Announcement

Collapse
No announcement yet.

EuroBasket 2017 (Opšta diskusija)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Offtopic je, ali covece, Cacic da bude selektor onakvim igracima Uz sve postovanje, Vasa, Stime, Birca su sidekickovi kakvih je bilo i u svim velikim jugoslovenskim reprezentacijama. Jugoslovenska kosarka je kosarka vica, a toga i te kako ima i u nasim najboljim igracima, ne samo u Teu, Jokicu, Bogdanu, Bjelici, vec i u Raduletu Plus taj neki nas inat i to da se ne bojis nikoga. Hrvatima naravno zelim sve najbolje, ok su momci, na kraju krajeva sve nekorektne izjave uperene prema drugim timovima (pa i nama) su bile uglavnom od strane selektora, "strucnjaka" i javnosti, a ne njih. P.S. Aj u po deset banke da ce odnekud da izroni novi Teo? Edit: mozda mali Uskokovic?
    Last edited by Carcosa; 11-09-17, 00:23.
    "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

    Comment


    • Originally posted by Carcosa View Post
      Offtopic je, ali covece, Cacic da bude selektor onakvim igracima Uz sve postovanje, Vasa, Stime, Birca su sidekickovi kakvih je bilo i u svim velikim jugoslovenskim reprezentacijama. Jugoslovenska kosarka je kosarka vica, a toga i te kako ima i u nasim najboljim igracima, ne samo u Teu, Jokicu, Bogdanu, Bjelici, vec i u Raduletu Plus taj neki nas inat i to da se ne bojis nikoga. Hrvatima naravno zelim sve najbolje, ok su momci, na kraju krajeva sve nekorektne izjave uperene prema drugim timovima (pa i nama) su bile uglavnom od strane selektora, "strucnjaka" i javnosti, a ne njih. P.S. Aj u po deset banke da ce odnekud da izroni novi Teo? Edit: mozda mali Uskokovic?
      Uh to bi bila teska opklada vidis da je bas svima problem taj kec osim nama i Spancima ok i Slovencima kad Dragic igra, pa zato su uglavnom stranci koje repka kupi plejevi. Daj boze ali osim Radanova ne vidim neku sansu za top pleja a bas pratim mladje kategorije. O tome ti pricam Cacic je bas primer onoga sta se desava i koliko ima sporta uopste u tamosnjem savezu, nismo ni mi bas imali bolje sa djurcicem recimo ali da ne ulazimo sad. Ma takvih izjava imas na svim stranama , uzimi sve sportske listove od Vardara i do Triglava i videces.

      Comment


      • Originally posted by ikaluka View Post
        Oni od vremena Krese Ćosića nisu bolje radili sa centrima, nego imaju podrucja gde se najvise radjaju ljudi sa genetskim fizickim karakteristikama /ne samo visina/ koji mogu postati vrhunski centri.Sto se Drazena tice, veliki igrac jedan od najvecih sa jednom velikom manom, nigde ga nije bilo u bitnim/odlucujucim/ mecevima ako se u poslednji minut ulazilo sa egal rezultatom.Mogao je do tada da postigne i 50-60 koseva u poslednjim odlucujucim trenucima kada se odlucuje nije postojao.Za mene postoje samo dva igraca koji konkurisu za najboljeg hrvatskog izmedju kojih bi se tesko odlucio Kresimir Cosic ili Toni Kukoc.
        Kreso Cosic je uy Drazena moj omiljeni igrac ikada. Elem pa nije bas da ga nije bilo on je doneo Ciboni dve evropske titule utrpavsi Realu i Zalgirisu po 50 koseva.

        Comment


        • Hrvatska kosarka je po mom misljenju fundamentalno lose postavljena kad su u pitanju igracki prioriteti. Uvek me zabavi kad gledam bilo koju utakmicu sa hrvatskim komentatorima kako pasionirano broje koliko je koja ekipa postigla trojki i na osnovu toga procenjuju ko je bolje igrao. Dok kod nas svi treneri podvlace da je odbrana osnov igre iz koje proizlazi dobar napad i tako uce igrace, Hrvati to isto govore ali im je milije da opale trojku nego 'leba da jedu. Mislim da je to jedan od najvecih razloga zasto Hrvatska vec godinama ne moze da nadje pleja koji bi makar bio solidan u razigravanju a da ne govorim da razume kako se igra na postavljen napad i ima pregled gde su i sta rade saigraci. Vecina njihovih plejeva su undersized suteri koji potrose more lopti na svakoj utakmici opaljujuci iz svlacionice, a taj jedan kojeg su nekako napabircili se zove Roko Leni Ukic. Kad stane sut s pozicije jedan jer te nece ili ti se ispred nakaci neki grmalj tipa Jovica, Kalatesa ili Kalnietisa pa ne vidis kos od njega, onda ovi ostali ako urade nesto iz izolacije dobro je, ako ne, nikom nista.

          Istini za volju, komsije su dosle na prvenstvo poprilicno oslabljene u unutrasnjoj liniji, sa Zizicem, Zubcem, Tomisem ili Bilanom ne bi morali da se krpe s mediokritetima tipa omatorelog Zorica i Planinica ali nekako imam utisak da bi svejedno nasli nacin da izgube protiv prve kvrgave reprezentacije koja hoce da se pobije u do or die utakmici. Ne moze bez pleja da se igra tecna kosarka, to i mi na gorak nacin prezivljavamo svaki put kad Micic Vasilije i njegova zvaka udju na teren da razvesele navijace protivnickih timova.

          Takodje, imam utisak da je daleko slabiji brat Petrovic ili potcenio Ruse ili je na pogresan nacin hteo da ohrabri svoj tim verujuci da igra protiv snazne ekipe. One izjave tipa da je prelako skautirao Ruse i da su oni tim koji iskljucivo zavisi od Sveda i Mozgova su na granici bezobrazluka koje ne samo da ne prilice ozbiljnom treneru vec i nemaju veze sa istinom. Rusi imaju gomilu izuzetno zahvalnih sidekick igraca koji svoj hleb zaradjuju u nekim od najjacih evropskih timova, ukljucujuci i nekoliko igraca iz proslogodisnjeg osvajaca Evrolige. Sa Svedom koji lako stvara visak takodje lako dolazi do izrazaja cinjenica da je, recimo, Fridzon odlican suter ako mu ne branis cosak (sto su Hrvati danas tragicno odradjivali), da imaju bar tri cetvorke koje u odbrani mogu da drze jace igrace a itekako umeju da rasire sutem, da imaju Kurbanova koji je jedan od najboljih evropskih all-round igraca na svojoj poziciji, da ne mozes ni sa Hvostova da pomazes jer ce pogoditi kad je sam. Rusi zaista lete na krilima Sveda koji odlicno igra celo prvenstvo ali oni objektivno nisu tim od dva igraca.

          Za mene ni Rusi ni Letonci uopste nisu iznenadjenje, ima postova od pre nekoliko dana pa se moze proveriti. Dobre su to ekipe, imajuci u vidu da je dosta vrhunskih igraca izostalo iz nekih drugih timova. Ipak, blagu prednost dajem Grcima u cetvrtfinalu jer su izgleda nasli sebe protiv Litvanije a imaju preiskusan tim koji zna da igra ovakve utakmice.
          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

          Comment


          • Сад не треба да им се смејемо и да их спрдамо зато што ћемо можда и ми некад бити такви...ма ајде,ми никад са постоља нисмо отишли тако да прво због тога не можемо бити као они,а за друге ствари да не причам.Уживам кад испадну био сам убеђен да ће и сад испасти од Руса, и желим им све најгоре у свим такмичењима док год постоје као држава.

            Comment


            • ti baš znaš da uživaš...
              Last edited by Wingwalker; 11-09-17, 07:58.

              Comment


              • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                Ali su imali najveceg kosarkasa na ovim prostorima ikada, i to brata selektora njihovog koji je i sam bio sjajan kosarkas. Malo manje podcenjivanja i podsmevanja za zaista kosarkaski zemlju koja ima i pet titula klupskog prvaka evrope. Al cujes ovog kakva kosarka za Hrvate, posle nam krivo kad nas zezaju za fudbal ovako.
                Preterano je tvrditi za Drazena da je najveci na ovim prostorima ikada. Jednostavno covek je zavrsio svoj zivot prerano, nazalost, a mogao je da ostvari jos vise nego sto je vec ostvario (a dostigao je mnogo i na klupskom i reprezentativnom i licnom planu), ali opet toliko toga je jos mogao da postigne. Da nije tragicno nastradao verovatno (skoro sigurno) bi i bio najbolji ikada ali i ovako je jedan od najboljih. Jer izjaviti tako nesto za coveka koji je mogao komotno jos 10 godina da igra (kakav je fanatik bio sigurno bi toliko i igrao) je omalovazavanje (doduse indirektno) svih ostalih velikana igre pod obrucima sa ovih prostora i njihovih dugorocnih karijera.
                Da me ne shvatis pogresno on je postigao toliko toga, sto mnogi ne bi postigli ni da igraju 30 godina; neki njegovi rekordi i dalje stoje, ali je prevashodno to vrlo pretenciozna izjava (i zato ne mogu da se slozim sa istom). Ima svoje temelje svakako i to debele, stamene temelje, koje nije lako poljuljati (mozda cak izgleda i nemoguce to uraditi); medjutim najvise mi smeta upravo zbog ostalih velikana i Jugoslovenske a kasnije Srpske, Hrvatske ... kosarke kojih hvala bogu imamo bas puno.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Ne znam gde da stavim pa cu ovde, posto se ovde vodi diskusija. Sta mislite, da li je nasa jucerasnja slaba odbrana suta spolja u stvari dimna zavesa za Italijane? Sta hocu da kazem, mozda je Sale krio karte pa je bio dogovor braniti trojke onako posto smo svakako bili skautirani na tom mecu. Nesto se mislim, mozda smo za njih spremili neki specijal koga ni sami nisu svesni. A verujem da tako nesto uopste ne bi bilo cudno, jer je Sale imao takvih momenata i ranije.
                  "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                  Comment


                  • Nije krio karte, ne igramo dobro odbranu ceo turnir.

                    Comment


                    • Dražen je bio stvarno svetska košarkaška veličina. Sad da li je najbolji Jugoslovenski košarkaš ili ne nije bitno. Imaju i danas oni vrhunskih košarkaša Bogdanovića, Šarića, Tomića,itd., ali nisu ekipa. Nekako kad je najvažnije nestanu.Sad da li je proklestvo zbog silaska sa postolja ne znam, ali nek im traje kao Benfikino.

                      Comment


                      • Originally posted by Carcosa View Post
                        Ne znam gde da stavim pa cu ovde, posto se ovde vodi diskusija. Sta mislite, da li je nasa jucerasnja slaba odbrana suta spolja u stvari dimna zavesa za Italijane? Sta hocu da kazem, mozda je Sale krio karte pa je bio dogovor braniti trojke onako posto smo svakako bili skautirani na tom mecu. Nesto se mislim, mozda smo za njih spremili neki specijal koga ni sami nisu svesni. A verujem da tako nesto uopste ne bi bilo cudno, jer je Sale imao takvih momenata i ranije.
                        Moguće, setimo se prošle godine u Riju kako smo izgledali do polufinala, a onda unakazili kengure. Onakvu odbranu mislim da nisam nikada video.

                        Sve ide po planu i finalu sa Španijom.

                        Comment


                        • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                          Kreso Cosic je uy Drazena moj omiljeni igrac ikada. Elem pa nije bas da ga nije bilo on je doneo Ciboni dve evropske titule utrpavsi Realu i Zalgirisu po 50 koseva.
                          Ja sam lepo napisao:

                          "veliki igrac jedan od najvecih sa jednom velikom manom, nigde ga nije bilo u bitnim/odlucujucim/ mecevima ako se u poslednji minut ulazilo sa egal rezultatom.Mogao je do tada da postigne i 50-60 koseva u poslednjim odlucujucim trenucima kada se odlucuje nije postojao."

                          Pri kraju evropskog dela karijere znao je i da se krije od lopte u tim odlucujucim i bitnim trenucima izbegavajuci te poslednje suteve koji su odlucivali pobednika i osvajanje necega ili o plasmanu dalje.Sto se NBA tice stvarno ne mogu nista da kazem jer ubrzo posle odlaska prestao sam da intezivno pratim njegove igre.
                          Last edited by ikaluka; 11-09-17, 09:04.

                          Comment


                          • Originally posted by Carcosa View Post
                            Ne znam gde da stavim pa cu ovde, posto se ovde vodi diskusija. Sta mislite, da li je nasa jucerasnja slaba odbrana suta spolja u stvari dimna zavesa za Italijane? Sta hocu da kazem, mozda je Sale krio karte pa je bio dogovor braniti trojke onako posto smo svakako bili skautirani na tom mecu. Nesto se mislim, mozda smo za njih spremili neki specijal koga ni sami nisu svesni. A verujem da tako nesto uopste ne bi bilo cudno, jer je Sale imao takvih momenata i ranije.
                            Nadam se da je tako, iako ne deluje da jeste. Raduje sto imamo vise od 2 dana da pripremimo utakmicu. Da svi poprave slobodna bacanja i da se malo zategne ta odbrana, plus mentalna priprema (Birci i Vasi predlazem trening klecanje na kukuruzu). Problem je sto je tamo Mesina koji ce isto to raditi. Da je bilo koji drugi trener, mnogo bi bilo lakse za nas. A i da je tu Galinari....ovako znaju ko treba da sutne, a sa njim svadjali bi se ko ce pre do lopte
                            Meli ce da izvlaci nase centre napolje, sto ostavlja prostora za utrcavanje unutra Belinelija, Datomea, i ostalih...nadam se da cemo to nekako da sprecimo. A nek sutiraju preko ruke slobodno, kad tad ce ih izdati takav sut.

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              Nadam se da je tako, iako ne deluje da jeste. Raduje sto imamo vise od 2 dana da pripremimo utakmicu. Da svi poprave slobodna bacanja i da se malo zategne ta odbrana, plus mentalna priprema (Birci i Vasi predlazem trening klecanje na kukuruzu). Problem je sto je tamo Mesina koji ce isto to raditi. Da je bilo koji drugi trener, mnogo bi bilo lakse za nas. A i da je tu Galinari....ovako znaju ko treba da sutne, a sa njim svadjali bi se ko ce pre do lopte
                              Meli ce da izvlaci nase centre napolje, sto ostavlja prostora za utrcavanje unutra Belinelija, Datomea, i ostalih...nadam se da cemo to nekako da sprecimo. A nek sutiraju preko ruke slobodno, kad tad ce ih izdati takav sut.
                              Znam da ne deluje, ali hocu da verujem da imamo nesto u rukavu za Italijane. Nesto se mislim, red je da nekoj ekipi zakaze sut protiv nas Naopak mi je turnir do sad, napad nam ide bolje nego odbrana, suprotno od ocekivanog. Kontam ja da se igra spremala za neke druge igrace i da na kraju nije bilo vremena da se sve to menja, pa mora u hodu. Ali u odbrani ima puno dzebane i prostora za napredak. Ne znam, cudi me da sam prilicno miran pred ovaj mec i ubedjen da prolazimo u polufinale.
                              "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                              Comment


                              • Нама за Италијане и већину репрезентација не треба ништа из рукава !
                                Морамо играти нашу игру дифенс и офенс у оба правца.
                                Други нека мисле о тактикама.

                                Comment

                                Working...
                                X