Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2017/18

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Busby Babe View Post
    Pa u Engleskoj je zakon da mogu samo "part time" da treniraju u odredjenim uzrastima, tj ne smeju da provode mnogo vremena po trening centrima, kao da se ne bi zanemarila škola, dok je to u Španiji npr drugačije, možeš kao onaj teniser Ferer, da spavaš u trening centru i tu budeš po ceo dan
    I Fergie se borio da se to promeni i potencirao je na tome da je to ogroman hendikep za Engleze.
    Ma nije samo to problem, nego generalno slabi i zastareli treninzi. Vreme je pokazalo. Imas gomilu igraca koji su smatrani top talentima, a ustvari su prednjacili fizikalijama, neki od njih i tehnikom, a ustvari su sve to mazgde obicne bez trunke fudbalske inteligencije, sa sporim reakcijama i losim citanjem situacija, takticki nepismeni. Brdo je primera, ali pobeda nad pobedama je Ross fuckin' Barkley. Od engleza jedino posebno cenim Lalanu i Kejna.
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Pa normalno da će španski klinci tehniku i fudbalsku intuiciju da razviju kad mnogo više provode vreme na treninzima i kad imaš više vremena da radiš i na detaljima i na implementaciji fudbalske percepcije, donošenja odluka itd.

      Meni su takve priče kako je odredjena nacija genetski predodredjena da bude bolja/lošija od druge, izuzetno glupe.
      Sve je u uslovima, okolini i konkretnoj (u ovom slučaju fudbalskoj) kulturi pod kojom odrastaju.
      Iako su Englezi dugo bili konzervativni povodom fudbalskog poimanja, već 20 godina nije tako, i već sigurno 15ak godina dobar deo trenera nisu sami Englezi.

      Naravno da se slažem da ima i do toga šta se u Engleskoj u tom schoolboy fudbalu ceni, ali nije samo do toga. Sigurno bi sami Englezi više voleli da im se pojavljuju tehnički potkovaniji klinci i kreativniji. A tu su inferiorni zato što jednostavno manje pikaju loptu sa školovanim trenerima, nego taj deo slobodnog vremena što igrjau fudbal igraju po onim javnim parkovima, gde se stvarno i dalje najviše ceni urnebesni tackle...
      Last edited by Busby Babe; 03-10-17, 22:11.

      Comment


      • Originally posted by Busby Babe View Post
        Pa normalno da će španski klinci tehniku i fudbalsku intuiciju da razviju kad mnogo više provode vreme na treninzima i kad imaš više vremena da radiš i na detaljima i na implementaciji fudbalske percepcije, donošenja odluka itd.

        Meni su takve priče kako je odredjena nacija genetski predodredjena da bude bolja/lošija od druge, izuzetno glupe.
        Sve je u uslovima, okolini i konkretnoj (u ovom slučaju fudbalskoj) kulturi pod kojom odrastaju.
        Iako su Englezi dugo bili konzervativni povodom fudbalskog poimanja, već 20 godina nije tako, i već sigurno 15ak godina dobar deo trenera nisu sami Englezi.

        Naravno da se slažem da ima i do toga šta se u Engleskoj u tom schoolboy fudbalu ceni, ali nije samo do toga. Sigurno bi sami Englezi više voleli da im se pojavljuju tehnički potkovaniji klinci i kreativniji. A tu su inferiorni zato što jednostavno manje pikaju loptu sa školovanim trenerima, nego taj deo slobodnog vremena što igrjau fudbal igraju po onim javnim parkovima, gde se stvarno i dalje najviše ceni urnebesni tackle...
        Pazi, stoji to sto pricas za kolicinu treninga, ne sporim. Al opet, moje misljenje je da svejedno tu nesto ne stima, i da bi fokus morao biti na razvijanju logike i intuicije. Nije da se bas moze povuci paralela, al eto ja kad sam kao student drzao klincima casove matematike ili programiranja, uvek sam radio na tome da im razvijem logiku umesto da ih teram da rade stotine sablonskih zadataka. Tako bi trebalo biti i u ovom slucaju, jer se top fudbal igra glavom.

        Bas me zanima sta bi Akan imao da kaze na ovu temu, siguran sam da je mnogo bolje upucen obzirom da mu je to profesija.
        Originally posted by Dekinjo
        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
        Originally posted by La Jugoslavia
        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

        Comment


        • Originally posted by bici View Post
          Pazi, stoji to sto pricas za kolicinu treninga, ne sporim. Al opet, moje misljenje je da svejedno tu nesto ne stima, i da bi fokus morao biti na razvijanju logike i intuicije. Nije da se bas moze povuci paralela, al eto ja kad sam kao student drzao klincima casove matematike ili programiranja, uvek sam radio na tome da im razvijem logiku umesto da ih teram da rade stotine sablonskih zadataka. Tako bi trebalo biti i u ovom slucaju, jer se top fudbal igra glavom.

          Bas me zanima sta bi Akan imao da kaze na ovu temu, siguran sam da je mnogo bolje upucen obzirom da mu je to profesija.
          Veoma interesantna priča je ova koju ste pokrenuli. Baš sam čitao skoro kako su u Nemačkoj deci odredjenog uzrasta skratili terene i broj igrača u timovima kako bi deca razvijala više osnovne fudbalske elemente kao što su tehnika, pas, kontrolu loptr itd. na malim terenima. Nemci su se ugledali na Španiju i njihov način rada. Rezultiralo je osvajanjem SP, previše tehnički odličnih igrača itd. Englezi stagniraju godinama, sada i nazaduju. Nemci s druge strane imaju brutalne mlade igrače u vidu Brandta, Vernera, Sanea, Weigla, pa Draksler koji tek ima 24 godine i igraće još 2 SPa. Voleo bih i ja da čujem Akanovo mišljenje na ovu temu.
          Last edited by Победа; 03-10-17, 22:54.

          Comment


          • Hm, to je dobra fora, ali mislim da to Englezi već nikad neće uraditi, njima je ta širina travnatog polja nekako ponos.

            Mislim da je još rano da se donose zaključci o tome da li su im neke promene donele boljitka, a uveli su i oni neke promene. Mada je neophodno još promena i još mnogo rada.

            Evo United ima tog klinca Angel Gomesa koji stilom igre je sve što nije tradicionalan engleski fudbaler, i kad ga gledaš vidiš taj Messi-esque tip igrača. Naravno, da se ogradim odmah, da je on budući Messi. Ali raduje, pogotovo mene fana Uniteda, da takav igrač sa 17 godina dominira u toj Ligi Šampiona za mlade (mislim da je to u21), i to dominira na tehniku. Klinac je ubica na malom prostoru, deli nestvarne lopte... Tu je i mali Aidan Barlow, koji nije baš prospect kao Gomes, ali ima taj španski composure. Tako je i u drugim klubovima.

            Mislim da će mainstream uticaj Messi-a doći do izražaja. Messi je ipak globalna megazvezda, i mnogo je popularan kod klinaca...

            Comment



            • Comment


              • Klopara mora da hrabri svoje defanzivce.
                Samo da Lovrena prodje ovo sa pejnkilerima, Klajn da se oporavi i bice to solidna odbrana. U januaru ici po zamenu za Klavana, a u prvoj postavi ostaju Matip i Lovren.
                Moreno vec veoma dobro igra, tu poziciju ne treba dirati.
                Valjan spic nam je potreban vise nego bilo koja druga pozicija.

                Comment


                • Pa ova izjava je više prozivanje defanzivaca izmedju redova.
                  Kao, "mi se timski dobro branimo, znamo šta treba da radimo, ali igrači prave greške"

                  Comment


                  • Originally posted by limun View Post
                    Klopara mora da hrabri svoje defanzivce.
                    Samo da Lovrena prodje ovo sa pejnkilerima, Klajn da se oporavi i bice to solidna odbrana. U januaru ici po zamenu za Lovrena, a u prvoj postavi ostaju Matip i >zamena<.
                    Moreno vec veoma dobro igra, tu poziciju ne treba dirati.
                    Valjan spic nam je potreban vise nego bilo koja druga pozicija.
                    Ispravio sam ti ovo.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Originally posted by Busby Babe View Post
                      Pa ova izjava je više prozivanje defanzivaca izmedju redova.
                      Kao, "mi se timski dobro branimo, znamo šta treba da radimo, ali igrači prave greške"
                      Ma sve vreme ih on brani svojim izjavama. Ovde je izgleda pokusao da bude malo realniji, kontam da bi neki navijac izvrsio atentat na njega kada bi ponovio da ne treba kupovati defanzivca.
                      Ipak ih bordi ovim "mozemo da se branimo".

                      Originally posted by z0La View Post
                      Ispravio sam ti ovo.
                      Ja i dalje verujem u Lovrena, veoma borben je momak, ima neke nebulozne reakcije ponekad ali mislim da moze to da sredi.
                      Cak mislim da ako sredi to u svojoj glavi, bolji ce biti tandem VVD - Lovren. Ili neki drugi dobar stoper - Lovren.

                      Comment


                      • Originally posted by limun View Post
                        Ja i dalje verujem u Lovrena, veoma borben je momak, ima neke nebulozne reakcije ponekad ali mislim da moze to da sredi.
                        Cak mislim da ako sredi to u svojoj glavi, bolji ce biti tandem VVD - Lovren. Ili neki drugi dobar stoper - Lovren.
                        Ja sam izgubio svu veru u njega, a najviše bih voleo da mi dokaže da grešim.
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Originally posted by Победа View Post
                          Veoma interesantna priča je ova koju ste pokrenuli. Baš sam čitao skoro kako su u Nemačkoj deci odredjenog uzrasta skratili terene i broj igrača u timovima kako bi deca razvijala više osnovne fudbalske elemente kao što su tehnika, pas, kontrolu loptr itd. na malim terenima. Nemci su se ugledali na Španiju i njihov način rada. Rezultiralo je osvajanjem SP, previše tehnički odličnih igrača itd. Englezi stagniraju godinama, sada i nazaduju. Nemci s druge strane imaju brutalne mlade igrače u vidu Brandta, Vernera, Sanea, Weigla, pa Draksler koji tek ima 24 godine i igraće još 2 SPa. Voleo bih i ja da čujem Akanovo mišljenje na ovu temu.
                          Nema Akana, ali mislim da sam i ja dovoljno stručan da detektujem problem.

                          A šta je ovde novo? Skraćivanje terena i broja igrača u ekipi je praksa svuda, pa i kod nas.

                          Naravno da deca od 11, 12 godina neće igrati na velikom terenu sa 22 igrača u polju.

                          Kad nas je drugi problem, halavi, preambiciozni roditelji koji izlaz iz lošeg materijalnog stanja vide kroz uspeh svoje dece.

                          Drugi problem je što se deca više ne igraju fudbala van treninga koji su dva, tri puta nedeljno, bože sačuvaj da kao nekad izađu ispred zgrade i igraju.

                          Kad sam ja bio dete po ceo dan sam igrao fudbal u školskom dvorištu, ispred zgrade ili na selu kad odem na raspust, toga više nema, deca slobodno vreme provode na telefonima i kompu, a fudbaler se ne postaje samo na treningu, bez ulice i strasti za igrom sve je džaba.

                          Comment


                          • Druga vremena bila. Igralište blizu mene je prazno, tek poneko zaluta. Nekad je bilo kad izgubiš možeš ići kući jer ćeš na red doći za 2h ako ti se da čekati. Sad je bitno otići na društvene mreže i tamo komunicirati

                            Comment


                            • Originally posted by goku View Post
                              Nema Akana, ali mislim da sam i ja dovoljno stručan da detektujem problem.

                              A šta je ovde novo? Skraćivanje terena i broja igrača u ekipi je praksa svuda, pa i kod nas.

                              Naravno da deca od 11, 12 godina neće igrati na velikom terenu sa 22 igrača u polju.

                              Kad nas je drugi problem, halavi, preambiciozni roditelji koji izlaz iz lošeg materijalnog stanja vide kroz uspeh svoje dece.

                              Drugi problem je što se deca više ne igraju fudbala van treninga koji su dva, tri puta nedeljno, bože sačuvaj da kao nekad izađu ispred zgrade i igraju.

                              Kad sam ja bio dete po ceo dan sam igrao fudbal u školskom dvorištu, ispred zgrade ili na selu kad odem na raspust, toga više nema, deca slobodno vreme provode na telefonima i kompu, a fudbaler se ne postaje samo na treningu, bez ulice i strasti za igrom sve je džaba.
                              Dobro, tamo su uveli još stvari. Nisu samo skratili teren i dobili ovo što su dobili.

                              Ovo drugo za nas se slažem, ali šta ti možeš tu da radiš? To je tako, nekome kome je prioritet telefon pre sporta, ni ne treba da se bavi ozbiljno sportom.
                              Last edited by Победа; 06-10-17, 19:33.

                              Comment


                              • Ulica pravi igrace, to je oduvek bilo tako, a sad sto klinaca vise nema po ulicama/parkovima je neka druga prica.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X