Announcement

Collapse
No announcement yet.

Res publica (tema o politici i ekonomiji)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moguce. Nisam gledao Arizonu jer ju je Fox vec proglasio plavom kao i CNN. Ne znam da li se nekad desilo da su pogresili u svojim procenama.

    Comment


    • Originally posted by torpedo View Post
      Meni je taj njihov način izbora totalno nerazumljiv, prekomplikovan i sklon manipulacijama....ako sam dobro pročitao čak se u nekim državama broj elektora može i dijeliti a u ostalima idu svi mandati jednoj strani...nije me to nikad interesovalo i totalni sam tukac ali mislim da ni prosječni amer o tome nema pojma. Ne vidim razlog da se ne saberu svi glasovi i vidi ko ima više.
      To nema smisla u Americi jer bi se onda morao mjenjati dvopartijski sistem da bi popular vote imao smisla. Jer bi onda Kalifornija i Njujork svaki put odlucili pobjednika, ovako oni daju najvise poena ali i ostale drzave imaju vrijednost svog glasa

      Comment


      • Originally posted by Crni Đorđe View Post
        Arizona je realnija.
        Tu je Bajden skoro 4% u prednosti kako realnija?

        Nevada je manje od 1%
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment




        • Viskonsin ce se ponoviti

          Nije gotovo
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Ponovice se brojanje xD 1.202 kvotica..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Sad sam pogledao da je zapravo samo Fox proglasio Arizonom plavom, CNN nije. Vrlo interesatno. Ima Trump sansu i Arizoni ali po meni mnogo je veca u Nevadi mada su obe na dugom stapu.

              Comment


              • Originally posted by DinoFC View Post
                To nema smisla u Americi jer bi se onda morao mjenjati dvopartijski sistem da bi popular vote imao smisla. Jer bi onda Kalifornija i Njujork svaki put odlucili pobjednika, ovako oni daju najvise poena ali i ostale drzave imaju vrijednost svog glasa
                Aj recimo da to kontam ali čemu potreba da recimo Pelsinvanija ako ima 20 elektorskih mandata, što svi idu jednoj strani. Nije li logičnije da se dijele pa da bude recimo 12-8....

                Comment


                • Originally posted by powerslave View Post
                  Iz koje godine je vino? Biden je srbima preporucio 1999.
                  Odlična berba te godine.
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Originally posted by torpedo View Post
                    Aj recimo da to kontam ali čemu potreba da recimo Pelsinvanija ako ima 20 elektorskih mandata, što svi idu jednoj strani. Nije li logičnije da se dijele pa da bude recimo 12-8....
                    To jeste brutalno ako imas 1 glas vise na 5 miliona glasova tebi idu svi elektorski glasovi.
                    Vjerovatno duga historija i tradicija, pa ne zele mijenjati ni po koju cijenu. Ali da ima dosta mana sistem, sigurno da ima

                    Comment


                    • Napriča se Bajden i ništa ne reče ovaj neće dočekati trešanja kako izgleda.

                      Comment


                      • Da je Trump bio umjesto Busha 2 mandata, sigurno bi ova planeta bila dosta bolja za zivot i mirnija.

                        A kvota da ce Biden prezivjeti do kraja mandata ne moze biti prevelika.

                        Comment


                        • Negdje u okolini Vranja[emoji116]

                          Comment


                          • Koliko vidim Tramp ovo nema šanse da dobije, nadam se samo da je dovoljno lud da napravi sranje

                            Comment


                            • Jeste, posto su sve ratove zapocinjali Amerikanci istorijski...Stvarno se svasta pise

                              Evo 1.158 kvotica,kad padne ispod 1.1 to je to, ovako je 99.8% ))

                              Stvar je u tome sto je Tramp idiot , sprdaju se sa njim svi i steti ugledu zemlje. Manje vise glasacko telo Trampai naprednjaka je slicno, mislim oni sto bas ideoloski glasaju za njih.

                              Bajden jeste svasta rekao za Srbe, i to jeste uzasno,ali uzasna je tada bila i nasa vlast....ako se scate hteli smo da ih besimo 5oktobra..itd...

                              Srbiji treba neka mesavina gradjnstva i nacionaliste, ali tesko je to naci......
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by torpedo View Post
                                Koliko vidim Tramp ovo nema šanse da dobije, nadam se samo da je dovoljno lud da napravi sranje
                                Ima sanse.

                                Comment

                                Working...
                                X