Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mene zanima samo posto nisam skroz upoznat sa spanskim ustavom,imaju li Katalonci pravo na referendum?

    Comment


    • Originally posted by Ivan_pg View Post
      Mene zanima samo posto nisam skroz upoznat sa spanskim ustavom,imaju li Katalonci pravo na referendum?
      NE.

      Policija je dosla zato sto pored svih upozorenja oni krse ustav i ruse drzavu. To je obrazlozenje zvanicnog Madrida.

      (ne moje licno da neko ne protumaci pogresno)

      Comment


      • Sada izbio problem u samoj FCB. Ne znam vise ni na kojoj temi da pisem. Bartomeu odlucio da se suspenduje utakmica, tj. da Barsa ne izadje oko 14.45. Igraci mu sada rekli da planiraju da igraju.

        Federacija kaze da oni nemaju nista sa suspendovanjem tj. da oni hoce da se igra. Tribine jos zatvorene.

        Comment


        • Ne znam Madridos znam da si ti vezan za Spaniju i emotivnije to dozivljavas od nas neutralaca sa strane ali mislim da ako je recimo 70% Katalonaca za istupanje iz zajednicke drzave,nikakav ustav tu ne treba da bude smetnja,nije moralno drzat te ljude kao taoce.Treba ljudima dat sansu,neka pokusaju.
          Last edited by E1_PG; 01-10-17, 14:24.

          Comment


          • Originally posted by madrid View Post
            NE.

            Policija je dosla zato sto pored svih upozorenja oni krse ustav i ruse drzavu. To je obrazlozenje zvanicnog Madrida.

            (ne moje licno da neko ne protumaci pogresno)
            Deluje da jeste i tvoje.

            Comment


            • Nije to moje misljenje. Ja sam za referendum, samo protiv otcepljenja. Samo sam mu rekao sta ustav kaze.


              @ Ivan

              Nije 70% katalonaca za otcepljenje. Statistika je davala 6-7 procenata prednosti ostanku, pred pocetak problema. Ja kapiram da bi bilo tu negde. Ovako ce separatisti iz inata izaci a ovi za ostanak ce racunati da ce policija resiti pa nece ni izaci. Neodlucni ce vecinom se odluciti za otcepljenje.

              Problem je u tome sto je oko 85% Katalonaca(za koju god opciju glasali) zelelo referendum, a to Rahoj nije dao i u tome je cela frka. Ocajan njegov potez. Samo povecava gnev i smanjuje sanse za ostanak.

              Comment


              • Ovo sto Asanz objavljuje je zastrasujuce sta rade. Koliko tu mrznje ima u toj policiji prema ovim ljudima, tacno licni obracun.

                Comment


                • Policija ovde ima 2 opcije. Ili da stanu na stranu separatista i time prekrse ustav (ako ne prodje otcepljenje zavrsili su sa karijerom) ili da sklanjaju ljude koji leze i brane im da uzmu kutije. Nema trece opcije. Niti mogu da mirno uzmu kutije, niti mogu odustanu(u slucaju da rade svoj posao kako im zatrazeno).

                  Nije im Rahoj dao drugu opciju, niti im ljudi daju da uzmu kutije. Sada je pitanje za sta ce se odluciti.
                  Last edited by colchonero; 01-10-17, 14:34.

                  Comment


                  • Kao sto sam i ocekivao mnogu ljudi glasalo po vise puta. Ne ulazim u to za koju opciju, jer ne znam, mogu samo da nagadjam. Svejedno je u principu.


                    Evo jednog primera, gde se vidi da nema nikakve kontrole. Moze da glasa ko hoce i koliko hoce. Ima i mnogo slika ljudi koji glasaju na razlicitim mestima neki i po 10 puta.

                    https://twitter.com/David10Nieto/sta...50055515529216
                    Last edited by colchonero; 01-10-17, 15:09.

                    Comment


                    • Comment




                      • Comment


                        • Da je ovakav referendum odrzan u npr. u Teksasu ne smem ni da zamislim sta bi do sada vec bilo.

                          Comment


                          • Ne znam sta da mislim. Sve zavisi iz kog ugla se gleda. Vecina izjava zvanicnika i uopste ljudi proizilazi direktno iz ugla posmatranja. Ne znam koji bi komentar bio objektivan u ovoj situaciji.

                            Ugao posmatranja separatista: Policija silom sprecava glasanje. Unistava demokratiju i ne da pravo ljudima da pokazu sta zele. Guraju i pritskaj stanovnistvo koje brani glasacke kutije i pravo na samoopredeljenje



                            Ugao posmatranja unionista:

                            Policija direktno brani ustav i hrabro stiti suverenitet svoje drzave, protiv onih koji krse zakon i ruse drzavu i ustav(konstituciju). Cuvaju drzavu od ljudi koji nelegitimno pokusavaju da otcepe deo teritorije. Cuvaju zakone i prava svoje republike.

                            Comment


                            • Budi se bes i mržnja u meni dok gledam šta rade policajci ovim ljudima. Policija treba da bude u službi naroda, UVEK. Ne u službi vlastodržaca, a tako jeste, UVEK. Iskaljivanje svojih frustracija nad ljudima koji traže demokratski referendum gde će odlučivati o svojoj sudbini je neljudski. Klasičan primer fašizma.

                              Comment


                              • Znamo svi ko je sve ovo zakuvao, i koje unistio mnoge drzave u poslednjih 50godina.

                                Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk
                                IMG-20190614-192941
                                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X