Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A pouzdano se zna da smo hteli Milka da prodamo? Jedina prepreka je ovo što mmajstor kaže loša sezona ili povreda, ali takav rizik se preuzima i sa svim ostalim igračima. Svi igrači kad odlaze potpisuju veće ugovore nego što su imali kod nas i klubovi bez problema pokrivaju obeštećenja za njih. Svake godine nam ode od 5 igrača pa naviše, a za igrača koji vredi 500k sigurno postoji veliki broj zainteresovanih klubova.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Bottom line je da je ovo najbolje sto mozemo a da ostanemo glavom iznad povrsine...sva naklapanja o igracima preko 500k su besmislena i za nas klub neizvodljiva iz vise razloga...Zvezdina publika bez obzira na sport je razmazena i to je razumljivo, veliki smo klub i uvek hocemo trofeje ali ako se malo vratimo u realnost ovo sto se radi prethodinih par godina je apsolutni plafon i treba da uzivamo dok traje...
      "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

      Comment


      • Napomenuo bih samo u vezi zamene Kuzmić - Lesort da je Kuzmić sada bolji igrač, ali da Lesort ima kud i kamo veći upside.
        A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

        Comment


        • Sprdate se ovde sa Bjelicom i Kešeljem, a kad pokidaju sezonu kajaćete se kad lafčine odigraju maestralno, Keš druga petorka Evrolige će biti, zapamtite moje riječi!

          Comment


          • Milko je igrac od 34g a ti dovodis perspektivnog dobrog igraca za te pare. Ako dovedes starijeg onda potpises na godinu dana. Igras EL i valjda treba da imas para da platis jednog igraca 500k. Ne treba EL gledati kao prezivljavanje i to je pogresan pristup. U drzavi i ako svi navijaju za dva kluba nemas kult tima vec sve zavisi od rezultata. Ne mozes da ne ulozis a trazis nesto u povrat. Ne radi se o 5 igraca vec jednom koji treba da nosi tim. Milko kosta skoro 400k a nama puno da damo 500k za nosioca tima, nigde veze. Pritom si ustedeo na svakom mogucem transferu.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Razne ideje mi padaju na pamet, kako se moze kapitalizovati igranje u evroligi jer u tom takmicenju igracima najvise skace vrednost, a ti si 1 od samo 16 klubova koji nude tu mogucnost. Ja bih probao i da igracu koji trazi trenutno recimo 500k, ponudim 350k i dvogodisnji ugovor, a da mu ustupim obestecenje posle prve godine koje on i njegov menadzer mogu samostalno da odrede. Tako da ako razvali ovu sezonu, mocice da naplati i vise od inicijalnih 500k koje je trazio, ako setuje obestecenje vece od 150k. Tako bi se taj rizik prebacio na igraca, koji ce za njega u stvari da bude i sansa da zaradi mnogo vise nego sto trenutno vredi i trazi, dok je za nas i odlicna motivacija da odigra sto bolje. Ako podbaci i nijedan klub mu ne ponudi tih 150k za obestecenje, to znaci i da je njegova pocetna cifra od 500k bila nerealna jer je nije opravdao. Ima li neka prepreka ovakvom razmisljanju?

              Comment


              • Jedini nacin da redovno prihodujes od prodaje igraca je da nemas imperativ rezultata, a to Zvezda nazalost ima. Ja da sam neko u klubu, da bih obezbedio finansijsku stabilnost i upliv novih igraca bih radio sledece.

                - Ulozis 300-500k godisnje na mlade i talentovane igrace najveceg kvaliteta (Srbi + stranci). Dakle uzimamo decu koja imaju potencijal za draft, ali koja ne mogu odmah da daju doprinos Zvezdi. Potpises ih na multi-year ugovore sa eskalirajucom platom iz godine u godinu. Sve to posaljes na pozajmicu u FMP ili u neki drugi klub ABA/KLS gde napravis deal da to mora da igra. Njih 5,6 komada, to bi moglo da se zavrsi za pare koje sam pomenuo.
                - Onda na kraju svake godine, vidis ko je kako napredovao i vidis sta moze da se prebaci u prvi tim, sta moze da se proda, sta ce otici na draft itd. Ti ces u proseku jednom u dve godine da nabodes jednog da ode za NBA sa kompenzacijom koja ce ti pokriti troskove.
                - Ostalo sta odigra dobro i ima kvalitet, a ne ide odmah u NBA to lepo prebacis u Zvezdu i dobijes igraca sa kvalitetom za rotaciju a igra za relativno sitne pare (kad bi ga trazio tada na trzistu takav igrac bi te kostao mnogo vise, u odnosu kad si ga ti dovero pre sezonu, dve).
                - Onda imaces uvek da svake 2 godine nekog takvog prodas i po Evropi za lepo obestecenje.

                I vrtis taj ringispil u krug, i to je svakako samo finansijski plus za klub. E naravno tu postoji samo jedan drugi problem. Jebace ti Misko kevu jer si mu usao u posao Dakle skeniras po kontinentu klince i svake godine imas 6-7 njih pod ugovorima sitnim i budzis za prodaju ili prekomandu. Ali pricamo o igracima talenta kao Kaba, Zagorac, itd itd.

                Comment


                • Zar se to vec ne radi kroz sistem Fmp-a, (bolden, gudura, radanov) stim sto je Misko mnogo konkurentniji da pokupi bolje klince?

                  Comment


                  • Originally posted by MannyCalavera View Post
                    Jedini nacin da redovno prihodujes od prodaje igraca je da nemas imperativ rezultata, a to Zvezda nazalost ima. Ja da sam neko u klubu, da bih obezbedio finansijsku stabilnost i upliv novih igraca bih radio sledece.

                    - Ulozis 300-500k godisnje na mlade i talentovane igrace najveceg kvaliteta (Srbi + stranci). Dakle uzimamo decu koja imaju potencijal za draft, ali koja ne mogu odmah da daju doprinos Zvezdi. Potpises ih na multi-year ugovore sa eskalirajucom platom iz godine u godinu. Sve to posaljes na pozajmicu u FMP ili u neki drugi klub ABA/KLS gde napravis deal da to mora da igra. Njih 5,6 komada, to bi moglo da se zavrsi za pare koje sam pomenuo.
                    - Onda na kraju svake godine, vidis ko je kako napredovao i vidis sta moze da se prebaci u prvi tim, sta moze da se proda, sta ce otici na draft itd. Ti ces u proseku jednom u dve godine da nabodes jednog da ode za NBA sa kompenzacijom koja ce ti pokriti troskove.
                    - Ostalo sta odigra dobro i ima kvalitet, a ne ide odmah u NBA to lepo prebacis u Zvezdu i dobijes igraca sa kvalitetom za rotaciju a igra za relativno sitne pare (kad bi ga trazio tada na trzistu takav igrac bi te kostao mnogo vise, u odnosu kad si ga ti dovero pre sezonu, dve).
                    - Onda imaces uvek da svake 2 godine nekog takvog prodas i po Evropi za lepo obestecenje.

                    I vrtis taj ringispil u krug, i to je svakako samo finansijski plus za klub. E naravno tu postoji samo jedan drugi problem. Jebace ti Misko kevu jer si mu usao u posao Dakle skeniras po kontinentu klince i svake godine imas 6-7 njih pod ugovorima sitnim i budzis za prodaju ili prekomandu. Ali pricamo o igracima talenta kao Kaba, Zagorac, itd itd.
                    To je baš rizično i svodi se samo na pretpostavku da ćeš ubosti klince, što vjerovatno i hoćeš, ali šta ako svih 5-6 bude bust?

                    I što je najgore, treba vremena da se takav sistem uspostavi, što znači da je jedno ljeto moraš uložiti više para u FMP nego u prvi tim Zvezde, a hajde ti objasni ljudima sa sezonskim šta je tvoj plan... I plus pored svega tog, to ćeš svako ljeto dakle imate po maksimalno tri igrača koja prebacuješ u prvi tim sa iskustvom iz FMP-a, što znači da ipak moraš još para ulagati u prvi tim.

                    I na kraju, i najvažnije, ono što si ti spomenuo. Svi agenti odreda bi te počeli bojkovati

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Zar se to vec ne radi kroz sistem Fmp-a, (bolden, gudura, radanov) stim sto je Misko mnogo konkurentniji da pokupi bolje klince?
                      Pa pazi realno Bolden je prvi realan primer toga kao stranac, i Simanic i Radanov kao domaci igraci u ovom novom projektu Zvezda od 2011. Guduric sa 18 godina u svom godistu nije bio u 10-15 najvecih talenata. On jeste explodirao sa 20 i tada izbacio sebe na mapu. Simanic i Radanov su realno jedini Zvezdini klinci ciji nivo talenta je bio u startu ocenjen kao potencijal za sami vrh evropske kosarke/NBA buducnost. Ovo ostalo je sve realno druga i treca klasa talenata (sto ne znaci da oni nece biti dobri seniorski igraci ili bolji igraci od ovih talentovanijih), razni Dobrici, Davidovci itd itd.

                      Kad pricam o igracima koji su potencijal, mislim na to da dovedes sa 17-18-19 godina nekog Kabu, Porzingisa, Simanica itd. Sve to nabijes na 3+ godina ugovore, odmah da igraju negde i ostavis im NBA oute gde znaju da ne zelih da ih ugrobaris. Nemoguce je pogadjati 100%, cak i 50% je optimisticno zato kazem odvojis 300-500k za taj projekat godisnje i uvek imas 6-7 igraca takvog tipa pod ugovorima. Jednom u dve godine da jedan ode u NBA platio ti je troskove za sve te klince za te 2 godine. Nesto ce preci u Zvezdu ako ne ide odmah za NBA, nesto ces da otpustis posle 2-3 godine ako ne ide nigde.

                      Tako napravis sebi redovan upliv prime talenta (sto realno nemamo sada), i mogucnosti da na nekoliko krivina zaradis od tih igraca. NBA, iz Zvezde u EL ekipu transfer ili kao treci deo igrac za Zvezdu u EL/ABA koji je u rotaciji a igra realno za kikiriki od njegove realne vrednosti.

                      Comment


                      • Kosarka nije fudbal, da bi se zivelo od transfera.
                        Mislim da smo jedini u Evropi zaradili ovoliko para od prodaje igraca, pa opet to nije ni 20-ti dio budzeta vodecih klubova.
                        Rasprodali citav tim, ostvarili rekordan prihod a opet pokrili 30% budeta koji je najmanji u El

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Zar se to vec ne radi kroz sistem Fmp-a, (bolden, gudura, radanov) stim sto je Misko mnogo konkurentniji da pokupi bolje klince?
                          Baš tako, problem je što takvih igrača ima sve manje a svi ih žele. Možda treba pronaći skauta za Afriku, mada je i tamo već sve pod lupom ... ne može ništa da promakne a da ima talenta.
                          Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                          biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                          Comment


                          • Originally posted by Bastia33 View Post
                            To je baš rizično i svodi se samo na pretpostavku da ćeš ubosti klince, što vjerovatno i hoćeš, ali šta ako svih 5-6 bude bust?

                            I što je najgore, treba vremena da se takav sistem uspostavi, što znači da je jedno ljeto moraš uložiti više para u FMP nego u prvi tim Zvezde, a hajde ti objasni ljudima sa sezonskim šta je tvoj plan... I plus pored svega tog, to ćeš svako ljeto dakle imate po maksimalno tri igrača koja prebacuješ u prvi tim sa iskustvom iz FMP-a, što znači da ipak moraš još para ulagati u prvi tim.

                            I na kraju, i najvažnije, ono što si ti spomenuo. Svi agenti odreda bi te počeli bojkovati
                            Pazi u svemu postoji rizik. Nije to tako veliki rizik kao sto deluje. 300k godisnje mozes da odvojis da zavrtis taj ringispil. Ajde da kazemo da je to 5 klinaca po 60k godisnje. To je OK kinta za klince u tim godinama i garancijama da ce igrati. Kako nesto odlazi, ti tako dodajes. I na kraju krajeva kad promasis, i cutujes igraca nekog posle par godina ti si izgubio na njemu relativno sitne pare. Razmisli recimo koliko te kosta Borisa sada a sta si dobio. To je veci rizik, jer te on ozbiljno kanali finansijski a ujebo te time da mora da chuchi u Zvezda a ti imas imperativ rezultata i ne mozes da mu dajes prostora da igra toliko.

                            U FMP-u ili nekom drugom ABA/KLS timu ne bi imali tako nesto a igrali bi. Gledas sta se razvija, i onda guras igrace u odnosu na to. Znas sta ce odmah da napravi NBA jump i ne zavaravas se oko toga. Moze da se desi da neko bude draftovan ali je stash igrac, pa ti to prebacis onda u Zvezdu da mu dignes cenu i iskustvo da sto pre ode gore itd. Ima nacina da ti to napravis finansijski isplativo da bude i da imas upliv stalni talenata prvog reda. Naravno problem je ono sto si i sam ponovio, najebo si ga od raznih Miska, Orlandina i slicno

                            Comment


                            • DJ Cooper i Pulen su opcije
                              Tesko da u ovom trenutku mozemo bolje.

                              Comment


                              • Originally posted by MannyCalavera View Post
                                Kad pricam o igracima koji su potencijal, mislim na to da dovedes sa 17-18-19 godina nekog Kabu, Porzingisa, Simanica itd
                                Pa moze, to je jedini ispravan dugorocan put. Ja mislim da je to u nekoj meri i njihova teznja, stim sto nije lako pokupiti te klince koji se brze bolje razgrabe cim pokazu nesto malo talenta. Ne znam ni koliki imamo know how za takav scouting u klubu, ali evo tebe kao odlicnog kandidata.
                                I to se ne kosi sa onom mojom idejom, (ustupanje buduceg obestecenja i odluku o visini obestecenja - igracu), da li je to vec negde primenjeno i ima li neke prepreke da se primeni? Bukvalno ovo sto smo uradili prinudno ove sezone, da predocimo u proizvod i da ga radimo planski samo za pojedine (skuplje) igrace.
                                Last edited by mmajstor; 12-08-17, 15:46.

                                Comment

                                Working...
                                X