Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda - bivsi igraci i treneri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    U trenutku kada je Radonjić došao u Zvezdu, a došao je nakon sezone lutanja, on je dočekan kao spasilac sezone.
    Došao u vrlo nezahvalnom trenutku po njega i klub, vrlo malo je imao vremena da tim koji su drugi selektirali dovede u red (i taj tim nije baš najsrećnije složen).
    Taj kraj sezone mi je malo ljudii zamerilo, zaista je bilo poražavajuće za sve navijače ono što se desilo na F4 u BG, kada nas je Cibona sa 4-5 igrača pobedila.
    Tada je bilo povika na Radonjića i igrače, ja ne mogu ni danas zaboraviti Jakine suze i ni tada nisam tražio Radonjinu smenu, jer video se jasan cilj - jaka odbrana.
    Htedoh da kažem, Radonjić je tada dočekan kao neko ko će srediti igru Zvezde i preuzeti primat u ABA ligi, to se i ostvarilo, nije da nije imao svoje žute minute, lepo ste rekli o tajm-autima, kašnjenjima i šablonima ...ali se naziralo ono čemu teži.
    I Radonjić ipak nije došao kao trenerski anonimus, već je bio ozbiljno pojačanje u tom trenutku.
    Radonjić je postavio prilično visoko lestvicu, na nasledniku/cima je da to dostignu i prestignu.
    Voleo bih da i Alimpijević pokaže šta zna i čemu stremi, za sada je ovo lutanje u magli i nikako ne može da se poredi sa Radonjićem.
    Last edited by nebitan; 28-11-17, 10:54.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • #77
      Originally posted by dekkard View Post
      Taj što bi to pomislio bio bi u pravu.


      Po toj logici Muta ce trece sezone da razbija u Partizanu

      To da je tako to bi svi radili.. Dovedes trenera, prve godine se muci, druge onako a trecu razbije.

      Dobrih trenera jednostavno nema.. U Evropi se mogu nabrojati na prste, i naravno svi su nam nedostupni. Nas klub je najbolji primer koliko su dobri treneri retki.. Ko zna koliko smo ih promenili poslednjih 30ak godina dok nismo nasli Radonju... I ko zna koliko ce jos godina proci dok ne nadjemo trenera tog kalibra, ako ga ikad i nadjemo. Caki ako nadjemo takvog, mora da pristane da radi u Zvezdi za mnogo manje novca nego sto moze da uzme na trzistu.
      Last edited by Antona; 28-11-17, 10:57.

      Comment


      • #78
        Originally posted by Antona View Post
        Covek bi pomislio da je Radonja postao dobar trener zato sto smo imali strpljenja za njega, i nismo ga oterali posle Cibone.. Pa sad sve sto treba da uradimo je da imamo strpljenja sa Alimpijem pa ce i on za godinu, dve postati dobar trener kao Radonja.
        Možda bi i postao dobar trener ali ne u kkcz. Da se većina navijača pitala oko toga bio bi bivši najkasnije posle Cibone. Srećom , nisu se navijači ništa pitali . Što je to teško da se razume? I da ...nemojte da pljujete Alimpijevića i glorifikujete Dejana Radonjića , a ustvari hoćete da najurite Čovića . To i napišite ,poštenije je

        Potpuno je u pravu @megacar za znamenitu fb stranicu koja eto edukuje glupe cigane koji pojma nemaju o košarci

        Comment


        • #79
          Originally posted by Antona View Post
          Covek bi pomislio da je Radonja postao dobar trener zato sto smo imali strpljenja za njega, i nismo ga oterali posle Cibone.. Pa sad sve sto treba da uradimo je da imamo strpljenja sa Alimpijem pa ce i on za godinu, dve postati dobar trener kao Radonja.
          Ma taman posla.
          Postao bi dobar trener da smo ga šupendirali posle Cibone vodeći Mornar,Zabjelo ili neki treći crnogorsko-vrhunski tim
          i tako sticao neverovatno iskustvo po crnogorskim halama i parketima,nadajući se pozivu Budućnosti opet da je razigrava
          i gradi sistem sa Aleksom Popovićem u EuroCupu.

          Ne zajebavaj druže.Koliko je Radonja dao Zvezdi,toliko je i ona njemu.Gde smo zajedno rasli,sticali iskustva,gradili se
          i podizali uzajamno na obostrano zadovoljstvo.
          Ko zna koga bi posle Cibone da je dobio šut kartu preuzeo i vodio Radonja.Misliš da bi imao interesovanja Baskonije,Barse,Galate,
          il vec nekog drugog Evroligaša?Da važi,ali samo ne znam u kom filmu?
          I ko bi ga angažovao posle tog debakla u Areni gde je imao mnogo jaču ekipu koja je izgubila od 1,5 igrača u sred Beograda.

          Naravno da je postao trener jer mu se dalo vreme,strpljenje,podrđkai vera u njega i njegov rad.Naravno da je postao trener i zbog
          svog predanog rada,posvećenosti,trenerskoj i životnoj etici,radu na sebi,svojim greškama,propustima.Nije mu ovo sve palo sa neba.
          ALi jedna od ključnih stavki je bila vera kluba u njega i nastavak saradnje i pored debakla kojeg smo svi zajedno tad doživeli.
          Doduše setim se i one promašene trojke Majstorivića iz Radničkog.Tako da zajebi te priče on bi postao vrhusnki trener sa nama ili bez nas,
          sa verom u njega i kontinuitetom ili bez njega.Naravno i igrački kadar je tu presudan.
          sigpic
          ...DOBRO ZNAJ DA UVEK TU SAM JA...

          Comment


          • #80
            Originally posted by Samo Zvezda View Post
            Možda bi i postao dobar trener ali ne u kkcz. Da se većina navijača pitala oko toga bio bi bivši najkasnije posle Cibone. Srećom , nisu se navijači ništa pitali . Što je to teško da se razume? I da ...nemojte da pljujete Alimpijevića i glorifikujete Dejana Radonjića , a ustvari hoćete da najurite Čovića . To i napišite ,poštenije je

            Potpuno je u pravu @megacar za znamenitu fb stranicu koja eto edukuje glupe cigane koji pojma nemaju o košarci
            Još dok je Radonjić bio trener nekoliko puta sam postavljao pitanje (na foruu a gde bi drugo) odgovornosti onoga ko je uštedeo Zvezdi pare od raznih Šilbovanja, Mekelovanja, Plazmakeksiranja i sličnih postupaka što nas je na kraju i dovelo do toga da smo u dugu preko 3 miliona evra.
            Onda je usledila "SALE" i opet smo tu oko 0.
            I onda i sada sam postavljao pitanje, ko je skautirao i doveo igrače, mi smo suviše siromašan klub da bi sebi dozvolili luksuz da imamo igrača na platnom spisku a da ne igra.
            Svi ti promašaji su nas vrlo skupo koštali, može se reći i prolaska u 8 prošle sezone.
            Ove sezone su ti promašaji tek došli do izražaja, iz ko zna kog razloga su dovedni Kešelj (koga izuzetno volim ali nije više ni senka onog igrača), Radičević koji ako zna košarku ima tešku blokadu i pitanje je da li će u Zvezdi proigrati, da li će povratiti karijeru na pravi put ili će skliznuti u očaj, Pero krale kojem mogu reći veliko hvala za dolazak ali ako se ne podredi Zvezdi i igri džaba je dolazio i bolje da obuče odelo i uđe u stručni štab, Bjelica koji jeste dobar igrač ali svakako nije neko oko koga treba graditi tim.
            Verovatno neko može da izvuče paralelu prošlogodišnjeg tima i ovogodišnjeg po broju asistencija, verujem da je ovogodišnji tim prilično u zaostatku u asistencijama i to govori i o vrsti pleja ali i o onom kavoj igri teži Alimpijević, kao da je Mutin đak.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • #81
              Ljudi nikako da shvate jednu stvar ili nece da je shvate...razlika je u tome sto je DR prve sezone imao ideju,videlo se sta covek hoce,sta je cilj tima...nije islo,desila se cibona itd...on je ostao video sta ne valja,to oterao i doveo igrace koji bi mu se uklapali u sistem i tako iz godine u godinu sistem je ostao,a alimpije nema nikakvu ideju,mi ne licimo na nijednu el ekipu...covek ne zna gde udara,dal hoce napad,dal odbranu,nema nikakvu ideju pa da kazes e ajmo da ga sacekamo da vidimo dal ce uspeti...ovako si mogao bilo kojeg trenera mladog da dovedes i da se nadas...te fore podrska treneru,cekajmo ga ne piju vodu ako mi neko ne obrazlozi zasto da ga cekam,sta se to vidi u njegovoj igri? Trci,pripali za 3 bezi nazad,primi kos iz pika

              Comment


              • #82
                Talicni Tome, Radonja nije u Zvezdi postao dobar trener, on je bio dobar trener i pre Zvezde, u Zvezdi je stekao afirmaciju koja mu je bila potrebna. A od Alimpija se ocekuje da postane dobar trener... Po vama Alimpiju samo fali malo iskustva i strpljenja, ali i to ce doci vec sledece godine ili one tamo najdalje, i dobra kosarka moze da pocne da se igra.
                Nadam se da prepoznajes razliku izmedju ta 2 slucaja.

                Comment


                • #83
                  Originally posted by Ganac View Post
                  Još dok je Radonjić bio trener nekoliko puta sam postavljao pitanje (na foruu a gde bi drugo) odgovornosti onoga ko je uštedeo Zvezdi pare od raznih Šilbovanja, Mekelovanja, Plazmakeksiranja i sličnih postupaka što nas je na kraju i dovelo do toga da smo u dugu preko 3 miliona evra.
                  Onda je usledila "SALE" i opet smo tu oko 0.
                  I onda i sada sam postavljao pitanje, ko je skautirao i doveo igrače, mi smo suviše siromašan klub da bi sebi dozvolili luksuz da imamo igrača na platnom spisku a da ne igra.
                  Svi ti promašaji su nas vrlo skupo koštali, može se reći i prolaska u 8 prošle sezone.
                  Ove sezone su ti promašaji tek došli do izražaja, iz ko zna kog razloga su dovedni Kešelj (koga izuzetno volim ali nije više ni senka onog igrača), Radičević koji ako zna košarku ima tešku blokadu i pitanje je da li će u Zvezdi proigrati, da li će povratiti karijeru na pravi put ili će skliznuti u očaj, Pero krale kojem mogu reći veliko hvala za dolazak ali ako se ne podredi Zvezdi i igri džaba je dolazio i bolje da obuče odelo i uđe u stručni štab, Bjelica koji jeste dobar igrač ali svakako nije neko oko koga treba graditi tim.
                  Verovatno neko može da izvuče paralelu prošlogodišnjeg tima i ovogodišnjeg po broju asistencija, verujem da je ovogodišnji tim prilično u zaostatku u asistencijama i to govori i o vrsti pleja ali i o onom kavoj igri teži Alimpijević, kao da je Mutin đak.
                  Manje više se slažem u svemu što si napisao. Problem je što kad kreneš da se raspituješ u Pioniru ili okolo , dobijaš različite odgovore.Dobijao sam odgovore da je Sofo Čovićev promašaj , Mekela i Tompsona su pripisivali Radonji , čak i Šilba . Čuo sam i da Radonja nije hteo Milera u avgustu ali je posle morao. Ista priča je bila oko povratka Markusa.Mnogima se teranje Šilba nije svidelo ali Čović je to odradio. Sećam se organizovanog zviždanja Šilbu kao i sprečavanja negodovanja prema Radonjiću ,koje je sprečeno onim poklonjenim šalom od strane Delija.
                  U suštini , mnogo je priča a malo činjenica...ipak je to bio ZAJEDNIČKI posao sa dosta uspeha ali i propusta.Što se sadašnjeg trenera tiče jedino što mogu kao navijač da kažem, da sam bio zaprepašten Čovićevom odlukom . ..
                  Last edited by Samo Zvezda; 28-11-17, 11:38.

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Antona View Post
                    Talicni Tome, Radonja nije u Zvezdi postao dobar trener, on je bio dobar trener i pre Zvezde, u Zvezdi je stekao afirmaciju koja mu je bila potrebna. A od Alimpija se ocekuje da postane dobar trener... Po vama Alimpiju samo fali malo iskustva i strpljenja, ali i to ce doci vec sledece godine ili one tamo najdalje, i dobra kosarka moze da pocne da se igra.
                    Nadam se da prepoznajes razliku izmedju ta 2 slucaja.
                    Ko Maksim po diviziji poslednjih par upisa. Iskarikirao si u velikoj meri. Dejan Radonjic je rastao sa Zvezdom, u prvoj sezoni je lose vodio ekipu, kasnio sa izmenama, tajmautima, ofanzivne akcije misaona imenica, improvizacija jedna velika nula. U svojoj poslednjoj sezoni je drasticno manje pravio slicne greske i moze se reci da je postao ozbiljan trener.
                    A ima jedna druga stvar koju ti ocigledno zaboravljas. Talenat, predispozicije iliti mogucnosti u perspektivi. Ne mozes dovesti bilo kog klinca i ocekivati da trecu sezonu razbije. Logika po tom pitanju ti je krajnje upitna (ili se samo pravis blesav). Ne znam ni zasto odgovoram kada si napisao da ce i Muta da porobi trecu sezonu u Partizanu. Limiti, Kantona, limiti. Alimpijevic moze postati dobar trener, ali puno kacamaka je ispred njega da pojede pre toga. Meni se cini da je jos veci put bio ispred Radonjica na pocetku karijere u Zvezdi. Za pocetak, ovaj tim nije Alimpijevicev izbor, i svi to znamo vrlo dobro. Kada i ako se probije dobice i mogucnost odlucivanja oko tima. Nije to kod nas samo tako, svugde je. Sasa Obradovic se nije pitao nista oko tima, a ne Alimpijevic. Tu privilegiju ima jedva dvocifren broj trenera u Evropi. Jedan Cavi Paskval nije bio zadovoljan sto se u Pao dovode igraci koje nije trazio, a covek ima Evroligu i ACB iza sebe.

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by Antona View Post
                      Talicni Tome, Radonja nije u Zvezdi postao dobar trener, on je bio dobar trener i pre Zvezde, u Zvezdi je stekao afirmaciju koja mu je bila potrebna. A od Alimpija se ocekuje da postane dobar trener... Po vama Alimpiju samo fali malo iskustva i strpljenja, ali i to ce doci vec sledece godine ili one tamo najdalje, i dobra kosarka moze da pocne da se igra.
                      Nadam se da prepoznajes razliku izmedju ta 2 slucaja.
                      Delim mišljenje.
                      Alimpije treba još da radi i da se usavršava po ubrzanom kursu,ili mnogo brže od Radonje da bi došao na nivo Radonje iz Buducnosti.
                      Ne govorim o Radonji iz poslednje njegove sezone u CZ.Do tog stadijuma ima još da uči,poraza da proguta,pobeda da proslavi.
                      Možda je njegov minus što je praktično preskočio jednu stepenicu koja se zove sezonu-dve il tri u FMP pa onda KK CZ.
                      Jbg takvo bilo deljenje karata ovaj put pa mora da vozi ,rekoh već,svemirski brod sa milion dugmića u kokpitu,a vozio nekog jugića
                      sa razjebanim menjačem.Po meni se za sad generalno gledano dobro snalazi.Ne treba biti mnogo pametan da se primeti i vidi
                      gde škripi,gde je problem,zašto i kako?
                      Ali stavimo sebe u njegovu poziciju,možda ćemo smanjiti kritiku i očekivanja u ovim prvim mesecima i sezoni.
                      Niko nije amnestiran od kritike,pa ni on,taman posla,ali ovde se ide do te mere da mu se gleda koja mu je boja patika i da li je digao
                      obrvu na pitanje novinara ili nije.
                      sigpic
                      ...DOBRO ZNAJ DA UVEK TU SAM JA...

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                        Ko Maksim po diviziji poslednjih par upisa. Iskarikirao si u velikoj meri. Dejan Radonjic je rastao sa Zvezdom, u prvoj sezoni je lose vodio ekipu, kasnio sa izmenama, tajmautima, ofanzivne akcije misaona imenica, improvizacija jedna velika nula. U svojoj poslednjoj sezoni je drasticno manje pravio slicne greske i moze se reci da je postao ozbiljan trener.
                        A ima jedna druga stvar koju ti ocigledno zaboravljas. Talenat, predispozicije iliti mogucnosti u perspektivi. Ne mozes dovesti bilo kog klinca i ocekivati da trecu sezonu razbije. Logika po tom pitanju ti je krajnje upitna (ili se samo pravis blesav). Ne znam ni zasto odgovoram kada si napisao da ce i Muta da porobi trecu sezonu u Partizanu. Limiti, Kantona, limiti. Alimpijevic moze postati dobar trener, ali puno kacamaka je ispred njega da pojede pre toga. Meni se cini da je jos veci put bio ispred Radonjica na pocetku karijere u Zvezdi. Za pocetak, ovaj tim nije Alimpijevicev izbor, i svi to znamo vrlo dobro. Kada i ako se probije dobice i mogucnost odlucivanja oko tima. Nije to kod nas samo tako, svugde je. Sasa Obradovic se nije pitao nista oko tima, a ne Alimpijevic. Tu privilegiju ima jedva dvocifren broj trenera u Evropi. Jedan Cavi Paskval nije bio zadovoljan sto se u Pao dovode igraci koje nije trazio, a covek ima Evroligu i ACB iza sebe.
                        Vidim da nisi razumeo sta hocu da kazem pa je besmisleno da ti ista odgovaram.. Totalno si promasio poentu.

                        Comment


                        • #87
                          Luka Mitrović povredio koleno

                          Srpski košarkaš Luka Mitrović pauziraće neodređeno vreme zbog povrede kolena.
                          Mitrović se povredio na treningu Bamberga uoči gostovanja nemačkog šampiona Himkiju u Evroligi.

                          Nema navoda koliko bi Mitrović mogao tačno da pauzira, ali se očekuje da to bude najmanje do Nove godine.

                          Mitrović je letos stigao u Bamberg iz Crvene zvezde, a prosečno beleći 5,3 poena i 4,1 skoka po utakmici u Evroligi.

                          Bamberg je na deobi 5-9. mesta u EL sa Realom, Makabijem, Žalgirisom i upravo Himskijem sa skorom 5-4
                          https://www.b92.net/sport/kosarka/ve...nav_id=1330577

                          Da li je moguće da ga toliko prate maleri?
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by Czbg9 View Post
                            Ljudi nikako da shvate jednu stvar ili nece da je shvate...razlika je u tome sto je DR prve sezone imao ideju,videlo se sta covek hoce,sta je cilj tima...nije islo,desila se cibona itd...on je ostao video sta ne valja,to oterao i doveo igrace koji bi mu se uklapali u sistem i tako iz godine u godinu sistem je ostao,a alimpije nema nikakvu ideju,mi ne licimo na nijednu el ekipu...covek ne zna gde udara,dal hoce napad,dal odbranu,nema nikakvu ideju pa da kazes e ajmo da ga sacekamo da vidimo dal ce uspeti...ovako si mogao bilo kojeg trenera mladog da dovedes i da se nadas...te fore podrska treneru,cekajmo ga ne piju vodu ako mi neko ne obrazlozi zasto da ga cekam,sta se to vidi u njegovoj igri? Trci,pripali za 3 bezi nazad,primi kos iz pika
                            Izvini, ja moram da sam jako zaboravan kada se ne secam tih ideja DR u prve dve /prevashodno u prvoj/ sezone provedene kod nas.Jedino cega se dobro secam iz tog perioda da je na utakmicam cesto znao da blokira /trokira,zasteka/ kada ne ide dobro, nemo gledajuci /izgubljeno/ po nekoliko minuta u teren bez ikakve reakcije/ideje/.
                            Dobro se secam i da smo se na tribinama u to vreme cesto pitali sta je ovome coveku,zasto nesto ne preduzima i ne reaguje da zaustavi te zute minute tima kao i svoje.
                            Ostatak njegove karijere provedene kod nas kada je stekao iskustvo vec je druga/lepa/ prica,zato pustite Alimpijevica da radi svoj posao.Ovde mnogi imaju stav kao u onoj izreci "u svakoj zeni traze majku" tako da bi u bilo kom treneru koji bi dosao trazili Dejana Radonjica.A i sto kaze moj kum kao da dosta njih deli plemensko poreklo sa Radonjicem.
                            Last edited by ikaluka; 29-11-17, 16:15.

                            Comment


                            • #89
                              Jasna ideja sa kojom je DR nastupio je bila Jaka odbrana, laki koševi iz tranzicije proizašli iz dobre odbrane a u pozicionom napadu pik&roll i igra na postu, te prve godine je čini mi se išlo na Raška (vrlo često su se forumaši nervirali zbog toliko lopti spuštanih na Raška.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • #90
                                ,,Мораш Калина пропевати нема ти друге ;) Ево можеш код нас на тргу у Новоме Саду

                                Voleo bih, ali kad nisi rodjen za nešto, šta da radiš...

                                Није ни Кики Лесандрић па опет траје 20 годинa"

                                (sa tvita povodom objave da je grad spremio 100 meleona za Novaka...Aco Lukac, Čorba...)
                                Last edited by Wingwalker; 29-11-17, 18:06.

                                Comment

                                Working...
                                X