Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Isto razmisljamo, ja iz tog razloga nisam o tome pisao, jednom sam se upecao, pa mi je sad ono, koga su zmija ujele, taj se i gustera plasi.

    Comment


    • Originally posted by Miletić View Post
      Definitivno bi ovo bio problem #1
      Verujem da bi sve ostale stvari lako doveli u red i ne bi bilo posledica razdvajanja ali ovo bi bila katastrofa epskih razmera
      Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
      Najveci problem,iduce ljeto svijetsko ja ne znam sta bi radio od sebe da na svijetsko nema Spanije recimo a pri tome se Argentina ne kvalifikuje.Mora se nesto uradit po tom pitanju.

      Comment


      • Bilo bi Spanije sigruno na svetskom. Sledeci ciklus kvalifikacija bi bio zabavan. Nekome iz 6. sesira Gibraltar, a nekome Katalonija (posto i oni pocinju sa dna, tako da bi prvih par ciklusa bili u nizim sesirima)

        Comment


        • Potencijalna grupa Nemacka ili Francuska, Italija, Holandija, Katalonija i ne znam ko je jak u 4. ili 5. sesiru.

          Comment


          • Kome bi pripala Majorka?

            Comment


            • Spaniji. Samo bi se ovaj deo otcepio(a nece). Comunidad autónoma de Cataluña.



              Mallorca ti je glavno ostrvo na Balearima.
              Last edited by colchonero; 12-09-17, 13:56.

              Comment


              • Originally posted by madrid View Post
                Spaniji. Samo bi se ovaj deo otcepio(a nece). Comunidad autónoma de Cataluña.



                Mallorca ti je glavno ostrvo na Balearima.
                Tačno bi te ovi iz Baskije na kolac natakli Ako neko treba da se osamostali to je Baskija.
                sigpic

                #PRAVDA ZA BRAĆU

                Comment


                • Tako je, ako je neko drugaciji onda su to oni. Mada se oni ni ne bune nesto za razliku od Katalonaca. Cine mi se mudriji.

                  Comment


                  • Originally posted by madrid View Post
                    Tako je, ako je neko drugaciji onda su to oni. Mada se oni ni ne bune nesto za razliku od Katalonaca. Cine mi se mudriji.
                    Šta se ne bune Pogledaj utakmicu Bilba-a u Kupu Kralja sve će ti biti jasno kada krene himna, potraži na netu koliko su njihovi teroristi atentata imali na ministre i državnike Španije u zadnjih 100 godina

                    Eskobar lično je najmio njihove bombaše i snajperiste kada je čistio protivnike u Kolumbiji, bune se i to više nego Katalonija samo što ove drže na mnogo većem lancu.
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • Mislim na velike proteste kao u Kataloniji, a to da su mnogo opasniji i zaje*aniji , itekako jesu. Pa ETA im je trajala decenijama. Kazem mirniji sto se tice protesta, jer mislim kada bi se oni pobunili ovako kao Katalonci to bi mogao da bude problem. Oni su i etnicki mnogo manje mesani od Katalonaca, i kultura i jezik su im bas drugaciji. Jedina olaksavajuca okolnost je sto ih je malo.



                      Kao sto si rekao oni se moraju drzati vise na oku od Katalonaca.
                      Last edited by colchonero; 12-09-17, 14:11.

                      Comment


                      • Originally posted by Miletić View Post
                        Definitivno bi ovo bio problem #1
                        Verujem da bi sve ostale stvari lako doveli u red i ne bi bilo posledica razdvajanja ali ovo bi bila katastrofa epskih razmera

                        Zaboravlja se brzo da Spanija nikada nije priznala samoproklamovanu drzavu na teritoriji Srbije pa se ovde staje na stranu separatista sirom sveta...
                        Ako je ovaj drugi pasus previse osetljiva tema neka neko obrise, ne mogu da procenim

                        Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                        Nema razloga da ti post bude obrisan, jasno je naglašeno da ne sme da se piše o bivšim republikama Jugoslavije, dok Albanija nije nikada bila, a Kosovo je samoproklamovana država.

                        Španija nikada nije priznala Kosovo zbog Baskije i Katalonije, sigurno ne jer se saosećaju s nama.
                        Last edited by Победа; 12-09-17, 14:18.

                        Comment


                        • Upravo se zato(zbog Baskije i Katalonije) i saosecaju, zato sto imaju isti problem, pa znaju kako je nama, samo ga oni bolje resavaju(ne agresijom i slanjem snaga, nego pokusavaju da pridobiju to stanovnistvo).

                          Oni zbog Baskije i Katalonije nece priznati Kosovo pa makar ostali jedini uz Srbiju.

                          Mada tamo ljudi ni nemaju mnogo pojma sa desavanjima u Srbiji.
                          Last edited by colchonero; 12-09-17, 14:31.

                          Comment


                          • Originally posted by madrid View Post
                            Upravo se zato(zbog Baskije i Katalonije) i saosecaju, zato sto imaju isti problem, pa znaju kako je nama, samo ga oni bolje resavaju(ne agresijom i slanjem snaga, nego pokusavaju da pridobiju to stanovnistvo).
                            Ne saosećaju se, nego gledaju isključivo interes. Inače izbio je rat iz nekih razloga, ne znam kako planiraš da pridobiješ stanovništvo.

                            Comment


                            • To je kao da kazes lupam u X drzavi je John Smith uzeo hiljadama radnika pare(metafora je u pitanju da bih lakse objasnio, nema nikakvih citanja izmedju redova), i u Y drzavi preti to isto, ti ljudi se ne saosecaju nego samo gledaju da se njima to ne desi i zato podrzavaju ljude u X drzavi.

                              Normalno, sta treba da urade. Da nemaju taj problem ne bi ni mogli da se postave u takvu situaciju i da razumeju problem drugih sa istim problemom.
                              Last edited by colchonero; 12-09-17, 14:37.

                              Comment


                              • Jasno je zasto nisu priznali, nije rec o tome vec o pojedincima koji podrzavaju separatiste sirom sveta a nama je oteta teritorija i sto je najgore od svega mislim da tu nije kraj...

                                Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                                VALENTINO ROSSI #46

                                Comment

                                Working...
                                X