Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    Sto bi mi placali 10k evra igraca..Sta je to genijalnost uprave, da uzme sve Miskove igrace I onda kaze eto za 10k...Dao bi Misko to sve dzabe...

    Razmisljanje Vam je skroz pogresno I tako cak ni navijac EL tima ne sme da razmislja a kamoli neko iz uprave....

    Sreca da nas posluzi I zdravlje Bjelica, Antica I Rocestija...Samo slep ali I glup covek ne vidi sta se radi....Dizanje ljudi sa sumnjivom prosloscu u svim sferama sporta dovoljno govori nama kao naciji. Uz to ide prica, pa nema ko bolji....

    Ogranicili su nas u razmisljanju ali I zeljama...Generalno smo kao drustvo dotakli dno I sve sto je lopovsko I kriminogeno nama je normalno.....

    Eto Misko I NC rade kombinacije da Zvezdi bude bolje, veruj u Snezanu I sedam patuljaka, u Jednoroga, Sarcu itd...

    Mi posle 5g EL nismo stvorili system, sta vise ovo je toliko nakazno da to vise nije ni smesno...Kad se desi neki rezultatski krah bice sve jasnije.....

    Vi ne znate sta je system tacno da se skine go pred vama..
    Inače svuda u svetu sportom kao biznisom se bave fini pošteni ljudi ... jeste ovo virtuelni svet ali probaj bar malo da se kontrolišeš

    Comment


    • Ipak je definitivno najbolja kombinacija koju su Miško i NC odradili rokada Tompson-Kinzi. Kako je uspeo da uvali onu ruinu od igrača Turcima, a dobili smo zver.

      Comment


      • Baš je bio gotivan naš ćelo. Ma, sve je to otišlo na neki drugi nivo, i tek će da ide. Brzo rastu plate igračima, a očigledno i naše ambicije kao navijača ( Losmijeve su malo više otišle) pa se ne zadovoljavamo baš sa svakim.
        Da, teško je naći ispodprosečnog igrača za te pare.

        Comment


        • Originally posted by Mardukas85 View Post
          Baš je bio gotivan naš ćelo. Ma, sve je to otišlo na neki drugi nivo, i tek će da ide. Brzo rastu plate igračima, a očigledno i naše ambicije kao navijača ( Losmijeve su malo više otišle) pa se ne zadovoljavamo baš sa svakim.
          Da, teško je naći ispodprosečnog igrača za te pare.
          Pa iskreno mene ne cudi uopste takvo razmisljanje prosecnog navijaca, mada ima i nas koji malo dublje zadiremo u samu kosarkasku igru sto zbog nekih ranijih kosarkaskih iskustava, ljubavi prema narandzastoj lopti ili iz profesionalnih razloga. Odnos prosecnog navijaca prema klubu i prema ambicija najbolje se oslikava u poslednjih par utakmica (cak mogu reci i celoj ovoj sezoni) na tribinama kada igra KKCZ kao domacin. Jednostavno postalo je "normalno" da drknemo jedan Real, Barsu, Maccabi i ostale velikane, a zapravo ljudi ne kapiraju koliki je to danas uspeh. To je ogroman uspeh svih u klubu u ovim danasnjim vremenima kada postoji ogromni jaz izmedju 10ak najbogatijih klubova i ostatka. Nas klub je dokaz da Evropska kosarka makar i na najvisem nivou (EL) nije profitabilna a ako nemas drzavu iza sebe (Maccabi) ili bogatog gazdu (PAO, OLY,..) ili bogate sponzore (Armani,...) jako je tesko odrzavati kontinuitet a tek koliko je tesko stvoriti neki sistem. Pa sta mislite da Covic (koliko god bio na svoju ruku) ne bi zadrzao celu proslogodisnju ekipu, i pridodao jednog Rocha i Antica da smo mi u takvoj mogucnosti. Neverovatni rezultati prethodnih sezona su nas uzasno razmazili i kada nas neka surova realnost spuca u glavu nije za drugo ocekivati nego, nazalost, reakcije kao sto mozemo videti na tribinama Arene...

          Comment


          • Ako Enis do kraja sezone za sumu od 60-70k nije dobar posao,onda tu treba stati i prekinuti raspravu...
            Inace,radio je Misko za nas jos dosta dobrih stvari i dosta nam igraca zavrsavao.
            Ne treba zaboraviti da nam je i izboksovao obestecenje za Bobija,Silba udomio... itd itd

            Comment


            • Originally posted by Ganac View Post
              Uloga navijača ste sve ovo što je naveo Laza a i ti, uloga navijača nije da se meša u poslovanje kluba, u način vođenja kluba. Mešanje u poslovanje kluba nije ako neko sa tribina vikne "Vučiću pedru" ili "Čoviću siso" ili "menjaj ovoga, ubaci onoga", "daj malo zone i ako može bez iskakanja na p&r" i te gluposti bilo na tribini ili na forumu. Nije ni kada neko iznerviran nekim potezom (pada mi na primer Laki) opljune žešće po igraču, treneru...to su samo impresije neke individue iza tastature ili sa tribina.
              Težinu ima kada predsednik kluba proziva trenera, kada na utakmici glasno traži od trenera da pozove tajm aut...težinu ima kada neko iz uprave kaže ima/nema para, zaradili smo/izgubili smo...odlično igramo/ovako više ne ide...
              Neki twit ili post može da oneraspoloži igrača (uglavnom domaćeg) ali tu trajnih posledica po klub nema jer to prođe za dan, dva ali kada predsednik traži od trenera da traži TO to je rušenje autoriteta trenera i ostavlja trajne posledice na relacijama u klubu.
              To je problem, nisu navijači problem i još mnogo toga...
              Finansije ne pribavlja navijač, već određene strukture u klubu koje imaju zaduženje da "namaknu pare" ali ne tako da tom navijaču izbiju poslednji dinar iz džepa (cenu formira prema standardu a ne prema željama) već da nađu sponzora koji će naći interes da uloži pare u profitabilnu putujuću reklamu koja će ga uspešno reklamirati širom kontinenta i to mislim da nema veze sa srpskim tržištem.
              Da ti odgovorni osmisle projekat gde neće najverniji da odlučuju i sprečavaju dolaske igrača iz regiona (Hrvata i Bošnjaka) i da regionalni šampion bude reginonalni (to je i FK svojevremeno doveo u poziciju gde je bio na Evro mapi), tada će i u toj regiji gledati Zvezdu drugačije, navijaće ako ništa za "svog" igrača...
              Da dodam par stvari u vezi sta je uloga navijaca.

              Navijaci su ti koji treba da daju podrsku timu, pune halu, stadion itd. To je jedino i najvece merilo o kvalitetu navijaca. Ujedno tu je i jedina snaga koju oni imaju u smislu uticaja na klub i njegovo poslovanje. Ako ikada hoces da te neko saslusa, ti ne dodjes u halu i ona bude prazna i to je to. Nema drugog nacina da se utice.

              I jos komentar vezan za cene karata. Njih ne treba postavljati spram standarda, vec spram njihove trzisne vrednosti. Razlicite utakmice su nazalost nama razlicite vaznosti, tako da i cene istih treba adekvatno uskladjivati. Drzati cene svih karata nisko jer "ljudi nemaju para" nije resenje. Kao sto nije ni resenje da rebnes kartu ko da si Fener, Maccabi i sl. Sto se tice samih cena karata ima novih inovativnih modela za to na pretek. Pogledati pre svega NFL koji u tome prednjaci.

              Comment


              • Originally posted by Jimi22 View Post
                Ako Enis do kraja sezone za sumu od 60-70k nije dobar posao,onda tu treba stati i prekinuti raspravu...
                Inace,radio je Misko za nas jos dosta dobrih stvari i dosta nam igraca zavrsavao.
                Ne treba zaboraviti da nam je i izboksovao obestecenje za Bobija,Silba udomio... itd itd
                Ma Misko je klasican biznismen i to jedan od najboljih ako ne i najbolji u Evropi. Jednostavno od prvo gleda svoj interes pa sve ostalo, kada vidi interes saradjivace i sa crnim djavolom. To sto smo mi u situaciji da moramo da sa njim saradjujemo na svakvake nacine vise govori o nama nego o njemu. Najlakse bi bilo da imamo stabilan budzet i tipa milion za kvalitetnog beka, ovako kada krpis i kada pokusavas da potpises igraca ispod cene (pa jos kalkulises kad da ga dovedes da bi umanjio koju mesecnu platu) onda ne mozes kukati na Miska kada ti uvali Keselja da bi ti dao Rocha.

                Comment


                • Baš dosta razmišljam o svemu tome u poslednje vreme, i može se reći da davim ljude oko sebe. Ne nazire se svetla budućnost kada je evropska košarka u pitanju, što klupska, što reprezentativna.
                  Vidi se koliko mi i Partizan zavisimo od drzave kao sponzora, i još nekih drugih prednosti koje drzava omogućava timu za koji se odluči u tom trenutku.
                  p.s. Dodao bih u te bogate i klubove, kao posebnu kategoriju, i timove kojima fudbalski klubovi pumpaju novac, tipa Bajer, Barca, Real. ;)

                  Comment


                  • Originally posted by Mardukas85 View Post
                    Baš dosta razmišljam o svemu tome u poslednje vreme, i može se reći da davim ljude oko sebe. Ne nazire se svetla budućnost kada je evropska košarka u pitanju, što klupska, što reprezentativna.
                    Vidi se koliko mi i Partizan zavisimo od drzave kao sponzora, i još nekih drugih prednosti koje drzava omogućava timu za koji se odluči u tom trenutku.
                    p.s. Dodao bih u te bogate i klubove, kao posebnu kategoriju, i timove kojima fudbalski klubovi pumpaju novac, tipa Bajer, Barca, Real. ;)
                    Pa uzasno iscrpljujuca i komplikovana tema Kod nas problem je jos uvecan odugovlacenjem resavanja privatizacije sportskih klubova itd...Sto se same Evropske kosarke tice onda po meni ide u 2 pravca, jedan je stvaranje zatvorenog kruga koji ce ciniti najjace ekipe iz ekonomski jakih zemalja (Evropska NBA divizija) a drugi pravac je odlazak u amaterizam (posebno na reprezentativnom nivou i ovim previranjima FIBA i ULEB).

                    Comment


                    • Uh, baš je iscrpljujuća. Još ne ide kad je lep dan, više za neki hladan, maglovit.
                      Ta razmišljanja o evropskoj NBA diviziji su se javila početkom 2000-ih. I izgleda da se teži ka tome. I što više razmišljam o tome mislim da nije dobro rešenje.
                      Prvo: Smanjiće se baza za pravljenje evropskih igrača. Timovi će tek tada, da bi bili koknurentni, tražiti igrače preko bare.
                      Drugo: Koliko god voleo NBA, smatram da nije u duhu sporta da onemogućiš nekoga da se bori da bude najbolji u nečemu zatvaranjem lige.
                      Treće: Nas verovatno neće biti u tim razmišljanjima (kažu da ne spadamo u bogate zemlje .
                      Sigurno treba uzeti neke dobre stvari iz NBA, ali ne po svaku cenu.

                      Comment


                      • Originally posted by Mardukas85 View Post
                        Uh, baš je iscrpljujuća. Još ne ide kad je lep dan, više za neki hladan, maglovit.
                        Ta razmišljanja o evropskoj NBA diviziji su se javila početkom 2000-ih. I izgleda da se teži ka tome. I što više razmišljam o tome mislim da nije dobro rešenje.
                        Prvo: Smanjiće se baza za pravljenje evropskih igrača. Timovi će tek tada, da bi bili koknurentni, tražiti igrače preko bare.
                        Drugo: Koliko god voleo NBA, smatram da nije u duhu sporta da onemogućiš nekoga da se bori da bude najbolji u nečemu zatvaranjem lige.
                        Treće: Nas verovatno neće biti u tim razmišljanjima (kažu da ne spadamo u bogate zemlje .
                        Sigurno treba uzeti neke dobre stvari iz NBA, ali ne po svaku cenu.
                        Koliko god mi gledali na 1 nacin danas je sport cist biznis i to je fakat, sve se gleda kroz $. Ali da ne idemo duboko mnogo u ovu temu (posto bih bas mnogo mogao ispisati na istu) posto je ovo ipak KKCZ prelazni rok topic
                        p.s. Valjda ce i taj Ennis brzo pa da imamo o cemu i konkretno pisati

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Sto bi mi placali 10k evra igraca..Sta je to genijalnost uprave, da uzme sve Miskove igrace I onda kaze eto za 10k...Dao bi Misko to sve dzabe...

                          Razmisljanje Vam je skroz pogresno I tako cak ni navijac EL tima ne sme da razmislja a kamoli neko iz uprave....

                          Sreca da nas posluzi I zdravlje Bjelica, Antica I Rocestija...Samo slep ali I glup covek ne vidi sta se radi....Dizanje ljudi sa sumnjivom prosloscu u svim sferama sporta dovoljno govori nama kao naciji. Uz to ide prica, pa nema ko bolji....

                          Ogranicili su nas u razmisljanju ali I zeljama...Generalno smo kao drustvo dotakli dno I sve sto je lopovsko I kriminogeno nama je normalno.....

                          Eto Misko I NC rade kombinacije da Zvezdi bude bolje, veruj u Snezanu I sedam patuljaka, u Jednoroga, Sarcu itd...

                          Mi posle 5g EL nismo stvorili system, sta vise ovo je toliko nakazno da to vise nije ni smesno...Kad se desi neki rezultatski krah bice sve jasnije.....

                          Vi ne znate sta je system tacno da se skine go pred vama..

                          Nadam se da si mislio na konja Kraljevic Marka a ne na moje ime ovde na ovom forumu. Ne vidim poentu ako si na mene mislio da me stavljas u ove bajkovite likove ovde jer ne znam sta sam i kojim mojim postom tebe citirao ili napisao bilo sta da bi se sprdao sada sa mojim ovde imaginarnim imenom.

                          Comment


                          • Slažem se, kao i sve uostalom. Nećemo daviti druge.
                            Nadamo se da hoće. Znaćemo ubrzo na čemu smo.

                            Comment


                            • Originally posted by Vinsanity87 View Post
                              Ma Misko je klasican biznismen i to jedan od najboljih ako ne i najbolji u Evropi. Jednostavno od prvo gleda svoj interes pa sve ostalo, kada vidi interes saradjivace i sa crnim djavolom. To sto smo mi u situaciji da moramo da sa njim saradjujemo na svakvake nacine vise govori o nama nego o njemu. Najlakse bi bilo da imamo stabilan budzet i tipa milion za kvalitetnog beka, ovako kada krpis i kada pokusavas da potpises igraca ispod cene (pa jos kalkulises kad da ga dovedes da bi umanjio koju mesecnu platu) onda ne mozes kukati na Miska kada ti uvali Keselja da bi ti dao Rocha.
                              Keselj nije nikakav kusur. Ko je upucen,moze da ti potvrdi.
                              Jednostavno je uprava probala sa Keseljom da dobije novog Simona,bezuspesno,ali su pokusali. Dali mu platu 80k i sada sa Miskom pokusvaju da ga uvaljaju negde,odnosno da neko taj ugovor preuzme. Rizik je bio mali,dobitak je mogao biti dosta veci,tako se u razmisljali u upravi. Moje je misljenje da uopste o Keselju nije trebalo biti pomisli,ali sta je tu je.
                              Naravno da Misko gleda svoj interes,a ko ne gleda?
                              Treba se naci jednostavno sa njim neka zlatna sredina. Da bude lepo njemu,a i nama. Obostrana korist.

                              Comment


                              • Originally posted by Jimi22 View Post
                                Keselj nije nikakav kusur. Ko je upucen,moze da ti potvrdi.
                                Jednostavno je uprava probala sa Keseljom da dobije novog Simona,bezuspesno,ali su pokusali. Dali mu platu 80k i sada sa Miskom pokusvaju da ga uvaljaju negde,odnosno da neko taj ugovor preuzme. Rizik je bio mali,dobitak je mogao biti dosta veci,tako se u razmisljali u upravi. Moje je misljenje da uopste o Keselju nije trebalo biti pomisli,ali sta je tu je.
                                Naravno da Misko gleda svoj interes,a ko ne gleda?
                                Treba se naci jednostavno sa njim neka zlatna sredina. Da bude lepo njemu,a i nama. Obostrana korist.
                                Ma nisam mislio konkretno na Keselja nego uzeo kao primer Rocha i Keselja ali se desava kako sa Miskom ali generalno i sa ostalim managerima da upravo ono sto pises, on tebi ucini a ti njemu. Nisam tebi konkretno odg na post nego sam navodio primer Miska kako on posluje A i vise potencirao da je nezgodno sto se mi nalazimo u besparici pa onda da bi omogucili kvalitetnog igrca nekada moramo pristajati na menadzerske kombinacije i uslovljavanja raznorazna.

                                Comment

                                Working...
                                X