Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premier League & SkyBet Championship 2017/18

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Baka View Post
    Nije to poenta. Oni su izasli na teren i sabili Barsu na svoju polovinu dobrih pola sata, ma moze se rec i citavo poluvrijeme ali kad imas MSN u napad, dovoljno je da svezu tri pasa i kontra, to su uspjeli dva puta za poluvrijeme. Druge ekipe ce samo da izadju na teren da igraju najstrasniji bunker i da izvuku maksimum bod, a u vecinu slucajeva izgubice. E sad jbg, to je ono sto odvaja velike i male timove, kao i igrace, decision making, koriscene svojih sansi, lako su oni mogli da vode 2:0 ali jednostavno losa realizacija - akcije, sanse, svega.

    Brajton igra protiv Sitija svoju utakmicu, mozda i prvu u PL sto znam, i brane se 90 minuta i na kraj izgube. Sto su ucinjeli? Rezultatski isto sto i ovi, samo sto su Spanci barem prikazali dobar fudbal, imali svoje sanse, a Brajton crnjacio.

    Jednostavno teza su gostovanja u Spaniju nego u Englesku. Vise bi se Mancesterovci i Celzi namucili na neko gostovanje u Spaniju nego sto ce u Englesku.

    Jaca je Spanija za klasu, svaki tamo umije lopte da igra, a Englezi ka muve bez glave box to box. Eto neka odvojimo top 6 tih liga, neka bude kao da su tu nedje... Ali sta bi Betis napravio npr West Hemu, oducio bi ih od fudbala.
    To sto Barsi nije bilo do fudbala u tom poluvremenu ne znaci nista jer su ih isprasili na kraju. Teska gostovanja i jesu ta gde ti se protivnik zatvori i gleda na svaki nacin da ti iscupa bod. Ne mislis valjda da je lakse protiv takvog protivnika igrati nego li protiv neke prosecne ekipe koja se otvori i ti je isprasis sa 5:0 ?

    I kakvo ti je ovo poredjenje Betisa i Vest Hema? Jedni sesti, drugi petnaesti na tabeli.

    Comment


    • Liverpul i Arsenal su jednostavno fudbalski giganti. Oni ne mogu u istu recenicu sa Sosijedadom, Valensijom, Viljarealom, Betisom ... Ni po cemu. Ni po igrackom kadru ih ovi nisu dostojni, ni po marketingu, ni po lovi, ni po istoriji, trofejima, organizovanosti, infrastrukturi. Ni po cemu. Tako da u koliko tako nastavis da poredis Fiksni ne mogu te smatrati za ozbiljnog coveka i onda tu nema mesta nikakvoj ozbiljnoj diskusiji - samo sprdacini.
      Spanska liga je bolje kotirana od Engleske, sa punim pravom. Jednostavno su u Evropi napravili u nekom skorijem periodu mnogo vise od timova iz PL. Ali kako bi njihovi klubovi prosli da igraju PL ili kako bi Englezi prosli da igraju u Spanskom prvenstvu ne mozemo nikada sa sigurnoscu da tvrdimo, samo neke malo osnovanije i neosnovane pretpostavke mozemo da izvedemo.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by Miletić View Post
        Slazem se, govorio sam iskljucivo iz ugla gradova bez osvrta na kvalitet klubova u istim.

        Srz problema je sto pitas prosecnog lika u Srbiji za misljenje o Evertonu i Atalanti npr. Velika vecina ce misliti da je Everton 2 klase iznad samo zato sto ih prati iz vikenda u vikend (ima sportklub a ne arenu), igra fantasy itd. A zapravo ih Atalanta odvali u LE 3:0 i u ligi igraju nereseno sa Juventusom a Everton kod kuce izgubi od Barnlija.

        Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
        Ne secam se ali mislim da sam procitao pre par godina ovde da je neko napisao da bi Juventus bio jedva na sredini tabele u PL.
        Dreams are coming true.


        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

        Comment


        • Originally posted by Победа View Post
          Pod jedan, nije to cela druga postava. Odmarali su 4-5 igrača uglavnom. Tako da su u ligi igrali Isko, Asensio, Mateo, Morata. Uglavnom su odmarali Benzema, Ronaldo, Kros, nekada Modrić itd. Znači nije cela postava tako da to odma razjasnimo.

          Isko je u rangu Azara, Morata slabiji od Coste ali ne mnogo. Danilo ispres Mozesa, Mateo tu negde s Fabregasom koji je u drugom delu sezone dobijao dosta minuta, Asensio je bolji od Pedra/Viliana. Glupo je raspravljati o ovome, ali ovo su očigledne činjenice.
          Originally posted by Princoni View Post
          Cudi me da nemas takav stav nakon tvrdnje da je Isko bolji od Azara
          Očigledno ne pratiš dovoljno LŠ i La Ligu pa potcenjuješ Iska, ali da pratiš čuo bi izjave tipa Veratija koji je rekao da ga je Isko uništio kao niko do sada itd. Mada šta drugo očekivati kada pričaš tako napamet, eto Azar igra odlično u PL, vau

          Originally posted by Princoni View Post
          To sto Barsi nije bilo do fudbala u tom poluvremenu ne znaci nista jer su ih isprasili na kraju. Teska gostovanja i jesu ta gde ti se protivnik zatvori i gleda na svaki nacin da ti iscupa bod. Ne mislis valjda da je lakse protiv takvog protivnika igrati nego li protiv neke prosecne ekipe koja se otvori i ti je isprasis sa 5:0 ?

          I kakvo ti je ovo poredjenje Betisa i Vest Hema? Jedni sesti, drugi petnaesti na tabeli.
          Možemo da poredimo Barnli i Betis, 2 ekipe koje su šeste na tabeli. Dovoljno je reći da Betis držao loptu protiv Reala poslednja 2 minuta da ovi nisu mogli da joj priđu, a da Barnli nema preko 30% poseda protiv jačih ekipa.
          Last edited by Победа; 03-10-17, 19:50.

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Liverpul i Arsenal su jednostavno fudbalski giganti. Oni ne mogu u istu recenicu sa Sosijedadom, Valensijom, Viljarealom, Betisom ... Ni po cemu. Ni po igrackom kadru ih ovi nisu dostojni, ni po marketingu, ni po lovi, ni po istoriji, trofejima, organizovanosti, infrastrukturi. Ni po cemu. Tako da u koliko tako nastavis da poredis Fiksni ne mogu te smatrati za ozbiljnog coveka i onda tu nema mesta nikakvoj ozbiljnoj diskusiji - samo sprdacini.
            Spanska liga je bolje kotirana od Engleske, sa punim pravom. Jednostavno su u Evropi napravili u nekom skorijem periodu mnogo vise od timova iz PL. Ali kako bi njihovi klubovi prosli da igraju PL ili kako bi Englezi prosli da igraju u Spanskom prvenstvu ne mozemo nikada sa sigurnoscu da tvrdimo, samo neke malo osnovanije i neosnovane pretpostavke mozemo da izvedemo.
            Znas kako ja poredim trenutno stanje i igracki kvalitet koji poseduje ekipe ,a ne velicinu klubova gledajuci navijace ,trofeje i ostalo tu su pomenuti Englezi normalno veci,al ako hoces da se vracamo kroz istoriju i velicinu, znacaj, trofeje,onda mozemo da uzmemo i slobodno da kazemo da su Italijani jaci ako uzmes Inter i Milan i uporedis sa Arsenalom i LFC,ja sam pisao konkretno o sadasnjosti i rezulatatima samo u fudbalskom smislu,a pare i marketing,navijce,infrastrukturu na stranu

            A pogledaj igracki kadar Valensije,Viljareala,Sosijedada,Sevilje,ali sveukupno a ne samo da gledas napade jednih i drugih a uzmi u obzir i taktiku i kako izgledaju ekipe na terenu...ako mislis da AFC i LFC imaju bolje ok,ovo pricam o trenutnoj situaciji
            Last edited by 61563; 03-10-17, 19:58.

            Comment


            • Originally posted by Победа View Post
              Očigledno ne pratiš dovoljno LŠ i La Ligu pa potcenjuješ Iska, ali da pratiš čuo bi izjave tipa Veratija koji je rekao da ga je Isko uništio kao niko do sada itd. Mada šta drugo očekivati kada pričaš tako napamet, eto Azar igra odlično u PL, vau



              Možemo da poredimo Barnli i Betis, 2 ekipe koje su šeste na tabeli. Dovoljno je reći da Betis držao loptu protiv Reala poslednja 2 minuta da ovi nisu mogli da joj priđu, a da Barnli nema preko 30% poseda protiv jačih ekipa.
              A dobro, neka bude da ja ne pratim nista, a ti koji pratis pises da je Isko rezervista, a Fabregas standardan u Celziju. Azar nije prosao ni pripreme, tek se vraca iz povrede, mada uzalud pisem, ocigledno trolas. Da od tog poseda koji pominjes se osvajaju i neki bodovi, Arsenal bi bio sampion svih ovih godina .

              Comment


              • Originally posted by 61563 View Post
                Znas kako ja poredim trenutno stanje i igracki kvalitet koji poseduje ekipe ,a ne velicinu klubova gledajuci navijace ,trofeje i ostalo tu su pomenuti Englezi normalno veci,al ako hoces da se vracamo kroz istoriju i velicinu, znacaj, trofeje,onda mozemo da uzmemo i slobodno da kazemo da su Italijani jaci ako uzmes Inter i Milan i uporedis sa Arsenalom i LFC,ja sam pisao konkretno o sadasnjosti i rezulatatima samo u fudbalskom smislu,a pare i marketing,navijce,infrastrukturu na stranu

                A pogledaj igracki kadar Valensije,Viljareala,Sosijedada,Sevilje,ali sveukupno a ne samo da gledas napade jednih i drugih a uzmi u obzir i taktiku i kako izgledaju ekipe na terenu...ako mislis da AFC i LFC imaju bolje ok,ovo pricam o trenutnoj situaciji
                Ne gledam ja samo istoriju. Gledam finansijsku moc, uslove, igracki kadar, organizacionu i strukturnu sposobnost..... To prevashodno, pa tek onda istoriju i velicinu kluba ako se posmatra kroz istorijske rezultate.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Princoni View Post
                  To sto Barsi nije bilo do fudbala u tom poluvremenu ne znaci nista jer su ih isprasili na kraju. Teska gostovanja i jesu ta gde ti se protivnik zatvori i gleda na svaki nacin da ti iscupa bod. Ne mislis valjda da je lakse protiv takvog protivnika igrati nego li protiv neke prosecne ekipe koja se otvori i ti je isprasis sa 5:0 ?

                  I kakvo ti je ovo poredjenje Betisa i Vest Hema? Jedni sesti, drugi petnaesti na tabeli.
                  Bilo im je do fudbala, ali nisu mogli od inteziteta igraca Leganesa, ok nebitan primjer vise jer cemo se vrcet u krug. Mada i ova citava diskusija je vrcenje u krug, kad neko zacrta da je PL bolji, a nije. E sad ne znam sta je lakse, na kraju dana posto se odje prica samo o rezultatima - to je vrlo blizu. Samo ja vise preferiram da se napadne pa i jaci protivnik ako treba, nego da se bunkerisemo i na kraj izgubimo. Nebitno 1:0 ili 5:0 - poraz je poraz.

                  Eto dobro si, bas sad gledam tabelu i ne mogu vjerovat da je Barnli sesti u PL, svaka cast. Ali Betis bi ih razbio na proste cinioce, to bi bilo komicno.
                  A i necu o Barnliju, to je ekipa koja se branila i zamalo prokockala prednost protiv Celzija sa dva igraca vise ej, ajde jednim pa da su oprezni, ali dva igraca vise i oni se bunkerisu, transfer blama me uhvatio, sramota me bilo sto gledam iako ne volim Celzi.

                  Spanska liga je masu bolja, Engleska je odlicna zabava. Zamislite ka filmove, Engleska je top akcioni film ili ti mozak na otavu, gledas laganica, uzivas. U Spaniju je svaki mec jedna velika drama, rijetko ko igra na klasicne kontre nego svaka ekipa pokusava da nadmudri drugu, pozicioni napadi i tako dalje.
                  Naravno, to ne znaci da ocu iz meca u mec da gledam dramu, nego daj malo akcije, box to box i losih odbrana.

                  Sad ces mi ti kontru opet lupit i tako u nedogled. Over & out.

                  Comment


                  • A u Spaniji su odbrane vrhunske
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Al ne znam zasto poredite Iska sa Azarom,Isco vrhunski Azar bolji,ali ako uzimamo najbolje igraca CFC onda treba uzeti najboljeg igraca RM,za mene Cristiano,a moze i Modric zavisi od ukusa...za mene je CR7 bolji od Azara

                      Comment


                      • Originally posted by Princoni View Post
                        A dobro, neka bude da ja ne pratim nista, a ti koji pratis pises da je Isko rezervista, a Fabregas standardan u Celziju. Azar nije prosao ni pripreme, tek se vraca iz povrede, mada uzalud pisem, ocigledno trolas. Da od tog poseda koji pominjes se osvajaju i neki bodovi, Arsenal bi bio sampion svih ovih godina .
                        Ok, postavio bih ti samo jedno pitanje i nadam se da ćeš mi odgovoriti pa da završimo diskusiju. Da li misliš da bi Barnli mogao da dobije Real Madrid na Santjago Bernabeu?

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Ne gledam ja samo istoriju. Gledam finansijsku moc, uslove, igracki kadar, organizacionu i strukturnu sposobnost..... To prevashodno, pa tek onda istoriju i velicinu kluba ako se posmatra kroz istorijske rezultate.
                          Dobro tu su englezi bez premca,ali polemika se vodila o trenutom stanju pre svega rezultati,ako sam pogresno skapirao diskusiju ok,velicina klubova sve drugo na stranu,pa ko je lud da tvrdi daje Viljareal veci klub od AFC...

                          O odbrnama pa uzmi pomenute klubove Sevilju i recimo Valensiju i AFC ,LFC ja prednost dajem spancima ali,pre svega pricam sveukupan igracki kvalitet i da sutra zapadnu da igraju Sosijedad,Viljareal i Arsenal u LE,jel si siguran u prolaz AFC ili imas primer Sevilje i LFC u LS

                          Comment


                          • Ocigledno neki ljudi ovde ne razumeju pojam biznisa.
                            Ljudi, u pitanju su milioni, ne placaju se igraci sirom i mascu.
                            Liga koja je vise nego duplo skuplja od druge je zasigurno bolja. Stvarno je smesno raspravljati o ovome.
                            I ne samo u fudbalu, vec sve na svetu sto je duplo skuplje je kvalitetnije od onog sto je duplo jeftinije.

                            Comment


                            • Stanje na kraju sezone ce pokazati gde je koji tim.Na osnovu proslosezonske tabele, ne vidim od petog mesta pa na dole ne mogu da vidim da su spanski timovi bolji.A i bacio bih pogled na transfere spanskih klubova i gde su njihovi igraci koje su prodali zavrsili.Kvalitet igraca je na strani Engleza.Prva dva mesta nema prica ko je bolji i to ce da ostane nepromenljivo u sledecih par godina, dok su treceplasirane i cetvrtoplasirane ekipe tu negde sa tim da smatram da Sevilja nema teorije kad bi igrala PL da bi izborila LS.Sto opet ne znaci da ce Englezi uzeti svakog koga zele, ima i onih Spanaca koji ne zele da napuste svoju domovinu.Bas kao i u zivotu nas obicnih smrtnika, neko ce da ostane tu gde jeste dok ce neko krenuti za kesom.

                              Comment


                              • Originally posted by Baka View Post
                                Bilo im je do fudbala, ali nisu mogli od inteziteta igraca Leganesa, ok nebitan primjer vise jer cemo se vrcet u krug. Mada i ova citava diskusija je vrcenje u krug, kad neko zacrta da je PL bolji, a nije. E sad ne znam sta je lakse, na kraju dana posto se odje prica samo o rezultatima - to je vrlo blizu. Samo ja vise preferiram da se napadne pa i jaci protivnik ako treba, nego da se bunkerisemo i na kraj izgubimo. Nebitno 1:0 ili 5:0 - poraz je poraz.

                                Eto dobro si, bas sad gledam tabelu i ne mogu vjerovat da je Barnli sesti u PL, svaka cast. Ali Betis bi ih razbio na proste cinioce, to bi bilo komicno.
                                A i necu o Barnliju, to je ekipa koja se branila i zamalo prokockala prednost protiv Celzija sa dva igraca vise ej, ajde jednim pa da su oprezni, ali dva igraca vise i oni se bunkerisu, transfer blama me uhvatio, sramota me bilo sto gledam iako ne volim Celzi.

                                Spanska liga je masu bolja, Engleska je odlicna zabava. Zamislite ka filmove, Engleska je top akcioni film ili ti mozak na otavu, gledas laganica, uzivas. U Spaniju je svaki mec jedna velika drama, rijetko ko igra na klasicne kontre nego svaka ekipa pokusava da nadmudri drugu, pozicioni napadi i tako dalje.
                                Naravno, to ne znaci da ocu iz meca u mec da gledam dramu, nego daj malo akcije, box to box i losih odbrana.

                                Sad ces mi ti kontru opet lupit i tako u nedogled. Over & out.
                                Tom Barnliju su Celzi, Liverpul, Totenhem i Everton zajedno uzeli 2 boda, ali zato ti predvidjas da bi Betis terao komiku sa njima.
                                Originally posted by Победа View Post
                                Ok, postavio bih ti samo jedno pitanje i nadam se da ćeš mi odgovoriti pa da završimo diskusiju. Da li misliš da bi Barnli mogao da dobije Real Madrid na Santjago Bernabeu?
                                To isto kao da te ja pitam da li mislis da bi Betis mogao da dobije Siti na Etihardu. Uhvatio si se jedno iznenadjenje koje je priredio Betis i to je sada jedino merilo.

                                Comment

                                Working...
                                X