Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by madrid View Post
    Ovako se ponasaju osmaci posle skole kad se okupe i pricaju o nekome.

    Sad to neko moze da kaze haha kralj, ali ima mnogo onih "zrelih" (nisam jos uvek jedan od tih,tako da mi ne smeta ako ne zeza nekog sa hendikepom) koji to vide kao uvredu i decije ponasanje, kakvo ne dolikuje predsedniku.
    Tramp je postao predsednik. Rend Pol je politički korektan, priča realne stvari i kvalifikovaniji je od Kruza, Rubia i ostalih, pa je imao 3%. Izbori se ne dobijaju na fin i kulturan način.

    Comment


    • Ja sam rekao da cu Rand Paula napraviti predsjednikom, ali sam se predomislio.

      Lik ne moze biti predsjednik. Nije u zivotu izbacio zakon koji bi imao sanse da prodje.

      Previse je on fin za politike.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Inace, vidim danas ste spomenuli malo Alex Jonesa.

        Jest on udaren po glavi i sve to, ali sam bas istrazivao neki dan da 70% stvari sto je rekao je ispalo tacno.

        Grob te jebo, nedavno sam citao da je lik rekao da bacanje kontracepcije u vodu cini ribe i zabe transdzender, reko gle budaletine jel se on drogira.

        Kad bum:

        http://www.dailymail.co.uk/sciencete...ansgender.html
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Ja sam rekao da cu Rand Paula napraviti predsjednikom, ali sam se predomislio.

          Lik ne moze biti predsjednik. Nije u zivotu izbacio zakon koji bi imao sanse da prodje.

          Previse je on fin za politike.
          Meni se najviše svidela politika Ron Pola. Pre svega što je glasao protiv bombardovanja Srbije '99 godine s obrazloženjem da Srbija nije ubila nijednog američkog državljanina i da oni ne treba da se mešaju.
          Last edited by Победа; 08-09-17, 19:21.

          Comment


          • Ma jok, pustali stvari sa SK(imaju onu spojenu emisiju), pricali o NFL-u (pocetak sezone) na kraju sam promenio kanal, ono je neizdrzivo, ako pokusas da se udubis. Ne gledam ja inace mnogo nasu televiziju najvise sport.
            Last edited by colchonero; 08-09-17, 19:23.

            Comment


            • da, Joe ima najjaci podcast po meni, jer dovodi zanimljive ljude i ima jednostavno pricu sa njima, bez prekida 2-3 sata....apsolutno fenomenalno.

              sad ti nadjem nesto za trumpa gde sam se smejao haos.


              EDIT :


              A full jedino na torrentu. Ali najbolji roast je meni roast Charlie Sheen-a.
              Last edited by Seoski Terminator; 08-09-17, 19:35.

              Comment


              • Gledao sam ovo i plakao od smijeha.

                Ovo je jos jedan od pokazatelja da ono sto pisu u medijima o njemu da ima tanku kozu nije istina.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Jbg Showbiznis i politika zahteva da mozes svasta da izdrzis i drzis osmeh na licu i da ne reagujes, nije za svakog taj krvolocan svet. A roasts su brutalniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

                  Comment


                  • Sad sam pogledao ove TYT morone i sad cu da vam objasnim logiku ovog deal-a sa Demokratama.

                    1. Taj debt ceiling je najveca glupost na svijetu, ali je obavezan jer se nalazi u zakonu o, ni manje ni vise, Federal faking Reserve.
                    2. Ta glupost ne smije da se mijenja, dje ces to ukinut, 20T su napravili duga sa njim, da nema plafona kojeg dizu svako malo napravili bi 200T duga, stoga ako ukidanje plafona Trump potpise, tome se zestoko protivim.

                    3. Posto je to prakticno glupost, i svaki put ga dignu, ali je Trump sada morao, jednostavno morao da ga digne privremeno bez nekih stvari da dobije iz vise razloga:
                    1. Uragani,
                    2. Peglanje oko toga u Senatu ce mu pojesti sve zakondavne dane i nece provuci agendu,
                    3. Optika, zamislite da je zatvorio vladu u vrijeme uragana, pa unistili bi ga,
                    4. Florida i Texas nece zaboraviti koliko je brzo pomoc dosla i kako je Trump hendlovao situaciju.


                    4. Onda kad moron Cenk kaze da ce vlada bankrotirati, nece moci placati svoje dugove, da ce joj kreditni rejting otici, to je najveca laz na svijetu. Ti ljudi nisu americkog Ustava procitali, sramotno!

                    Amandman 14, sekcija 4

                    Section 4.

                    The validity of the public debt of the United States, authorized by law, including debts incurred for payment of pensions and bounties for services in suppressing insurrection or rebellion, shall not be questioned. But neither the United States nor any state shall assume or pay any debt or obligation incurred in aid of insurrection or rebellion against the United States, or any claim for the loss or emancipation of any slave; but all such debts, obligations and claims shall be held illegal and void.
                    5. Da bi se dug platio, ne treba podici plafon duga, vec skresati potrosnju. Zamisli ti imas mjesecne prihode svaki mjesec od 1000 eura, imas kredit 500 eura i troskove 700 eura. Sta ces uraditi? Neces dici jos kredita, vec ces smanjiti trosenje, ali logika u politici nema mjesta.

                    Kako ce Trump zajebat i demokrate i republikance?

                    Trump je dao republikancima 9 mjeseci da provuku svu njegovu agendu, sa vecinom u oba doma kongresa, nisu uspijeli. Regan je 1981. imao svoj tax cut vec u augustu, a usput i atentat prezivio i nije imao vecinu u kongresu. Republikanci su protiv predsjednika, to svi znaju.

                    Sada kada je Trump dao Chuck the schmuck-u nesto, sok i nevjerica. Sta ocekivali su da ce ih trpiti 4 godine i glumiti lame duck predsjednika? Aha, kako da ne. Sad ce biti veselo.

                    Dobio je 3 mjeseca da izvrsi sve sto moze, u ponedjeljak ide novi pokusaj obamacare repeal u Senatu i Santorum radi na tome da prodje i u Kongresu. Imaju vremena za reconciliation do 30. sept. Nadam se da ce uspijeti, jebote 1T poreza to sranje uzima.

                    Porezi moraju da se provuku do novembra, ako se ne provuku, raznijet ce ih u primaries, pola kongresa ce biti zamjenjeno.

                    DACA:

                    Dobit ce zid, za amnestiju, ako bude path to citizenship, treba da mu jebu mater svi konzervativci. Ti ljudi ako dobiju drzavljanstvo, 3/4 glasaju za demokrate, a i velika vecina zavrsi na welfare.
                    Last edited by maliajnstajn; 08-09-17, 21:04.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Paul Ryan je pre 2 dana rekao da bas u ovom trenutku zbog uragana ne treba da podigne, onda kad je Donald ipak to uradio, juce kaze "pa da morao je to zbog uragana"

                      Comment


                      • Paul Rayan je moron koji pokusava da sabotira predsjednika.

                        Trump je htio da se plafon duga doda na zakon o administraciji veterana, McConell i Rayan odbili.

                        Taj dug treba smanjiti, ne dizati, ali u ovom trenutku, zatvoriti vladu je samoubistvo, e upravo zbog tog razloga, Trump ne bi dobio zid. Sada moze zatvoriti vladu u decembru ako mu ne daju zid.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by madrid View Post
                          Paul Ryan je pre 2 dana rekao da bas u ovom trenutku zbog uragana ne treba da podigne, onda kad je Donald ipak to uradio, juce kaze "pa da morao je to zbog uragana"
                          Pol Rajan je jedan veliki gospodin pre svega

                          Comment


                          • Ironičan sam naravno, odvratan lik. Kao razni drugi republikanci.

                            Aki, šta misliš ko bi dobio HC protiv Jeb Busha?

                            Comment


                            • Hillary.

                              Hillary uzima sve osim Trumpa, ali bi mozda izgubila od Romneya iz 2012. iako nisam siguran.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Kakav bi to epski duel bio, dve legendarne dinastije. Šteta što se neko preprečio i uništio obe

                                Comment

                                Working...
                                X