Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Van Strike View Post
    Pa nije NATO pobio ceo Srpski narod, vec ih je koliko toliko vratio u normalu nakon svih ratova i bezakonja tokom 90'.
    Je bo te.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Vidim da Van Strike za sve ratove 90-ih vidi iskljucivo krivicu u Srbima sto nema veze sa istinom,jedna Nato povijest koja se servira svim nasim komsijama.
      Last edited by Mihajlo10; 10-01-21, 17:18.

      Comment


      • Originally posted by Mr. Wolf View Post
        Je bo te.
        Sad znas kako je meni na EPL temi.

        Comment


        • Originally posted by Karamazov View Post
          Hoćeš reći da si zahvalan NATO zlikovcima što su vratili srpski narod u normalu i što nisu ga kompletno pobili već samo delić?
          Pa ako pogledamo siru sliku, time je zavrsena jedna era ratova i kriminala.

          Ali po komentarima ovde, izgleda da mi volimo bezakonje i volimo te 90', to nam je u krvi.

          Sent from my motorola one action using Tapatalk
          IMG-20190614-192941
          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

          Comment


          • Originally posted by Van Strike View Post
            Pa ako pogledamo siru sliku, time je zavrsena jedna era ratova i kriminala.

            Ali po komentarima ovde, izgleda da mi volimo bezakonje i volimo te 90', to nam je u krvi.

            Sent from my motorola one action using Tapatalk
            Eh..pa sad "kao" nema bezakonja ? A što se tiče kriminala, neki "igrači" su eliminisani, a zajahali su drugi...istina, ne toliko brutalni i načinu izvršenja, ali itekako brutalni u šteti koju prave....
            Last edited by Constantin; 10-01-21, 17:28.
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Zaključio sam jer konstantno opravdavaš gnusan zločin, pričajući o nedužnom albanskom narodu i zverima iz Srbije. Pa kad su se povukle te zveri pitam se što si i ti. Nije mi jasno. Nije ni bitno.

              Ja se isključujem, jer je tema osetljiva a ne želim da koristim teške reči. A nisam ni siguran da ne bih kad bih nastavio.

              Mene lično bi bilo sramota da relativizujem ili ne daj Bože opravdavam ubijanje nedužnog naroda i civila osiromaśenim uranijumom, što ostavlja posledice na ko zna na koliko narednih generacija.

              Svaki zločinac treba da odgovara, a za ovo neće niko nikad. I onda ti kazes 'vratili nas u normalu' ...
              Last edited by mark !t zer0; 10-01-21, 17:32.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Originally posted by Van Strike View Post
                Pa ako pogledamo siru sliku, time je zavrsena jedna era ratova i kriminala.

                Ali po komentarima ovde, izgleda da mi volimo bezakonje i volimo te 90', to nam je u krvi.

                Sent from my motorola one action using Tapatalk
                Ne, niko normalan ne voli ratove niti bezakonje. To ti tako misliš, a ni ti ni ja nismo krajnje sudije niti istina nije uvek onakva kakvom je mi zamišljamo.

                Što se rata tiče to nažalost ne možemo nikad sa sigurnošću reći da ga više nikad neće biti.

                Posle NATO intervencije nismo se vratili u normalu, imamo ljude koji se više nikad neće vratiti u normlau zbog gubitka najmilijih, zbog trauma od bombi svetskih policajaca, zbog nestanka najmilijih, zbog proterivanja sa svoje zemlje...
                Last edited by Karamazov; 10-01-21, 17:32.

                Comment


                • Generacijski su nas NATO bombe osakatile toliko da se nećemo oporaviti i iščistiti vek - dva a ovde se protežira neka šira slika kako nam je ustvari NATO agresor pomogao ne bi li se iščupali iz kandži kriminala i opasnih likova i igrača.

                  Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                  Comment


                  • Originally posted by Karamazov View Post
                    Ne, niko normalan ne voli ratove niti bezakonje. To ti tako misliš, a ni ti ni ja nismo krajnje sudije niti istina nije uvek onakva kakvom je mi zamišljamo.

                    Što se rata tiče to nažalost ne možemo nikad sa sigurnošću reći da ga više nikad neće biti.

                    Posle NATO intervencije nismo se vratili u normalu, imamo ljude koji se više nikad neće vratiti u normlau zbog gubitka najmilijih, zbog trauma od bombi svetskih policajaca, zbog nestanka najmilijih, zbog proterivanja sa svoje zemlje...
                    Ma zasto se mi bavimo NATO zlocincima? Jel mi mozemo nekoga naterati da prizna zlocin, da obelodani neki zlocin?
                    Koja je poenta toga?
                    Stvar je u tome da mi moramo da prihvatimo svoj deo krivice, a mi to ne radimo. Da obelodanimo nase zlocine i zlocince, to je ono sto mi mozemo. Da mi budemo cisti sa sobom.


                    A ovo da mi vise nismo isti, pa nije nijedan narod vise nije isti posle ratova 90'. Nismo samo mi stradali u tim ratovima.

                    Sent from my motorola one action using Tapatalk
                    IMG-20190614-192941
                    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                    Comment


                    • Svaki kutak na zemaljskoj kugli obiluje likovima koji su loši, s one strane zakona, svaka država ima brdo sličnih žohara i pacova koji rade loše stvari, to ne znači da neko sebi može dati za pravo bombardovati i činiti zločin ka jednoj naciji. Ajmo mi sad nezadovoljni političkim strujama u Americi udružiti se sa ostalim istomišljenicima i sklopiti alijansu za borbu i npr bombardovanje Amerike. Šta koga ima sa strane zanimati ko su bili i za šta su se zalagali Karadžić, Mladić, Kapetan Dragan...

                      Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                      Comment


                      • Originally posted by Van Strike View Post
                        Ma zasto se mi bavimo NATO zlocincima? Jel mi mozemo nekoga naterati da prizna zlocin, da obelodani neki zlocin?
                        Koja je poenta toga?
                        Stvar je u tome da mi moramo da prihvatimo svoj deo krivice, a mi to ne radimo. Da obelodanimo nase zlocine i zlocince, to je ono sto mi mozemo. Da mi budemo cisti sa sobom.


                        A ovo da mi vise nismo isti, pa nije nijedan narod vise nije isti posle ratova 90'. Nismo samo mi stradali u tim ratovima.

                        Sent from my motorola one action using Tapatalk
                        A zašto da se ne bavimo NATO zločinama? Zašto da se ne bavimo stradanjem i proterivanjem Srba? Zar proterivanje nije zločin?

                        Ko to kaže da mi ne prihvatamo svoju krivicu? Ko normalan može štititi zločine i zločince koji nisu ubijali u moje i tvoje ime, već zbog svog ludila koje su širili u ratu.

                        Na našim televizijama se i te kako pričalo o tome. Stekao sam utisak da su Kandić, Biserko, žene u crnom uspele da nametnu mnogima da su svi Srbi zločinci a ne pojedinci.

                        Šta je još potrebno da mi uradimo? Da izađemo svi zajedno i uhvatimo se za ruke i urlamo da smo zločinci? Da izvršimo samoubistvo?

                        Comment


                        • Samo bih vas zamolio da ne pišemo o dešavanjima na prostorima bivše Jugoslavije zbog pravila foruma.

                          O dešavanjima na Kosovu i Metohiji, bombardovanju, može.

                          Comment


                          • Originally posted by Karamazov View Post
                            A zašto da se ne bavimo NATO zločinama? Zašto da se ne bavimo stradanjem i proterivanjem Srba? Zar proterivanje nije zločin?

                            Ko to kaže da mi ne prihvatamo svoju krivicu? Ko normalan može štititi zločine i zločince koji nisu ubijali u moje i tvoje ime, već zbog svog ludila koje su širili u ratu.

                            Na našim televizijama se i te kako pričalo o tome. Stekao sam utisak da su Kandić, Biserko, žene u crnom uspele da nametnu mnogima da su svi Srbi zločinci a ne pojedinci.

                            Šta je još potrebno da mi uradimo? Da izađemo svi zajedno i uhvatimo se za ruke i urlamo da smo zločinci? Da izvršimo samoubistvo?
                            Zato sto te zlocine nismo mi ucinili, odnosno nije niko cinio te zlocine u nase ime. Tim zrtvama treba odati pocast, i pominjati to u nekom drugom kontekstu.

                            Na nasim televizijama i u medijima se na svakodnevnom nivou, potpire mrznja prema svim narodima u regionu.
                            Vlast iz 90' je i sada na vlasti, 5.oktobar je doveden u pitanje a prave se emisije koje pravdaju desavanja iz 90'.


                            Stvar je u tome sto mi moramo iskreni da budemo u tome. Meni se cini da je Ratko Mladic heroj medj Srbima, kao i Radovan Karadzic i sve ostale licnosti iz 90'. To nije preuzimanje krivice i odgovornosti, time sto cemo izruciti ljude Hagu ne znaci da cemo mi nesto popraviti.

                            Vecina Srba nije svesna zlocina koji su cinjeni u njihovo ime. I zato cemo uvek za NATO bombardovanje da krivimo Ameriku, a ne SPS/SRS, Milosevica i ekipu iz te vlasti. Mislim da Milosevic i ljudi koji su tada bili na vlasti snose jednaku odgovornost za ljude ubijene u toj akciji koliko i NATO.

                            Sent from my motorola one action using Tapatalk
                            IMG-20190614-192941
                            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                            Comment


                            • Rat je najgori, ne ponovilo se.

                              na zalost Vucko oprema vojsku i vraca obavezno sluzenje vojnog roka, kao da nas sprema za rat
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Koliko nam je jadna politička scena i njihov sastav gledamo i slušamo svakog jbn dana.
                                Famozni Ivica Dačić otišao korak napred pa nam sada na sva usta hvali Džona Bajdena pričom kako sadašnji prvi čovek SAD-a nije isti onaj čovek iz 1990-ih.
                                Isti je Bajden kao što si ti isti veprino samo što ste sada još namazaniji, iskusniji, samim tim još više zli nego onomad.

                                Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X