Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma kakav crni infowars i te gluposti, dosta njih se pojavilo i postalo popularno jer su se sprdali sa decom koja su skroz poludela na univerzitetima. Lako je biti pametan kad se takmicis sa decom koja ne znaju gde im je dupe a gde glava.

    A za TYT sumnjam da cu ih slusati dok po meni se ne unormale, a svaki kredibilitet su odavno spickali sto se mene licno tice. Doduse da se objasnim opet sta je moj neki standard normalne diskusije, a to je Sam Harris, ima on svojih mana i nacina gledanja na stvari, ali njega vidim kao iskrenog lika koji se bavi temama a ne ljudima koji to nesto izgovore. Aki ga bas i ne voli sigurno sto se Trampa tice, jer Sam apsolutno ne voli Trampa, pa cak i to dodje blago. A i ima vrhunski podcast.

    Shapiro mi je kul sa desne strane sto se Amerike tice, Douglas sto se tice UK-a.


    Mardid, ja koliko sam stekao utisak, a ne verujem da gresim sto se ove specificne stvari tice, da danas kada jedna strana drugu nazove populistickom, koristi se u negativnom kontekstu. Nisam mislio licno na tebe da li ti mislis da je populizam los ili dobar, vec da politicari trenutno to koriste kao napad na drugu stranu, da je populisticka.
    Last edited by Seoski Terminator; 08-09-17, 13:07.

    Comment


    • Sam Harris je brutalno pametan, ali limitiran ponekad da ne moze da vidi dalje od svojih osjecanja, kao i svi mi.

      Rijetko ko moze emocionalno da se odvoji od svog ega i preispita sam sebe da li mozda grijesi. To je u diskusiji sa Scott Adamsom bilo vidljivo. Npr Scott totalno moze svoje emocije da izbaci iz jednacine iako je svjestan i on sam da totalno odvajanje od emocija je nemoguce i da jako mali broj ljudi uopce moze da se odvoji od emocija. Jebiga tako smo programirani.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Shapiro jeste kul lik.

        Terminatore, mislio sam da govoris o Cenku za populistu, a on to zove u pozitivnom kontekstu (i Sandersa i Trumpa). Tyt mora da se resi Hasana, celavog, Michael Shure-a (cist Hillary fan, ne u smislu da glasa za nju, nego je to taj profil ljudi, koji podrzavaju establishment i mainstream a to ne reprezentuje TYT). Moraju da se resi i par onih gostiju, neki su ok, ali neki budu toliki promasaji, koji se samo pozivaju na rasizam i feminizam bez osnova. I ona druga ekipa sto radi vikendom emisije isto je tanka, ali njih niko ni ne gleda. Ana ima prostora za napredak, ali je suvise u nekom tripu i tvrdoglava i nervozna. Ostali (4-5 glavnih, vec sam ih naveo) su kul.

        Comment


        • Aki, je l' si čuo za Malagurskog?

          Comment


          • Originally posted by Победа View Post
            Aki, je l' si čuo za Malagurskog?
            Jesam, pojma nema o ekonomiji. Komjunist.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Jesam, pojma nema o ekonomiji. Komjunist.
              Veoma iritantan lik. Krivi neoliberalizam za sadašnje stanje na Balkanu

              Comment


              • On i Pernar pod ruku.

                Jedan je bar skontao kako funkcionise bankarski sistem, ali ne moze da vidi dalje od svojih ociju da suu za to krive drzave, a ne ljudi.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  On i Pernar pod ruku.

                  Jedan je bar skontao kako funkcionise bankarski sistem, ali ne moze da vidi dalje od svojih ociju da suu za to krive drzave, a ne ljudi.
                  Nije ni čudo što se gotive njih dvojica.

                  Meni je fascinantno da njega prati 250k ljudi što je ipak za naš prostor dobra brojka i uglavnom se svi slažu s njim.

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Sam Harris je brutalno pametan, ali limitiran ponekad da ne moze da vidi dalje od svojih osjecanja, kao i svi mi.

                    Rijetko ko moze emocionalno da se odvoji od svog ega i preispita sam sebe da li mozda grijesi. To je u diskusiji sa Scott Adamsom bilo vidljivo. Npr Scott totalno moze svoje emocije da izbaci iz jednacine iako je svjestan i on sam da totalno odvajanje od emocija je nemoguce i da jako mali broj ljudi uopce moze da se odvoji od emocija. Jebiga tako smo programirani.
                    Apsolutno se ne slazemo oko tog podcast-a. Ali nebitno, generalno veoma,ali veoma inteligentan lik i rekao bih jos bitnije kredibilan.


                    Ne,ne nisam mislio ni na Cenka ni TYT, nego generalno u politici je popularno sada to koristiti kao napad na protivnika, sto je meni totalno ludilo

                    Comment


                    • Oko razgovora sa Scott Adamsom, vidjelo se da je Sam anoyed zato sto Scott prakticno nije pogrijesio niti jednom u zadnje dvije godine sa svojim predikcijama i vrlo je tesko diskutovati i diskreditovati nekoga ko prakticno ne grijesi u svojim predikcijama.

                      Sam Harris je ok lik, ne ide na gotcha pitanja vec hoce da ima normalnu diskusiju, zato bi njega vrlo lako bilo ubijediti da promjeni stranu. Mislim bio bi potreban duzi vremenski period, ali polako, desava se globalno budjenje iz kognitivne disonance trenutno i ako odradi neke stvari do kraja godine, o Trumpu ce ici narativ: efektivan je, ali se meni ne svidja sta radi.

                      Recimo mladi madridista, tu spiku vec pocinje da prica.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Da vidimo i kraj novembra

                        Comment


                        • Ako se Kongres unormali, a trebali bi sve moze da prodje u 10 dana.

                          Inace:

                          http://www.businessinsider.com/what-...t-trump-2017-9
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by maliajnstajn View Post
                            Oko razgovora sa Scott Adamsom, vidjelo seda je Sam anoyed zato sto Scott prakticno nije pogrijesio niti jednom u zadnje dvije godine sa svojim predikcijama i vrlo je tesko diskutovati i diskreditovati nekoga ko prakticno ne grijesi u svojim predikcijama.

                            Sam Harris je ok lik, ne ide na gotcha pitanja vec hoce da ima normalnu diskusiju, zato bi njega vrlo lako bilo ubijediti da promjeni stranu. Mislim bio bi potreban duzi vremenski period, ali polako, desava se globalno budjenje iz kognitivne disonance trenutno i ako odradi neke stvari do kraja godine, o Trumpu ce ici narativ: efektivan je, ali se meni ne svidja sta radi.

                            Recimo mladi madridista, tu spiku vec pocinje da prica.
                            Objasnio je Sam zasto, a to nije razlog.

                            Comment


                            • Ne znam, sta je razlog bio?
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Videcu ovih dana da nadjem taj deo, sad me stvarno mrzi i preumoran sam, al potrudicu se da nadjem, mislim da je u jednom podcastu sa Douglasom.

                                Ali mislim gde vecina imaju neslaganja sa Samom je sto i ako nesto funkcionise i on ce se sloziti da funkcionise, ali on voli da dosta debatuje o moralu i na nacinu na koji se nesto radi bilo to uspesno ili ne, i mislim da tu dosta se ljudi ne slazu sa Samom. Mislim da je tako nesto slicno i bilo sa Scottom, ali da me ne drzis za rec dok ne nadjem tacan deo gde Sam objasnjava tacan razlog, da ne bude da pogresno predstavljam neciji stav.

                                Comment

                                Working...
                                X