Announcement

Collapse
No announcement yet.

EuroBasket 2017 (Opšta diskusija)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kankkunen View Post
    Njima fali neki Holden, ovako (bez mozga) neće daleko dogurati.
    Kakva je ono bila "krađa trofeja" 2007g protiv furije u Španiji..
    Imaju Šveda koji liči pomalo na JR Holdea.. I da ne želi mora sam(da glumi ruskog Bogdanovića)..

    Comment


    • od rusa kao i svake godine ocekujem da se raspadnu negde na pola takmicenja...

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        On i Danguba otišli navodno da igraju Summer League u Spursima. Nema nijednog podatka da je neko od njih dvojice nešto i odigrao, ja sam ispratio samo par utakmica Sixersa zbog Boldena.
        Kakva budaletina sunce ti jebem. Dječarac iz nekog razloga jednostavno neželi da igra za reprezentaciju.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • nisu ni igrali, samo su trenirali po njihovom programu

          Comment


          • 'Vrlo, vrlo važna utakmica za početak prvenstva. Protiv sjajnog tima, koji igra sedam-osam godina pod istim trenerom, brzi su sa loptom, dobro šutiraju, igraju u NBA i Evroligu. Imaju hemiju, ali smo morali da se borimo za pobedu. Ovo je sjajna ekipa, veliki rispekt. Jako, jako sam ponosan na svoje igrače, jako ponosan', rekao je Đorđević novinarima u Istanbulu.

            Srbija je u prvoj četvrtini gubila 12, a na kraju je pobedila 92:82. Selektor je ispričao šta je presudilo da se prelomi ovako neizvestan meč.

            'Pre svega naša adaptacija na njihovu igru spolja, njihov šut. Sjajni su 'bol hendleri', dobri u šutu, sjajno trče kontranapad, morali smo da se borimo. Ne možemo ubuduće da se oslanjamo na napad kao danas, bez obzira što i mi igramo brzo, što možemo da damo koš, što i mi imamo talenta i veru u sebe, ali 92 poena ne treba da bude naš cilj.

            Više bih se okrenuo ovoj drugoj strani, da bude manje od 82 poena, da spuštamo ka brojci od 70, tu treba da tražimo našu snagu.

            Još više tražim od igrača koji ulaze sa klupe: ne možemo za kratko vreme koji oni provode na terenu da ulaze u jednu, drugu, treću, vezanu grešku, da li je napadačka ili odbrambena, to ne sme da se dogodi. Svi treba da razmišljaju o onome šta treba da doprinesu timu, pre svega odbrambeno da ne bude tih grešaka, a u napadu šta dođe', analizirao je selektor.

            Srbiju sutra čeka Rusija, veliko košarkaško ime. Koliko će ta utakmica biti drugačija od današnje?

            'Ne mnogo. Rusija je izuzetno fizički spremna ekipa, već smo ih pobedili u Hamburgu. Imaju visinu i snagu ispod koša, sa mozgom, ili Mozgovim, jedan izuzetna četvorka Voroncevič, možda jedan od tri najtalentovanija beka ovde Šved, koji ima sjajna napadačka rešenja i lakoću postizanja poena. Moramo da budemo izuzetno, izuzetno spremni. Već smo glavama na utakmici sa Rusijom. Ovu ćemo samo kratko analizirati da vidimo gde možemo bolje', rekao je selektor.

            Šta treba da se popravi?

            'Preciznije u napadu, dobra rešenja, da dođemo do naše sigurnosti u napadu, da znamo šta hoćemo sa bilo kojom petorkom na terenu. To je cilj napadčki, a odbrambeno možemo i moramo bolje. Tu moramo i dalje na ovom nivou, da se pobijemo, da ne bude grešaka u preuzimanju, da ne bude tih malih grešaka kao danas u prvoj četvrtini. Moramo maksimalno da budemo spremni na lopti', rekao je Đorđević.

            'Jedino što mi se ne sviđa je Bogijeva minutaža, ali neka ga, najmlađi je, neka cepa. Možda dobije još 10 minuta. Ne brinem se za njega, on traži trening od sat i po, pa bandaža, pa utakmica, pa da ostane posle da šutira...', dodao je selektor.

            Srbija sutra verovatno neće imati trening, pošto će u teretani raditi oporavak i stabiliziaciju.

            Što se tiče pritiska, i tu se zna gde je bio veći.

            'Kada pogledate dva imena na dresovima, sigurno da je pritisak bio na nama, jer su oni jednostavno ekipa koja traži veliku pobedu, da bi još digla svoju košarku. Sigurno im je bilo lakše u početku, ali kad su videli da je tvrdo, onda je došlo na naplatu', rekao je Đorđević

            Selektor pohvalio i naseg moderatora... lepo

            Comment


            • Kakav je majstor Aleksej Šved, valjda se umorio malo.

              Comment


              • Upalio sam 7 minuta prije kraja, činilo mi se da se Rusi raspadaju u napadu, ne mogu loptu u rukama zadržati. Erden sebičan, košarkaški neinteligentan i nespretan kao i uvijek, bar u tih zadnjih 7 minuta. Ovo je lako moglo prevagnuti na drugu stranu da su turci u stanju da polože loptu u kontri (Guler, Osman...). Zamišljao sam Ruse kao jednu defanzivnu gromadu, da onu visinu, raspon ruku i mišiće niko neće moći probiti, izgleda da sam se zabunio, primiše 70 poena od Turske, ali ne bih dalje da idem u to jer sam gledao samo kraj, neka me neko ispravi ako pogrešno pretpostavljam.

                Aleks Šved clutch za sve pare.

                Comment


                • Bagackis istakao da je ključna prednost napravljena u skokovima, i zaista kada se pogledaju procenti šuta Letonci prednjače u svim kategorijama, jedino u skokovima je odnos 46:39 za nas. Od sigurnog skoka kreće sve pozitivno, po ko zna koji put se pokazalo.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • šta hrvati da kažu ...
                    gledam kako Aco, Žorić i Roko-Leni uvode hungre u vođstvo za par minuta anti-košarke.
                    Šarić dao prvi poen u 17-om minutu, Simon u standardnom puding-modu...
                    Mađari su pred kraj poluvremena imali pet napada za redom.

                    uzgred ... i na ovoj tekmi lopte tako misteriozno izlaze iz obruča
                    Last edited by Wingwalker; 01-09-17, 23:20.

                    Comment


                    • Pa imali smo 10 vise pokusaja iz igre i jedno 10 vise bacanja znaci otprilike 15 vise poseda. Sto znaci da su skokovi (i izgubljene) prelomili.

                      Comment


                      • Osecam da ce biti ogromna kradja na utakmici sa turcima. Oni su na sve spremni. Setite se samo kako je izgledala prosla utakmica sa njima kad su bili domacini.To je bilo najvece nerviranje kod mene od kad pratim sport.Tako bih voleo da ih napunimo i ponizimo i vratimo za ono.
                        Last edited by ivkebgd; 02-09-17, 07:21.

                        Comment


                        • Turci po meni odavno nisu bili nekvalitetniji. Sve sto urade na agresivnost i energiju to je to. Rusi fizički impresivni ali mislim da je na redu njihova losija partija. Sved i Mozgov osovina dobra. Sved moze lako da se uvede u mod krave koja da punu kantu mleka pa je prospe na kraju.

                          Comment


                          • Bas bih voleo da Dendi prenosi nas mec sa Turcima. Uzeleo se i on dabl-dabl masine, mukica.
                            "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                            Comment


                            • Odlično je što u ovom periodu, dok ne počnu klupska takmičenja, možemo gledati dosta dobrih utakmica, ali se po meni vidi koliko FIBA gubi korak sa vemenom.
                              Prvo mi je 24 reprezentacije previše. U Evropi ima 50 država i ako zanemariš Vatikane, Lihtenštajne i slične, maltene svi koji skupe 12 igrača igraju na EP.
                              Druga stvar, nije ovo fudbal pa da igraš u četiri države i da ti budu puni stadioni, koja je svrha igrati u četiri države?
                              Zatim su od sponzora nafatali tri kineske kompanije ( i Nike i Molten što je i logično) a ostalo je sve tanko.
                              Sudijski kvalitet je takodje jako diskutabilan, a vidim da ima i sudija iz Japana, Australije, Kanade...
                              Šved se juče pridružio igračima koji se žale na loptu, a da ne pričamo o otkazima igrača i to kakvih igrača.
                              Fiba već dugo vremena tumara u magli, ali se nadam da će biti bolje za 2-3 godine.

                              Comment


                              • Nikad mi neće biti jasno zašto i kako mogu da budu tako neprofesionalni na RTSu!?
                                Sve osim komentatora Šarenca je očaj živi! Košarka je nacionalni bren i sport i mogu da se ugledaju, ako već nešto hoće da rade (a daleko su od vrhunskog prenosa), na SPORTKLUB (npr kada prenosi meč Zvezde u EL).
                                To je uvodna emisija od sat vremena sa analizom, istorijatom i gostima dok na RTSu nekako se svodi samo na Šarenca da izvuče maksimum.
                                Najveća neprofesionalnost je što utakmice prenose u SD formatu na prvom ili drugom kanalu a na HD puštaju snimak nekih serija itd.

                                Da li zna neko zbog čega ne prenose baremnacionalni tim na HDu?

                                Šteta što SPORTKLUB ne može da prenosi mečeve Srbije i to samo zbog "neznalica" koji koriste to što su "javni servis"!!!

                                Comment

                                Working...
                                X