Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by belgrade_owl View Post
    Gledaj to ovako, tim vakcinama je verovatno isticao rok trajanja, umesto da ih baci on je odlucio da napravi kampanju... neki su odsedali u hotelima na jedan/dva dana, mnogo srecnih ljudi tako da je sve ustvari kampanja.

    A ti za tri meseca moras opet da dodjes, uzmes hotel ili platis putarinu itd itd...

    Nemoj pogresno da me razumes, meni je drago sto su ljudi mogli da se vakcinisu ovde kad vec ne mogu u svojim drzavama, samo nemojte da nasedate na price kako je to uradjeno zbog vas.
    Ljudi, zabole svakog iz Crne Gore, Sjeverne Makedonije ili Bosne koji je Vučićev motiv jer te vakcine dođu kao hljeb nasušni. U Sarajevu ljudi umiru u velikom broju, kolaps im u zdravstvu, mrtvačnice krcate, a da nije Srbije imali bi 0 vakcina (Dodik isto, zapravo on bi možda preko Rusa i nabavio nešto). I sad će neko da razmišlja o Vučićevom motivu. Pustite taj politički mjehur ograničeni. Krajnji rezultat je pomoć i vakcina na koju bi čekali ko zna koliko kod kuće.

    Putarina, odsjedanje u hotelu (mislim da većina završi sve za popodne pa im ni ne treba smještaj), mala cijena za besplatno vakcinisanje.

    Shvatam da vi to gledate politički jer se radi o vlasti koju ne podnosite itd ali sve je to nebitno po ovom pitanju.. Hrvatska kilavo, ostali nikako, pa vidite gdje ste u ovoj priči.
    Last edited by BorisUnited99; 29-03-21, 23:53.

    Comment


    • Originally posted by torpedo View Post
      A moram odgovoriti... to sam juče pročitao kao izjavu iz Sarajeva. To je tako šupački i bijedno reći da je Srbija profitirala finansijski jer su ljudi dolazili vakcinisati. U odrazu vlastite nemoći da nabave vakcine i pomognu svom narodu ne mogu gledati kako njihovi građani idu mrskom neprijatelju srbočetniku. To je istina. Kao i izjave kad je donio vakcine u Sarajevo one debele krmače Turković da to može svako nabaviti jer ništa ne valja...ili onog Izetbegovića kako Srbija pomaže jer su oni njima pomogli i poslali doktore u "Sandžak"

      p.s. A to napravio kampanju...kad bi se našao u situaciji da izvuče čovjeka iz zapaljenog vozila to bi vjerovatno bilo okarakterisano kao kampanja a ne spašavanje života.
      On da izvuce coveka.iz zapaljenog vozila, a da nije neka namestaljka, kao sa onim detetom iz smetova???
      Jel se zajebavas??

      O boze!

      Inace ne mozda, vec vakcine AsterZeneka su danas imale poslednji rok vaznosti, zato ih je delio, a ne zato sto je humanista i dobrotvor. A naravno ljudi hteli da se vakcinisu i sto da ne. Samo sto je trebalo da se posalju u njihove maticne zemlje, a ne da se svi cimaju i sire virus tamo-amo. Jbg
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by belgrade_owl View Post
        Gledaj to ovako, tim vakcinama je verovatno isticao rok trajanja, umesto da ih baci on je odlucio da napravi kampanju... neki su odsedali u hotelima na jedan/dva dana, mnogo srecnih ljudi tako da je sve ustvari kampanja.

        A ti za tri meseca moras opet da dodjes, uzmes hotel ili platis putarinu itd itd...

        Nemoj pogresno da me razumes, meni je drago sto su ljudi mogli da se vakcinisu ovde kad vec ne mogu u svojim drzavama, samo nemojte da nasedate na price kako je to uradjeno zbog vas.
        Nije verovatno već jeste. Moj kolega je primao Astru i morao je da je primi do ponedeljka, dok ovi koji su se odlučili za holandsku ili američku mogli su da biraju datum kada im odgovara.

        Mene recimo nisu hteli da vakcinišu jer sam imao koronu krajem avgusta.
        sigpic
        "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

        Comment


        • Originally posted by BorisUnited99 View Post
          Ljudi, zabole svakog iz Crne Gore, Sjeverne Makedonije ili Bosne koji je Vučićev motiv jer te vakcine dođu kao hljeb nasušni. U Sarajevu ljudi umiru u velikom broju, kolaps im u zdravstvu, mrtvačnice krcate, a da nije Srbije imali bi 0 vakcina (Dodik isto, zapravo on bi možda preko Rusa i nabavio nešto). I sad će neko da razmišlja o Vučićevom motivu. Pustite taj politički mjehur ograničeni. Krajnji rezultat je pomoć i vakcina na koju bi čekali ko zna koliko kod kuće.

          Putarina, odsjedanje u hotelu (mislim da većina završi sve za popodne pa im ni ne treba smještaj), mala cijena za besplatno vakcinisanje.

          Shvatam da vi to gledate politički jer se radi o vlasti koju ne podnosite itd ali sve je to nebitno po ovom pitanju.. Hrvatska kilavo, ostali nikako, pa vidite gdje ste u ovoj priči.
          Ma kakve pare, ostavili u Srbiji 2x nes na pumpi. Više para ostavili hrvatima za putarinu.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            On da izvuce coveka.iz zapaljenog vozila, a da nije neka namestaljka, kao sa onim detetom iz smetova???
            Jel se zajebavas??

            O boze!

            Inace ne mozda, vec vakcine AsterZeneka su danas imale poslednji rok vaznosti, zato ih je delio, a ne zato sto je humanista i dobrotvor.
            Cekaj Olja ja tebe ne razumem

            Pa jel bolje sto je nabavio vakcine i spasio tolke zivote ili da smo na 0 vakcina kao neke zemlje
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Inace ne mozda, vec vakcine AsterZeneka su danas imale poslednji rok vaznosti, zato ih je delio, a ne zato sto je humanista i dobrotvor.
              Šta da su bačene, kako bi ga onda nazvali. Ljudi umiru a ti bacaš novac poreskih obveznika. Kako god okreneš on ne valja i zato udriiiii.

              Comment


              • Originally posted by torpedo View Post
                Ma kakve pare, ostavili u Srbiji 2x nes na pumpi. Više para ostavili hrvatima za putarinu.
                Da se za putarinu ipak (ko ide auto-putem), kad se budu revakcinisali (shvatih da se AstraZenecom poslije 3 mjeseca revakciniše) valjda će raditi i ugostiteljski objekti i da se ostavi konkretno neki novac u Srbiji, kada već daju besplatno za strane državljane najmanje bi to bilo i kao vid povratne usluge i zahvalnost, a konkretno u BG će svako potrošiti bar na kafu u Knezu ili gdje god.

                Comment


                • Originally posted by torpedo View Post
                  Šta da su bačene, kako bi ga onda nazvali. Ljudi umiru a ti bacaš novac poreskih obveznika. Kako god okreneš on ne valja i zato udriiiii.
                  O cemu posle skoro 10godina dokatature i svakakvog sranja moram da pisem. Vodite ga bre kod vas ako mislite da je dobar. Covek je zlo, pravo iskonsko zlo, vi pricate kako je dobrica, neki Mesija (sto mu je i cilj), nece on da baca pare poreskih obveznika koje je do sada pokrao sam bog zna koliko i brine zaboga da mu narod ne umre, a nikakve mere nisu na snazi, svi se ponasaju ko raspustena banda, ne zna se ko gde udara, bolnice prepune a sam djavo zna koliko dnevno umire na ovoliko zarazenih.
                  Zao mi je, ali otisao si skroz na drugu stranu. Onu mracnu.
                  Prvo kako nabavljas vakcine bez kampanje za vakcinaciju? On je vrv mislio da ce narod da potrci da se vakcinise jer ga on pozvao, pa prc, a ekipe koje su ih nabavljale veze nemaju koliki je rok trajanja. Diletantski kao i sve sto rade.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                    Da se za putarinu ipak (ko ide auto-putem), kad se budu revakcinisali (shvatih da se AstraZenecom poslije 3 mjeseca revakciniše) valjda će raditi i ugostiteljski objekti i da se ostavi konkretno neki novac u Srbiji, kada već daju besplatno za strane državljane najmanje bi to bilo i kao vid povratne usluge i zahvalnost, a konkretno u BG će svako potrošiti bar na kafu u Knezu ili gdje god.
                    Ma ne možeš tako gledati. Ja za razliku od onih iz Sarajeva brzo dođem kući, 3 sata ako se ne uzjebe na granicama. Ideš na vakcinu koja ti nije nikako draga, razmišljaš koji je otrov u njima...nus pojave, hoće li ti se ruka ukočiti kad je dobiješ...i jedini ti je cilj do kuće a ne veselo tulumariti po Beogradu i to bez alkohola koji ne smiješ piti.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      On je vrv mislio da ce narod da potrci da se vakcinise jer ga on pozvao, pa prc, a ekipe koje su ih nabavljale veze nemaju koliki je rok trajanja. Diletantski kao i sve sto rade.
                      Jest pogriješio, umjesto vakcina trebao je nabaviti još 10000 respiratora.

                      Comment


                      • Pa i vakcinisanim ljudima može da zatreba respirator, uzgred rečeno. Nekako se previše zanemaruje činjenica da i nakon vakcine možeš gadno da nastradaš.
                        sigpic
                        "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                        Comment


                        • Originally posted by torpedo View Post
                          Ma ne možeš tako gledati. Ja za razliku od onih iz Sarajeva brzo dođem kući, 3 sata ako se ne uzjebe na granicama. Ideš na vakcinu koja ti nije nikako draga, razmišljaš koji je otrov u njima...nus pojave, hoće li ti se ruka ukočiti kad je dobiješ...i jedini ti je cilj do kuće a ne veselo tulumariti po Beogradu i to bez alkohola koji ne smiješ piti.
                          Čini mi se da govoriš striktno iz svoje perspektive, nemaju svi takvu strepnju od vakcine, znam da su neki nakon primanja vakcine prošetali po Beogradu, nisu svi odmah išli kući, kažem nešto sitno bi i potrošili da su imali gdje.

                          Olja pričamo o nabavci vakcine a ne o široj politici (a diktatura msm da ne može biti, autokratija moguće, nema u diktaturi opozicionih TV kanala pa makar bili i 'samo' preko kabovske, ali nije to tema opet), shvati perspektivu sirotiLje čije države nisu bile sposobne skoro ništa da urade po tom pitanju

                          Comment


                          • Po ovome vakcinisano je 2.32M ljudi (Srbija ima 6.8M stanovnika)

                            https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                              Čini mi se da govoriš striktno iz svoje perspektive, nemaju svi takvu strepnju od vakcine, znam da su neki nakon primanja vakcine prošetali po Beogradu, nisu svi odmah išli kući, kažem nešto sitno bi i potrošili da su imali gdje.

                              Olja pričamo o nabavci vakcine a ne o široj politici (a diktatura msm da ne može biti, autokratija moguće, nema u diktaturi opozicionih TV kanala pa makar bili i 'samo' preko kabovske, ali nije to tema opet), shvati perspektivu sirotiLje čije države nisu bile sposobne skoro ništa da urade po tom pitanju
                              Sta je nabavka vakcine u Srbiji nego politika, sira, uza, kako god?
                              Dokle god mislite da je on to svoje angazovanje oko nabavke vakcina radio za dobrobit naroda, a ne za licnu promiciju, mozemo ovako do sutra. I da, mnogo gresite.
                              Hrvatska je EU oni su tamo svet za sebe, kako svi manje vise, tako i oni. BiH i Makedonija ostale sa ove nase strane zida, jbg njihovi politicari nemaju tu "viziju" kako promovisati sebe i kako po svaku cenu opstati sto duze i na tome raditi 10 godina.
                              Diktatura, autokratija, cvrc kao da sintaksa nesto menja, uostalom N1 bi odavno bio ugasen da nije u pitanju strani kapital. A sve drzi pod svojom sapom, bukvalno sve kontrolise i to nije islo preko noci bas, vec vrlo perfodno i domisljato, jer dok se Vlasi dosete...

                              Od pocetka pricam kakav je, i vremenom se sve vise pokazuje to kao tacno. Videcete uostalom i sami. To sto ja strastveno zastupam svoje stavove, govori samo koliko ovde (ljudi koji ovde zive), imaju neki drugaciji pogled, mnogo blazi, koji je i doveo na kraju ovo zlo na vlast, a meni se to nikako ne svidja.

                              Ali to je previse kompleksna prica, nemam ni snage da vam objasnjavam ocigledno, niti koliko ste u zabludi, niti mi pred spavanje teba ovakvo caskanje. L noc
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Sta je nabavka vakcine u Srbiji nego politika, sira, uza, kako god?
                                Dokle god mislite da je on to svoje angazovanje oko nabavke vakcina radio za dobrobit naroda, a ne za licnu promiciju, mozemo ovako do sutra. I da, mnogo gresite.
                                Hrvatska je EU oni su tamo svet za sebe, kako svi manje vise, tako i oni. BiH i Makedonija ostale sa ove nase strane zida, jbg njihovi politicari nemaju tu "viziju" kako promovisati sebe i kako po svaku cenu opstati sto duze i na tome raditi 10 godina.
                                Diktatura, autokratija, cvrc kao da sintaksa nesto menja, uostalom N1 bi odavno bio ugasen da nije u pitanju strani kapital. A sve drzi pod svojom sapom, bukvalno sve kontrolise i to nije islo preko noci bas, vec vrlo perfodno i domisljato, jer dok se Vlasi dosete...

                                Od pocetka pricam kakav je, i vremenom se sve vise pokazuje to kao tacno. Videcete uostalom i sami. To sto ja strastveno zastupam svoje stavove, govori samo koliko ovde (ljudi koji ovde zive), imaju neki drugaciji pogled, mnogo blazi, koji je i doveo na kraju ovo zlo na vlast, a meni se to nikako ne svidja.

                                Ali to je previse kompleksna prica, nemam ni snage da vam objasnjavam ocigledno, niti koliko ste u zabludi, niti mi pred spavanje teba ovakvo caskanje. L noc
                                Inace prethodno zlo je bilo odlicno

                                Ja ne mogu da verujem covek obezbedio vakcine (spasio zivote) i opet nije dobro. I ponavljam ja ne idem na izbore ali ne mogu da verujem dokle su neki spremni ici... Bukvalno ako padne sneg Vucko je kriv
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X