Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Beocca View Post
    sav skepticizam koji generalno vlada na ovim prostorima prema necem sto je kinesko je u najmanju ruku glupo,pa to vazi i za vakcine

    umesto da se bes ljudi usmeri ka farmaceutskim kucama ZAPADA koje imaju pravo da ne objave cenu vakcine a potom i neispunjavanje ugovora o dostavi ugovorenih doza,lupa se o nepouzdanosti vakcina koje dolaze sa istoka,konkretno kine i rusije

    koliko puta ste culi da proizvodi sa zapada ovde imaju losiji kvalitet nego u zemljama EU,pa cak ni tamo varira?

    otkud znate da ce vam prodati (i njima) isti kvalitet vakcine kao i amerima recimo ( a procentualnu razliku pravdati nepostovanjem hladnog lanca doticne drzave )?

    i trebalo bi malo manje verovati i N1 i novoj i adrii,posto je sve to isto sranje kao i rezimski ,samo ide u razlicitim smerovima

    kinezi imaju sigurno bolji zdravstveni sistem od amerikanaca,ti ljudi se lece,vakcinisu...uglavnom,verujem da zive kvalitetnije od amerikanaca koji, ponavljam, imaju privid demokratije

    amerika je nepresusna propaganda,od filmova do TV stanica i jedina im je prednost enormno veca upucenost ljudi u engleski jezik...


    i onda dolazimo do ovakvog diskriminatorskog istupa nekadasnjeg gradonacelnika i aktuelnog politikanta koji nece osuditi nijedan "nezavisni medij"



    Sta napisa covek xDDD pa bas Kinezi imaju robu za nas a posebno za Zapad...tj nama ceo svet daje skart jer smo siromasni.

    Jel neko upoznao nekog Kineza u bilo kom drustvu....

    Da im nije bilo Amerike...
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • zvinjavam se,znam da je nesto zvonilo

      pa sta je hreo da kaze,jasno je-kinesko je govno
      Wizard

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK
        .

        Da im nije bilo Amerike...
        2:0 za tebe

        dakle,sta bi bilo s kinezima da nije amerike,ziv nisam da cujem od tebe
        Wizard

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK
          Jel neko upoznao nekog Kineza u bilo kom drustvu....
          Ja, stotinak...i uglavnom u Kini...pitaj šta te interesuje...

          Inače ove ovde "privrednike" naseljene kod, kad ih pitaš odakle su...svi su iz Šangaja ....
          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

          Comment


          • Mislim na ove u Srbiji...ima ih dosta, ali ih nisam primetio u nekom domacem drustvu, cak ni u skolama. Ovaki, pa verujem da su kao i svi ostali ljudi. Opasni su kockari..usudii bih se reci i najgori..:-)
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Baci neki utisak..ja bih verovatno se sa njima dobro slagao :-) bar po gradovima..samo Kina je ogromna, imaju velika klizista i nepristupacne terene..doduse taj dokumentarac sam davno gledao..

              Beoca..pa oni su iskopirali sve od Amera, moguce da ce ih prestici...mada sumnjam..mislim tehnoloski..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK
                Mislim na ove u Srbiji...ima ih dosta, ali ih nisam primetio u nekom domacem drustvu, cak ni u skolama. Ovaki, pa verujem da su kao i svi ostali ljudi. Opasni su kockari..usudii bih se reci i najgori..:-)
                Ne znam kako je kod vas, ovi kod nas u Nišu imaju, svi ko jedan, isti MO....ceo dan rade, od jutra do mraka, i stalno su na vezi preko WeChata aplikacije (nešto kao Viber ali mnogo bolje i sigurnije) verovatno sa svojom rodbinom u "rodnoj grudi"....sad mi na pamet palo, a to ne pitah ni jednog Kineza, da li im je dozvoljen povratak u Kinu, ako im "pukne" biznis. Nekad sam negde čuo, da su, po želji, dobili kintu od Kine, da odu...a da li mogu da se vrate ne znam. Možda je to još jedna fejk propaganda, a možda je istina.
                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK
                  Mislim na ove u Srbiji...ima ih dosta, ali ih nisam primetio u nekom domacem drustvu, cak ni u skolama. Ovaki, pa verujem da su kao i svi ostali ljudi. Opasni su kockari..usudii bih se reci i najgori..:-)
                  da,verujem da bi se usudio,poznat si po takvim stvarima...

                  a tvoj odgovor je da su oni iskopirali SVE od amerikanaca...civilizacija stara nekoliko milenijuma




                  nisi ti hteo to da kazes,nego si se zaleteo,pa sad nemas kud
                  Wizard

                  Comment


                  • Da, to smo svi culi...dal kesh ili u robi. Kod njih je gustina naseljenosti velika, bila bar. Cudni su mi nekski, ali daleko od toga da ih poznajem..kao nacija su veliki, ljudi kao svuda ok..ne prave probleme, skoro pa neprimetni :-)
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by Beocca
                      da,verujem da bi se usudio,poznat si po takvim stvarima...

                      a tvoj odgovor je da su oni iskopirali SVE od amerikanaca...civilizacija stara nekoliko milenijuma




                      nisi ti hteo to da kazes,nego si se zaleteo,pa sad nemas kud
                      Mislim na nove tehnoligije a ne na barut ili sta ja znam vec xD
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • "...da im nije amera..."

                        oni ih kopiraju

                        Wizard

                        Comment


                        • Pa sve fabrike su bile tamo....americke, poslednjih 100g sve inovacije dolaze iz Amerike, uglavnom je tako.

                          Cinjenice..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • ...i predrasude...
                            Wizard

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Baci neki utisak....
                              Onako, na prvu loptu, ljubazni, predusretljivi, obožavaju Evropljane....bio sam u poslednjih pet godina četiri puta. Gradovi u kojima sam bio: Dji Lin (dvestotinak do trista km od Vladivostoka) i gde su mi se koske smrzle, Dalian - lepota živa, Peking (dva puta) i ostrvo Hajnan - grad Hajku, odmah posle Đi Lina sa -20 na +35 i neverovatnu vlažnost vazduha....

                              Restorani za svakog, trgovine brendiranom robom, fudbalski stadioni, noćni klubovi, automobili...sve je na vrhunskom nivou.
                              Tražio sam foto-aparat kojeg sam video na Ali ekspresu i slikao ja, skrinšotovao da me ne zajebu Kinezi...foto-aparat je na Ali ekspresu bio 120$ a imao je karakteristike Canona, Nikona koji su kod nas oko 500-600 € sa standardnim objektivom 15-55....Kinezi u prodavnicma tehnike vrte glavom, isčuđuju se, kažu nikad čuli, nikad videli u životu...samo Canon, Nikon i po neki Sony... istina, jeftini 100-150 € minimum nego kod nas. Mobilni telefoni 30-50% jeftiniji... odakle ova roba kod nas, nemam pojma. Valjda se prilagođavaju tržištu

                              Mogao bih do ujutru da ti pišem.....ne znam šta te sve interesuje - kaži...ili bilo koga.
                              Last edited by Constantin; 28-01-21, 01:00.
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • ja cu rec dve o ovim ovde-lepo su se asimilirali,jezik govore relativno dobro odrasli


                                deca idu u vrtic i skolu i govore srpski sa nasim naglaskom (vojvodina )



                                a koliko su se saziveli govori i nazalost njihova kilaza-govorim o deci-svi sy debeljuskasti u rumeni (vojvodina )
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X