Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Daba View Post
    ...dok za Boldena on je posto poto hteo u NBA nije hteo da se vraca u BGD, kad se videlo da nece u NBA trazio je neki klub gde ce platiti
    obestecenje a i on imati vecu platu nego ovde...
    Polako, kad mu naguzimo Maccabi ovde i na strani, skapiraće šta je propustio kao i Zirbes, a verovatno i Miller.

    Comment


    • Nadam se samo da nismo ovog leta prodavali na cekove, bonove, rate i fate. Ok Gudurin transfer, to milionce je i realno da ide na 2-3 rate, za ostale se nadam da je kinta vec legla i da su se dugovanja prema Radonji i bivsim igracima u velikoj meri vratila. Ako ne sad, ono bar u sto kracem mogucem roku.

      Mladu(Laza kep, Milko i Feldein excl.), potentnu i sa ogromnim plafonom igracku je dobio Alimpije ove sezone. Njemu i Topu, uz krvav rad i strpljenje sviju nas, zelim dosta srece da to posloze valjano.

      Comment


      • Originally posted by dzambolaja View Post
        Nadam se samo da nismo ovog leta prodavali na cekove, bonove, rate i fate. Ok Gudurin transfer, to milionce je i realno da ide na 2-3 rate, za ostale se nadam da je kinta vec legla i da su se dugovanja prema Radonji i bivsim igracima u velikoj meri vratila. Ako ne sad, ono bar u sto kracem mogucem roku.

        Mladu(Laza kep, Milko i Feldein excl.), potentnu i sa ogromnim plafonom igracku je dobio Alimpije ove sezone. Njemu i Topu, uz krvav rad i strpljenje sviju nas, zelim dosta srece da to posloze valjano.
        Pola tih drugih obestecenja iskljucujuci Gudurino je otislo na izmirivanje zaostalih plata igracima.

        Comment


        • Originally posted by 011 View Post
          Pola tih drugih obestecenja iskljucujuci Gudurino je otislo na izmirivanje zaostalih plata igracima.
          Nadam se da je tako.
          Zavrsen je period, jedan od ako ne i najlepsi u istoriji naseg kluba. Razvlaciti dugovanja bilo kome od tih momaka, bio bi nevidjeni samar, kako njima tako i svima nama, koje su ti momci posle godina muka, ponovo navikli na uspehe.

          Comment


          • Originally posted by Daba View Post
            Nisi me shvatio.
            Nisi ti mene shvatio. Ja mislim da je klub njih prodao jer nije imao novca, a da su ponude dosle kao dar sa neba, ili da budemo realni, kao nagrada za dobre igre obojice i rad trenera...
            Da ponovim. Da smo imali para za ovu sezonu, tj. da nam nije trebalo tih 300 + 625, i da smo mogli da 'ispostujemo' ugovore za novu sezonu (ma sta to u nasem slucaju znacilo) oni bi ostali i igrali bi sa ogromnim entuzijaznom jer njihov krajnji cilj nije CZ vec NBA, ili mnogo jak EL klub.
            Da budem jos jasniji - da su ostali u CZ, oni bi morali zbog sebe samih (bez obzira na navijacke preference = Kuz) da odvale sezonu da bi se dobro prodali kasnije.
            Last edited by Grof; 11-08-17, 20:10.

            Comment


            • Originally posted by dzambolaja View Post
              Nadam se da je tako.
              Zavrsen je period, jedan od ako ne i najlepsi u istoriji naseg kluba. Razvlaciti dugovanja bilo kome od tih momaka, bio bi nevidjeni samar, kako njima tako i svima nama, koje su ti momci posle godina muka, ponovo navikli na uspehe.
              Ja mislim da je to odmah od obestecenja za svakog od igraca oduzeto koliko se tom igracu duguje i ostatak je ostao klubu, predpostaljam da je tako bilo, nije nikakav info nego moja predpostavka.

              Comment


              • Originally posted by Daba View Post
                dok za Boldena
                on je posto poto hteo u NBA nije hteo da se vraca u BGD, kad se videlo da nece u NBA trazio je neki klub gde ce platiti
                obestecenje a i on imati vecu platu nego ovde. Klub nije imao nameru da ga proda ali isto kao sa Kuzom glupo je
                tadrzavati nekoga da bude nezadovoljan a pritom lepe pare mozes uzeti za njega.
                Jasno je da mi ne možemo da se tučemo sa Makabijem oko igrača. Meni smeta što je ispalo skoro kao da smo jedva dočekali da se riješimo Boldena.
                Boldenu je plata bila mala, ali zašto mu nismo ponudili veću? Mislim da nam je on bio potreban kao igrač i svaka godišnja plata ispod garantovanog NBA obeštećenja imala bi smisla. Dalje, ako je Makabiju bilo stalo da ga dovede, zašto nije traženo veće obeštećenje? Koliko znam, on nije imao izlaznu klauzulu (osim za NBA).

                Comment


                • Bolden je najbolja prodaja u istoriji košarke sa finansijskog aspekta.

                  Uzesmo mi lepu lovu za njega, a on nije odigrao minut ozbiljne košarke.

                  Comment


                  • Originally posted by Brajkula View Post
                    Bolden je najbolja prodaja u istoriji košarke sa finansijskog aspekta.

                    Uzesmo mi lepu lovu za njega, a on nije odigrao minut ozbiljne košarke.
                    Upravo. Ljudi su ocekivali cuda od njega zbog par atarktivnih igara u neobaveznoj letnjoj ligi a ko zna kako bi se snasao i s kakvom motivacijom bi igrao. Ovako smo fine pare prihodovali a da cvonjka nismo ulozili u njega.
                    Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                    Comment


                    • Da smo dobili nekih pola miliona evra od Makabija pa da kažemo da je u pitanju značajan poslovni uspjeh. Ovako, dobili smo pare koje bi ionako stigle. Da, nismo imali trošak plate za njega godinu dana, ali neki drugi igrač će biti plaćen umjesto njega.
                      A što se igračkog kvaliteta tiče, valjda sam transfer u Makabi i draft govore nešto.

                      Comment


                      • Originally posted by quentin View Post
                        Da smo dobili nekih pola miliona evra od Makabija pa da kažemo da je u pitanju značajan poslovni uspjeh. Ovako, dobili smo pare koje bi ionako stigle. Da, nismo imali trošak plate za njega godinu dana, ali neki drugi igrač će biti plaćen umjesto njega.
                        A što se igračkog kvaliteta tiče, valjda sam transfer u Makabi i draft govore nešto.
                        Pa koliko smo dobili ako nismo pola miliona.

                        Comment


                        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                          Pa koliko smo dobili ako nismo pola miliona.
                          Dobili smo nešto manje, ali da, krivo sam se izrazio. Suština je da smo dobili obeštećenje identično NBA klauzuli. Da smo dobili dosta više od toga, moglo bi se govoriti o odličnoj prodaji.

                          Comment


                          • Pa dobili smo obeštećenje identično NBA klauzuli za igrača koji se celu sezonu igrao omladinaca u FMP-u.

                            Meni to genijalno, nzm za ostale....

                            Comment


                            • Originally posted by MannyCalavera View Post
                              Imamo 40k EUR po pobedi premiju od Evrolige x 16 = 640k EUR
                              TV prava za evroligu oko 150k (Maccabi ima samo od toga preko 3mil
                              ABA Liga mozda 50k za prava
                              Male ispravke. Svaka pobeda u evroligi je 37k (na to moraš oduzeti kazne a mrzi me sad da sabiram koliko ih je bilo). TV prava su 200k ove sezone. ABA liga treba svakom klubu da isplati po 12k evra za troškove a verujem da neku kintu dobija i pobednik ABA lige. Koliko? Ne znam.
                              This is the beginning of your day
                              Life is more intricate than it seems
                              Always be yourself along the way
                              Living through the spirit of your dreams

                              https://www.youtube.com/watch?v=Lxc3O4mQV74

                              Comment


                              • Originally posted by quentin View Post
                                Dobili smo nešto manje, ali da, krivo sam se izrazio. Suština je da smo dobili obeštećenje identično NBA klauzuli. Da smo dobili dosta više od toga, moglo bi se govoriti o odličnoj prodaji.
                                sti
                                Koja je garancija da bi njega 76rs uzeli sledeceg leta, ili leto posle. Vasa Micic je draftovan, Dangubic,Luka Mitrovic, samo su neka od imena koji verovatno NBA sem na tv videti nece. Boldenu niko ne garantuje ugovor, a sada njegova je procena ocigledno da ce ove godine u Makabiju igrajuci za vece novce nego kod nas imati bolju statistiku nego kod nas i zasluziti poziv u NBA. Makabi ni po sadasnjem rosteru ne garantuje njemu neku veliku minutazu, a ulogu koju ce imati tamo cemo tek videti. Tako da pare koji smo dobili za njega su kod nas na racunu vec, a pare koje su na grani i mozda ce doci, to je vec druga pesma. Jedino gde smo izgubili je da smo mogli imati Jankovic,Bolden na ovoj poziciji za male novce, sto opet moze da znaci i sansu za Simanica koji vec ima ozbiljan ugovor za ono sto on (ne)pruza na parketu.

                                Comment

                                Working...
                                X