentucky - Trump vodi
                              Donald Trump 54.2 posto, Joe Biden 44.2 posto, prebrojano 16 posto, država nosi 8 elektorskih glasova

                              New Hampshire - Trump vodi
                              Trump 61.5 posto, Biden 38.5 posto. Prebrojano: manje od 1 posto, država nosi četiri elektorska glasa

                              Florida - Trump vodi
                              Donald Trump 55 posto, Joe Biden 42 posto, prebrojano devet posto, država nosi 29 elektorskih glasova
                              Wizard

                              Comment


                              • NH nije 1%

                                to je ukupno 26 glasova iz dixville Notch i jos jedno mesto.

                                Kentucky je called za Trumpa, Vermont za Bidena ocekivano 8-3 trenutno.

                                Comment

                                Working...
                                X