Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    Ima sanse sve dok sam ne odustane. Vrhovni sud je 6:3 u korist konzervatica.
    Znaci po tebi i ako nisu pokradeni da ih poniste posto imaju 6:3... ne ide to bas tako...

    I sto mislite da i Tramp nije krao???? Krale su obe strane...

    Izbori i sama politika u 90% zemalja je cist kriminal.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by colchonero View Post
      Ta prica evo vec 3 decenije. Demografija se shuftuje. Latinosi u rekordnom broju z arepublikance, afroamerikanci u najvecem broju decenijama ali devejijama unazad. VA sve plavlja GA sve plavlja AZ takodje NH ist, Colorado solid blue sada. Sa druge strane OH solid red MI PA WI swing postali, Minesota sve crvenija, FL isto. Laz je koja ide decenijama netom da mladi glasaju sve vise demokratski i da demografija ubija republikance. Ti mladi cim udju u starije godisnje grupe, isto se desava kao i do sada. A za manjine, afro Trumpovi glasaci su mahom ljudi mladji od 50g
      To je sve zbog Trampa. Sacekaj sledece izbore. Dobija demoktratski kandidat bez obzira ko bude na repubilkanskoj strani.

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Znaci po tebi i ako nisu pokradeni da ih poniste posto imaju 6:3... ne ide to bas tako...

        I sto mislite da i Tramp nije krao???? Krale su obe strane...

        Izbori i sama politika u 90% zemalja je cist kriminal.
        Ako posmtaracima iz Republikanske stranke nije dozvoljeno da gledaju brojanje glasova pristigle postom to je dovoljan razlog da se poniste izbori. Isto bi vazilo i da je obrnuto.
        Inace je smesno da glasovi pristigli postom odluce izbore. Izadji i glasaj na taj dan kad su izbori ako ti je stalo do pobede tvog kandidata.
        Last edited by skeptik; 04-11-20, 22:37.

        Comment


        • Originally posted by Joker View Post
          Evo sjutra treba Zdravkelja da predstavi javnosti svojih 12 apostola. Da vidimo, gura se nekako...
          Vidi, Zdravkelja, ovaj nas bi vam bio spas. Genijalan momak..

          Vas jedini spas su Dritan, Becic i ovaj matori da sami donose odluke...ovi DF prosrpski su uzas...kanalizacija obicna prodana, dal Milu, Psihopati, nebitno je...

          Cim njima ovoliko treba, pisi propalo..ali ako budu cepali poreze ovde, eto mene u HN, Podgoricu za pocetak...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Ako posmtaracima iz Republikanske stranke nije dozvoljeno da gledaju brojanje glasova pristigle postom to je dovoljan razlog da se poniste izbori. Isto bi vazilo i da je obrnuto.
            Inace je smesno da glasovi pristigli postom odluce izbore. Izadji i glasaj na taj dan kad su izbori ako ti je stalo do pobede tvog kandidata.
            Gde si to procitao?
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Zbog trumpa je zadnjih 4 godine. Demografija ide od vremena regana, da ne pricam o ranijim vremenima (bila je pauza u toj prici, ali refreshuje se na svakih par decenija). Stranke se menjaju i menjaju svoje programe. Evo ako Biden kojim slucajem uzme, seti se ovog 2022. kad republikanci uzmu kucu u midterms lagano.

              Comment


              • Originally posted by colchonero View Post
                Zbog trumpa je zadnjih 4 godine. Demografija ide od vremena regana, da ne pricam o ranijim vremenima (bila je pauza u toj prici, ali refreshuje se na svakih par decenija). Stranke se menjaju i menjaju svoje programe. Evo ako Biden kojim slucajem uzme, seti se ovog 2022. kad republikanci uzmu kucu u midterms lagano.
                Govorim o presednickim izborima. Samo Tramp je ovako mogao da mobilise republikanske birace i one koji su neodlucni. AOC je po meni pravac kojim ce ici Demokratska stranka u buducnosti. Pelosi, Bajden, Hilari su poslednji dinosaorusi.
                Last edited by skeptik; 04-11-20, 22:44.

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Cim njima ovoliko treba, pisi propalo..ali ako budu cepali poreze ovde, eto mene u HN, Podgoricu za pocetak...
                  Pa ne znam kako je moglo brze. Ogroman je pritisak, posebno iz Beograda, Vucic licno, a i SPC ce sad nakon Amfilohija da intenzivira pritisak i pretenzije, sve dok ne isprovociraju i odvajanje mitropolije... Ali Dritan, Becic i Krivokapic su poprilicno ideoloski razliciti, pa nije bas toliko jednostavno. Medjutim, to bi se nekako i rijesilo u pristojnom roku, ali kad tome dodas lude Mandica, Medojevica i Knezevica.. dobro ako se ista skrpi.

                  Comment


                  • Originally posted by skeptik View Post
                    Ne kapiras elektorski sistem SAD, demografsku strukturu i priliv migranata za koju se zalazu demokrate. Oni u startu imaju osvojenu Kaliforniju i Njujork u zbiru 84 glasova. Republikanski kandidat ima mnogo tezi put do cilja.
                    Ukidanje ropstva, pravo glasa, ukidanje segregacije u školama... Sve za vrijeme Republikanaca na vlasti.
                    Ako želiš da pobjediš u zemlji u kojoj obojeni postaju sve brojniji onda moraš da im se uvlačiš više od konkurencije. Zato jer su BLM najveći rasisti planete.
                    Meni se ovo možda ne sviđa, ali to je realnost. Okrenu republikanci ploču i obećaju da jedan crni glas vrijedi 2 bijela i eto im glasača. Ili im obećaju 50% zatvorske kazne ako se jave u roku od 8 dana... [emoji23]

                    Comment


                    • Originally posted by Joker View Post
                      Pa ne znam kako je moglo brze. Ogroman je pritisak, posebno iz Beograda, Vucic licno, a i SPC ce sad nakon Amfilohija da intenzivira pritisak i pretenzije, sve dok ne isprovociraju i odvajanje mitropolije... Ali Dritan, Becic i Krivokapic su poprilicno ideoloski razliciti, pa nije bas toliko jednostavno. Medjutim, to bi se nekako i rijesilo u pristojnom roku, ali kad tome dodas lude Mandica, Medojevica i Knezevica.. dobro ako se ista skrpi.
                      Ma nema nista od odvajanja, tu ce samo biti problem ako ne izaberu Joakinija vec nekog mitropolita koji nije iz CG. Ova vlada je orocena od 200 do 365 dana a poslije novi izbori na kojima ja ne bi potcenjivao cika Mila.😀

                      Comment


                      • Originally posted by skeptik View Post
                        AOC je po meni pravac kojim ce ici Demokratska stranka u buducnosti. Pelosi, Bajden, Hilari su poslednji dinosaorusi.
                        E ovdje bih se složio potpuno i zato je za nas bila bolja varijanta pobjeda Trampa jer dinosaurusi bi do sledećeg kruga nestali.

                        Comment


                        • Originally posted by Joker View Post
                          Pa ne znam kako je moglo brze. Ogroman je pritisak, posebno iz Beograda, Vucic licno, a i SPC ce sad nakon Amfilohija da intenzivira pritisak i pretenzije, sve dok ne isprovociraju i odvajanje mitropolije... Ali Dritan, Becic i Krivokapic su poprilicno ideoloski razliciti, pa nije bas toliko jednostavno. Medjutim, to bi se nekako i rijesilo u pristojnom roku, ali kad tome dodas lude Mandica, Medojevica i Knezevica.. dobro ako se ista skrpi.
                          Ne znam, veruj mi nema nista od ovog......euforija i kraj. Ne moze se protiv tuce mafijasa, neiskusni su ovi...drzim fige, ali bas tesko...

                          Cim je ovaj slepac dosao dole, dosao je da trguje...jbe se njemu za sahranu...prvo ih za zivota ispljuje, pa kad umru ih hvali..

                          Ovde samo strana sapa moze pomoci, a to ce se desiti nikad..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by Overlord View Post
                            Ma nema nista od odvajanja, tu ce samo biti problem ako ne izaberu Joakinija vec nekog mitropolita koji nije iz CG.
                            Pa to nije "samo", to bi bio ogroman problem za nase svestenstvo. A i za vjerujuci narod. Dje na celu mitropolije crnogorsko-primorske da postavis nekoga ko nije iz Crne Gore. To je pucanje sebi u nogu, ali to ne bi bilo prvi put da Beograd sebi uradi. Mi se svojski trudimo da odrzimo to neko srpstvo, Amfilohije je bio istinski cuvar Peckog trona, zrtvovao se za Kosovo kao niko.. Ali ako SPC bude nastavila da srpstvo vezuje za drzavu Srbiju, kao sto se to uvijek provlaci i pokusava, to ce na kraju neminovno rezultirati cijepanjem.

                            A sto se tice tih izbora nakon godinu dana, ko te je slagao to? To nema sanse da se desi, Zdravko je rekao da vidimo prvu godinu kako radi vlada, pa cemo dalje vidjeti sta i kako. Nepovjerenje vladi u skupstini moze da dodje samo od strane df lidera, a oni su bez Zdravka i crkve mrtvi na ponovljenim izborima. Tako da im se to nikako ne isplati...

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Nisam video to kad je pricao, verovatno nije bio svestan sta prica i ko smo mi. Verujem da USA, da neki predsednik bar malo na nas da obrati paznju bilo bi super pa bio to i Bajden. Ovog Trampaje bolelo uvo za spoljnu politiku...

                              Hocu ti reci da je nama potrebna pomoc pa bila to i od samog djavola..kao zemlja cemo nestati za 50-100g...ako se ovako nastavi..

                              edit:1.1117 brojevi ne lazu...

                              Sve ovi ruralni delovi za Trampa....Nevada sva ta sla okolo, ubio Bajdena...mogu zamisliti sta je radio,bugarski vozici i ostalo... Ubedjen sam da je Tramp krao vise nego ovi ))

                              Sad kad vidim ko je sve za Trampa bas mi milo sto je uzeo Bajden...Ne znam ko je kakav politicar, ali Tramp steti spoljnom ugledu zemlje..

                              Plus se zajbavao sa koronom i umrlo je 250k ljudi...i 40miliona zarazeno itd...posto eto,to je za njega bila sprdnja...lik je realno u neku ruku genijalac...ipak je predsednik zemlje, a u drugu ruku kad ga gledas, da ne znas ko je, rekao bi da je totalni idiot.

                              Neka verzija Bogoljuba Karica.. xD

                              EDIT: 1.1 )))
                              Ne znam na osnovu cega to verujes ali uveravam te da je pod trenutnim okolnostima za Srbiju najbolje da ni jedan US predsednik ne obrati paznju, a pogotovo ne Biden.

                              Inace kako stvari stoje, blizu je, ali Biden legit pobedjuje. Znalo se da ce velika vecina mail-in glasova otici Bidenu jer je Trump bio protiv toga. Na insistiranje republikanaca je odluceno da se prvo broje glasovi sa dana izbora pa tek onda oni koji su pristigli postom, zato i imamo slucaj da je Biden preko noci okrenuo Wisconsin i Michigan u svoju korist. Nema tu prevare kako Trump tvrdi, i nece mu pomoci ukoliko ne prizna rezultate u slucaju poraza.

                              Takodje, tacno je da su za Trumpa vecinski glasali ljudi iz ruralnih sredina, tradicionalno/konzervativno orjentisani, zatim rasisti, nacionalisti, 'zatucani' Ameri itd. Tacno je da nije odradio situaciju sa virusom kako treba (ima jos puno stvari koje nije uradio kako treba). To za stetu ugledu Americi je takodje tacno bar sto se odnosa sa EU tice.

                              Medjutim, ako zivis u Srbiji ne vidim zasto bi ti zbog tih razloga bilo milo da pobedi Biden.
                              Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                              Comment


                              • Originally posted by Joker View Post
                                Pa to nije "samo", to bi bio ogroman problem za nase svestenstvo. A i za vjerujuci narod. Dje na celu mitropolije crnogorsko-primorske da postavis nekoga ko nije iz Crne Gore. To je pucanje sebi u nogu, ali to ne bi bilo prvi put da Beograd sebi uradi. Mi se svojski trudimo da odrzimo to neko srpstvo, Amfilohije je bio istinski cuvar Peckog trona, zrtvovao se za Kosovo kao niko.. Ali ako SPC bude nastavila da srpstvo vezuje za drzavu Srbiju, kao sto se to uvijek provlaci i pokusava, to ce na kraju neminovno rezultirati cijepanjem.

                                A sto se tice tih izbora nakon godinu dana, ko te je slagao to? To nema sanse da se desi, Zdravko je rekao da vidimo prvu godinu kako radi vlada, pa cemo dalje vidjeti sta i kako. Nepovjerenje vladi u skupstini moze da dodje samo od strane df lidera, a oni su bez Zdravka i crkve mrtvi na ponovljenim izborima. Tako da im se to nikako ne isplati...
                                To sve zavisi sta Vucic procijeni da mu je najbolje da odigra da bi sirio uticaj u CG jer ga ima samo preko DF-a za sada, jer po meni on u velikom mjeri trenutno kontrolise te procese. Pa u medijima je bilo, naravno nigdje cvrstvo jer se zna da kako funkcionise politika,...
                                PS. Polako se otvara Pensilvanija sa 600k na 292k i to od prebrojanih 64% do 87%. S obzirom da je ostala Philadelfia sa predgradjima nije nemoguce preokret, svakako bice gusto.
                                Last edited by Overlord; 04-11-20, 23:05.

                                Comment

                                Working...
                                X