Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Aki snimas li ovaj govor?
      DALE 1992-2020
      NIKAD ZABORAVLJEN

      Comment


      • Satiranje

        http://www.cc.com/video-clips/0xymfh...inkId=42409775
        " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

        Comment


        • Aki, kako komentarises ovo oko tvitova sto je Ves postavio?
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Svako ko gleda Trevora Nou, nema legitimno mjesto u bilo kakvoj diskusiji.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Evo sad sam odgledao sednicu. Mogu samo da kazem da ce se ljudi secati samo Trampovog govora(pozitivno ili negativno) kada se prisecaju danasnjeg dana. Sve ostalo u poredjenju sa tim je mlako. Guteres je pricao pola sata, ali one ocekivane stvari, nesto sto se i ocekuje da ce se pricati u UN od strane politicara. Ali kakav je govor Tramp dao, nesto sto se skoro nikad ne vidja na ovakvom mestu. Direktno je bez rukavica, napao 5-6 zemalja, mislim da ovo nisu ocekivali ni ostali drzavnici, bas ovakav govor. Cak je i AV rekao da je govor podelio salu, i ne mogu da verujem ali moram da se slozim sa njim da mora da se prostudira i da ni slucajno ne smemo da se nadjemo u Trampovom govoru, kao ove drzave, jer sad nemam pojma sta ce se desiti kad npr. Kim cuje ovo, ili sta ce Iran da kaze. Mislim da su svi ocekivali klasican politicki govor, pozivanje na mir, smirivanje tenzija i te uobicajne stvari, ali ispalo je prilicno sokantno(opet ne kazem negativno ili pozitivno, zato sto ne znam sta ce se izdesavati, ali neobicno digurno).

              Nemam predstavu kakva ce reakcija Amerikanaca biti na ovo. Nista me ne bi iznenadilo, ni da ga ovo ozbiljno uzdrma i da se mnogi i glasaci i ljudi u kongresu i senatu okrenu protiv njega, a ni da mu ovo ojaca podrsku.
              Last edited by colchonero; 19-09-17, 19:52.

              Comment


              • Ovo je najgori dan za liberale od 8. novembra.

                1. Potvrdjeno da su ga prisluskivali.
                2. Izasla studija da su klimatske promjene normalne i da nemaju kataklizmicne posljedice kao sto se prica u medijima, a i brzina promjena, ne varira od normale.
                3. Zajebancija za Kim-a 'The Rocket Man' raspizdila liberale, ponovo.
                4. Direktno prozvao Iran i Koreju, sto znaci da najgluplji deal od Paris Accorda, zvani Iran deal ce uskoro biti poderan.
                5. Nastavlja se teatar oko Koreje, uskoro ce to biti rijeseno, diplomatskim putem.
                6. Govor ce da mu poboljsa rejting, ali ce mediji nastaviti da ga udaraju.

                Sve u svemu, dobar dan.

                Samo bih da promjenim predikciju, Obamacare nece biti repeal-an ove godine. Porezi ce proci.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Kolika ce biti stopa po tvojoj predikciji, zato sto znam da mu neki Republikanci govore da je 15 mnogo i da je realno oko 25%.



                  Sto se govora tice, imam osecaj da ce cuck da stane uz njega za mnoge stvari, ne znam zasto.
                  Last edited by colchonero; 19-09-17, 20:16.

                  Comment


                  • Koliko je ovaj govor odstupao od standardnih potvrdjuju neki komentari, evo sta Netanyahu kaze na to

                    https://twitter.com/netanyahu/status/910165098567802881


                    To je jedna strana, pitanje je sta druga strana misli o ovome.

                    Comment


                    • Jedna strana misli da je svijet divan i krasan, ta strana halucinira.

                      Druga strana misli da je svijet u raspadu geopoliticki, nisu daleko od isitne.

                      Trump sve sto treba da uradi, jeste da ukine DACA i svi njegovi politicki problemi ce da nestanu.

                      Sto se tice poreza, ako ne budu spustili na 15%, smijesni su, a ako bude revenue neutral, nisu nista napravili.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Ne verujem na 15%, mislim da im je cilj oko 20%, i Paul Ryan je rekao da bi deficit bio suvise veliki da je 15%. To je klasicno cenkanje, ja kazem 15 ti kazes 35 nadjemo se negde u sredini, naravno Republikancima ce to da prodje, jer ce imati podrsku i donora uz svoje vec stavove.

                        Sto se tice DACA Tramp je po meni tu u pravu, vecina njih su dobra deca, koja ne prave probleme, socijalizovani su i potpomazu ekonomiju. Nisu oni birali da li ce da dodju ili ne.

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Jebes deficit, kad si 20T u dugu. Ja bi gurao na 10%.

                            Nije u pravu. nedavno je taj isti DACA klinac ubio i ima bezbroj primjera da su kriminal napravili.

                            Ja mislim da ima drugaciju predstavu Trump za taj DACA.

                            Comprehensive immigration reform:

                            1. Zid
                            2. Border security funding
                            3. Raise Act
                            4. DACA, za djecu koja su kvalifikovana bila 2012. novi, nemaju pravo da udju u program. Amnestije nece biti, put ka drzavljanstvu ne postoji, ako prekrse zakon i budu osudjeni, deportacija.

                            Ovo je jedina prihvatljiva solucija za imigraciju.
                            Last edited by Mr. Wolf; 19-09-17, 21:13. Reason: recnik
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Dobro svuda imas problematicnih ali se slazem sa njim, jer mislim da je vecina ok. Cak je Breitbart(a znamo na koju stranu oni naginju) pre neki dan napisao, da je 2000 sanjara pravilo probleme ili su samo optuzeni, a nije im dokazano. Stvar je u tome sto ih ima 800 000. Sto znaci da 1 u 400 je optuzen da pravi probleme ili stvarno pravi probleme(i to po Breibartu, oficijalno je mozda jos i manje), to daje 0,25%, sto je neverovatno mali procenat, manji nego kod legalnih ljudi. Plus saznao sam danjih 97% ima posao ili ide u skolu, sto je neverovatan procenat, neki imaju i firme i kuce tako da i tako pomazu ekonomiju USA. Mnogi ni ne znaju nista osim USA.

                              Hocu da kazem da oni imaju mnogo vecih problema sa migracijom od sanjara. Ako je vec i to problem onda sigurno nije medju glavnim prioritetima.
                              Last edited by colchonero; 19-09-17, 21:49.

                              Comment


                              • hip hip huraaaa

                                http://www.advance.hr/vijesti/prve-r...e-novi-hitler/
                                " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                                Comment

                                Working...
                                X