Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ma ne kazem poziciju, nego kvalitativno! znam da je igrao peticu, ali to nije bilo nista bolje, da ne kazem da je bilo mnogo gore od ovoga sto do sad pruza na cetiri

    Comment


    • Originally posted by djuras View Post
      bjelica je kod radonje s razlogom igrao na 5
      ko je i zasto doneo odluku da se on presalta na 4?
      Milenko Topic.
      Zasto? Zato sto smatraju da bi u ovom timu tu mogao da da veci doprinos nego da igra na 5. I istina, igra podjednaku losu odbranu kao prosle sezone, a u napadu je dosta bolji.

      Comment


      • Originally posted by Ganac View Post
        Koliko sam otpratio upise, iskristalisala su se dva rešenja:
        1. Doveti tešku peticu koja zna daa zida i zagradi koš (neko bi rekao klasičn Crnotravac)...iskazano u postu Laze;
        2. Dovesti Q. Mileroliku četvorku koja će da prangija za sve pare i da skače u def/of iz drugog plana, a ako nešto kinte preostane da dovedemo kombo 1/2 kako bi odmenio oba pleja. (Đurasova ideja).
        Bratići mili, dosta je nama jednog Ćovića (Fići svaka čast)...pustimo momke da kao tim sazru, nisu i neće biti za F-4 ali nisu ni kanta za napucavanje, samo im je potrebno još malo vremena - damo im to vreme i potrebno im je naše poverenje.
        Samo čekam kada će Alimpije da popije otkaz kod nas forumaša.
        I još jedna stvar, potrebno je što brže zaboraviti prošle sezone, igru...pomalo je to poređenje uvredljivo, teško je upasti u tuđe patike.
        Drug moj, što se grbo rodi to vrijeme ne ispravi.

        Možemo mi ovom timu dati sve vreme ovog sveta, no ono neće učiniti da igrači koji ne znaju postanu oni koji znaju, da stariji postanu mlađi, sporiji brži a glupi pametniji.

        Potrebna je hitna prekompozicija tima, da neko pojede govno (makar prećutno) i da se ova zverka bez glave i repa dovede normali. Bez toga biće čekaj me ja sigurno neću doći.

        Originally posted by ivica14 View Post
        Melo MVP @Rogota_7
        Miro Bilan pregovara sa #kkcz.#StayTuned

        Lakiju se mozda i ispuni zelja za klasicnu 5
        Nije moja želja klasična petica, već klasična četvorka ili 4/5. Crnac, u svakom slučaju.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Koliko sam otpratio upise, iskristalisala su se dva rešenja:
          1. Doveti tešku peticu koja zna daa zida i zagradi koš (neko bi rekao klasičn Crnotravac)...iskazano u postu Laze;
          2. Dovesti Q. Mileroliku četvorku koja će da prangija za sve pare i da skače u def/of iz drugog plana, a ako nešto kinte preostane da dovedemo kombo 1/2 kako bi odmenio oba pleja. (Đurasova ideja).
          Bratići mili, dosta je nama jednog Ćovića (Fići svaka čast)...pustimo momke da kao tim sazru, nisu i neće biti za F-4 ali nisu ni kanta za napucavanje, samo im je potrebno još malo vremena - damo im to vreme i potrebno im je naše poverenje.
          Samo čekam kada će Alimpije da popije otkaz kod nas forumaša.
          I još jedna stvar, potrebno je što brže zaboraviti prošle sezone, igru...pomalo je to poređenje uvredljivo, teško je upasti u tuđe patike.
          Drug moj, što se grbo rodi to vrijeme ne ispravi.

          Možemo mi ovom timu dati sve vreme ovog sveta, no ono neće učiniti da igrači koji ne znaju postanu oni koji znaju, da stariji postanu mlađi, sporiji brži a glupi pametniji.

          Potrebna je hitna prekompozicija tima, da neko pojede govno (makar prećutno) i da se ova zverka bez glave i repa dovede normali. Bez toga biće čekaj me ja sigurno neću doći.

          Originally posted by ivica14 View Post
          Melo MVP @Rogota_7
          Miro Bilan pregovara sa #kkcz.#StayTuned

          Lakiju se mozda i ispuni zelja za klasicnu 5
          Nije moja želja klasična petica, već klasična četvorka ili 4/5. Crnac, u svakom slučaju.

          PS

          Kevin Džons je prototip igrača kakav nam treba.
          A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

          Comment


          • Koju ti kosarku gledas druze Laki? Kevin Dzons? Ne resava problem odbrane iz reketa, ne rešava najbolje ni problem skoka, donosi sut sa 5m+ sto Antic vec ima i nije pnr igrac, vec pik end pop. Povrh svega je mekan i ne ljubi kontakt igru. Po meni je on prototip igraca kakav nam ne treba. Ja sam vise za tip Cory Jefferson, Khem Birch npr, jer je jasno da Lessort i odbrana nisu bas u simbiozi.
            Last edited by Dubiozni goblin; 16-10-17, 00:21.

            Comment


            • Bjelica je greska Radonjica koji je (za razliku od ove situacije sa dovodjenjem igraca) zeleo samo proverene snage. I to je upalilo sa Kuzmicem, upalilo je i sa Djenkom, ovde nije jer on nije igrac za toliko para.
              Nismo mi ni prosle sezone imali dubok roster u reketu, ali smo imali dva igraca (Simonovic i Kuzmic) koji su izneli ozbiljan teret na svojim plecima. Da smo umesto njih imali Jankovica/Antica/Lessorta, bilo koga od njih trojice, to bi se zavrsilo tragikomicno.

              Zato mi i smeta kada neko napise kako Rochestie nije za ovaj vid kosarke, kako je previse slab, pa ako se pokaze da je takav imao sjajnu sezonu u NN, onda je stariji. A on je bukvalno razlog zasto se nismo blamirali do sada u ABA i otisli na 1-3. Sto ne znaci da necemo, ako nam i dalje 3 igraca koji zajedno imaju tacno 100 godina (!) budu bili glavne opcije na terenu.
              Cak ni Radicevic nije zasluzio tolike kritike. Ne moze on da bude problem pored kancera u ekipi, a to je reket i igraci koji igraju ispod kosa (barem bi trebalo). Cak ne shvatam ni zasto ljudi toliko pljuju i osudjuju Keselja. On je odigrao sada 3-4 minute, nije da ima ikakav uticaj na igru. Jasno je da ce Dobric biti 4.opcija na 2 i 3 i Keselj nije ni planiran za vise od 11., 12. igraca u ekipi. Mislili ste da ce da predstavlja pojacanje, zao mi je, dosao je da sedi na klupi, nema uticaja na igru i broji pare. Kakav crni Keselj.

              Da se vratim na temu - reket. Imas situaciju da si pri dnu po plateznoj moci u evroligi. Imas mnogo losije igrace od konkurenata kojima ne pada ni na kraj pameti da uzmu bilo kog tvog igraca na pocetku sezone (sada bi mozda neko uzeo Rocha i Feldeina, ali ne kao glavne igrace). Sta moras da radis? Da pazljivo biras pojacanja. U rosteru, a pogotovo u prvoj petorci, moraju biti sledeci tipovi igraca:

              1. Odlicni defanzivci puni energije, koji se maksimalno trude u odbrani i skoku.
              2. Po neki majstor da izmisli poene i nekom svojom odlukom doprinese da mec i dalje ne klizi u poraz.
              3. Talenti koji mogu da rastu tokom sezone.

              Po meni, u prvoj petorci mogu da igraju samo igraci koji doprinose u napadu i odbrani, a u drugoj moze i neki talenat. Igraci poput Stimca, Bjelice, Lessorta, Jankovica, Jovanovica, pa i Antica ne mogu da igraju u prvoj petorci. Mi smo pre dve godine procvetali kada smo se resili Thompsona, Sofoklisa i kompanije i igrali sa petorkom Jovic - Lazic - Kinsey - Miller - Zirbes ili prosle kada su najvise minuta uzimali Jovic - Jenkins - Lazic - Simonovic - Kuzmic.

              I to je glavni problem. Ni Antic, ni Bjelica, ni Jovanovic, ni Jankovic, ni Lessort nisu igraci koji mogu biti prve opcije pod kosem. Vise ili manje je svako od njih dobar kao rezerva da uleti i u nekim specijalima nesto uradi, Lessort kao atletski freak, Jankovic da opali po koju trojku, Bjelica i Pero da pomognu iskustvom .. ali niko od njih ne moze da da igra kao glavna opcija na svojoj poziciji. To bi bilo kao kada bi na 1 i 2 imali Micica, Woltersa, Lazica, Radicevica i Ryana Thompsona. E zato se ovde vode prepirke da li treba da se dovede 4 ili 5, zato Rochestie koji je mogao komotno da se raspada kao i Mekel i da ga bas briga (uzme platu za mizeran ucinak) nema sa kim da igra, a to izgleda kao da on siluje u napadu, uzima suteve, ne igra pick i slicno.

              Realno, za evroligu je vec kasno, nista to jedan igrac popraviti nece. Od ove petorice, dvojica su visak, a treci je za kraj klupe, dok su dvojica tu da budu rezerve. Jovic sad da se vrati u zivotnoj formi mogao bi samo da sedne i place jer niti ima Simonovica koga moze da hrani dok ovaj puni niti ima dole Kuzmica, a nema ni Jenkinsa da ga malo odmori. Dosao bi i shvatio bi da je okruzen sa jednim dobrim poznanikom odranije, jednim solidnim el igracem koji je navikao da se otvara na sut, jednim pogubljenim centrom koji ne zna sta treba da radi na terenu i jednom odbranbenom rupom koja u napadu trosi previse lopti jer nema ko drugi.
              Last edited by blond; 16-10-17, 01:08.
              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

              Comment


              • Ovde se bez tumbanja unrosteru tesko moze bilonsta popraviti.

                Rocesti radicevic
                Lazic feldin
                Dangubic dobric
                Crna zver bjelica
                Bilan ili da molimo selektora za cirbesa lesor

                Antic i nebitan 12. Igrac lazarevic, davidovac ili bilo ko.

                Ovakav rasplet smo naslucivali i pre pocetka sezone. Za neke stvari ima opravdanja, za neke i ne bas. Ocajno koncepcijski poslozen roster. Ocigledno jeda jovanovic i jankovic ne donose ono sto se ocekivalo pa ivan marinkovic bi nam doneo vise od njih dvojce.Ne treba nam vanja marinkovic ali je bitno da smo njih dvojcu preoteli partizanu. Jos jednom se potvrdilo da je za nase igrace ncaa definitivno pogresan izbor, a nbdl pojacanje ako tamo nije davalo 25+ poena nije pojacanje.

                Namerno sam pitao za lesora sta se desilo s njom jer jos na b92 kad je dosao pisane su bajke o njemh. Decko ima potencijal ali trenutno nije mnogo vise od toga. Mi nemamo startnog centra. Na cetvorci kao i svake godine krater. Od naseg mladog tima punog talenata sa pocetka sezone dosli smo do toga sto neko rece da nam prve tri opcije imaju sto godina u sezoni u kojoj se ocekuje da odigramo 70+ utakmica. Sem lesora koji mi tu ozbiljan prospekt imamo?
                Last edited by NateHuffman; 16-10-17, 07:07.

                Comment


                • Originally posted by djuras View Post
                  bukvalno svaki svoj minut
                  za ostalo se slazem, ali to i jeste jedan od glavnih problema ove ekipe
                  Originally posted by NateHuffman View Post
                  ma ne kazem poziciju, nego kvalitativno! znam da je igrao peticu, ali to nije bilo nista bolje, da ne kazem da je bilo mnogo gore od ovoga sto do sad pruza na cetiri
                  Kod Radonje je igrao peticu ali kada pogledaš Kuzov stil igre i Milkov, biće jasno i zašto je tako igrao...zato što je dobar deo poena i akcija kretao sa linije za tri poena, licem prema košu dok je Kuz zidao i igrao iz pik&rola.
                  Trenutno nemamo centra sa masom a da zna da dobro zida u reketu i to je boljka, kao i generalno neiskustvo velikog broja igrača.
                  Last edited by nebitan; 16-10-17, 11:04.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • bjelica na 5 ponekog igraca moze i da odbrani, ili bar da napravi faul
                    na 4 moze samo pogledom da ih prati
                    uzasna ideja

                    Comment


                    • Totalno sumanuto

                      No s obzirom na debilno sklopljen pevac™ teško može nešto drugačije. Naš glavn problem je nakaradno složen tim.
                      A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                      Comment


                      • Laki, ako moze pojasnjenje zasto mislis da je Kevin Jones ono sto nam treba.

                        Comment


                        • kevin jones bi doneo nesto poena iz reketa, poludistancu i verovatno malo bolji skok
                          sto se odbrane tice ne bismo apsolutno nista dobili

                          Comment


                          • Originally posted by VladaVlada View Post
                            Apsolutno mora da se dovede klasican centar, koji moze da pogodi slobodna bacanja. Nasa igra mora da se osloni na igru plej-centar kao i prethodnih godina gde smo meleli protivnike cak i kad nas ne ide sut. Lesor jeste pretalentovan al i mlad i zelen, odbrana nula za sad i bacanja gotovo nemoguca misija. Mi kao navijaci apsolutno zasluzujemo krstenog centra, a ne koledz igrace koje cemo da treniramo i posle prodamo. Neophodan je instant kvalitet jer smo mi ipak EL ekipa.
                            Ovo naprosto nije tacno
                            Decko prilicno dobro izvodi slobodna bacanja ali svako od nas ima neku crnu minutu. Pre ovih 2/6 protiv Future je izvodio 8/11 bacanja. Sasvim solidno za centra.

                            Nisam za dovodjenje nekog centra jer mislim da se Matijas moze nauciti pik'nrol-u. Kada bi naucio blokove da pravi kao Pero i da se odmotava pod boljim uglovima(kao Cirbes recimo) mislim da bi imali boljeg egzekutora nego sto je bio Cirbes.
                            Sta vredi sto je Matijas brzi od bilo kog centra i sto ostane sam u reketu ako plej nema ugao da mu doda loptu. Vremenom ce biti bolji.

                            P.S.
                            Nekako mi deluje kao da igra po automatizmu i odbranu i napad. Kao da ne gleda desavanja oko sebe vec ako izlece u odbrani na pleja to uvek radi isto, 2 koraka van linije za 3 poena. Pa nekada bude smesno da cak i obidje protivnickog pleja, koji ostane blizi nasem kosu.

                            P.P.S.
                            Nesto sad gledam statistiku Cirbesa u prvoj sezoni i trenutnu Matijasa(znam da je rano posle samo 4 utakmice ali i ne odlucuje se o sudbinama igraca posle samo 4 utakmice)
                            Cirbes: 8,75p i 4,34s uz 66,7% za slobodna(ABA)
                            5,2p i 3,25s uz 68% za slobodna(EL)
                            Svi se secamo njegovih iskakanja pa je naucio....

                            Matijas: 12,5p i 5,3s uz 58,8% za slobodna(ABA) koja je mnogo pokvario ovom poslednjom utakmicom
                            Iskakanja u odbrani koja me podjednako nerviraju kao i Cirbesova

                            Samo bi pomenuo Cirbesovu statistiku u sezoni koju je porobio:
                            13,2p i 5,87s uz 65,8% za slobodna
                            A Cirbes je igrao 2 sezone EL pre nego je dosao kod nas
                            Last edited by Ivan9; 16-10-17, 10:11.

                            Comment


                            • Pa bolje bi legao tako gledano Stimac sa svojom guzicom koja kupi boga oca skokova na oba kraja terena i uvek ima 3-4 kosa koja ne zna ni sam kako je dao.

                              Comment


                              • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                                Laki, ako moze pojasnjenje zasto mislis da je Kevin Jones ono sto nam treba.
                                Zato što čovek popunjava sve kolone, a daleko je od rupe u odbrani. Ujedno može sasvim solidno da odigra na obe pozicije.
                                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                                Comment

                                Working...
                                X