Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne verujem da Vučić može na bilo koji način uticati na izbor mitropolita, to je ipak na Saboru SPC-a, a to nije jedan čovek pa da će se izvršiti pritisak. S druge strane, ne verujem da će biti čovek koji nije iz Crne Gore. Jedino je to bio svojevremeno mitropolit Arsenije a znamo u kakvim uslovima je izabran i kroz šta je sve prošao.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by b64Milos View Post
      Ne znam na osnovu cega to verujes ali uveravam te da je pod trenutnim okolnostima za Srbiju najbolje da ni jedan US predsednik ne obrati paznju, a pogotovo ne Biden.

      Inace kako stvari stoje, blizu je, ali Biden legit pobedjuje. Znalo se da ce velika vecina mail-in glasova otici Bidenu jer je Trump bio protiv toga. Na insistiranje republikanaca je odluceno da se prvo broje glasovi sa dana izbora pa tek onda oni koji su pristigli postom, zato i imamo slucaj da je Biden preko noci okrenuo Wisconsin i Michigan u svoju korist. Nema tu prevare kako Trump tvrdi, i nece mu pomoci ukoliko ne prizna rezultate u slucaju poraza.

      Takodje, tacno je da su za Trumpa vecinski glasali ljudi iz ruralnih sredina, tradicionalno/konzervativno orjentisani, zatim rasisti, nacionalisti, 'zatucani' Ameri itd. Tacno je da nije odradio situaciju sa virusom kako treba (ima jos puno stvari koje nije uradio kako treba). To za stetu ugledu Americi je takodje tacno bar sto se odnosa sa EU tice.

      Medjutim, ako zivis u Srbiji ne vidim zasto bi ti zbog tih razloga bilo milo da pobedi Biden.
      Vise pisi na forumu...

      https://twitter.com/alemannoEU/statu...465743873?s=09

      Sve je objasnio Beri.

      Ma bas me briga ko ce dobiti....iskreno ti kazem. Samo mi je Tramp teska seljacina i ako je imao nekih dobrih poteza.

      Zelim da nas neko uoci, da nam neko pomogne, posto smo otisli u qrac. Pametni odlaze, ostaje uglavnom skart...za 10g IQ nece prelaziti 80. Bicemo kao i sad radnicko roblje bez neke velike sanse da se izvucemo.

      Srbija ima potencijal, ali ovo ovde sto se desava u politici i koliko je narod ogranicen, nije bilo ni 1478g..

      Mi ocigledno sami ne znamo nista. ...Iskreno da ti kazem...iz mog ugla gledamo, USA bi morala biti svetski policajac.... ne smeju se jacati drzave kao Turska ili slicni...i zato mi je Tramp nepotreban tu.

      Za vladavine Trampa, Evropa je imala samo probleme, posebno sa migrantima..virusom, finansijama...Evropa se cak i cepa itd..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by b64Milos View Post
        Ne znam na osnovu cega to verujes ali uveravam te da je pod trenutnim okolnostima za Srbiju najbolje da ni jedan US predsednik ne obrati paznju, a pogotovo ne Biden.

        Inace kako stvari stoje, blizu je, ali Biden legit pobedjuje. Znalo se da ce velika vecina mail-in glasova otici Bidenu jer je Trump bio protiv toga. Na insistiranje republikanaca je odluceno da se prvo broje glasovi sa dana izbora pa tek onda oni koji su pristigli postom, zato i imamo slucaj da je Biden preko noci okrenuo Wisconsin i Michigan u svoju korist. Nema tu prevare kako Trump tvrdi, i nece mu pomoci ukoliko ne prizna rezultate u slucaju poraza.

        Takodje, tacno je da su za Trumpa vecinski glasali ljudi iz ruralnih sredina, tradicionalno/konzervativno orjentisani, zatim rasisti, nacionalisti, 'zatucani' Ameri itd. Tacno je da nije odradio situaciju sa virusom kako treba (ima jos puno stvari koje nije uradio kako treba). To za stetu ugledu Americi je takodje tacno bar sto se odnosa sa EU tice.

        cudi me,posto smatram da je bajden rasista,ne tramp...to njegovo uzimanje za podpredsednicu (malo) obojenu zenu,ne menja na stvari-zamisljam mu facu da mu neki unuk kaze da ce ozeniti crnkinju (scena iz filma POGODI KO DOLAZI NA VECERU )

        i krivo ce mi biti sto ce sve svaljivati na trampa-kako bi se demokrate,koji to samo imaju u nazivu,nosile sa koronom,to nikad necemo saznati

        mozemo samo pretpostaviti da ce biti hvalila baba sultana
        Wizard

        Comment


        • Niko ne sme da gleda brojanje glasova pristiglo postom. I ovo se zove slobodni i demokratski izbori.

          Comment


          • hebote ovi nisu mrdnuli. [beep] materina idem spavati
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • AP objavio da je micigen bajdenov,6 mu fali

              Wizard

              Comment


              • Originally posted by Beocca View Post
                AP objavio da je micigen bajdenov,6 mu fali

                To znaci da mu se uracunava Arizona sto mislim da jos nije zvanicno...

                Comment


                • evo,objavila i AJ amerika
                  Wizard

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Vise pisi na forumu...

                    https://twitter.com/alemannoEU/statu...465743873?s=09

                    Sve je objasnio Beri.

                    Ma bas me briga ko ce dobiti....iskreno ti kazem. Samo mi je Tramp teska seljacina i ako je imao nekih dobrih poteza.

                    Zelim da nas neko uoci, da nam neko pomogne, posto smo otisli u qrac. Pametni odlaze, ostaje uglavnom skart...za 10g IQ nece prelaziti 80. Bicemo kao i sad radnicko roblje bez neke velike sanse da se izvucemo.

                    Srbija ima potencijal, ali ovo ovde sto se desava u politici i koliko je narod ogranicen, nije bilo ni 1478g..

                    Mi ocigledno sami ne znamo nista. ...Iskreno da ti kazem...iz mog ugla gledamo, USA bi morala biti svetski policajac.... ne smeju se jacati drzave kao Turska ili slicni...i zato mi je Tramp nepotreban tu.

                    Za vladavine Trampa, Evropa je imala samo probleme, posebno sa migrantima..virusom, finansijama...Evropa se cak i cepa itd..
                    Steta sto Bernie Sanders nije predsednik, jedini covek koji je spreman da sprovede neke reforme, plus je anti-war.

                    Slazem se da je lose (sta vise, uzasno) da jacaju te ekstremisticke zamlje poput Turske (krajnje nemoralni potez Rusije da tu pronalazi neku svoju korist, na stetu Grcke, pa i Srbije i krajnjoj liniji). Medjutim, USA nikako ne bi smela da bude svetski policajac, jer to donosi unistenje (od kojeg su potrebne citave generacije za ekonomski, a ko zna koliko vremena za psiholoski oporavak) svakom delu sveta gde oni intervenisu.

                    Srbija svakako nece imati koristi od "uocavanja" od strane Amerike. Mi smo na pogresnoj strani sto se toga tice, bile bi potrebne decenije uspesnog lobiranja, plus preduslov da establishment (CNN, Klinton, Biden itd itd) uopste nema poluge moci u Americi, znaci sanse ravne 0. Ti to mozda posmatras iz ugla pomoci pri skidanju Vucica sa vlasti, pa se nadas da bi nesto preduzeli jer je autokrata, ali to kod njih nema apsolutno nikakve veze i svako ko se tome nada, uzalud se nada. Ako EU (koja vise od Amerike gaji te "evropske" vrednosti) trpi rezim u Srbiji iz sopstvenih geo-politickih interesa, to ce raditi i USA i to lagano. Samo pogledaj rezime po svetu (npr Saudi Arabia) koje tolerisu (cak i pomazu) i sve ce ti biti jasno. Srbiji bi bolje bilo da na vreme pocne da razvija lobi u strukturama vlasti u Kini.
                    Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                    Comment


                    • Sto je jedan od glavnih razloga zasto se americki Sliterin okrenuo protiv Sandersa. Interesi su nadjacali razum.

                      Takav kandidat sa slicnim razmisljanjem tesko da ce se probiti kod Demsa, jer lanac nece to dozvoliti. SNS je puno stvari usvojio od Demsa i pored toga sto gadja drugacije glasace. Podjednako su i jedni i drugi odvratni zbog toga sto postoji slican mehanizam.

                      Vucic ima sigurnih 4-6 godina na vlasti. Ovi izbori su prva stvar koja Vucicu ne ide na ruku.

                      Jedan mali throwback. Ko je bio na vlasti 2016 u Americi kada se opozicija nakon parlamentarnih izbora okupila kod americke ambasade?

                      Trampu malo fali da ima vise glasova od Obame iz 2008 koji je do sada drzao rekord. Bice verovatno nekoliko stotina hiljada glasova manje, dok je Bajden prebacio 71 000 000. Haos

                      Vala, uvalise Ameri i sebi i ostatku sveta tuki.

                      Treba i to umeti.
                      Last edited by Ricma; 05-11-20, 02:56.

                      Comment


                      • Bernie Sanders je budala.

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          [emoji38]


                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by b64Milos View Post
                            Steta sto Bernie Sanders nije predsednik, jedini covek koji je spreman da sprovede neke reforme, plus je anti-war.

                            Slazem se da je lose (sta vise, uzasno) da jacaju te ekstremisticke zamlje poput Turske (krajnje nemoralni potez Rusije da tu pronalazi neku svoju korist, na stetu Grcke, pa i Srbije i krajnjoj liniji). Medjutim, USA nikako ne bi smela da bude svetski policajac, jer to donosi unistenje (od kojeg su potrebne citave generacije za ekonomski, a ko zna koliko vremena za psiholoski oporavak) svakom delu sveta gde oni intervenisu.

                            Srbija svakako nece imati koristi od "uocavanja" od strane Amerike. Mi smo na pogresnoj strani sto se toga tice, bile bi potrebne decenije uspesnog lobiranja, plus preduslov da establishment (CNN, Klinton, Biden itd itd) uopste nema poluge moci u Americi, znaci sanse ravne 0. Ti to mozda posmatras iz ugla pomoci pri skidanju Vucica sa vlasti, pa se nadas da bi nesto preduzeli jer je autokrata, ali to kod njih nema apsolutno nikakve veze i svako ko se tome nada, uzalud se nada. Ako EU (koja vise od Amerike gaji te "evropske" vrednosti) trpi rezim u Srbiji iz sopstvenih geo-politickih interesa, to ce raditi i USA i to lagano. Samo pogledaj rezime po svetu (npr Saudi Arabia) koje tolerisu (cak i pomazu) i sve ce ti biti jasno. Srbiji bi bolje bilo da na vreme pocne da razvija lobi u strukturama vlasti u Kini.
                            Berni tip moze da prodje samo u zemljama kao sto su Danska, Norveska, Farska Ostrva,Island itd...Da,mnogo toga m odgovara,uopste nisam siguran na koji nacin sve to funkcionise i kako su uopste te stvari dozvoljne, retko sta u svetu i u zivotu je bas slucajno...licnog sam misljenje skoro pa nista.
                            Sto se tice Kine, ne znam...nama treba samo neko ko ce nas postaviti na noge, dalje moramo sami...to mi je kljuc, a trenutno smo bez nogu....

                            Inace Bern je genijalac, ali takvi likovi kao sto sam napisao nemaju prodju...vise vole seljacinu Trampa ili ovog Bajdena sto je totalni apsurd...
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Na 253 je Biden

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post

                                Inace Bern je genijalac, ali takvi likovi kao sto sam napisao nemaju prodju...vise vole seljacinu Trampa ili ovog Bajdena sto je totalni apsurd...
                                Jesi ti pratio kako je Bern eliminisan iz trke? Pa ono je bio ceo snake pit protiv njega.

                                Takav lik poput njega tesko da ce iskoci iz onakvog mulja. Cast njemu i ljudima koji ga podrzavaju, ali su oni tamo manjina.

                                Comment

                                Working...
                                X