Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja mislim da bi se oni dogovorili da se to ne razdvaja,finansijski bi bili osteceni nenormalno i Real i Barselona da se odvoje u dvije lige.

    Comment


    • Ja znam kad gledam Barselonine utakmice da svi žele nezavinost. Znam da im nije isti jezik kao Špancima i podržavam njihovu želju za svojom državom. To da li će ekonomski da se raspadnu, njihova stvar.

      Comment


      • Nije to katalonska zastava(La Señera/La Senyera (cat.), nego je to 99% bila separatisticka zastava koja nepostoji zvanicno(Estelada). To je ona sto je stalno dele na mecevima Barselone.


        la-senyera.jpg

        La Señera/ La Senyera = zastava Katalonije, Baleara, Aragona i Valensije to jest zastava nekadasnje krune Aragona. To su delovi(4 autonomne oblasti) gde se i danas odrzao katalonski jezik(ne u celom Aragonu)


        download.png

        La Estelada separatisticka nezvanicna zastava, koju nezavisnici vole da nose u znak protesta i nezavisnosti.

        Comment


        • Ja sam ovu drugu cesce gledao po Barseloni,koliko su ratoborni ti katalonski separatisti da ne dodje tu do nekih oruzanih sukoba?

          Comment


          • Prvo na utakmice Barselone dolazi 50% turista, drugo ispred stadiona se to udeljuje. Mnogi ni nemaju pojma o cemu se radi.



            Ima par stranaca u video klipu pa pricaju na engleskom sa njima. Neki lik dosao iz Granada na mec (navija za Madrid) uzeo je da sedne na nju da ne prlja/ obrise pantalone hahaha.
            Last edited by colchonero; 12-09-17, 13:08.

            Comment


            • Madrid bas ne voli ove Katalonce

              Comment


              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                Ja sam ovu drugu cesce gledao po Barseloni,koliko su ratoborni ti katalonski separatisti da ne dodje tu do nekih oruzanih sukoba?
                Da pa kazem ti, 99% si nju video, nje ima mnogo vise. Na svakoj drugoj utakmici se deli, pa neki imaju 10ak kod kuce. Cesto to okace na prozor ili terasu separatisti.

                Comment


                • Ma ok su mi oni, nego sve ovo rade bez osnova, separatisticki politacari svake godine drze referendum da bi ostali popularni i da bi zadrzali podrsku kod naroda, i ostali na funkcijama, a nemaju apsolutno nikakav plan, niti ista rade za vreme drugih 360 dana. Ali po broju demonstranata izgleda da ih je narod prozreo. Nista konkretno nisu uradili ni kada su imali 5 puta vecu podrsku(2012.), niti bi znali sta i kako hoce kada bi se otcepili. Klasicno paljenje naroda na sentimentalnu i osetljivu temu, da bi ostali na funkcijama. A narod kao narod kad god je kriza(posle 2008.) je nezadovoljan i to mora nekako da ispolji. Sad posto su promasili momentum i standard pocinje da raste, nezaposlenost da se smanjuje(sa 26% na 17% za 4 godine) i opet se ima vise para, a i sve se ohladilo donekle, pocinju da gube podrsku.

                  Ne volim koristoljubivost i igranje na tezak zivot i sentimentalnost kod drugih.
                  Last edited by colchonero; 12-09-17, 13:22.

                  Comment


                  • Nek se raspada sve kad su nam Jugoslaviju unistili gadovi.Nek bude nezavisna Katalonija,Baskija,Skotska,Vels,Sjeverna Irska,nek se razbuca Belgija na dva dijela,Palestina,cuo sam da i Venecija trazi neku zescu autonomiju kao i citavi sjever Italije.Nek ide sve u ku.ac.

                    Comment


                    • Madrid zar nije 400 000 ljudi izaslo na ulice sad u Barseloni,to je dosta.

                      Comment


                      • Kako je Spanija kriva za to



                        Jeste bilo 400 000, 2012.(kada je to pocelo) je bilo 2 000 000, prosle godine po prvi put malo ispod milion.

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan_pg View Post
                          Nek se raspada sve kad su nam Jugoslaviju unistili gadovi.Nek bude nezavisna Katalonija,Baskija,Skotska,Vels,Sjeverna Irska,nek se razbuca Belgija na dva dijela,Palestina,cuo sam da i Venecija trazi neku zescu autonomiju kao i citavi sjever Italije.Nek ide sve u ku.ac.
                          Nekada Jugoslavija, nadam se ne opet.

                          Comment


                          • Originally posted by madrid View Post
                            Kako je Spanija kriva za .
                            Salim se ja malo,ali zaboravio sam da bi bilo dobro i Rusija da se raspadne,ima one muslimanske-cecenske provincije to bi bilo dobro da se osamostali,i SAD da se raspadnu pa da zivimo svi kao ljudi.

                            Comment


                            • Originally posted by Победа View Post
                              Nekada Jugoslavija, nadam se ne opet.
                              Bice ponovo bice,to je nuznost necemo se mi mnogo pitat oko toga.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                                Tu bi najveci problem bila fudbalska reprezentacija,bez Katalonaca Spanija bi bila bas oslabljena sto ja kao njihov navijac ne zelim.
                                Definitivno bi ovo bio problem #1
                                Verujem da bi sve ostale stvari lako doveli u red i ne bi bilo posledica razdvajanja ali ovo bi bila katastrofa epskih razmera

                                Zaboravlja se brzo da Spanija nikada nije priznala samoproklamovanu drzavu na teritoriji Srbije pa se ovde staje na stranu separatista sirom sveta...
                                Ako je ovaj drugi pasus previse osetljiva tema neka neko obrise, ne mogu da procenim

                                Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                                VALENTINO ROSSI #46

                                Comment

                                Working...
                                X