Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corporate biz rate, samo 20% ce biti.

    Malo.

    Mora to ici blize 15%.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Sa 35 na 20 nije malo, to je skoro duplo.

      Comment


      • Kina ima 15%, mora se ici blize Kini.

        Freedom caucus hoce 16%.


        Smanjit ce takodjer broj bracketa za individualce sa 7 na 3, a najvisocija ce pasti sa 39% na 35%, to je kao za bogate, sto znaci da ce i ovi ostali biti malo visociji, vjerovatno 25% srednji i 20% najnizi, kao i 0% na primanja do 50k. Zna se sigurno ova prva, da ce biti 35%, ove ostale nisu poznate, to je moje misljenje.

        Takodjer small business tax ce na koji je bio porez 39%, sad ce ici na 25% i zatvorit ce loophole da ne moze se prijaviti porez kao small business.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by madrid View Post
          Na sta mislis? Druga stvar, od kada si ti to postao Lord?
          Prozivanja preko twittera. Nepostivanje predsjednika bi trebalo da bude kaznjivo.

          Bio sam uvijek Lord.

          Comment


          • Originally posted by Lord Samuraj View Post
            Prozivanja preko twittera. Nepostivanje predsjednika bi trebalo da bude kaznjivo.

            Bio sam uvijek Lord.
            Prvi amandman americkog ustava, o slobodi govora.

            Congress shall make no law respecting an establishment of religion, or prohibiting the free exercise thereof; or abridging the freedom of speech, or of the press; or the right of the people peaceably to assemble, and to petition the Government for a redress of grievances.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Naravno da ne bi. Svako ima pravo da napise svoj stav, to pise u ustavu. Sam DT ne verujem da ima nesto protiv tog zakona. Pa on sam ima takvih primera koliko hoces. Lying Ted, Rocket Man, Miss Piggy, Crooked Hillary. Ali to jednostavno nije kaznjivo niti treba da bude, to bi bilo klasicno oduzimanja prava da izrazis svoje misljenje, a da pritom nikoga nisi diskriminisao. Najbolje kao u NK, da svi pevaju pesmice o debeljku.


              Edit: Upravo ovo sto ti je Aki postavio.
              Last edited by colchonero; 24-09-17, 00:03.

              Comment


              • Aki izgeda da Hillary jedino tebe nije u knjizi okrivila za poraz, posto joj je spisak krivaca podugacak,(njen tim, medije i voditelje debata hahaha ludilo jbt, FBI, Rusiju, par miliona glasaca za vreme primaries itd). Cini mi se i Obamu, ali nisam siguran.


                Uglavnom zakljucujem iz procitanih isecaka iz knjige da ona nista nije skapirala. Nazalost ocekivano
                Last edited by colchonero; 24-09-17, 00:10.

                Comment


                • Ma kakva Hillary. Demencija.

                  Imam samo jedno pitanje, nakon Rocket man uvrede, sta je prvo sto pomislite kad cujete da je Kim lansirao nesto ili opcenito kad se nedje u medijima pise o njemu?
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Ma stvar je u tome da njemu kao predsedniku i commander in chief-u ne prilici da javno tako prica o bilo kome. Zamisli Putina u poseti i obracanju celoj Srbiji kaze, dobra je bila ova rakija sto mi je grobar dao.

                    Comment


                    • Kad shvatite da mi zivimo u svijetu u kojem cinjenice i logika ne postoje, tad cete razumijeti sve tajne ovog planeta.


                      Covjek je probavao da nadje adekvatan nadimak, linguistic kill shot, mjesecima za Kima. Sad ga je nasao.

                      Svaki put kad je lanisrao nesto, svi su bili, u strahu.

                      Sad sve svaki put kad lansira, svi ce reci, meh, rocket man opet se igra sa svojim raketicama.

                      Posto je frajer egomanijak, sta mislis kako ce se osjecat? Ako postane jos gori, unistit ce ga za 5 minuta, to nije opcija, a i Kina ga kontrolise.

                      Sve ide po rasporedu da se SK denuklearizuje.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Mesecima je smisljao Rocket Man?
                        Last edited by colchonero; 24-09-17, 00:32.

                        Comment


                        • Originally posted by madrid View Post
                          Mesecima je smisljao Rocket Man?
                          Naravno, zasto se ti niko nije sjetio prije, ako je tako jednostavno bilo?

                          Zato sto najjednostavija rjesenja su najteze dokuciva.

                          Isti proces kao sto je radio sa low energy Jeb, Lyin' Ted, Crooked Hillary. To je proces, bacis ih par u eter, vidis koji ce da se zakaci. Isto je ovdje bilo, probao sa vise stvari, ovo se zakacilo i sad je Kim gotov.

                          Low energy Jeb je unistilo Jeb Busha, a on je trebao da bude novi predsjednik. Toliko je persuasion mocna.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Tvrdnja da je sada bolje ne stoji. Kim se po prvi put u istoriji u prvom licu obratio uz reci da se sigurno nece povuci. Moram da se slozim sa TYT. Njega tamo gledaju kao boga, sad kada se "bog" licno obratio u prvom licu, uz reci da ce ici do kraja, i da nece odustati, u slucaju da se nastavi ovako. Je l' ti stvarno mislis da ce dozvoliti takav pad kulta licnosti? Pa pre bi umro. U stvari u revoluciji bi iovako skoncao, pa mi je svejedno. Moras da racunas da Kim nije bas normalan i da je isto egomanijak kao Trump. ako ne i vise, koji ne da na sebe. Za njega je ovo velika provokacija. Pre bi dao Trumpu da mu pobije 1000 ljudi, a da za to niko ne sazna pogotovo ne u NK, nego da ga licno uvredi.
                            Last edited by colchonero; 24-09-17, 00:35.

                            Comment


                            • Ne vidim nacin da neko ko razmislja kao Kim, preda oruzje. Covek bi sigurno pre isao u rat sa kakvim god sansama za pobedu, nego da se preda i da mu padne kult licnosti, sto bi mu uzdrmalo moc, a mozda i probudilo korejski narod ili kroz neko vreme intervenciju spolja. On to nece dozvoliti sigurno, koja god da je cena.


                              A da moram da nadjem tekst od pre 2 dana sam citao, kviz je u pitanju Kim or Trump se zove. Treba da pogodis ko je sta rekao. Tacno se vidi da im je ego, retorika nacin obracanja na istom nivou. Vidi se da obojicu licno pogadja(uvredi ih), sta ovaj prica o njemu i na isti nacin odgovaraju.
                              Last edited by colchonero; 24-09-17, 00:42.

                              Comment


                              • TYT, kao ni ti nemate pojma o historiji Sjeverne Koreje i kako funkcionise ta drzava.

                                Ona se djeli na dva dijela. Supreme Leader i vojska. Komunizam.



                                Ovo se zove The Mexican Standoff, ili ti ga perfektna metafora za stanje u Sjevernoj Koreji izmedju Supreme leadera i vojnih lidera.


                                Jos jedna stvar, Amerika ima najjace oruzije na svijetu. Posjeduju supersonicne avione koji u brzinom zvuka lete, kao i projektile koji prelaze tu brzinu. Postoji posebna vrsta projektila, sa EMP pulsom, koji ce se iskoristiti ako hoce da se unisti sva elektronika, kao i mogucnost da se lansira bilo sta.


                                Takodjer, ukucaj na guglu: "Star Wars (SDI) Ronald Reagan, to je mit, ali smijem se kladiti da postoje.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X