Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma dobro, njihova stvar. Nadam se da im je lepo u EU.

    Comment


    • Originally posted by Crni Đorđe View Post
      Sve je to lepo i u tom delu razumem, za Jevropu i to.

      Ali onda ne razumem deo u kome se u Crnoj Gori od strane Montenegrina manje ili više uspešno protura glupost da se Srbija meša u unutrašnje stvari Crne Gore, dok je ista Crna Gora pre 12 godina pogazila suverenitet i integritet Srbije odlukom o priznanju terorističke organizacije koja deluje na teritoriji Srbije i njene terorističke tvorevine, eto tako, ni iz čega.
      Odgovorio sam gore radi se o inkorporiranju politike EU, sto naravno predstavlja i mijesanje u unutrasnje pitanje Srbije. Da Srbija smatra da se radi o teroristickoj organizaciji ne bi presjednik Srbije godinama pregovarao, rukovao i potpisivao sporazume sa predstavnicima te organizacije, kao sto to ne radi sa Isilom, Hezbolahom i slicnim organizacijama. Sto se tice mijesanja Srbije u unutrasnja pitanja Crne Gore, bolje je pitanje kada se nije mijesala. Mozemo redom od kupovine Srpske kuce, davanja novca medijskom koncernu Vijesti preko firmi ciji je vecinski osnivac drzava Srbija, do izjava predsjednika da je pomagao udruzenja u CG milionskim iznosima, a postoje fotografije gdje je jedan od glavnih igraca iz pomenutih udruzenja u kampanji sa buducim premijerom Crne Gore. Ovo je samo iz glave trenutno a ima i jos primjera. PS. Ruzno je da se koristi izraz Montenegrini, posebno ako niste zivjeli u Crnoj Gori, vec o njoj saznajete preko medija, jer ima dosta ljudi koji su Crnogorci, koji bastine sistem vrijednosti koji je promovisala bivsa vlast, ali koji nisu Srbi, niti antisrbi i ne gaje negativne emocije prema Srbiji.

      Comment


      • Originally posted by Cassius Clay View Post
        I, kako je u EU?
        Sigurno da uskladjenost spoljne politike nije razlog sto nismo u EU. Ako smo po cemu lideri u regionu to je sto smo znali da uskladimo nasu spoljnu politiku sa centrima moci koji se dominantno pitaju na ovim prostorima. Razlog sto nismo u EU, lezi u bivsoj vlasti koja da je barem pola bila uspjesna u unutrasnjoj politici kao u spoljnoj ne bi bila bivsa.😀, a siguran sam da bi bili i blizu ulaska u EU.

        Comment


        • Overlord,zasto se ne vratis na suicid.
          Znas li da si i dalje legenda te igre,sa najboljom statistikom.

          Comment


          • Evo za Wolfa nesto. Al moras da kliknes na tweet, pa na sliku, da se otvori cela slika.

            Trump inace dominira twitterom opet sinoc. Makar izgubio, ostace najjaci trol ikada u politici i uopste ozbiljnim krugovima.

            Last edited by colchonero; 14-10-20, 11:41.

            Comment




            • Da se čovek samo prekrsti.

              Al očekivano od SNS-a.

              Ja prvi put čujem za ovu tiktokerku, ne znam ni šta je to al vidim da je kod dece popularno.

              Comment


              • https://mondo.rs/Info/Crna-hronika/a...eni-venac.html

                Šta reći sem da ću svaki sledeći put naoružan da idem tuda. Meni je žao momka, šteta što nije bio neko od dežurnih dušebrižnika.

                Ne znaju naši ljudi recept kako se sa njima ophodi. Pošto idu kao šakali u grupama, ne treba im se obraćati, ali treba ići direktno pored njih i gledati ih pravo u oči. Polako hodati. Sem ako ste žensko.

                Samo pokazati šakalima da ih se ne plašite i u njihovoj kukavičkoj genetici biće da vas pogledaju značajno, kad vide da se ne zentate odustaju jer im prolazi kroz glavu od sačekuše do policije da ste.

                Mada sa koliko ih iskrene mržnje gledam, ne znam ni šta pomisle.

                Treba tek očekivato ovakve slučajeve i primere kada predje srpska amabasada u Izrael. Napadi šakala sa svih strana.

                To bi 2-3 grupe navijača raščistile.

                Sa kojom bolešću oni gledaju na nas, ubedjeni budu da ih se neko plaši, kolilo su to krvoločni ljudi. Odrasli na gledanjima klanja, dekapitacija, seči udova, ako ne i na radjenju istog.

                Sise samo smeju da se raznesu i da kao hijene napadaju 10 na 1.

                Comment




                • Naivan narod ne zna koga prima. Ja vas u dušu znam. A pa ćeraćemo se.

                  Hajte govnari raznesite se negde, šta drugo takve pičkice znaju. Velike mudonje

                  Comment


                  • Napisao bih sad svasta za njih, nego cu popiti ban za rasizam Pojedini mi jos ni ono za hmm... crnce nisu oprostili.

                    Treba da se pokupi jedna solidna ekipa od 5-6 momaka sa bejzbol palicama, kombi neki da se nadje i lijepo uvece u patrolu. Da vidis kako bi im se posle nekoliko nedelja uvukao strah u kosti.. Kad se medju sljamom procuje da tu ima neka grupa koja kruzi okolo, batina i gepekuje znas kako bi se u misije rupe zavlacili cim sunce zadje.

                    Comment


                    • Originally posted by Cassius Clay View Post
                      https://mondo.rs/Info/Crna-hronika/a...eni-venac.html

                      Šta reći sem da ću svaki sledeći put naoružan da idem tuda. Meni je žao momka, šteta što nije bio neko od dežurnih dušebrižnika.

                      Ne znaju naši ljudi recept kako se sa njima ophodi. Pošto idu kao šakali u grupama, ne treba im se obraćati, ali treba ići direktno pored njih i gledati ih pravo u oči. Polako hodati. Sem ako ste žensko.

                      Samo pokazati šakalima da ih se ne plašite i u njihovoj kukavičkoj genetici biće da vas pogledaju značajno, kad vide da se ne zentate odustaju jer im prolazi kroz glavu od sačekuše do policije da ste.

                      Mada sa koliko ih iskrene mržnje gledam, ne znam ni šta pomisle.

                      Treba tek očekivato ovakve slučajeve i primere kada predje srpska amabasada u Izrael. Napadi šakala sa svih strana.

                      To bi 2-3 grupe navijača raščistile.

                      Sa kojom bolešću oni gledaju na nas, ubedjeni budu da ih se neko plaši, kolilo su to krvoločni ljudi. Odrasli na gledanjima klanja, dekapitacija, seči udova, ako ne i na radjenju istog.

                      Sise samo smeju da se raznesu i da kao hijene napadaju 10 na 1.
                      Ovo svakako treba sankcionisati, ali čisto sumnjam da ga je izbo iz čista mira.
                      Ako je ovaj došao da ih tera i provocira onda je lako moglo da dođe do eskalacije sukoba.
                      Onda će "momak" sledeći put da razmisli kad bude krenuo da traži kavgu.
                      Nacistička smeća treba iseliti iz Srbije.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Cassius Clay View Post


                        Naivan narod ne zna koga prima. Ja vas u dušu znam. A pa ćeraćemo se.

                        Hajte govnari raznesite se negde, šta drugo takve pičkice znaju. Velike mudonje
                        Oklen ih znas i kako zamislas to ceranje?
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • Dovoljno mi istorija govori o arapskom svetu i njihovom poimanju religije. Plus iskustva iz BiH 90-ih kada su se sjatili ovde da kolju. Plus seljenje ambasade u Jerusalim.

                          Creva bi nam vadili. Pričam o ovima što dolaze. Pričam o Arapima. Ne pričam o Indonežanima sigurno trenutno.

                          Njih po njihovom čeka velika nagrada ako se negde raznesu. Kolko ono devica i robova. Treba shvatiti mindset našeg neprijatelja da se on raznosi srećan jer će ga opsluživati u raju 72 device i 8000 robova.

                          Vidim da dolaze sami, bez žena i dece, oni moraju imati samo jednu namenu onda. To je sveti rat.

                          A mene neko moralisanje i pretvaranje neće sputati da kažem ono što mislim - ne mogu očima da ih gledam.

                          Ja bih samo da se da neki vid javnog opredeljivanja, pa ko je za to da ih primi neka ih vodi kući. Ja se ni ne saosećam sa njima niti me interesuju.

                          Da su kojim slučajem srpske izbeglice iz Hrvatske završile u Siriji, padale bi glave sečene samo tako. To se zna.

                          Znaš da te neko mrzi i trebamo sada da se pravimo, šta, razumni? Ja nemam razumevanja i gade mi se.

                          Sve ono za šta sam bio optužen na forumu za crnce, sve je to pogrešno. Crnci mi nikad nisu bili trn u oku i nikad ih nisam ni najmanje mrzeo. Da su me za isto optužili za Arape, plašim se da bi govorili istinu. Ne radi se doduše o boji kože.
                          Last edited by Cassius Clay; 17-10-20, 11:17.

                          Comment


                          • Gamad





                            Svako ko ih brani ovu gamad želim mu susret sa istima.



                            Nasrnuo na devojku, nego šta.
                            Last edited by Cassius Clay; 17-10-20, 21:47.

                            Comment


                            • https://nasaborba.com/srpkinju-napao...e-vapaje-foto/

                              Jadna žena. Ali dobro. Ipak je bitnije moralisati nego brinuti o bezbednosti ljudi.

                              Comment




                              • U ponedeljak ovuda idem ovako


                                Comment

                                Working...
                                X