Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kritike, žalbe i ostale zamerke

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by torpedo View Post
    Primjetio sam u više navrata da tvoji komentari slijede nakon što se neka rasprava okonča - kao da ti je cilj da podgriješ diskusiju i isprovociraš nekog od učesnika.
    :
    Bilo je situacija da ja okoncam raspravu sa nekim, a nakon toga dodje opomena. Onda mi je palo na pamet da to sto sam ja resio da je rasprava okoncana ne mora da znaci da su toga svesni i ljudi koji su to citali Tako da takve stvari ne mogu da dozivim kao provokaciju, a i u pitanju je samo opomena koja utice i na ostale forumase da steknu utisak granice do koje bi se trebalo ici.

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Jednom opravdano na par dana, jednom na mesec, a onda na temi o Kusturici trajno, izmislivsi da sam neciji klon. Tako da ukupno 3 puta, i nije mi padalo na pamet da nakon toga smisljam neki novi nalog. Za poslednjih 25 godina ucestvovao sam na nekih desetak foruma ukupno, i nikad u zivotu nisam bio banovan. Ali dobro, neko voli diktaturu i da mu moderatori izigravaju bogove.




      Ovde bih mozda izabrao 2...sta to znaci?
      Nisam za tebe rekao da si banovan 18 puta, nego Dekkard.
      Pa sta moze da znaci ta dvojka, ajde reci ti meni?

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Poenta je da postoji kvalitativna razlika, ali je ona na strani ovog foruma iz razloga koje sam naveo, i da je stvar u percepciji svakog od nas ponaosob gde se oseća prijatnije. A ni za jotu nisam bio drugačiji nego ovde, sad druga stvar je kako je neko želeo da me predstavi, što je još jedan prilog mom poimanju tog mesta.
        Da me ne shvatiš pogrešno da te teram odavde, jer mi nije to namera, pa što ne pišeš tamo ako ti se tamo više sviđa?
        Nisam ti ja druze tip koji ce da ide levo desno. Uvek preferiram da ostanem sa istim društvom, istom zenom, istim naseljem, istim forumom itd. Ne volim iskreno ta forumska upoznavanja, ko je kakav i slicno. A ako ces iskreno ovde su mi se pojedinci poprilicno zamerili i iz inata necu dati povoda da dobijem trajni ban (iako smetam) niti cu se povuci od svojih principa. Pdf kosarka jedva da ima smislene upise, a ja cu nastojati da na te i slicne stvari uvek skrecem pažnju glavesinama. Sve dok se razlog/razlozi ove bezanije sa foruma ne uklone. Posle ovog foruma necu pisati vise na slicnim, mozda se vratim na muzicki, ali sportske cu zaobilaziti.

        Comment


        • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
          Nisam ti ja druze tip koji ce da ide levo desno. Uvek preferiram da ostanem sa istim društvom, istom zenom, istim naseljem, istim forumom itd. Ne volim iskreno ta forumska upoznavanja, ko je kakav i slicno. A ako ces iskreno ovde su mi se pojedinci poprilicno zamerili i iz inata necu dati povoda da dobijem trajni ban (iako smetam) niti cu se povuci od svojih principa. Pdf kosarka jedva da ima smislene upise, a ja cu nastojati da na te i slicne stvari uvek skrecem pažnju glavesinama. Sve dok se razlog/razlozi ove bezanije sa foruma ne uklone. Posle ovog foruma necu pisati vise na slicnim, mozda se vratim na muzicki, ali sportske cu zaobilaziti.
          Kvalitet upisa zavisi najvise od forumasa - ne od moderacije. Moderacija je tu da spreci ekstremne rasprave, i nista vise.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Kada se kvalitet forumasa sroza do necitljivosti u roku od 3 meseca onda nesto debelo smrdi u radu moderacije. Ili moderatora.
            Edit. Nije samo kvalitet, već i kvantitet.

            Comment


            • Originally posted by kronostime View Post
              Moderacija je tu da spreci ekstremne rasprave, i nista vise.
              Zasto onda radis drugacije?

              Comment


              • Covek se zali Hoces da banuje one koji ne misle kao ti. Demokratija Proveri malo svoje upise ;)
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Meni se bas svidja ovaj forum.. Motivi zbog kojih sam se registrovao su da malo ispunim vreme, virtualno se druzim sa ljubiteljima kosarke i da sa vremena na vreme ispljujem Covica, i u tom smislu je forum u potpunosti ispunio moja ocekivanja.

                  Mislim da ni jednom nisam pljuvao igrace ili trenera, ali potpuno podrzavam one koji ne mogu da se suzdrze, jer sta covek da pise posle onakvog raspada od igre sinoc?
                  Ne razumem zasto su se kankunen i Daba smorili. Sta je treblo da napisemo- "Puna podrska igracima ili svi na MZT, puna mobilizacija za ABA". Za moj ukus se i ne pise dovoljno kriticki... Posle onako sumanutog poteza da se ne zadrzi Radonja, za samo nekoliko meseci od stabilnog evroligasa doslo se u situaciju da se borimo za goli zivot, i da se vec pise kako je Buducnost favorit za osvajanje ABA lige ako ne dovedemo pojacanje. Pazi Buducnost sa onim abaligaskim mediokritetima favorit protiv ekipe koja ima Rocestog, Feldina, Dangubu, Bjelicu, Pera Antica .. Pa to je stvarno tragedija

                  Da su postojali objektivni razlozi zbog kojih smo u ovakvoj situaciji prvi bih imao razumevanja. Na primer, drzava nam zavrnula slavine, mora da se napravi jeftiniji roster i da se zadovoljimo evrokupom, nikakvih problema nema.. Ovako ne mogu da imam razumevanja.
                  .
                  Sto se tice B92, tamo ima mnogo onih koji pisu iskljucivo zbog plsica, klasicni attention whores.. Ovaj forum je rasterecen toga. Ima ovde dosta dobrih forumasa.. Mozda ih je nakad bilo jos i vise ali i ovo je dovoljno.

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Covek se zali Hoces da banuje one koji ne misle kao ti. Demokratija Proveri malo svoje upise ;)
                    Ti si funkcionalno apsolutno nepismen. Hocu da banuje sebe sa mesta moderatora jer je xy puta napravio picvajz na forumu.
                    Jeb'o sliku svoju, moram manual uz upis da okacim.

                    Comment


                    • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                      Kada se kvalitet forumasa sroza do necitljivosti u roku od 3 meseca onda nesto debelo smrdi u radu moderacije. Ili moderatora.
                      Edit. Nije samo kvalitet, već i kvantitet.
                      Kvalitet forumasa se nije srozao nista - jedino jedna ista grupa neprestano trazi da se odstrane njihovi neistomisljenici sa ovog i ostalih foruma. Ovde je princip da svako ima pravo na svoje misljenje i IZNOSENJE ISTOG , dok god je u okvirima normalne konverzacije. Kome je do jednoumlja - ima RSB, Juzni Front i ostale "ja tebi serdare, ti meni vojvodo" forume gde je to pozeljno. Upravo je ta razlicitost i sloboda misljenja ono po cemu se ovo mesto razlikuje od ostalih. Ima mesta i za tebe, i za Valtera, i za Cooka, i za Kendricka, i za sve dok god njihove rasprave ne predju u licno vredjanje. Animozitete sa drugih foruma ostavite na istim.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                        Ti si funkcionalno apsolutno nepismen. Hocu da banuje sebe sa mesta moderatora jer je xy puta napravio picvajz na forumu.
                        Jeb'o sliku svoju, moram manual uz upis da okacim.
                        Ti si samo u nekim svadjama. Opusti se, idi na svoj RSB nalog i tamo ces naci harmoniju kod moderatora koji cene demokratiju i misljenja svih na forumu. Ovde kad ljudi odlaze, pisu pisma...ako neces da pises, samo odes...
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by kronostime View Post
                          Kvalitet forumasa se nije srozao nista - jedino jedna ista grupa neprestano trazi da se odstrane njihovi neistomisljenici sa ovog i ostalih foruma. Ovde je princip da svako ima pravo na svoje misljenje i IZNOSENJE ISTOG , dok god je u okvirima normalne konverzacije. Kome je do jednoumlja - ima RSB, Juzni Front i ostale "ja tebi serdare, ti meni vojvodo" forume gde je to pozeljno. Upravo je ta razlicitost i sloboda misljenja ono po cemu se ovo mesto razlikuje od ostalih. Ima mesta i za tebe, i za Valtera, i za Cooka, i za Kendricka, i za sve dok god njihove rasprave ne predju u licno vredjanje. Animozitete sa drugih foruma ostavite na istim.
                          Cekaj, ne razumes.

                          Situacija A gde na forumu pise xy ljudi. Nakon 3 meseca na njemu je 20+ ljudi manje koji aktivno ucestvuju. Ti meni hoces da kazes da tu nema nikakve tvoje odgovornosti, iako sam kacio cak i slike gde ljudi pisu da nece vise dolaziti zbog tebe?
                          Kako to da su odlucili da odu bas oni koji 150 godina pisu po sportskim forumima?

                          Jebe se meni za misljenja, ona su kao dupe sto se kaze, svako ga ima i treba da ga ima.

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Ti si samo u nekim svadjama. Opusti se, idi na svoj RSB nalog i tamo ces naci harmoniju kod moderatora koji cene demokratiju i misljenja svih na forumu. Ovde kad ljudi odlaze, pisu pisma...ako neces da pises, samo odes...
                            Mora da si to smišljao ceo dan. Rsb? Stvarno?
                            Druze, cak i Kronos sa kojim apsolutno nemam dodirnu interesnu tačku na ovom forumu ne bi napisao takvu glupost. Idem da se verem po sipki i da pevam o Kosovu, Rsb je za peezde, ja sam real stuff.

                            Comment


                            • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                              Nisam za tebe rekao da si banovan 18 puta, nego Dekkard.
                              Pa sta moze da znaci ta dvojka, ajde reci ti meni?
                              Ma citao sam iz kola pa sam pobrkao.
                              Dvojka sta moze da znaci....hmm pa moze mnogo toga. Prvo treba uzeti u obzir da ogroman i iznenadni priliv ljudi na ovaj forum nije bio prirodan tj. nisu svi ti ljudi dosli ovde zato sto im se mnogo svidja ovde, nego je bilo kud svi turci tu i mali Mujo. Tako da je nakon odredjenog otreznjenja i normalno da se jedan broj ljudi vrati. Neki su smatrali da je nacin funkcionisanja "tamo" onakav kakav treba da bude, misleci da ce to docekati i ovde samo vodjen od strane drugih pojedinaca pa ce eto zbog toga biti bolji. Politika foruma ovde ocigledno da nije ni blizu tako autokratska i diskriminatorska tako da je i ocekivano da mnogim dodjosima takav sistem ne odgovara. Drugo, posle odredjene serije poraza normalno je da su ljudi nervozniji i kraceg fitilja, pa su prepucavanja i cesca jer su ljudi nezadovoljni zbog odredjenih rezultata. Takav je navijacki svet, tesko je naci sportski forum bez prepucavanja ma kolko to bilo besmisleno. Nekim ljudima je takodje zbog rezutata mucno i ne zele da se bave tom temom i uopste dolaze na forum. Generalno forum je sve manje zastupljen vid komunikacije, i na zalost preti mu izumiranje.

                              Svejedno, kako god da uzmes mi smo ti koji pravimo forum vise ili manje kvalitetnim a ne moderatori kroz nasilo filtriranje "elite" i kvaliteta putem intervenisanja. To moderatori ne treba da rade. Potpuno razumem da bi zeleo da ima vise ljudi na forumu, zeleo bih i ja ali je situacija onakva kakva jeste, i moderatori to ne mogu na silu promeniti ma kolko da mislis da mogu. Mislim da ti takvo ocekivanje donosi samo negativnu energiju a za to stvarno nema potrebe, i iz najbolje namere preporucujem onu Gandijevsku izreku - "Nemoj pokusavati da promenis svet, budi ti ta promena koju zelis u svetu". Ili drugim recima pisi onako kako TI i o cemu TI mislis da bi trebalo da se pise, bez ikakvih ocekivanja od ostalih i osudjivanja drugih. Preskaci one postove koji ti ne okupiraju paznju, i fokusiraj se na one koji su ti zanimljivi i znacajni. Kada bi svako od nas na taj nacin postupao, video bi kako bi svi pisali ono sto misle a istovremeno bili zadovoljni forumom, dok bi moderatori strajkovali jer od dosade ne bi imali sta da rade

                              Comment


                              • Opusti se druze malo...Mani svadju i prepirku...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X