Announcement

Collapse
No announcement yet.

FA Community Shield, FA Cup & EFL Cup 2017/18

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Busby Babe View Post
    A dobro, doćiće dan kada ćete shvatiti da je problem sistemske prirode i da nije toliko do igrača. Ja vas razumem, imate silnu želju da nije tako i da zamena šrafova će rešiti probleme.

    Ali nije tako.
    Klopp vodi tako Liverpool da mnogo kumulira snagu i koncentracioni momenat. Umor nije samo stvar da si zadihan sad zbog trčanja pre 2 minuta, niti je umor samo da te bole noge danas zbog toga što si trčao juče.
    Umor je odsustvo oštrine refleksa u nogama i fokusa u glavi nakon odredjenog perioda stalnog igranja nekog ultra dinamičnog fudbala, na ivici haosa.

    I odbrana vam je stvar sistemske prirode. Stavi ovde Vidića i Ferdinanda iz prime-a sa sve savršenim samopouzdanjem. Krpiće nešto u početku dok ih nosi samopouzdanje, sve do prve greške, onda bi sve više padali i padali.
    Mislim da je noćna mora biti štoper u Liverpool-u nebitno je kako se zoveš. Ovi ispred tebe se rastrče visoko, nikad nisi pametan kad će da prodje presing kad će da pukne skroz, haotično da anticipiraš nešto, da li da izlaziš iz defanzivne linije. Još sam sebi dodatno nabijaš neku vrstu pritiska "Jao ovi napred tovare i daju golove, da l smo drugi štoper i ja toliki slepci i operisani od života da uvek nešto zaseremo i mora da primimo nešto?!?! Daj valjda nećemo fejlovati".

    Kao što vam ove igre napadača, Salaha itd nisu stvar njihovih kvaliteta nego tog risky fudbala sa odredjenim mindeset-om, i ti igrači nisu stvarno zapravo toliko dobri, tako vam ni štoperi nisu toliko očajni, koliko mislite da jesu. Tu mislim na Matipa i Lovrena.
    U principu se slažem. Mada nisam pametan, ne znam šta da mislim više. Da li može bolje od Klopa, ko je to..Klub napreduje, da li je dovoljno ili će Klop držati neku konstantnu ludog fudbala bez rezultata.

    Comment


    • Kakve veze ima ko je koliko pretrčao?
      Odgledao sam Liverpool dovoljno puta ove godine.

      Nije me zanimala statistika niti kad ste najviše trčali u ligi, niti sad.
      first thing first eye test je najbitniji, iako se bavim poslom gde se radi napredna analitika u sportu.

      Možeš ti da pretrčiš kilometar, neko će sa 300 metra više da se umori, ako starta lateralnom kretnjom u šprint i za 5 sekunde promeni pravac kretanja 3 puta.
      A vi to radite sa presingom, a nekad i sa ofanzivnom igrom.

      Još imate te rapidne promene mesta u napadu, pa se posle čudite kako vam odbrana ima rupa kad vam neko oduzme loptu i kako vam tim nije lepo organizovan u tom momentu...
      Last edited by Busby Babe; 27-01-18, 21:16.

      Comment


      • U nekim delovima posta je Busby u pravu a u nekim nije. Ne mogu sad da pišem dok ide utakmica, nisam ni tamo a ni ovamo.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Originally posted by MareLFC View Post
          Zasto se nervirate, koga briga za kup ? Smor na max kada sam video da se ne igra liga ovog vikenda.
          Igra je blago receno ocajna, ali nebitno skroz.
          Tako bi i ja razmisljao, ali mi smo sada u ajde reci najjacem sastavu...

          Comment


          • Ma briga me za kup nego smo u najačem sastavu a igramo loše. Nebitno je takmičenje ako dajemo 100% i opet smo loši.

            To je kriza...
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Originally posted by Победа View Post
              U principu se slažem. Mada nisam pametan, ne znam šta da mislim više. Da li može bolje od Klopa, ko je to..Klub napreduje, da li je dovoljno ili će Klop držati neku konstantnu ludog fudbala bez rezultata.
              Klopp je dobar trener, ima bolji, nije savršen, nije niko, ni onaj najbolji.
              Manje je bitno u kojoj meri je dobar, već koliko je spreman da napreduje i da improvizuje i adaptira svoju strategiju. Strategiju mislim na celokupni gameplan igre, postavljanja principa igre, postavljanja zakonitosti funkcionisanja unutar tima na dugoročnom planu.

              Comment


              • Originally posted by Busby Babe View Post
                Klopp je dobar trener, ima bolji, nije savršen, nije niko, ni onaj najbolji.
                Manje je bitno u kojoj meri je dobar, već koliko je spreman da napreduje i da improvizuje i adaptira svoju strategiju. Strategiju mislim na celokupni gameplan igre, postavljanja principa igre, postavljanja zakonitosti funkcionisanja unutar tima na dugoročnom planu.
                Promenio je on neke stvari, dosta puta ove sezone nismo igrali taj njegov čuveni presing. To je shvatio, samo što ne shvata da je njegova ideologija fudbala ne može da funckioniše protiv malih ekipa. Trio Vajnaldum Džan i Ox su idealni za Mančester Siti kao što smo videli, da trče i gaze njihovu sredinu, tu dolazi do vrhunca Manea i Salaha, brzih igrača koji imaju prostor kakav bi svako poželeo jer se Firmino izvlači. Ali šta se desi kada ti neko stane u bunker, ova tri antifudbalera na sredini sve svoje dobre karakteristike gube jer su neupotrebljive, tehnički su inferiorni i ne mogu probiti bunker. Mane i Salah nemaju prostor, ni oni tehnički nisu savršeni da probiju bunker. Firminu se isto neutrališu najbolje karakteristike jer on nije klasičan napadač i za bunker nije toliko upotrebljiv.

                Ako ove osnovne stvari ne može Klop da shvati, on nikada neće moći da osvoji titulu u PL.

                Comment


                • Ajde još jedan!
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • FARAON.
                    Koji nije toliko dobar koliko se to nama samo cini.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Koliko ti spinujes i izvrces stvari, to je veoma lose.

                      Comment


                      • Pazi logike.

                        Izvodi se skraćeni slobodnjak sa strane, da bi se bacila lopta Salahu na glavu na drugu stativu. U svu onu gužvu, baca se lopta čoveku od metar ipo na glavu. Pa ko smišlja ovo...

                        Ubaci tu loptu lepo u peterac, nemoj zaebavati...
                        I LOVE HOUSE MUSIC!!

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          FARAON.
                          Koji nije toliko dobar koliko se to nama samo cini.
                          Da igra za Utd. bio bi najbolji igrac sveta.

                          Comment




                          • Isti ovaj komentator komentarise utakmicu na Hrvatskom SKu

                            Comment


                            • 1636363 centaršuteva, 2 dobra.
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Ovaj Arnold klasa za Morena...

                                Comment

                                Working...
                                X