Announcement

Collapse
No announcement yet.

EuroBasket 2017 (Opšta diskusija)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by colke995 View Post
    Nek da Dragic i 30, sam nece da nas dobije. Nece ni on i Doncic. Akcenat je da se ustopuje Randolph i epizodisti ala Prepelic, Blazic, Vidmar i ne primiti preko 10 trojki (sto ce biti vro tesko).

    Ista stvar i protiv Rusa. Da se Mozgov izbaci iz ritma i zaustave Kurbanov, Vorontsevich, Khvostov, Kulagin itd. Shved nek da i 30 ako treba.
    Pa normalno, al ti napisa da se bekovski par moze braniti, a to nije istina niti je potreban toliki fokus na isključivo jednog igrača takve klase.
    Last edited by Mrkela; 15-09-17, 09:22.

    Comment


    • Originally posted by Mrkela View Post
      Pa normalno, al ti napisa da se bekovski par moze braniti, a to nije istina niti je potreban toliki fokus na isključivo jednog igrača takve klase.
      Moze se braniti dovoljno efektivno, ali kao sto sam napisao bio, zavisi od Jovica i kako bude stajao sa licnim greskama. Ako Vasu budemo morali da gledamo protiv Dragica duze od 5 minuta, punice nas i on, a i ostatak ekipe jer cemo konstantno imati igraca manje na obe strane terena. No da batalimo sa Slovencima zasad.

      Zao mi je sto Grci nisu prosli, jer sam ubedjen da bi njih ispratli sa 20 razlike. Ovako, Rusi su ekipa koja nam ne lezi uopste. Jedan top igrac (eventualno 2 ako racunamo Mozgova) i odlicno popunjen sastav. Vise oni igraca na raspolaganju imaju nego mi.
      sigpic

      Comment


      • Odracemo i Ruse i Slovence,Slovence verovatno lakse nego Ruse.Vreme je za zlato.

        Comment


        • Maksimalno napadati Shveda da skuplja licne, Gagi i Lucic ga veceras teraju na 7+ izgubljenih lopti.. NAPRED SRBIJA

          Comment


          • Originally posted by ОлимпиакараМосква View Post
            Odracemo i Ruse i Slovence,Slovence verovatno lakse nego Ruse.Vreme je za zlato.
            Ruse sigurno... za slovence bih rekao isto da ih ne trenira naš čovek... videćemo, ako ih šut za 3 ne bude srao kao protiv španaca mislim da možemo da ih dobijemo.

            Comment


            • Ljudi nemojmo da se zajebavamo, Rusi i Slovenci nas mogu dobiti samo ako Sale bude forsirao petorku: Micić, Lazić, Gudurić, Birčević, Štimac

              Comment


              • Originally posted by zefram View Post
                Ruse sigurno... za slovence bih rekao isto da ih ne trenira naš čovek... videćemo, ako ih šut za 3 ne bude srao kao protiv španaca mislim da možemo da ih dobijemo.
                Samo još kad bi se oni oslanjali isključivo na šut za tri, Slovenija ima itekako unutrašnju igru, već sam spominjao koliko je Vidmar dragocen igrač, otprilike tip igrača koji se očekivao od Štimca da će postati (Turci izgleda vole taj tip centara ), Randolph sipa i sa distance i sa poludistance, ali ono što je presudno cela ekipa učestvuje u skoku. Igraju sa velikim samopouzdanjem i jako, jako teško će biti ili nama ili Rusima protiv njih.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by goku View Post
                  Ljudi nemojmo da se zajebavamo, Rusi i Slovenci nas mogu dobiti samo ako Sale bude forsirao petorku: Micić, Lazić, Gudurić, Birčević, Štimac
                  Lazic je povredjen i zavrsio je nastup na ep.

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Samo još kad bi se oni oslanjali isključivo na šut za tri, Slovenija ima itekako unutrašnju igru, već sam spominjao koliko je Vidmar dragocen igrač, otprilike tip igrača koji se očekivao od Štimca da će postati (Turci izgleda vole taj tip centara ), Randolph sipa i sa distance i sa poludistance, ali ono što je presudno cela ekipa učestvuje u skoku. Igraju sa velikim samopouzdanjem i jako, jako teško će biti ili nama ili Rusima protiv njih.
                    Pa ko ne prati reći će da je njihov osnov šut za 3, njihov osnov je zapravo u pik igri iz koga Dragić čita odbranu i pokušava da napadne koš sa legitimnom opcijom za pas u vidu Vidmara dole i odličnim šuterima spolja, usput je Dončić pomoćni kreator taman ono što im treba u toj petorci. Čak je i Prepelić neko ko je sinoć dosta kreirao iz pika a Nikolić upoređujući njegovu prvu i poslednju utakmicu na ovom šampionatu je nebo i zemlja što govori o samopouzdanju.

                    Comment


                    • Originally posted by colke995 View Post
                      Nek da Dragic i 30, sam nece da nas dobije. Nece ni on i Doncic. Akcenat je da se ustopuje Randolph i epizodisti ala Prepelic, Blazic, Vidmar i ne primiti preko 10 trojki (sto ce biti vro tesko).
                      Ista stvar i protiv Rusa. Da se Mozgov izbaci iz ritma i zaustave Kurbanov, Vorontsevich, Khvostov, Kulagin itd. Shved nek da i 30 ako treba.
                      Ovo boldovano je po meni kljucno. Spanija se mogla dobiti samo na jedan nacin: da im ubacite 10+ trojki i da oni imaju los dan generalno. I to se desilo. Slovenci su im ubacili 14 trojki, znaci 42 poena, uz procenat suta od 56% (14/25) i sto je najbitnije davali su im trojke kada se lomio rezultat. Primera radi Ukrajincima su dali samo 6 trojki uz losiji procenat suta. Spanija koja je do tog susreta imala najbolji procenat suta kad su u pitanju trojke dala ih je svega 7, uz procenta suta od 26% (7/27). Znaci cak 7 trojki manje, ogromna je to razlika. I sto je najveca tragedija za njih sve su to bili otvoreni sutevi, najvise za Rubia koji je imao katastrofalan procenat suta, svega 16% (1/6) mada ni Rodrigez nije bio nista bolji sa (1/4). Znaci njima je cela spoljna linija podbacila a ni pod reketom se nisu proslavili. Spanija 28 poena, Slovenija 36.
                      Sto se tice skokova i procenta suta za dva poena tu su indenticni:
                      Procenat suta za dva poena: Spanija 50%, Slovenija 50%
                      Broj skokova: Spanija 35, Slovenija 35
                      Spanija je bolje izvodila slobodna bacanja: Spanija 94%, Slovenija 66% dok je Slovenija imala veci broj asistencija: Spanija 15, Slovenija 23

                      Drugim recima odigrali su gotovo perfektan mec. Tesko da mogu bolje od ovog ali mogu da ponove nesto priblzno tome. Ocekujem da ce da udvoje pod reketom Bobija i Kuzmica i da ostavljaju Jovica da sutira sa spoljne linije. Ali o tom potom, treba prvo pobediti Ruse.

                      Comment


                      • Originally posted by Hair Canada View Post
                        Pa ko ne prati reći će da je njihov osnov šut za 3, njihov osnov je zapravo u pik igri iz koga Dragić čita odbranu i pokušava da napadne koš sa legitimnom opcijom za pas u vidu Vidmara dole i odličnim šuterima spolja, usput je Dončić pomoćni kreator taman ono što im treba u toj petorci. Čak je i Prepelić neko ko je sinoć dosta kreirao iz pika a Nikolić upoređujući njegovu prvu i poslednju utakmicu na ovom šampionatu je nebo i zemlja što govori o samopouzdanju.
                        To je to. Slovencima su konstantno tri plejmejkera u igri, Dragić, Dončić i Prepelič, a u odbrani ne možeš da ih kazniš zato što nijedan od njih nije loš defanzivac.

                        Slovenci sinoć tek u 2/2 počeli da puštaju Rubia da šutira, a u prvo ga agresivno napadali bez potrebe i čak napravili nekoliko loših faulova nad njim. Rubio je najveća rupa u Španiji, em što ne može trojku da pogodi, em što ne umije da položi loptu u koš. Lik je postao komičan. Dobro je prepoznao Kokoškov to, pa je pomagao na oba Gasola u svakom napadu, a pustio Rubia da se ispucava. Na kraju je pogodio šut koji ništa nije ni značio.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ne mislim da je veceras kljucno zaustavljanje sveda. Na stanu sto je on pickica i sto se moze desiti da odigra uzasno, ali dace on svojih 20 poena. Ne bi bilo lose spustiti mu procente i ne dozvoliti kljucne suteve. Po meni je bitnije da se ne razigraju kurbanov, voroncevic, mozgov...

                          Mislim da cemo slovence lakse dobiti. Ne znam zasto su ih mnogi potcenjivali pre pocetka. Ozbiljna ekipa sa ozbiljnim pojedincima i jako dobro vodjena s klupe. Ne verujem da mogu ponovitp onakav mec. Mozda dragic i doncic, ali ostali tesko. Kratka je to klupa. Spanci jesu bili prvi favoriti ali nisu to oni spanci od pre par godina. Definitivno jedna generacina silazi sa scene.

                          Idem jos malo na tekmu pa ako bude bilo neta u sali saljem neku fotku.

                          Poz i srecno!

                          Comment


                          • Podbacili Macvan i Kuzmic. Ostali bas dobri. Bogi veliki igrac postao. Dule ga formirao, Zoc izbrusio, a zavrsnu obradu bi mogli Ameri da odrade. Pa da imamo jos boljeg igraca nego sad.
                            sigpic

                            Comment


                            • Herojska pobeda. Bukvalno pisanje istorije!
                              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                              Comment


                              • Како је Боби одиграо Сурови Марјановић

                                Comment

                                Working...
                                X