Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
    Daj mi alternativu i odmah cu glasati!
    Tebra, moraš da imaš mišljenje, dakle ili ti je ok da te neko laže svaki dan, da se narod poseljacava, da prenosi ponašanje iz rijalitija u svakodnevnicu, da ti ministri budu vozači i sekretarice, da se obrazovanje degradira i da se kupuju diplome, da se država bavi kriminalom, da sve novine lazu, crtaju mete, da se bave tabloidnim temama i pišu samo ono što vodja kaže, da se jedan bolestan čovek pita za sve u državi, da država sarađuje sa mafijom.. onda kazes kako je to ok, može i gore, ćutiš i izadjes zaokružis 1 jer nema bolje, i to je to.

    Ako te ove stvari gore pogađaju(a to je samo mali deo) onda se boris protiv toga, glasas bukvalno za bilo koga ko nije sa njima, ili izadjes na ulicu da izrazis svoje protivljenje. Nisam ni ja srećan sa opozicijom niti sam nečiji pristalica i neću imati problem da sutra odmah ustanem i protiv njih ako krenu da rade iste stvari. I tako sve dok se nekada ne pojavi neko ko stvarno hoće da uradi nešto sa ovom zemljom. Možda se to ne desi za mog života ali bar cu znati da nisam bio saučesnik u ovom paklu od drzave. Pritom, gore od ovoga ne može, iskreno.
    Last edited by mark !t zer0; 30-03-21, 12:10.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
      Pa dobro zasto ja nisam isao na fudbalske utakmice? To je ono sto sam ti rekao ako ti neko kaze skoci u bunar jel ces ti skociti?
      Pa zato što kao i ja nisi im verovao.

      Ublažili su mere i dozvolili publiku i time poslali jasnu poruku da je opasnost navodna prošla i da neće biti nikakvih problema.
      Last edited by Karamazov; 30-03-21, 12:10.

      Comment


      • Originally posted by limun View Post
        Jel bi pre na to da se fokusiraju ili na obnovu institucija npr?
        To je usko povezano jedno s drugim.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
          Pa sto se onda DOS zali da su mediji u mraku
          .
          Koji DOS? Veći deo nekadašnjeg DOS-a sada čini vlast.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Ljudi,prosjecni IQ na ex yu prostoru je 90,ako maknes Slovence to pada na granicu mentalne retardacije.
            Dobro je da nam mangulicu ne izglasaju za predsjednika.
            Last edited by E1_PG; 30-03-21, 12:16.

            Comment


            • Originally posted by E1_PG View Post
              Ljudi,prosjecni IQ na ex yu prostoru je 90,ako maknes Slovence to pada na granicu mentalne retardacija.
              Dobro je da nam mangulicu ne izglasaju za predsjednika.
              Manje bi štete napravila....[emoji848]

              Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                Pa sto se onda DOS zali da su mediji u mraku

                A oni kad su bili na vlasti isto su drzali sve medije pod svoje. A onaj ko nije bio poslusan ugasili su ga (BK)

                Ja ne znam kako pojedinci ne shvataju da nisu mediji u pitanju nece neko drugi pobediti zato sto se vise pojavljuje u medijima. Narod kad vidi da im je stvarno lose a ima alternative izabrace tog drugog, ne trabaju nikakvi mediji. Tako je bilo i sa Slobom i sa DOS-om.
                Seme, brate mili, nemoj vise ko boga te molim, ne ide ti veruj mi.

                Pokusala sam sinoc ignorisanjem (tri puta si me citirao i valjao se od smeha), da ti kazem da ne zelim sa tobom da ulazim u ovu diskudiju jer ne da smo na razlicitim stranama, vec udaljeni ko zna koliko svetlosnih godina, ali ne vredi. Uporan si.


                Samo cu ovo da ti odgovorim.
                Dok su prethodnici bili na vlasti, a psiho opizicija, on i njegova kamarila su gostovali svaki cas na svim televizijama. Postoji i video o tome, sa dokazima, sve crno na belo. Nemoj te suplje price i psihove lazi, zivota ti.
                Sto se tice BK, pojma nemam, ali znam da je gazda nevidjena lopurda i muljator. I zbrisao bio.

                Samo moras da shvatis nekako, u ovom nadmetanju ne mozes da izadjes kao pobednik. Nikako.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by mark !t zer0 View Post
                  Tebra, moraš da imaš mišljenje, dakle ili ti je ok da te neko laže svaki dan, da se narod poseljacava, da prenosi ponašanje iz rijalitija u svakodnevnicu, da ti ministri budu vozači i sekretarice, da se obrazovanje degradira i da se kupuju diplome, da se država bavi kriminalom, da sve novine lazu, crtaju mete, da se bave tabloidnim temama i pišu samo ono što vodja kaže, da se jedan bolestan čovek pita za sve u državi, da država sarađuje sa mafijom.. onda kazes kako je to ok, može i gore, ćutiš i izadjes zaokružis 1 jer nema bolje, i to je to.

                  Ako te ove stvari gore pogađaju(a to je samo mali deo) onda se boris protiv toga, glasas bukvalno za bilo koga ko nije sa njima, ili izadjes na ulicu da izrazis svoje protivljenje. Nisam ni ja srećan sa opozicijom niti sam nečiji pristalica i neću imati problem da sutra odmah ustanem i protiv njih ako krenu da rade iste stvari. I tako sve dok se nekada ne pojavi neko ko stvarno hoće da uradi nešto sa ovom zemljom. Možda se to ne desi za mog života ali bar cu znati da nisam bio saučesnik u ovom paklu od drzave. Pritom, gore od ovoga ne može, iskreno.
                  Pa daj mi reci za koga. Ko bi to bolje vodio drzavu. Postoje samo "ovi" i "oni" (a znamo kako nam je bilo sa njima zato su i zavrsili). Ja nikog drugog (a da je ozbiljan) ne znam.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Seme, brate mili, nemoj vise ko boga te molim, ne ide ti veruj mi.

                    Pokusala sam sinoc ignorisanjem (tri puta si me citirao i valjao se od smeha), da ti kazem da ne zelim sa tobom da ulazim u ovu diskudiju jer ne da smo na razlicitim stranama, vec udaljeni ko zna koliko svetlosnih godina, ali ne vredi. Uporan si.


                    Samo cu ovo da ti odgovorim.
                    Dok su prethodnici bili na vlasti, a psiho opizicija, on i njegova kamarila su gostovali svaki cas na svim televizijama. Postoji i video o tome, sa dokazima, sve crno na belo. Nemoj te suplje price i psihove lazi, zivota ti.
                    Sto se tice BK, pojma nemam, ali znam da je gazda nevidjena lopurda i muljator. I zbrisao bio.

                    Samo moras da shvatis nekako, u ovom nadmetanju ne mozes da izadjes kao pobednik. Nikako.
                    Pa ne moram ja da izadjem kao pobednik eno ti izbori pa glasaj.
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • Pa bukvalno psiho i hoće da misliš da postoje ovi i oni, to mu je model vladavine.

                      Najiskrenije sada, pokušao sam da ti sve lepo objasnim u prethodnom postu. Ako ti nije jasno, i ako 'nikog drugog ne znas da je ozbiljan i ko bi bolje vodio drzavu' onda se stvarno nećemo nikad razumeti. Ti ne znaš nikoga ko bi bolje vodio, a ja mislim da ne može gore, i to je to. Nema svrhe dalje nastavljati, pročitaj još jednom prethodni post i ako ti opet nije jasno, jbg, uživaj.
                      Last edited by mark !t zer0; 30-03-21, 12:50.
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • Originally posted by mark !t zer0 View Post
                        Pa bukvalno psiho i hoće da misliš da postoje ovi i oni, to mu je model vladavine.

                        Najiskrenije sada, pokušao sam da ti sve lepo objasnim u prethodnom postu. Ako ti nije jasno, i ako 'nikog drugog ne znas da je ozbiljan i ko bi bolje vodio drzavu' onda se stvarno nećemo nikad razumeti. Ti ne znaš nikoga ko bi bolje vodio, a ja mislim da ne može gore, i to je to. Nema svrhe dalje nastavljati, pročitaj još jednom prethodni post ako ti i dalje nije jasno jbg, uživaj.
                        Ja znam da postoje izbori. Ako je narod u vecini nezadovoljan smenice ovu vlast. Tako je uvek bilo. Nikakvi mediji tu nisu potrebni. Problem je sto nema alternative.
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Limundo druže, odgovoriću ti....sad sam na poslu i poprilično zauzet.

                            Ova priča je već bilo pričana, još za vreme Sloba .. "za koga drugog da glasam"....

                            Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
                            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                            Comment


                            • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                              Ja znam da postoje izbori. Ako je narod u vecini nezadovoljan smenice ovu vlast. Tako je uvek bilo. Nikakvi mediji tu nisu potrebni. Problem je sto nema alternative.
                              Naravno da ima, samo su im svi mediji zatvoreni i Pink i N1 i Informer i Danas.

                              DJB, jedina normalna opcija.
                              Originally posted by Casiraghi
                              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                              Originally posted by Casiraghi
                              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                              Originally posted by Casiraghi
                              Srecan Mane svima koji slave.

                              Comment


                              • Originally posted by MareLFC View Post
                                Naravno da ima, samo su im svi mediji zatvoreni i Pink i N1 i Informer i Danas.

                                DJB, jedina normalna opcija.
                                Evo ako te interesuje AMA (AskMeAnything) thread na Reddit-u Milosa Boskovica, bivseg narodnog poslanika koji je bio u DJB.
                                Odgovara na dosta pitanja i o Radulovicu, stranci, SNS-u, skupstini...
                                https://www.reddit.com/r/serbia/comm...kup%C5%A1tini/

                                Comment

                                Working...
                                X