Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2017/18

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by notorious View Post
    Druga vremena bila. Igralište blizu mene je prazno, tek poneko zaluta. Nekad je bilo kad izgubiš možeš ići kući jer ćeš na red doći za 2h ako ti se da čekati. Sad je bitno otići na društvene mreže i tamo komunicirati
    Dođemo na teren, ispred nas 6 ekipa. Bude po 40 ljudi na jednom terenu, zaebancija samo takva. Jedna tekma se igra 10 minuta, pobednik ostaje. Čekaš bukvalno sat vremena i dođe tvoj red i izgubiš nesrećno, pa opet čekaš sat vremena. Koliko sam samo to mrzeo, a ipak bih sad sve dao da se ponovi tako nešto.


    Sva igrališta su generalno prazna. Jedino kad naiđu neki turniri, skupe se ljudi. Naišlo neko rđavo vreme...

    Još gore je što sam skoro gledao neke klince što su igrali. Skupile se 3-4 ekipice, onako solidno deca igraju. Ali nema tu one želje, borbe i nadmetanja. Nekako su kao roboti, igraju mehanički. Neki klinci gube 1-0 i na 3-4 minuta do kraja sami izašli sa terena. Čim su izašli, odmah svi za telefone. Neka tuga me uhvatila kad sam to video.
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • Pa ne bih se slozio da je bas u potpunosti tako sada. Mislim u mom gradu, Nišu, postoji taj talas nestvarnih generacija...
      Andrije Zivkovici, Radonjici, braća Ilići (poznajem njihovog brata, i on kao i braća Ilići su veliki simpatizeri Liverpula, eto neke povezanoti sa ovim topikom) nisu nikakva slučajnost.

      Kad gledam klince koji igraju pre nas na nekom terenu, prosto se čudim kako igraju. Mi tako nismo igrali, najbolji iz naših generacija nisu tako razumeli fudbal u tim godinama. I tehnički i taktički klinci kidaju. Od onih koji imaju 10 godina, do onih koji imaju 14,15...
      Konkretno ne znam u cemu je fora, da li postoji neka mnogo dobra škola fudbala u Nišu, ali ne bi bilo iznenadjujuce da izlaze baš talentovani fudbaleri u narednim godinama.

      I ritaju deca loptu po ulicama, moram da priznam. Koliko sad imaju mogućnost da bleje u komp, alal im vera na toj volji da izadju i igraju. Naravno manje vremena provode na ulici i po parkovima, ali nama je bilo dosadno kući, nismo imali šta da radimo kući, oni imaju... pa izlaze...

      Comment


      • Sve zavisi na koga misliš. Ako govoriš o klincima koji treniraju, razumem ovaj deo o taktičkim i tehničkim sposobnostima. Klinci danas imaju mnogo bolje treninge nego npr. što sam ja imao pre 5-10 godina. Treneri su više edukovani i igra je unapeđena.

        Što se tiče dece po ulicama, to nažalost ne viđam, ili baš retko. Provodim dosta vremena pored terena, i uglavnom je sve pusto. Nije da bukvalno nema nikad dece, ali baš, baš slabo. Možda ima veze i do samog grada. Koliko se promoviše uopšte zdrav život i sportovi generalno. Kod mene npr. igrališta su poprilično oronula. Tereni sa veštačkom travicom se nisu popravljali od kad su postavljeni (a ima sigurno više od 5 godina). Na nekim delovima terena se vidi i beton koji se nalazi ispod travice.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Dzaba nama i ulicni fudbal, nismo mi talentovani kao juznoAmerikanci, a nemamo ni struku/sistem rada kao npr Nemci. Treneri u mladjim kategorijama su nam katastrofa, kao i uslovi i sve ostalo.
          Ja sam kao bas bas mali trenirao fudbal i kosarku, koja je to razlika. Nama na kosarci trener pre i posle treninga drzi sastanak, na sve se obraca paznja, tehnicki takticki, prave se ljudi a ne igraci. U fudbalu nam je trener bacio loptu i kaze cepajte vi na dva golica, pa se vidimo za sat vremena...verovatno to nije svuda takav slucaj, ali pretpostavljam u vecini slucajeva. Zato sam i nastavio s kosarkom, a fudbal batalio posle godinu dana.
          Ne znam bas da li je ovo tema, ali me mrzelo da citam nekoliko stranica u nazad.[emoji3]

          Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk
          IMG-20190614-192941
          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

          Comment


          • Fellaini, Mane, Kante i Mustafi.

            Svi zadobili povrede tokom utakmica reprezentacija.
            Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba ali sekiracija ti ne gine.

            Ljuba Tadić.

            Comment




            • Kakva moda
              DALE 1992-2020
              NIKAD ZABORAVLJEN

              Comment


              • Evo malo pripreme za derbi...


                Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk

                EDIT: Samo da popravim yt link.
                Last edited by srdjan_sl; 14-10-17, 08:29.
                IMG-20190614-192941
                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                Comment



                • Najveća utakmica engleskog fudbala?

                  Svakako.

                  Najveća mržnja?

                  Ne, nešto je komplikovanije od toga. Naime, blizina gradova, istorijska borba za supremaciju, učinili su i fudbalsko rivalstvo složenim. Liverpul je do Ser Aleksa bio mnogo uspešniji, a onda je Škot napravio čudo i da ne psujemo, zbacio najvećeg rivala sa trona.

                  Sada Junajted ima više titula u šampionatu, ali Liverpul je i dalje uspešniji u Evropi, tačnije pet puta je bio prvak. Junajted ima više pobeda 79:65, 52 puta je završeno nerešeno.

                  Ali, to su brojevi.

                  "Mrzim sve što je u vezi sa njima, ne podnosim grad, ljude, ne samo klub", kaže Geri Nevil.

                  Ali, i on tvrdi da je komplikovanije.

                  "Kada smo bili klinci nismo znali šta da im odgovorimo, pričali smo da imamo veći stadion, oni bi se smejali i pokazivali tabelu na kojoj je Junajted bio 11. Kada smo osvojili triplu krunu 1999. video sam sa otvorenog busa lika u masi, mojih godina, kako vrišti od sreće. Sećam se napetih vena na njegovom vratu, samo sam pomislio da je to neki ja, neki moj vršnjak koji je toliko patio kao klinac, da imamo istu priču i bio sam presrećan što su godine čekanja završene", kaže Nevil.

                  Seća se i prvog gostovanja na "Enfildu".

                  "Sve je to zastrašujuće, one uske ulice, ona sumorna atmosfera, pretnja u vazduhu, ljudi na onom stadionu koji 40 minuta pre početka dobacuju najgore psovke dok se zagrevaš. Zastrašujuće iskustvo za klinca", priznaje Nevil.

                  "Kad pobedite Liverpul to je najbolji dan u sezoni, kada izgubite noćna mora", dodaje nekadašnji kapiten "Đavola".

                  "Kad me pitaju da li bih ponovo slavio pobedu ispred njihovog Kopa, naravno, to je fudbal i rivalstvo, malo sam omekšao sa godinama, nije više čista mržnja, sada je komplikovanije".

                  I na kraju legendarna priča.

                  Kada je gradio kuću, navodno su dvojica radnika bili navijači Liverpula i u temelje su zakopali šal svog kluba. Nikada nije dokazan, da navodno šal stoji u temeljima bazena u Gerijevoj kući.

                  "Bivšoj kući, ne živim više tamo, ali ako neko i za 100 godina nađe taj šal, neka ispuni moju želju, posmrtnu, neka ga spali", kaže Geri Nevil.

                  Možda i najbolje objašnjenje...
                  Jos malo zanimljivosti pred derbi.





                  Evo i tog cuvenog radovanja.
                  sigpic

                  Comment


                  • Auh, De Hea... kakav refleks. Kako bi je zakucao Kutinjo u gol, al mu ne dade Salah.

                    Koga izvrti Firmino ono? Matica?

                    Comment


                    • Sta skide
                      Originally posted by Dekinjo
                      Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                      Originally posted by La Jugoslavia
                      Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                      Comment


                      • A mogao je žuti da da.
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Mogao i morao.

                          Salah ukrade loptu Coutinhu, ono je bio gol...
                          I LOVE HOUSE MUSIC!!

                          Comment


                          • DDG lagano najbolji golman na svetu u ovom trenutku.
                            sigpic

                            Comment


                            • Koliko srece Mancester ima ove sezone to je neverovatno.

                              Comment


                              • Idi Lukaku dovraga. Morao si egzekuciju izvršiti.

                                Comment

                                Working...
                                X