Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2017/18

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ako gledamo tako i Arsenal je igrao u tom periodu jedno finale LŠ i jedno polufinale.

    Svjesno ispali a izveli gotovo najjači sastav, samo falio De Brujne koji je i ušao u drugom poluvremenu. Ja da želim ispasti iz nekog takmičenja pa izostavio bih najmanje 5-6 standardnih prvotimaca.

    Peta sezona bez PL/LŠ jeste objektivno kriza, ali koliko znam Liverpul je bez tih trofeja mnogo duže, ne znam koliko je to duboka kriza.

    Bilo kako bilo, uzme li Vengerica ligu Evrope biće to na kraju uspješnija sezona od Totenhemove a i Liverpulove osim ako ne uzme LŠ. Jer imaće trofej i direktan plasman u ligu šampiona.

    Poenta svega je kolike su to nedosljednosti kod medija. Sada odjednom trofeji nisu bitni ako se vidi napredak.
    Last edited by BorisUnited99; 22-04-18, 22:04.

    Comment


    • Originally posted by BorisUnited99 View Post
      Ako gledamo tako i Arsenal je igrao u tom periodu jedno finale LŠ i jedno polufinale.

      Svjesno ispali a izveli gotovo najjači sastav, samo falio De Brujne koji je i ušao u drugom poluvremenu. Ja da želim ispasti iz nekog takmičenja pa izostavio bih najmanje 5-6 standardnih prvotimaca.

      Peta sezona bez PL/LŠ jeste objektivno kriza, ali koliko znam Liverpul je bez tih trofeja mnogo duže, ne znam koliko je to duboka kriza.

      Bilo kako bilo, uzme li Vengerica ligu Evrope biće to na kraju uspješnija sezona od Totenhemove a i Liverpulove osim ako ne uzme LŠ. Jer imaće trofej i direktan plasman u ligu šampiona.

      Poenta svega je kolike su to nedosljednosti kod medija. Sada odjednom trofeji nisu bitni ako se vidi napredak.
      Ne moze nikako osvajanje LE, biti bolje od polufinala LS. Pritom Arsenal je van top4, Liverpul je u top4.



      Pa Junajted je imao srece da dominira u periodu u kom se ta dominacija mogla dobro unovciti.
      Liverpul svoju dominaciju nije mogao na taj nacin da iskoristi, zato i jesu toliko pali.
      Junajted sigurno nece imati takvu krizu, ali s obzirom koliko igraca je proslo kroz klub u poslednjih nekoliko sezona, jos se ne vidi neki kostur koji bi trebao da bude tu narednih 5-10god. Navijaci hoce instant rezultate, a hoce i da igraju klinci.
      A mislim da je i uprava podeljena po tom pitanju, da li bi projekat ili rezultat.
      Kriza ozbiljna bi mogla doci posle Murinja, tako da mora da dobije maksimalnu podrsku sledece leto i da dobije prostor.
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Eh, sad "United je ima sreće".

        Tolike titule sreća. Malo teže.

        Imamo kostur tima. Daleko smo ispred Liverpula u mnogo čemu.

        Ne znam što svima smeta što se vraćamo tamo gde pripadamo.

        Comment


        • United je imao sreće.

          To je to. Story of our life otkako pratim fudbal. Nevjerovatno.

          Comment


          • Junajted je imao nesreću da mu izgine ekipa '58 i da ne dominira Engleskom kako je dominirao pod Fergijem.

            Druga stvar, Junajted je krenuo sa marketingom i turnejama prvi dok su drugi na to gledali kao na glupost, jbg najbolji u tom poslu toliko godina, to je čista sreća, nije se na tome nimalo radilo, sve se samo posložilo.

            Džaba doba marketinga ako ga ne iskoristiš na vrijeme. Junajted jeste i prilično sam siguran da to nema veze sa srećom. Ali ako je vama tako lakše..

            Comment


            • Au pa vama stvarno mora sve da se crta...
              Ajmo ovako, period u kom je dominirao Liverpul 70' i 80', je period u kome nisi mogao da imas milijardu navijaca u Indiji/Kini celoj Aziji/Africi. Nisi mogao da prodajes dresove po celom svetu, nisi imao ovakve sponzorske ugovore. Neuporedivo manje para je bilo u fudbalu, fudbaleri su neuporedivo manje para zaradjivali.
              Jel to dosta?
              IMG-20190614-192941
              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

              Comment


              • Nebitno, Junajted nije morao da ispadne ovakav marketinški gigant. Iskoristili su nove trendove, tako da se to ne može pripisati sreći. Jeste se poklopilo to sa Junajtedovim uspjesima ali je vješto iskorišteno. Sad se ubiru plodovi jbg.

                Bilo kako bilo, meni je ipak na kraju drago zbog takvog hejta prema Junajtedu u medijima, ne bi valjalo ovakvo tapšanje po ramenu i opravdanja kao za Totenhem. Ne bi bilo korisno za klub.

                Comment


                • Jasno je da pravimo nešto.

                  I posle izbacivanja dragog Totenhema, svi u panic modu "Opet će ovi da se vrate na 1.".

                  Dopao mi se onaj tekst gde je argument da Poketina ne treba meriti prema trofejima.

                  Zanimljivo.

                  Comment


                  • Dzaba ti teras svoju pricu, jesu oni to iskoristili ali vreme u kom se to odvijalo im je to dozvolilo. Koga si mogao 70'/80' da nateras da navija za Junajted, kad niko ni tv nije imao, internet nije postojao, jednostavno to su bila druga vremena, fudbal je bio nesto sasvim drugo.
                    Jel ti to mozes da shvatis, jel ti shvatas sta ja hocu da kazem?
                    IMG-20190614-192941
                    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                    Comment


                    • Nemaš razloga da se ponavljaš.

                      Postojali su uslovi, da. Ali odgovori mi je li ih Junajted iskoristio? Ako jeste, a jeste, onda to nije sreća. A ti si to napisao, i to je razlog što se upustismo u raspravu. Da nisi to napisao ne bih ni odgovarao.

                      Ali shvatam, svaki Junajtedov uspjeh je najlakše objasniti kao sreću.

                      Comment


                      • Originally posted by BorisUnited99 View Post
                        Nemaš razloga da se ponavljaš.

                        Postojali su uslovi, da. Ali odgovori mi je li ih Junajted iskoristio? Ako jeste, a jeste, onda to nije sreća. A ti si to napisao, i to je razlog što se upustismo u raspravu. Da nisi to napisao ne bih ni odgovarao.

                        Ali shvatam, svaki Junajtedov uspjeh je najlakše objasniti kao sreću.
                        Ja sam budala sto se trudim da ti objasnim, izgleda da to nije moguce.

                        Ali ajde opet da pokusam, ovako. Stavicu bold mozda ti tako bude jasnije.
                        Sreca zato sto su imali priliku da tu dominaciju naplate, za razliku od Liverpula koji tu istu dominaciju nije mogao da naplati, ne zato sto je marketisnki bio nesposoban vec zato sto je u to vreme to bilo mnogo teze ili gotovo nemoguce, pogotovo ne u ovakvim razmerama.Razloge sam ti naveo u prethodnom postu.
                        Jel ti opet nije jasno sta sam hteo da kazem?
                        IMG-20190614-192941
                        "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                        Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Kakva je klasa Pjer Emerik Obamejang. Sve ima pa i viziju. Lakazet ubitacan. Opasan napadacki potencijal ce Vengerov naslednik zateci. Kada se ovoj dvojici pridoda Ozil i sto da ne Velbek bice to veoma opasan - prekvalitetan atak.
                          A jos sam i Mikija zaboravio...
                          Neverovatno mi je koliko ljudi podcenjuju Ramsey-ja. Ubedljivo najbitniji sraf ove generacije. Ocekujem da ce to sledeći trener znati da ceni i prepozna. Dovesti mu zadnjeg veznog gde bi bio malo zasticeniji i dodeliti mu traku, a od uprave novi ugovor. Ne bi preziveo posle Olija i njegov odlazak definitivno...

                          Comment


                          • Originally posted by Adam The Llama View Post
                            Ja sam budala sto se trudim da ti objasnim, izgleda da to nije moguce.

                            Ali ajde opet da pokusam, ovako. Stavicu bold mozda ti tako bude jasnije.
                            Sreca zato sto su imali priliku da tu dominaciju naplate, za razliku od Liverpula koji tu istu dominaciju nije mogao da naplati, ne zato sto je marketisnki bio nesposoban vec zato sto je u to vreme to bilo mnogo teze ili gotovo nemoguce, pogotovo ne u ovakvim razmerama.Razloge sam ti naveo u prethodnom postu.
                            Jel ti opet nije jasno sta sam hteo da kazem?
                            I šta sad sa tim? Ovo je besmisleno.

                            Junajted je prvi počeo da ide na turneje po svijetu. Sad to svi rade. Znači inicirali su taj jedan vid promocije kluba, započeli su nešto. Negdje sam pročitao da su još u drugom dijelu 80ih počeli sa tim, 1991. godine su to svakako radili. Dakle prije prvih velikih trofeja. Zapravo u doba dok su Liverpulove titule još bile svježe (1990. ona posljednja) . Liverpul je mogao 90ih (posebno početkom) da profitira na prethodnim godinama i trofejima. Nisu to uradili, Junajted jeste i onda su krenuli i trofeji.

                            Dakle, Junajted je sa samopromocijom počeo prije prvog velikog trofeja u vidu ligaške titule 1993, sve posle toga je išlo logičnim smjerom i brend je postajao sve globalniji. Tehnologija uznapredovala i to se savršeno poklopilo. To si u pravu. Ali je činjenica da su imali viziju koju skoro niko drugi vjerovatno nije.

                            Ja shvatam tebe u potpunosti, nemaš razloga za bolduješ, ali na primjeru ovih turneja ti želim pokazati da je Junajted i prije svojih uspjeha krenuo sa promocijom kluba. Rekao bih i prije interneta i ove moderne tehnologije, jer mislim da je to sve uznapredovalo sa drugim dijelom 90ih, a ne prvim.

                            Comment


                            • Dzaba i vizija i turneje ako nemas uspehe, ali ni 90' nisu mogle toliko dobro da se naplate.
                              U fudbalu su nenormalne cifre pocele da se vrte tek u poslednjih 10-15god. I u tom periodu je Junajted najvise profitirao. I ne zbog turneja i marketinga, vec zbog rezultata, trofeja i igre koja je krasila taj Junajted.
                              IMG-20190614-192941
                              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                              Comment


                              • Do pre nedelju dana se napadao Pep, sada se preslo na Poketina. To se ne porede ekipe nego se porede trener i velicina MU.
                                Poketino preuzeo Totenhem pre tri sezone i sa znacajno manjim budzetom se izborio da od ekipe koja je prethodnih sezona zavrsavala sesta ili sedma udje u top 3 tri godine za redom, bori se za titule u eri ozbiljne potrosacke ekspanzije. Dao sansu Kejnu, napravio dobru masinu za golove, pokusava da napravi nesto od igraca koji nemaju iza sebe ozbiljne sezone u ozbiljnim klubovima i onda neko napise da je +6 lepa prednost. Kakve sezone iza sebe u ozbiljnim klubovima imaju Murinjo, Pogba, Sancez, Matic, pa i Lukaku, Valensija, De Hea..a da ne pricam o ugovorima koje dobijaju jedni i drugi. Poketino ima roster od 16 igraca, celu sezonu mu povredjeni Alderveld i Lamela, dve sezone nema dostojnu zamenu za ofanzivne igrace pa trazi resenja u starijim, jeftinijim igracima. U LS imao 4 jaka meca i zavrsio prvi, dobio 3 puta jaceg protivnika od protivnika MU u 1/8. Poketinu ne lezi jedan mec i kup takmicenja jer nema jos vestinu da tim motivise za 90minuta. Zato je u kupovima imao muke sa slabijim ekipama. S razlogom, ipak ima 46 godina.
                                Nema razloga da se napada Poketino zato sto vodi Totenhem i nema trofej, sam gradi tim sa onim sta mu je dato, uz to igra lep fudbal za gledanje. Verujem da bi svaki neutralni navijac pre gledao igru Totenhema. I mislim da treba malo da razmislimo o tome sta je nama merilo dobrog uspeha, ne mora biti samo trofej. Meni je uspeh i to sto je napravio sistem, lepu igru, napadacku, sto je mlad sa mladim timom koji nema egzoticne frizure, ponasanje (osim Alija) i neke neumesne izjave igraca i trenra. Sto se gradi stadion, sto ce neutralnim navijacima ubrati simpatije, sto stvara nesto od igraca koji su dobri u manjim timovima. Ipak, to je tim koji je deceniju pre njega slavio uspeh igranja u Kupu Uefa.
                                insta: engleski_dopisnik

                                Comment

                                Working...
                                X