Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sam separatista, ima da odvojim Šabac od Srbije i da se proglasim Lordom od Šapca
    sigpic

    #PRAVDA ZA BRAĆU

    Comment


    • A na zastavi vinjak. Imam osecaj da bi imao mnogo imigranata iz svih delova sveta. Brzo bi skocila populacija.

      Comment


      • Originally posted by Победа View Post
        Španija nikada nije priznala Kosovo zbog Baskije i Katalonije, sigurno ne jer se saosećaju s nama.
        Apsolutno. Čuj madrida
        Ma siguran sam da baš pate zbog nas. A plus naš i njihov "problem" nemaju baš nikakve veze, druga stvar je što Katalonci gledaju da nađu povod gde god mogu, pa zato Španci ne žele da priznaju..

        Inače sam imao davno kontakt s jednim Kataloncem iz Barselone i još jednom ribom iz Terrasse. Ono što sam od njih čuo je da su oni skroz različiti narodi i da se ne osećaju uopšte kao Španci. A i ovaj lik mi je pričao o tome da oni najviše doprinose finansijskoj stabilnosti Španije i da im i to dosta smeta. Ne znam koliko tu ima istine doduše, a i autdejtovano je svakako

        Inače se slažem s Pobedom, nemam ništa protiv toga da dobiju svoju državu. Ako nisi isti narod.. isto kao što bih voleo da istu dobiju i Kurdi, Asirci itd
        A ovo koliko će to dobar potez za njih ekonomski da bude i tako to, to me uopšte ne zanima.. kako reče Pobeda, to je već njihov problem

        S druge strane, ja bih sve Slovene strpao u jednu državu bez problema
        Last edited by p4p1; 12-09-17, 14:49.

        Comment


        • Što je najgore ovaj moj deo Šabac i Mačva je više bio pod Austrijom nego pod Srbijom. Mada ima veoma malo njihovih prezimena desi se tu i tamo po neko ali baš slabo. Baskiju podržavam samo iz razloga što su stariji narod od Španaca, njihova civilizacija je stara oko 2000 godina ali eto kada Papa nešto zasvira tako mora biti.
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • Originally posted by p4p1 View Post
            Apsolutno. Čuj madrida
            Ma siguran sam da baš pate zbog nas. A plus naš i njihov "problem" nemaju baš nikakve veze, druga stvar je što Katalonci gledaju da nađu povod gde god mogu, pa zato Španci ne žele da priznaju..

            Inače sam imao davno kontakt s jednim Kataloncem iz Barselone i još jednom ribom iz Terrasse. Ono što sam od njih čuo je da su oni skroz različiti narodi i da se ne osećaju uopšte kao Španci. A i ovaj lik mi je pričao o tome da oni najviše doprinose finansijskoj stabilnosti Španije i da im i to dosta smeta. Ne znam koliko tu ima istine doduše, a i autdejtovano je svakako

            Inače se slažem s Pobedom, nemam ništa protiv toga da dobiju svoju državu. Ako nisi isti narod.. isto kao što bih voleo da istu dobiju i Kurdi, Asirci itd
            A ovo koliko će to dobar potez za njih ekonomski da bude i tako to, to me uopšte ne zanima.. kako reče Pobeda, to je već njihov problem

            S druge strane, ja bih sve Slovene strpao u jednu državu bez problema
            Ovo je moguće samo uz jaku, centralizovanu vlast koja je spremna da ubija zarad mira. Drugačije ne može.

            Comment


            • Originally posted by Lord Gangarić View Post
              Ja sam separatista, ima da odvojim Šabac od Srbije i da se proglasim Lordom od Šapca
              Najveci problem bi definitivno bio pad kvaliteta fudbalske Super lige jer bi Macva istupila iz iste.
              Takodje bi cene polovnih automobila iz uvoza skocile drasticno a i zavladala bi nestasica rezervnih delova.

              Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • Originally posted by madrid View Post
                Upravo se zato(zbog Baskije i Katalonije) i saosecaju, zato sto imaju isti problem, pa znaju kako je nama, samo ga oni bolje resavaju(ne agresijom i slanjem snaga, nego pokusavaju da pridobiju to stanovnistvo).
                Bas bih voleo da vidim kako se to pridobija stanovnistvo kada te NATO gadja bombama i jedini uslov da to prestene je da se povuce sva vojska i policija sa teritorije, sto prakticno znaci potpuni gubitak kontrole nad tom teritorijom. I kakva crna saosecanja, u danasnnem svetu svako gleda svoj interes.
                Last edited by Lion; 12-09-17, 14:53.

                Comment


                • Originally posted by p4p1 View Post
                  Apsolutno. Čuj madrida
                  Ma siguran sam da baš pate zbog nas. A plus naš i njihov "problem" nemaju baš nikakve veze, druga stvar je što Katalonci gledaju da nađu povod gde god mogu, pa zato Španci ne žele da priznaju..

                  Inače sam imao davno kontakt s jednim Kataloncem iz Barselone i još jednom ribom iz Terrasse. Ono što sam od njih čuo je da su oni skroz različiti narodi i da se ne osećaju uopšte kao Španci. A i ovaj lik mi je pričao o tome da oni najviše doprinose finansijskoj stabilnosti Španije i da im i to dosta smeta. Ne znam koliko tu ima istine doduše, a i autdejtovano je svakako

                  Inače se slažem s Pobedom, nemam ništa protiv toga da dobiju svoju državu. Ako nisi isti narod.. isto kao što bih voleo da istu dobiju i Kurdi, Asirci itd
                  A ovo koliko će to dobar potez za njih ekonomski da bude i tako to, to me uopšte ne zanima.. kako reče Pobeda, to je već njihov problem

                  S druge strane, ja bih sve Slovene strpao u jednu državu bez problema
                  I ja bih, brate, po treci put! Valjda su nesto do sad naucili.
                  " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                  Comment


                  • Originally posted by Ves View Post
                    I ja bih, brate, po treci put! Valjda su nesto do sad naucili.
                    Pa treći put da izbije rat, što da ne

                    Comment


                    • Originally posted by Miletić View Post
                      Najveci problem bi definitivno bio pad kvaliteta fudbalske Super lige jer bi Macva istupila iz iste.
                      Takodje bi cene polovnih automobila iz uvoza skocile drasticno a i zavladala bi nestasica rezervnih delova.

                      Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                      Kakvi bre pola Novog Sada nabavlja auto delove u Šapcu Fudbalska liga bi bila problem ali to je razonoda tako da to možemo da prežalimo. Auto scenu za sada držimo i verujem da bi se snašli u šverc komercu

                      Imamo ravnicu, imamo planine, pripojili bi Mačvu tako da bi nam granica na Drini bila otvorena prosto milina
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Ne prebacujte temu na odnose na ovom podrucju.

                        Comment


                        • Make Šabac great again !

                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                            Kakvi bre pola Novog Sada nabavlja auto delove u Šapcu Fudbalska liga bi bila problem ali to je razonoda tako da to možemo da prežalimo. Auto scenu za sada držimo i verujem da bi se snašli u šverc komercu

                            Imamo ravnicu, imamo planine, pripojili bi Mačvu tako da bi nam granica na Drini bila otvorena prosto milina
                            Ja govorim iz ugla gradjanina Srbije, zato i kazem da bi u Srbiji skocile cene automobila i delova, bas zato sto dominirate u tom segmentu

                            Ako se plan ostvari vinjak ce postati roba iz uvoza u Sapcu tako da mozemo napraviti biznis zbog visoke potraznje za istim, generalni zastupnici

                            Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                            VALENTINO ROSSI #46

                            Comment


                            • To će mi biti prva tačka dnevnog reda da rasade jagode i da zasade vinovu lozu bez vinjaka nam nema Evrope
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • Originally posted by Ves View Post
                                I ja bih, brate, po treci put! Valjda su nesto do sad naucili. [emoji3]
                                Ma ne ulazim ja u to, nego čisto neki moj osećaj pripadnosti. I nisam samo na Južne mislio.

                                Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X