Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Svarog View Post
    Zato sto ih nema, jer nema trenera koji bi radili sa njima, da ih nauce nesto, mislis da niko ne bi uzeo Pekovica, Gasola da mu sad ponude, svaki trener oberucke, ali nema ih, ne zato sto ih ne zele. Normalno je da uzmes nekoga od 205 koji moze da preuzme nesto i ne zna nista nego da uzmes nekoga od 212-215, nije skocan, nije pokretljiv i ne zna nista.
    Zapravo nije bas tako. Klasicni zidari centri nestaju polako jer ne mogu da pre svega defanzivno isprate tempo u kome se igra u napadu sada (ili moraju da budu fizicki freakovi tipa neki Embiid, Anthony Davis i sl.), a drugo je da je najlakse zaustaviti napad koji se fokusira na spustanje na low post. Ima toliko nacina koliko moze odbrana da vara u tim situacijama da smanji efektivnost takvih igraca. I onda dodjes do onoga sto je suva istina:

    - Da li ce taj zidar moci i da razigrava sa low i high posta kad krenu da skupljaju i varaju?
    - Da li ce moci da ubaci 70%+ bacanja
    - Da li ce moci u defanzivi da brani tranziciju, PnR i brze mobilnije centre.

    Onda dodjes do toga da je jako tesko naci igrace koji mogu da pored zidanja i sve ovo ostalo rade. Tako da ides na ono sto ce manje da te osteti. A to je da manje gubis u napadu ako uzmes atleticnog igraca koji moze da igra PnR i da ga brani i tranziciju, u odnosu na zidanje klasicno.

    Comment


    • Originally posted by madafaka73 View Post
      Daleko od toga da je nama prošle godine pozicija 4 bila jaka. Luka nije bio neki vrhunski defanzivac, a Simon je imao problem u mismeču sa jakim četvorkama u odbrani. Zato smo profitirali u napadu, gde te kabaste četvorke nisu mogle da čuvaju Simona. Slično je i sa Bjelicom, on može imati problem u odbrani sa nekim četvorkama, ali zato i one sa njim na drugoj strani terena. Situacija je ista, samo zavisi od percepcije i procene trenera šta će da radi i gde više može da profitira. Radonja se odlučio da akcentuje odbranu i zato Bjelica na 5, kod Alimpija je druga priča. Za sada.
      Radonjic je insistirao na odbrani brzih i slabijih cetvorku kakvih ima vise nego onih jacih. Cak i sa Simonovicem na 4 nama je skok prilicno patio kada bi se i Bjelica nasao na 5. Zato je tranzicija u napadu dovedena do savrsenstva.
      Ovo sto sad poredis je moguce kada bi Bjelica nastavio da ima oko 45% za 3 poena u evroligi, sto znamo da je nemoguce. Kad mu sut stane, prilicno ce bolno to izgledati. Ti promasis, oni iskoriste rupu i pogode. Zaboravljas i da je lakse pretrcati sporaca u odbrani nego ugurati pod kos slabiju cetvorku.
      Lepo sam objasnio da Antić igra 5 u odbrani, u napadu širi igru i šutira trojke, dakle nema post igre za njega i neće je ni biti. Drugo, Thomas nas je punio i prethodnih godina, kod različitog rostera od ovog i drugog trenera. To što opisuješ kao osobine četvorke koja nam treba, kod nas treba da radi Lesor. Bukvalno to -da skače, pomaže, isprati, zaštiti obruč. On to ne radi jer ne zna. A nadamo se svi da će naučiti.
      Pa ako dodje taj Iverson i Pero igra na 5 u odbrani, onda ce Iverson da cuva cetvorke. Kuku nama sa tom opcijom. Jedino ako mislis da Pero igra sa Lessortom, a Bjelica samo sa Iversonom.

      Centar nam je neophodan jer nam trebaju poeni iz reketa. Ne može se ništa uraditi prangijanjem. Osim ako nisi GSW. Gore si nabrajao ekipe, a zaboravio da pomeneš Ekpe Judoa koji je najzaslužniji za titulu Fenera. Čovek zatvorio reket, kraj. I Real sa Ajonom, koji je potcenjen igrač, je imao kontrolu reketa, plus Buruzisa. U CSKA si imao Hajnsa koji je poentirao iz reketa, iako je 198cm, Voroncevič, Kurbanov, Frilend davali doprinos. U krajnjoj liniji, u Zvezdi si imao Kuzmića, Bobija, Cirbesa bez kojih naši rezultatu u EL ne bi bili ni približno isti.
      Ajmo odmah na CSKA, Frilend skoro nije ni igrao, Voroncevic i Kurbanov nisu zidari ispod kosa. Hines najvise napada licem kos, ledjima nikako, a to je ono sto po tebi nama treba. Hines je samo savrsena verzija Lessorta, slicno i Hunter, Tyus, Dunston. Za Bourousisa si u pravu, s tim sto je on vrlo inteligentan igrac i zna da se izvuce i za 3 poena i da asistira. Udoh je ipak najbolji bio u odbrani picka, u napadu je davao koseve sa poludistance i licem ka kosu. Ne secam se njegovih horoga.

      Poenta je da mi u rosteru imamo sledece:

      Antica koji u odbrani moze samo na 5 i koji je iskljucivo pretnja iz popa, sa trojke.
      Bjelicu koji je prespor za 4, iako mu u napadu vise lezi uloga cetvorke.
      Lessorta koji zbog suta ne moze da igra nista osim petice u napadu.
      Jankovica koji je pogubljen i nije ni za 4 ni za 5 u odbrani.
      Jovanovica koji moze malo da posluzi na obe pozicije.

      Ti gledas napad, a ne vidis rupu u odbrani. Mi moramo da nadjemo igraca i resenje koje ce pokriti lakse cetvorke tipa Clyburna, Wrighta, Thomasa, Browna, Mellia, Brooksa ...
      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

      Comment


      • Originally posted by MannyCalavera View Post
        Zapravo nije bas tako. Klasicni zidari centri nestaju polako jer ne mogu da pre svega defanzivno isprate tempo u kome se igra u napadu sada (ili moraju da budu fizicki freakovi tipa neki Embiid, Anthony Davis i sl.), a drugo je da je najlakse zaustaviti napad koji se fokusira na spustanje na low post. Ima toliko nacina koliko moze odbrana da vara u tim situacijama da smanji efektivnost takvih igraca. I onda dodjes do onoga sto je suva istina:

        - Da li ce taj zidar moci i da razigrava sa low i high posta kad krenu da skupljaju i varaju?
        - Da li ce moci da ubaci 70%+ bacanja
        - Da li ce moci u defanzivi da brani tranziciju, PnR i brze mobilnije centre.

        Onda dodjes do toga da je jako tesko naci igrace koji mogu da pored zidanja i sve ovo ostalo rade. Tako da ides na ono sto ce manje da te osteti. A to je da manje gubis u napadu ako uzmes atleticnog igraca koji moze da igra PnR i da ga brani i tranziciju, u odnosu na zidanje klasicno.
        Mislio sam o kvalitetnom igracu, ko moze da igra ledjima i da vrati povratnu loptu.Videli smo i prosle godine koliko su ekipe imale problem da brane Kuzmica, koji gotovo da ne poseduje nista od ledjne tehnike pa je opet pravio problema, pogotovu CSKA. Da je recimo umesto njega igrao igraca slicnog Pekovicu, tvrdim da bi dobijali CSKA bez problema, da ne kazem kao Baskoniju

        Comment


        • Nama treba kombo 1-2 i iskusan igrac na poziciji 5-4
          Na 3-4 će da krpi i Danguba uz fenomenalnog Bjelicu i tragičnog Jankovica za sada,a Antic i Jovanovic su na 5. . . Radicevic je očajan i zbog toga nam treba 1-2 igrač

          Comment


          • Steta sto Milutinova na vreme nismo uspeli da dovedemo. . Zagorac isto je po meni morao kod nas završiti . . .

            Comment


            • I samo jos nesto sto mi je mnogo smetalo kod Radonjica a vidim da na isti nacin i sada branimo, to je ta odbrana na postu. Svaki igrac koji je igro na postu, urnisao nas je, ostavljalo mu se prostora da igra 1v1 bez ikakve pomoci i to su uglavnom radili bekovi.Evo samo ove sezone, Micic i Ulanovas iz Zalgirisa, Tomas ....

              Comment


              • Originally posted by Svarog View Post
                Mislio sam o kvalitetnom igracu, ko moze da igra ledjima i da vrati povratnu loptu.Videli smo i prosle godine koliko su ekipe imale problem da brane Kuzmica, koji gotovo da ne poseduje nista od ledjne tehnike pa je opet pravio problema, pogotovu CSKA. Da je recimo umesto njega igrao igraca slicnog Pekovicu, tvrdim da bi dobijali CSKA bez problema, da ne kazem kao Baskoniju
                Kapiram sta bi voleo, ali takvih nije ni ranije bilo puno. Tacnije lik koji zida, cepa odbranu, razigrava i uz to ima i sut u napadu. Ajde izlistaj centre zadnjih 30 godina koji su to imali

                Comment


                • Znaci Goga Bitadze.

                  Comment


                  • Radicevic u jednom trenutku deluje kao amater, a vec u drugom sa lakocom resi neku situaciju kao vrhunski plej. Ocigledno je da momak ima znanja ali se bas tesko nosi sa pritiskom. Zato mora da mu se da prilika da savlada taj pritisak i udje u rutinu jer on je neko od koga ocekujemo da igra i u buducnosti. Domace trziste igraca je sve manje, a zahtevi sve veci, zato se ne smemo nikako olako odricati igraca.

                    Na stranu sto mi nemamo para ni za jedno pojacanje, a kamoli za dva.

                    Comment


                    • Za jedno cemo morati da se ispruzimo. A sto vise vreme prolazi, sve je manje kvalitetnih slobodnih igraca.
                      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                      Comment


                      • Originally posted by Vlax View Post
                        Radicevic u jednom trenutku deluje kao amater, a vec u drugom sa lakocom resi neku situaciju kao vrhunski plej.
                        daj neki primer tih situacija koje je vrhunski resio

                        Comment


                        • Originally posted by Chupa View Post
                          Znaci Goga Bitadze.
                          Ja ne bih imao nista protiv. Decko je mega talenat i moze da bude dominantan u vise stvari. Naravno samo na neki duzi ugovor. Ali znajuci Miska to se goji za leto i draft, i masnu provizijicu

                          Comment


                          • Originally posted by canarian View Post
                            Da.



                            Kakvu post igru ima Bamberg ove sezone? Kakvu post igru je imao Efes prosle sezone? CSKA sa Hinesom i Hunterom?



                            Bolden nije ulazio uopste u 4. cetvrtini, znaci da je Thomas svo vreme igrao 4, a tada nismo primili kos samo kada oni to nisu hteli i kada bi se spetljali. Ono je bilo strasno, molio sam Boga da damo trojku pa da ih pustimo da se usetaju, samo da ne primimo trojku. Pogledaj kako je tekao rezultat i kako nijedan napad nismo uspeli da odbranimo (osim poslednjeg).
                            Jebo vas vise bamberg u svakom postu bamberg kao etalon kao da je jebeni cska ili real.

                            Originally posted by kankkunen View Post
                            Većina EL timova nema "klasičnu" peticu, takvi igrači polako odlaze u istoriju ... isto važi i za igrače bez šuta (poluigrače)


                            Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Zapravo nije bas tako. Klasicni zidari centri nestaju polako jer ne mogu da pre svega defanzivno isprate tempo u kome se igra u napadu sada (ili moraju da budu fizicki freakovi tipa neki Embiid, Anthony Davis i sl.), a drugo je da je najlakse zaustaviti napad koji se fokusira na spustanje na low post. Ima toliko nacina koliko moze odbrana da vara u tim situacijama da smanji efektivnost takvih igraca. I onda dodjes do onoga sto je suva istina:

                            - Da li ce taj zidar moci i da razigrava sa low i high posta kad krenu da skupljaju i varaju?
                            - Da li ce moci da ubaci 70%+ bacanja
                            - Da li ce moci u defanzivi da brani tranziciju, PnR i brze mobilnije centre.

                            Onda dodjes do toga da je jako tesko naci igrace koji mogu da pored zidanja i sve ovo ostalo rade. Tako da ides na ono sto ce manje da te osteti. A to je da manje gubis u napadu ako uzmes atleticnog igraca koji moze da igra PnR i da ga brani i tranziciju, u odnosu na zidanje klasicno.
                            Slazem se da odlaze u istoriju, pre svega rekao bih zato sto ih je sve manje. Ali opet kroz sve ove sezone sa radonjicem ma koliko spori bili ili imali nedostataka sve vreme su bas oni bili nasa kompetitivna prednost. Bobi, maik, kuzmic. Bas zato sto ni ostale ekipe nisu naviknute da igraju protiv takvih ccentara. Svi su manje vise ubacivali bacanja 75%+
                            Drigo zaboravljas da je evropska kosarka i dalje duplo sportija i klasu manje atletska od nba tako da poredjenje sa nba i nije bas relevantno. Mislim da vecina ekipa iz nekog da me ne razumete pogresno "pomodarstca" forsira takvu kosarku. Kao sto i u odbrani svi sve preuzimaju a na kraju mi se cini da je to tako zato sto ekipe sa puno amerikanaca zapravvo mrzi da igraju neku organizovaniju odbranu. Meni se cini da smo mi igrali prosle godine najbolju odbranu bas zato sto smo najmanje preuzimali, odnosno zato sto smo preuzimali samo onda kad je bas moralo a ne kad je nekog mrzelo da isprati svog igraca. To mi se ove godine ne dopada jer mislim da se posle dva preuzimanja potpu o pogubimo u odbrani.

                            Ince slozio bi se sa madafakom da lesor nije centar, ali je nas problem sto nije ni pf. Ne vidim ga u nba i nije mi bas jasno ni zasto je draftovan kao pf koji ne ume da siri igru ako imamo u vidu ovo sto je manny pricao za nba

                            Comment


                            • Lesor je nekako više odbojkaš, postiže dosta poena "iz odbojke" ovde je uvek zabavno
                              Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                              biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                              Comment


                              • Kankunen ne zajebavaj. Nisam na to mislio. Procitaj sta je madafaka napisao za lesora. Mnogo bolje ga je secirao nego svi skauti u prelaznom roku. Ako se ne slazes uvek volim cuti tvoje misljenje

                                Comment

                                Working...
                                X