Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U svim tim drzavama su branili ugnjetavane i zrtvovali svoju vojsku i ljude...ako ista znas o navedenim drzavama..ne bi tako pisao....

    Amerika nije kolevka civilizacije, ali jeste najvece demokratsko drustvo koje ima moc da se bori sa svetskim tiranima.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      U svim tim drzavama su branili ugnjetavane i zrtvovali svoju vojsku i ljude...ako ista znas o navedenim drzavama..ne bi tako pisao....

      Amerika nije kolevka civilizacije, ali jeste najvece demokratsko drustvo koje ima moc da se bori sa svetskim tiranima.
      Julian Assange se bori protiv svetskih tirana. A Amerika je jedno ranjivo drustvo, daleko od bilo kakve demokratije.

      Sent from my motorola one action using Tapatalk
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Originally posted by Van Strike View Post
        Molim Vas samo da precizirate sta je tacno neistina u postu iznad.


        Srbija nije bombardovana samo zbog navedenog slucaja, ja to nigde nisam ni napisao, to je kao sto sam i rekao jedan od.
        Ako mislite da su masovna ubistva i proterivanja Albanaca gusenje oruzanih pobuna onda ste u pravu.
        Mogu vam ako zelite ispisati i neka licna iskustva, s obzirom da sam ziveo dole.

        NATO reakcija je 1001% opravdana, a sad je druga stvar sto su oni to odradili kako ne treba. Morate shvatiti da je Srpsko rukovodstvo nas dovelo do bombardovanja a ne NATO. To je ono sto je meni zasmetalo u postu prethodnog sagovornika.
        I kao sto ste napisali na kraju, o zlocinima za vreme bombardovanja moraju da pricaju oficiri vojske koja je delovala u Srbiji tada.
        Ono cime mi moramo da se pozabavimo je da upoznamo svoj narod sa zlocinima koji su se dole desavali u nase ime.
        RTS je odbio da emituje bilo koji od ova dva filma.
        Ono sto je porazavajuce je sto mi sada u ovom trenutku pravimo nove generacije zlocinaca. I zato reagujem kako reagujem.
        Najpre, u postu iznad nema neistine...jer, to je moj post

        Nisam se dotakao opravdanosti reakcije NATO, ali evo sada, totalno van svih zakona, divljački i zločinački....zbog dešavanja na Kosovu je trebalo bombardovati Suboticu, Novi Sad, Varvarin....? Nameće se zaključak da nije motiv bombardovanja sprečavanje humanitarne katastrofe već je to bila obična odmazda u inat jednom lideru, jedne male i nebitne države.

        Reagova sam samo na tehnički podatak i pozvao se na hronologiju događaja. A reagovao sam na to što ste rekli da je kolega napisao glupost, a čini mi se da ga niste baš ispratili i površno prešli preko njegove rečenice:
        ....ali period američkog (preko nje i NATO) kurčenja je gotov i vrhunac je dostigao baš 1999. godine kada su izmislili povod i džukački napali zemlju (bez da je iko na svetu oponirao) koja je pokušavala da sačuva svoj suverenitet i priznate granice od terorističke grupe
        Ovde je upitno (po meni) samo to da li je period kurčenja gotov.....

        Ono što ste naveli o zločinima stoji, ne sporim, ali opet ističem....to nije bio povod za bombardovanje i čini mi se da je to Đorđe i napisao...

        NAdam se da nisam bio konfuzan, a ako treba neki stav da obrazložim....tu sam.
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • Po cemu se to bori Asanz? I kako mislis nije demokratsko drustvo? Oni napreduju iz godine u godinu..

          Vladavina prava je tamo najveca u svetu....sudovi besprekorni ....pobeda Bajdena nije kljucna samo za USA, vec i za svet...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Mi smo stvarno imali dosta srece kroz istoriju da bitni ljudi nisu bili poput Losmija i jos nekih.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Originally posted by Van Strike View Post
              Ono cime mi moramo da se pozabavimo je da upoznamo svoj narod sa zlocinima koji su se dole desavali u nase ime.
              RTS je odbio da emituje bilo koji od ova dva filma.
              Ono sto je porazavajuce je sto mi sada u ovom trenutku pravimo nove generacije zlocinaca. I zato reagujem kako reagujem.



              Sent from my motorola one action using Tapatalk
              To je to.
              Ali Srbiji i Albaniji odgovara ovaj status Kosova, tj nasim i njihovim kriminalcima jer bi i priznavanjem i nepriznavanjem bila okoncana distribucija droge, oruzija, organa i ljudi.

              Comment


              • Srecan Dan Republike Srpske!

                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Sve si lepo napisao...Vi ste imali srecu ocigledno. Da nam je USA saveznik...uh..bili bi.motor ovog dela Evrope...ali vole ljudi kasiku i batinu diktatorsku :-)
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Ali Srbiji i Albaniji odgovara ovaj status Kosova, tj nasim i njihovim kriminalcima jer bi i priznavanjem i nepriznavanjem bila okoncana distribucija droge, oruzija, organa i ljudi.
                    Albanija je priznala Kosovo. Kakav je problem za njih?
                    sigpic

                    Comment


                    • Res publica (tema o politici i ekonomiji)

                      Originally posted by Crni Đorđe View Post
                      Albanija je priznala Kosovo. Kakav je problem za njih?
                      Nikakav, jer roba ne ide iz Albanije na Kosovo vec iz Kosova u Srbiju
                      Last edited by limun; 08-01-21, 23:18.

                      Comment


                      • Originally posted by Constantin View Post
                        Tako je.....Milošević je bio uzrok , a povod je bio Račak....šta se desilo posle sa "Račkom" videli smo ko je pratio suđenje u Hagu Miloševiću.
                        Nije sve crno-belo. Taj isti Milosevic je bio faktor stabilnosti i mira na Balkanu za medjunarodnu zajednicu samo par godina pre toga. Onaj ko ne slusa medjunarodnu zajednicu dobija po prstima i po turu kao Sloba, Kostunica ili Tadic. Vucic to ukapirao pa poklanje sve kapom i sakom kako mu se naredi. Eto dao i Gazivode iako je govorio " Smenite me ali ne dam Gazivode".

                        Comment


                        • Originally posted by limun View Post
                          Nikakav, jer roba ne ide iz Albanije na Kosovo vec iz Kosova u Srbiju
                          A kako dolazi do Kosova? Ili sva ta roba nastaje na Kosovu?

                          Nema tu nikakve mistike oko statusa. Albanija je, naravno, priznala Kosovo kao državu. Srbija nije i ne može iz milion razloga zbog kog niti jedna država na svetu ne bi uradila to na mestu Srbije.
                          sigpic

                          Comment


                          • Razilazimo se, ja pricam o tome da je bila potrebna reakcija.
                            A Vi pricate o tome na koji nacin se reagovalo, i tu se apsolutno slazemo.

                            Meni je tu problematicno "izmislili povod", da oni nisu reagovali Albansko stanovnistvo bi nestalo sa Kosova i iz tog ugla gledanja njihova reakcija je i vise nego opravdana.

                            Sent from my motorola one action using Tapatalk
                            IMG-20190614-192941
                            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                            Comment


                            • Losmi ako hoces procitaj knjigu Noama Comskog,Sta u stvari hoce Amerika pa mi posle reci koliko je njima bitna ideologija u tim zlocinackim intervencijama sirom sveta,mala knjizica,ne znam ni da li ima 100 strana.

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                Nije sve crno-belo. Taj isti Milosevic je bio faktor stabilnosti i mira na Balkanu za medjunarodnu zajednicu samo par godina pre toga. Onaj ko ne slusa medjunarodnu zajednicu dobija po prstima i po turu kao Sloba, Kostunica ili Tadic. Vucic to ukapirao pa poklanje sve kapom i sakom kako mu se naredi. Eto dao i Gazivode iako je govorio " Smenite me ali ne dam Gazivode".
                                Ma kakav uzrok Milošević. Miloševića su šašoljili po glavi ("faktor stabilnosti") ti isti koji su okrenuli ćurak dan pred početak bombardovanja. A on kao dobra komunjara sklopio velike dilove koje, jednostavno, nije mogao da ispoštuje jer nije video da je ostao sam.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X