Announcement

Collapse
No announcement yet.

FA Community Shield, FA Cup & EFL Cup 2017/18

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bravo WBA, zasluzeno.

    3 sezone bez trofeja za Klopa


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hated, adored never ignored

    MUFC

    Comment


    • Originally posted by Miki28 View Post
      Bravo WBA, zasluzeno.

      3 sezone bez trofeja za Klopa


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Ima i ta LŠ

      Comment


      • Originally posted by Miki28 View Post
        Bravo WBA, zasluzeno.

        3 sezone bez trofeja za Klopa


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Nije 3.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by mark it zer0 View Post
          Nije 3.
          Nego? Zar nije tu 3? Nije valjda 4?


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Hated, adored never ignored

          MUFC

          Comment


          • Originally posted by Miki28 View Post
            Nego? Zar nije tu 3? Nije valjda 4?


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Ta prva sezona može, a i ne mora da mu se računa. Meni je glupo da računam kada je on preuzeo ekipu u toku sezone. Realno ovo je njegova druga sezona kod nas gde je on birao tim i odradio pripreme.

            Comment


            • Originally posted by Победа View Post
              Ta prva sezona može, a i ne mora da mu se računa. Meni je glupo da računam kada je on preuzeo ekipu u toku sezone. Realno ovo je njegova druga sezona kod nas gde je on birao tim i odradio pripreme.
              Ladno si mu fino odgovorio. Sto je najjace u celoj prici, te sezone je bio najblizi trofeju.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Ja bih mu i ovu oprostio jer ipak mu otisao najbolji igrac a doveo stopera pa treba vremena da se to uigra


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Hated, adored never ignored

                MUFC

                Comment


                • Pa oprosti mu, pametno zboris, nema sta.
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • Originally posted by Scouser View Post
                    Da igra za Utd. bio bi najbolji igrac sveta.
                    pa ja da imam taj način razmišljanja, rekao bih za Lingarda da je jedan od najboljih igrača u ligi.
                    a slobodan si da prekopaš ovaj forum, mogu da ti izvadim i istorije skajpa, fejsa i ostalih internet mesta gde sam komentarisao bilo sta, da cisto proveris da li sam ikad ista slicno reko.

                    samo ti ja preporucujem da ne radiš to, džaba ćeš da trošiš vreme.

                    Comment


                    • Originally posted by Busby Babe View Post
                      A dobro, doćiće dan kada ćete shvatiti da je problem sistemske prirode i da nije toliko do igrača. Ja vas razumem, imate silnu želju da nije tako i da zamena šrafova će rešiti probleme.

                      Ali nije tako.
                      Klopp vodi tako Liverpool da mnogo kumulira snagu i koncentracioni momenat. Umor nije samo stvar da si zadihan sad zbog trčanja pre 2 minuta, niti je umor samo da te bole noge danas zbog toga što si trčao juče.
                      Umor je odsustvo oštrine refleksa u nogama i fokusa u glavi nakon odredjenog perioda stalnog igranja nekog ultra dinamičnog fudbala, na ivici haosa.

                      I odbrana vam je stvar sistemske prirode. Stavi ovde Vidića i Ferdinanda iz prime-a sa sve savršenim samopouzdanjem. Krpiće nešto u početku dok ih nosi samopouzdanje, sve do prve greške, onda bi sve više padali i padali.
                      Mislim da je noćna mora biti štoper u Liverpool-u nebitno je kako se zoveš. Ovi ispred tebe se rastrče visoko, nikad nisi pametan kad će da prodje presing kad će da pukne skroz, haotično da anticipiraš nešto, da li da izlaziš iz defanzivne linije. Još sam sebi dodatno nabijaš neku vrstu pritiska "Jao ovi napred tovare i daju golove, da l smo drugi štoper i ja toliki slepci i operisani od života da uvek nešto zaseremo i mora da primimo nešto?!?! Daj valjda nećemo fejlovati".

                      Kao što vam ove igre napadača, Salaha itd nisu stvar njihovih kvaliteta nego tog risky fudbala sa odredjenim mindeset-om, i ti igrači nisu stvarno zapravo toliko dobri, tako vam ni štoperi nisu toliko očajni, koliko mislite da jesu. Tu mislim na Matipa i Lovrena.

                      Slažem se sa tobom da je problem sistema, ali ne u tom smislu kom ti govoriš.

                      Klopp je još prošle sezone smanjio presing, dok je npr. ove sezone skoro skroz izbacio to. Mi smo ove sezone odigrali možda 5 utakmica sa onim našim presingom. I to su sve bile ove derbi utakmice. Ostalo su bile utakmice u kojima mi kružimo i pokušavamo da probijemo bunkere. Ne pamtim neku ekipu iz sredine ili donjeg dela tabele da je došla da se nadigrava sa nama. Otpilike nam sve ekipe daju loptu i igraju na kontre. Druga stvar je što je počeo dosta da rotira igrače. Shvatio je da će da ih pregori kao u prošlim sezonama. To su sve neke pozitivne stvari koje je on uradio.

                      Naš najveći problem je taj što je Klopp modifikovao našu igru, ali je pritom ostavio iste igrače na terenu kao što su mu bili za vreme presinga. Ako već menjaš i izvrćeš svoj sistem, moraš i igrače da prilagodiš. Ne može tebi da sredina bude sastavljena od tri b2b igrača, koji poseduju vrlo malo kreativnosti i lucidnosti potrebne da bi probio bunker. Can nam igra prinudnog DM-a, a dečko nema taktičku sposobnost da iznese taj zadatak. Nema kreativnost, nema pozicioniranje i anticipaciju, ne ume da diktira tempo a ni pasovi mu nisu jača strana. Pa čekaj, šta je DM bez - pozicioniranja, aniticpacije, kreativnosti i pasova? Can i Gini su ti dva manje igrača u utakmicama u kojima mi imamo posed većinu vremena. OX je na nekoj granici, može da prođe. Ja sam svima govorio da nam je potreban još jedan napadač u timu. Pravi napadač koji će zameniti Staridza. Firmino je igračina, on ima nenormalni work rate, i kad igramo presing je glavna stvar u napadu. Ali protiv bunkera nema osećaj pravog napadača, nema njuh da nanjuši loptu u malom prostoru. On to sve nadomesti svojim otvaranjem i ostavljanjem prostora za saigrače, ali ponekad ti je potreban proper napadač da reši.

                      Što se tiče odbrane, stoji da je i to stvar sistema. Ali ne možeš za sve da kriviš sistem. Negde moraš da podvučeš liniju. Ako defanzivac ostane sam 1na2, logično je da je skloniji greškama, ali ako taj isti defanzivac maši čiste lopte glavom više puta, to je to defanzivca. Ako ti kažem da je Lovren lično kriv za nekih 6-7 naših golova ove sezone u situacijama koje su bile prilično jednostavne za rešiti, ne možeš mi reći sistem je kriv što Lovren promaši loptu glavom, ili što mu čista lopta prođe ispod nogu. To je jednostavno promaja u glavi. Tu nema leka.

                      A za ovaj poslednji pasus mislim da grešiš 100%. Salah je večito ulazio u veliki broj šansi tokom karijere. Ima osećaj za prostor i dobru anticipaciju. Reći da to nema veze sa njegovim kvalitetom je greška po meni. Stoji to da mu naš sistem odgovara, ali on je i u Romi ulazio dosta u šanse. A ne sećam se da Roma igra sličan sistem kao i mi. Večito je išla rečenica, "Salah da sredi završnicu, bio bi WC igrač". Imamo sreće da je to upravo uradio kod nas. Dečko je sredio završnicu i sad sav njegov talenat i prednosti u igri dolaze do izražaja.
                      Last edited by z0La; 27-01-18, 22:22.
                      I LOVE HOUSE MUSIC!!

                      Comment


                      • Jesam ja za tehnologiju i da se smanji uticaj sudijskih gresaka ali ovo je presmijesno sto se VARa tice. AKo postoji sudija u sobi i ako se trazi pomoc VARa onda taj sudija valjda moze da procijeni je li penal ili nije. Nego on ocigledno nema muda ili za njega to nije penal, pa onda glavni uzme da gleda na terenu tu situaciju i gubi se pet minuta, a ne bi smjelo da se izgubi vise od minuta realno. Mariner iz sobe nije siguran je li penal, a glavni onda dosudi penal. Toliko o njihovim kriterijumima.

                        Isto im treba ograniciti broj provjera, tri na nivou utakmice je sasvim dovoljno po ekipi, a svakako ubrzati sve ovo, jer ako ovako ostane onda slobodno mogu i da ga izbace.
                        sigpic

                        Comment


                        • Alonsu slobodnjak dodje ko penal.

                          Comment


                          • Ovo KDB proverava koliko je skocan zivi zid.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Odrađen žrijeb parova 5. runde FA kupa. ˇKompletan raspored:

                              Sheffield Wednesday - Notts County/Swansea
                              WBA - Southampton
                              Chelsea - Hull
                              Leicester - Sheffield United
                              Huddersfield/Birmingham - Manchester United
                              Millwall/Rochdale - Newport County/Tottenham
                              Brighton - Coventry
                              Wigan - Manchester City


                              Interesantna faza, ponajviše zbog eventualnog okršaja Millwalla i Spursa. Tu će da gori. :kafa:
                              Last edited by Andy Capp; 29-01-18, 19:54.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Andy Capp View Post
                                Odrađen žrijeb parova 5. runde FA kupa. ˇKompletan raspored:

                                Sheffield Wednesday - Notts County/Swansea
                                WBA - Southampton
                                Chelsea - Hull
                                Leicester - Sheffield United
                                Huddersfield/Birmingham - Manchester United
                                Millwall/Rochdale - Newport County/Tottenham
                                Brighton - Coventry
                                Wigan - Manchester City


                                Interesantna faza, ponajviše zbog eventualnog okršaja Millwalla i Spursa. Tu će da gori. :kafa:
                                Prognoze ko ce dalje? Jeste rano, ali da sta kazete? Ocekujem prolazak oba Sefilda, iako je Lester dooobaar ali mi to deluje da se resava u drugom mecu, mislim da ce i Sautempton izboriti utakmicu na svom terenu
                                Last edited by engleski_dopisnik; 29-01-18, 20:03.
                                insta: engleski_dopisnik

                                Comment

                                Working...
                                X