Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda - bivsi igraci i treneri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nas View Post
    Mi smo te sezone odigrali 76 utakmica, Tejic je odigrao 64, na 16 je cak bio starter. Znaci lose se secas....
    Svaka statistika moze da se objasni... ja ne mogu stvarno da ulazim u te analize u kojima tacno utakmicama Teja nabio te minute jer je time-consuming a nije da ga bas imam na pretek.

    Prosto nemam utisak da je davana dovoljna sansa mladjim domacim igracima jer niko nije izrastao u novog standardnog reprezentativca (sem pomenutog Gudurica koji je btw vec bio mladi reprezentativac), sem onih koji su vec dosli kao reprezentativci, a sto je uvek bio trademark nase kosarke. A u mladjim kategorijama nije da nismo imali uspeha. I kako sad taj utisak da mi promeni statisticki podatak u globalu na nivou cele sezone koliku je Teja ili neko drugi imao minutazu?

    Ako mislis za svaku pojedinost koju si naveo da pisem odgovore ugusicemo prvo sebe, a onda i druge.
    Prosto razmenjujemo razlicite dozivljaje, a ja pisem na osnovu cega imam svoj dozivljaj, a ne znam sto ovim kilometarskim postovima hoces da po svaku cenu nametnes neki drugi... sto si toliko osetljiv ako nam se oni negde ne poklapaju?

    Nije to nista strasno...
    Last edited by mmajstor; 30-06-20, 16:25.

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Svaka statistika moze da se objasni... ja ne mogu stvarno da ulazim u te analize u kojima tacno utakmicama Teja nabio te minute jer je time-consuming a nije da ga bas imam na pretek.
      Nema sta da ulazis u analizu na kojim tacno utakmicama je Tejic igrao, napisao si da nije bio bekap, da je brzo klupiran i dobijao samo garbage time. Istina je da je odigrao 84% utakmica te sezone, da je na 16 bio starter (4 u EL), da je i u EL imao par utakmica sa 20 minuta, da je bio jedina cetvorka u rosteru uz 21-ogodisnjeg Mitrovica i da bi igrao i vise da je bio bolji i da nije brzo ulazio u probleme sa licnim greskama.

      Originally posted by mmajstor View Post
      Prosto nemam utisak da je davana dovoljna sansa mladjim domacim igracima jer niko nije izrastao u novog standardnog reprezentativca (sem pomenutog Gudurica koji je btw vec bio mladi reprezentativac), sem onih koji su vec dosli kao reprezentativci, a sto je uvek bio trademark nase kosarke. A u mladjim kategorijama nije da nismo imali uspeha. I kako sad taj utisak da mi promeni statisticki podatak u globalu na nivou cele sezone koliku je Teja ili neko drugi imao minutazu?
      Kosarka ne postoji zbog reprezentacije, bilo bi dobro da to nekada shvatis. Da li ce neko da postane standardni reprezentativac zavisi od citavog niza faktora i potpuno je odvojena tema od toga da li je Radonjic davao sansu mladim igracima u Zvezdi, ili nije. To sto recimo neki Luka Mitrovic nije postao reprezentativac ne pobija cinjenicu da je kao 21-ogodisnjak bio startna cetvorka kod Radonjica, valjda to nije tako tesko shvatiti. Posto si ti napisao da je Radonjic ziheras koji nije davao sansu mladima, ja sam ti taksativno naveo koji sve mladi igraci su igrali kod njega, dobio si depth chart, godine, statistike. Znaci frljas se, nemas argumente i sada jos skreces temu na to ko je postao reprezentativac.

      Koliko daleko si spreman da ides dovoljno govori najnoviji biser za Gudurica - "koji je btw vec bio mladi reprezentativac"... A pa nista, ako je bio mladi reprezentativac, onda znaci da mu Radonjic nije dao sansu kao mladom igracu... Iako mu je kao 20-ogodisnjak igrao 15+ minuta u svim takmicenjima u sezoni u kojoj smo otisli u Top 8 EL. Sta ti pises...

      Posto istices Vujosevica - nije ni recimo Bane Djekic postao reprezentativac, pa to ne znaci da mu on kao mladom igracu nije dao sansu. Valjda nesto zavisi i od tih igraca majku mu, mozda neki nemaju mentalni sklop za nesto vise, mozda nisu dovoljno talentovani? Ako su igrali utakmice, bili u rotaciji, imali minute, znaci da su sansu dobili, a da li su je iskoristili ili ne je druga stvar.

      Originally posted by mmajstor View Post
      Ako mislis za svaku pojedinost koju si naveo da pisem odgovore ugusicemo prvo sebe, a onda i druge.
      Prosto razmenjujemo razlicite dozivljaje, a ja pisem na osnovu cega imam svoj dozivljaj, a ne znam sto ovim kilometarskim postovima hoces da po svaku cenu nametnes neki drugi... sto si toliko osetljiv ako nam se oni negde ne poklapaju?
      Ja ne razmenjujem dozivljaje i utiske, jer je to subjektivna stvar. Iznosim ti cinjenice i argumente koje u potpunosti pobijaju tvoju pocetnu tezu, sa koje nevesto pokusavas da skrenes. Radonjic je davao sansu mladim igracima - neki su tu sansu iskoristili, neki nisu, a uz to je i napravio najbolje rezultate u novijoj istoriji Zvezde. Posebno je velika razlika u odnosu na to kakav sada status imaju mladi igraci, pa cak i oni ne toliko mladi (25-26 godina), kako se sada popunjava roster, koliko sada imamo stranaca itd. A da te podsetim, cela polemika je i nastala kada si ti pokusao to da izjednacis sa Radonjicevim vremenom... Ne moze se izjednaciti, jer tada su mladi igrali, a sada ne igraju.

      Comment


      • A bre Nas navrzo si se ko smrt na babu.

        Iznosis ti neke cinjenice ali ti je sinteza tih cinjenica potpuno subjektivna koliko god da si ubedjen da nije. Tacno je da je Kalinic igrao u Radnickom, ali sinteza da je on neki poluizgradjen igrac ti je prilicno klimava i subjektivna. Pretpostavljam da je tacna i ta minutaza za Tejica koju si izvukao, nemam zivaca da proveravam, ali treba iza toga videti koje su to utakmice i kada je tacno dobijao minutazu. To da je bio bekap i dalje ne verujem skroz, jer je tu bio i Kalina koji je pokrivao i poziciju cetiri pored Mitrovica a na trojci su pored njega jos bili Lazic i Dangubic. Rebic jedva da je dobijao sansu pored Markusa i Jovica, a o Aranitovicu i Kaplanovicu da ne govorim.
        I za 4 i makac godina kako da trener od svih talenata kojih smo imali koji osvajise raznorazne medalje ne izselektira i ne izvuce bar jednog (sem Gudure koji je vec bio u klubu) da napravi nesto od njih po cenu nekog poraza vise? To je isto cinjenica koju i ti izbegavas da sintetizujes u neki zakljucak....pa nisu nam valjda svi mladi igraci Djekici majku mu a osvojili toliko toga.
        Ocigledno je da imamo razlicit pogled kad je ova stvar u pitanju jer ja ocekujem vise od trenera po tom pitanju od tebe....tj ranije sam ocekivao, sad je to jako tesko.

        Predlazem da potpisemo 'primirje....evo nesto za tebe i Zlocmija:



        Ko duze izdrzi - pobednik (priznajem da ja nisam izdrzao duze od 10 minuta) i cestitam Zlocmiju na pobedi.

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Tacno je da je Kalinic igrao u Radnickom, ali sinteza da je on neki poluizgradjen igrac ti je prilicno klimava i subjektivna.
          Kako brate klimava i subjektivna: jedne sezone igrao za 11. tim ABA lige (skor Radnickog 10-16) i imao prosek od 6.4 poena, uzasnih 38.6% suta iz igre, 30.0% za tri. I onda sledece sezone igra za prvoplasirani tim ABA lige (nas skor 24-2), ispostavice se i sampiona i ima prosek od 10.2 poena, 51.2% suta iz igre, 38.2% za tri. Jasno kao dan da je kod nas enormno napredovao napadacki, posebno je pokidao u plej ofu kada je cini mi se imao oko 15 poena po mecu uz sjajne procente (ovo me bas mrzi da proveravam, al' tu je negde).

          On je imao fizikalije, odbranu, fajterski duh i kosarkasku inteligenciju - znaci upotrebljiv role player, kao takav je upao u reprezentaciju. Kod nas se igracki zaokruzio, postao ozbiljan two way player, pokazao i napadacku raznovrsnost, kao i clutch momente. To ga je prodalo u Fener, ne bi Zoc sigurno platio milion evra igraca sa prosekom od 6 poena i ispod 40% suta iz igre.

          Jovic je vrlo slicna prica.

          Originally posted by mmajstor View Post
          Pretpostavljam da je tacna i ta minutaza za Tejica koju si izvukao, nemam zivaca da proveravam, ali treba iza toga videti koje su to utakmice i kada je tacno dobijao minutazu. To da je bio bekap i dalje ne verujem skroz, jer je tu bio i Kalina koji je pokrivao i poziciju cetiri pored Mitrovica a na trojci su pored njega jos bili Lazic i Dangubic.
          Pa svakako nismo imali 64 utakmice garbage time-a. Tacno je da je igrao i Kalina cetvorku, ali ne primarno. Igrao je Teja cak i u plej ofu - ne nesto puno, al' je dobijao minute. Kada budes imao vremena proveri, ne pisem napamet. I registruj konacno Luku Mitrovica, pa da idemo dalje.

          Originally posted by mmajstor View Post
          Rebic jedva da je dobijao sansu pored Markusa i Jovica, a o Aranitovicu i Kaplanovicu da ne govorim.
          Reba je bio 3. plej, to je tacno. Kaplanovic je bio 3. centar i u juniorskom timu, on je sustinski nebitan. Aranitovic je tada imao 16 godina.

          Originally posted by mmajstor View Post
          I za 4 i makac godina kako da trener od svih talenata kojih smo imali koji osvajise raznorazne medalje ne izselektira i ne izvuce bar jednog (sem Gudure koji je vec bio u klubu) da napravi nesto od njih po cenu nekog poraza vise? To je isto cinjenica koju i ti izbegavas da sintetizujes u neki zakljucak....pa nisu nam valjda svi mladi igraci Djekici majku mu a osvojili toliko toga.
          Koje smo sve to talente imali, daj mi za promenu konkretna imena kao sto ja tebi dam?

          Ma kako to sada smesno zvucalo, najtalentovaniji igrac '94 godista u nasem pogonu je bio Nikola Jankovic - decko odbio da potpise profi ugovor i otisao u Belgiju. Tu su bili jos stariji i manje talentovani Aranitovic - Petar, zatim Cvorovic - koji i nije bio talenat i Dobric (ni on nije vazio za talenta, al' je vremenom napredovao).

          Najtalentovaniji igrac u '95 godistu je bio Ristic - odbio da potpise profi ugovor i otisao u Ameriku. Tu je jos bio Brano Djukanovic (koji je bio gradjen kao kadet), zatim Rebic, Tejic i Guduric.

          U '96 godistu nam je najbolji bio Stefan Lazarevic.

          U '97 godistu - Voja Stojanovic, odbio da potpise profi ugovor sa nama i otisao u Italiju. Posle njega Nikola Rakicevic - odbio da potpise profi ugovor i otisao u Ameriku.

          Poenta je da mi i nismo imali neke talente u mladjim kategorijama, a kao sto vidis neki su odlazili u inostranstvo pre 18.


          Drugih igraca iz Srbije je bilo u '94 i '95 godistu, ovo posle toga - kanal. Do Milutinova nismo mogli, do Jokica takodje, nismo mogli ni do Zagorca, ni do Jaramaza... Cak je oko Jovana Novaka izbio problem sa Partizanom, na kraju decko nije potpisao ni za nas, ni za njih.

          Ti postavljas stvari kao da u Srbiji u svakoj generaciji ima bar 5-6 pravih talenata, pa samo odaberes sta ti se svidja i dovedes. Imam utisak da ne pratis mladje kategorije uopste, to bi dosta toga objasnilo.

          Comment


          • Originally posted by Nas View Post
            Imam utisak da ne pratis mladje kategorije uopste, to bi dosta toga objasnilo.
            Ma jes`nemam druga posla nego da pratim mladje kategorije.
            Ali ispratim kada se zabelezi rezultat svake godine....u to doba smo redovno osvajali medalje. Pa cak da smo gurali sve na silu na fizikalije kao sto se to pogresno radilo sa Pecarskim, nemoguce je da iz te generacije nismo mogli da stvorimo bar nekoliko vrhunskih igraca. Dakle ako osvajamo medalje u juniorskoj konkurenciji a u seniorskoj kosarci oni prosto nestanu sa kosarkaske mape to znaci da nam je problem u medjuvremenu tj. u njihovom uvodjenju u seniorsku kosarku. Ne dajemo im minutazu, nismo strpljivi, ne radimo sa njima. Za to je isto odgovoran i Partizan u post DV eri kao sto je odgovoran i Radonjic i ovih nekoliko nakon njega sto nisu iskoristili nikoga iz tih generacija sem Gudurica. Eto ti si pratio pa znas koji su to igraci i kako je moguce da su osvajali silne medalje, a da ne mozes da proberes barem 2 igraca iz svake generacije a ne 5-6 ko sto si izkarikirao?
            Nisam smetnuo Mitrovica, ali je cinjenica da se sa njim jako lose radilo...kako je prolazilo vreme tako je bio sve losiji i losiji i dobijao sve beznacajniju ulogu. Sut je potpuno izgubio, iz nekog razloga promenio mehaniku izbacaja, izgubio samopouzdanje i sve ostalo sto je imao. Sta je Radonja tu radio sa njim, boga pitaj.

            Za Kalinu se nista ne slazem. Kao da se dopisujem sa robotom koji samo baci neke cifre na sto, a ne sa ljudskim bicem ko ga je stvarno i gledao, a prvenstveno mislim na njegove partije u reprezentaciji koje su nesumnjivo mnogo veci reper s obzirom na kvalitet i vaznost tih utakmica nego nebitna sezona u Radnickom na sta utice xyz faktora....i ne samo SP 2014 nego i EP 2013 sa Dudom kada je bio debitant iz nebitne Vojvodine. On je uvek uvek uvek bio napadacki raznovrstan, vec posle SP je bilo jasno da je vanserijski igrac sto je i potvrdio hajp nakon njegovog potpisivanja, a u Zvezdi je dotegao sut i nista vise. Uostalom za jednu sezonu je jako tesko i nesto vise od toga unaprediti. Mislim da je samo preterano neposteno izostaviti Mutu i Dudu kao najbitnije karike u njegovom razvitku i koji su ga i izbacili u etar....i ceo doprinos pripisati treneru koji ga je dobio na tacni kao vec izgradjenog prvotimca reprezentacije. Evo da te podsetim koliko je bio neizgradjen igrac pre Zvezde:





            Last edited by mmajstor; 01-07-20, 00:13.

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              Ma jes`nemam druga posla nego da pratim mladje kategorije.
              Al' te to ne sprecava da onako autoritativno pises o mladim igracima...

              Originally posted by mmajstor View Post
              Ali ispratim kada se zabelezi rezultat svake godine....u to doba smo redovno osvajali medalje. Pa cak da smo gurali sve na silu na fizikalije kao sto se to pogresno radilo sa Pecarskim, nemoguce je da iz te generacije nismo mogli da stvorimo bar nekoliko vrhunskih igraca.
              Pa dobili smo Jokica, Milutinova, Micica, Gudurica i Jaramaza iz generacija '94 i '95, malo li je? Dobili bi i Zagorca da nije propao kao zeton, al' eto jos se batrga u Partizanu, mozda se i izvuce nekako.

              Originally posted by mmajstor View Post
              Dakle ako osvajamo medalje u juniorskoj konkurenciji a u seniorskoj kosarci oni prosto nestanu sa kosarkaske mape to znaci da nam je problem u medjuvremenu tj. u njihovom uvodjenju u seniorsku kosarku. Ne dajemo im minutazu, nismo strpljivi, ne radimo sa njima.
              Uopste ne mora to da znaci, dovoljno je da selektiras igrace koji nisu specijalno talentovani, al' su fizicki zreli za svoje godine, takticki obuceni, dobar zreb, malo srece, naletis cak i na talentovaniju reprezentaciju kojoj nije dan, malo ih prebijes, nadskocis, uguras u kos... Prva mi na pamet pada ova vesela druzina koja je osvojila srebro na U18 Evropskom prvenstvu:

              http://archive.fiba.com/pages/eng/fa.../_//index.html

              Ti slobodno veruj da se ovde krio neki veliki potencijal i da je kljucni problem sto neko nije dao minutazu, bio strpljiv i radio sa Ilijom Djokovicem i Vasilijem Vuceticem.

              Originally posted by mmajstor View Post
              Za to je isto odgovoran i Partizan u post DV eri kao sto je odgovoran i Radonjic i ovih nekoliko nakon njega sto nisu iskoristili nikoga iz tih generacija sem Gudurica.
              Nisu imali koga da iskoriste, jer su najveci talenti iz tih generacija bili u Megi (Jokic, Micic, Zagorac, Jaramaz). Vujosevic je dao sansu Milutinovu, Radonjic Guduricu, to su ti 6 igraca '94 i '95 godista.

              I nece me mrzeti da ti ponovim da je u Zvezdi najtalentovaniji igrac '94 godista bio Jankovic, a '95 Ristic.

              Originally posted by mmajstor View Post
              Eto ti si pratio pa znas koji su to igraci i kako je moguce da su osvajali silne medalje, a da ne mozes da proberes barem 2 igraca iz svake generacije a ne 5-6 ko sto si izkarikirao?
              Objasnio sam ti kako je moguce osvajati medalje u mladjim kategorijama, naveo sam ti i konkretan primer. Eto, Partizan je teskom mukom izgurao i Marinkovica, u periodu kada su im rezultati bili jako losi. Realno, uz Pena jedini koji je imao makar nesto talenta, mada je i to tanko sacuvaj Boze.

              Originally posted by mmajstor View Post
              Nisam smetnuo Mitrovica, ali je cinjenica da se sa njim jako lose radilo...kako je prolazilo vreme tako je bio sve losiji i losiji i dobijao sve beznacajniju ulogu. Sut je potpuno izgubio, iz nekog razloga promenio mehaniku izbacaja, izgubio samopouzdanje i sve ostalo sto je imao. Sta je Radonja tu radio sa njim, boga pitaj.
              Ovo je vec bezobrazluk, decku dva puta koleno bukvalno ispadalo iz lezista, nakon toga mu fizikalije opale na nivo veterana, izgubio samopouzdanje i raspao se. Cuj lose se sa njim radilo, verovatno mu Radonja uleteo klizeci da bi se ratosiljao mladog igraca. Maksimalno si neozbiljan.


              Originally posted by mmajstor View Post
              Za Kalinu se nista ne slazem.
              Ne slazes se ni da je u Radnickom imao 6.4 poena i 38.6% iz igre, a u Zvezdi 10.2 poena i 51.2% iz igre? U boljoj ekipi, sa kojom je osvojio titulu i odigrao plej of jos bolje od sezonskog proseka? Ne slazes se da je to veliki napredak? Simpaticno.


              Originally posted by mmajstor View Post
              Kao da se dopisujem sa robotom koji samo baci neke cifre na sto, a ne sa ljudskim bicem ko ga je stvarno i gledao, a prvenstveno mislim na njegove partije u reprezentaciji
              Naravno da prvenstveno mislis na partije u reprezentaciji... Isuse Boze.

              Originally posted by mmajstor View Post
              koje su nesumnjivo mnogo veci reper s obzirom na kvalitet i vaznost tih utakmica nego nebitna sezona u Radnickom na sta utice xyz faktora....
              Osim sto nisu, posto se radi o vansezonskim letnjim turnirima na kojima se uglavnom odigra jednocifren broj utakmica. Selekcija rostera po drzavljanstvu, a ne kosarkaskim karakteristikama, uglavnom poziciono neizbalansirani rosteri, neodazivanja, neuigranost, dosta amaterizma, najcesce slab trenerski kadar... To je reper samo REPREZENTACIJA JE SVETINJA fanaticima koji su zaglavili tamo u devedesetim/ranim dvehiljaditim i slabo i prate kosarku van toga. U realnosti je to slaba kosarka.

              Originally posted by mmajstor View Post
              i ne samo SP 2014 nego i EP 2013 sa Dudom kada je bio debitant iz nebitne Vojvodine. On je uvek uvek uvek bio napadacki raznovrstan
              Narocito je napadacki raznovrstan bio na EP 2013 na kom je imao prosek od 2.8 poena. Al' to su jelte samo brojke...

              Originally posted by mmajstor View Post
              vec posle SP je bilo jasno da je vanserijski igrac sto je i potvrdio hajp nakon njegovog potpisivanja
              Ne znam kako da ti ovo saopstim, al' on je potpisao za Zvezdu 21. jula. Svetsko prvenstvo se igralo u septembru.

              Hajp oko njegovog potpisa ne znam gde si video, posto ja pamtim kao slon i dobro se secam komentara. Omiljeni su mi bili "sta ce nam ovaj kamenjar" i "bolje Edu Murica da smo potpisali". Mislim da je jedino Laki21 bio egzaltiran tim potpisom.

              Originally posted by mmajstor View Post
              a u Zvezdi je dotegao sut i nista vise. Uostalom za jednu sezonu je jako tesko i nesto vise od toga unaprediti.
              Boga mi je popravio i ledjnu tehniku. Kod nas je postao i legitimna pretnja u sutu i legitimna pretnja na niskom postu, sto mu je dalo vise mogucnosti u napadu i pametno napadanje u odnosu na matchup.

              Originally posted by mmajstor View Post
              Mislim da je samo preterano neposteno izostaviti Mutu i Dudu kao najbitnije karike u njegovom razvitku i koji su ga i izbacili u etar....i ceo doprinos pripisati treneru koji ga je dobio na tacni kao vec izgradjenog prvotimca reprezentacije.
              Radonjic je na tacni dobio dobrog role player-a i od njega napravio igraca od milion evra. To je kljucni momenat Kaliniceve karijere.


              Originally posted by mmajstor View Post
              Evo da te podsetim koliko je bio neizgradjen igrac pre Zvezde:





              Ovaj prvi klip ti je genijalan: 3 blokade, jedan kos iz ceonog auta, jedna frljoka iz ocaja na isteku napada i kucanje u tranziciji.

              Drugi klip:

              - Ostao na ziceru jer je Harden nepotrebno satro pomagao, a u stvari standardno zaspao gledajuci loptu - znaci uhvatio loptu i zakucao

              - Harden opet cuva vazduh, ovaj put na liniji penala dok je Kalinic sam ispod kosa - jos jedan zicer

              - Iznudio faul na prvom koraku dok je protivnik u bonusu - pogodio bacanje

              - Pogodio trojku na isteku cetvrtine sa jedne noge

              - 2+1 u tranziciji nakon sjajno spasene lopte Pefija Markovica

              - Leak out u tranziciji, sto se kaze ostao covek u ofsajdu i zakucao

              - Lagani tip in na ofanzivnom skoku

              - Jos jedan ofanzivni skok i poeni

              - Backdoor kat i alley oop kucanje pored nezainteresovanog Derozana

              Inace, utakmica na kojoj su nas Ameri dobili 37 razlike, a 26 razlike su imali na poluvremenu... Sprdanje i garbage time.

              Treci klip sjajno kucanje u kontri preko Burusisa, cetvrti klip backdoor cut i jos jedno kucanje, peti klip chasedown blokada.


              I reci ti sada meni, al' iskreno - kako te nije sramota da okacis ove klipove kao nekakav dokaz Kaliniceve napadacke raznovrsnosti? Pa bukvalno si zabio sebi autogol i dokazao upravo ono sto sam ja sve vreme pisao. Znaci ovo ti je definicija role player-a: utrcavanja po ceonoj, trcanje tranzicije, aktivnost na ofanzivnom skoku, blokade... Nema jedne catch and shoot trojke, nema nijednog poteza iz driblinga u half court-u, nema nijednog spustanja na niski post i poentiranja iz igre ledjima, nema asistencija - nema nicega sto pokazuje ikakav napadacki repertoar.

              On da je samo ovo radio u Zvezdi imao bi isto nekih 6 poena po mecu kao sto je imao u Radnickom. Da li si mislio da necu da pogledam klipove, ili ih mozda ni ti nisi pogledao, to mi sada nije jasno...

              Comment


              • I sta sad... treba ceo dan da izgubim da odgovorim na ovoliki i ovakav post? Klasicno zatrpavanje.

                btw. sta mislis koliki je izbor na internetu snimaka iskljucivo Kaline u 2013i2014 ili pre u vojvodini, radnickom i reprezentaciji?
                Last edited by mmajstor; 01-07-20, 09:19.

                Comment


                • Iskreno, ne znam ni sta bi pa mogao da odgovoris:

                  - Naveo sam ti 6 igraca iz generacija '94 i '95 koji su bili najveci talenti, 4 su bila u Megi, po jedan u Zvezdi i Partizanu. Trazio si dvojicu po godistu - dobio si trojicu + Jankovica i Ristica koje nismo mogli da razvijamo jer su otisli u inostranstvo. Najjace od svega je sto smo mi zapravo pokusali da dovedemo neke od tih Meginih talenata i nismo uspeli, ali i da jesmo ti bi napisao - "on se vec probio u Megi, nismo ga mi razvili".

                  - Povodom osvajanja medalja u mladjim kategorijama sam ti naveo skolski primer selekcije koja uopste nije bila talentovana, a osvojila je srebro na U18 EP. Jedini koji su imali nesto talenta su Peno - koji je otisao u Barselonu sa 14 godina i Vanja Marinkovic - koji je bio u Partizanu. Falili su doduse Voja Stojanovic i Nikola Rakicevic koji su bili kod nas, al' su i oni poput Jankovica i Ristica zapalili u inostranstvo. To su ti generacije '96 i '97, realno najtanje po pitanju talenta sto se i vidi po imenima.

                  - Budalastina o losem radu sa Lukom Mitrovicem, decko igrao ko zmaj sa 21-om godinom, bio startna cetvorka, imao fenomenalne all around utakmice sa poenima, skokovima, asistencijama, odbranom - onda mu kolena dva puta ispadala iz lezista i tu je krenuo njegov igracki sunovrat.

                  - Cela prica o reprezentaciji kao reperu u odnosu na klupsku kosarku... Nikada reper ne moze biti letnji turnir sa neizbalansiranim timovima sklopljenim po drzavljanstvu i jednocifrenim brojem utakmica, u odnosu na celu sezonu sa 60+, a cesto i 70+ utakmica gde su timovi mnogo kosarkaskije sklopljeni, uigraniji, bolje pripremljeni itd. Isto vazi i za trenere/selektore.

                  - Uostalom, "napadacki raznovrsni Kalinic" je na EP imao prosek od 2.8 poena, a na SP 7.2 poena. To koliko je napadacki napredovao u Zvezdi se vidi i po statistici - postizao znacajno vise poena u boljem timu i uz neuporedivo bolje procente, a vidi se i po nacinu na koji je do njih dolazio: digao procenat za tri sa 30.0% na blizu 40%, protivnici mu samim tim izlazili agresivnije na closeout, on koristio prvi korak da ih zaobidje i atleticizam da finisira/iznudi faul. Protiv nizih i slabijih igraca se spustao na niski post i koristio unapredjenu lednju tehniku da poentira na razlicite nacine. Dobijao sansu da igra sa loptom u rukama.

                  - Ti si kao video "dokaz" Kaliniceve napadacke raznovrsnosti pre Zvezde prilozio klipove na kojima vidimo igraca koji je: dobar atleta (kucanja u tranziciji i hvatanje alley oop-ova), dobar i uporan defanzivac (blokade, ukljucujuci i chasedown), aktivan na ofanzivnom skoku i dobro se krece bez lopte (katovi, mahom baseline). Znaci upravo definicija role player-a koji je napadacki poslednja opcija u petorci.

                  - Ako nisi uspeo da nadjes reprezentativnije klipove, onda svakako bolje da nisi kacio ni ove.

                  Comment


                  • Upravo oni mladi igraci koje si naveo koji su otisli u inostranstvo su to uradili jer ovde nisu imali gde da dobiju minutazu. Znaci obrnuto je - da smo ih mi razvijali ne bi otisli napolje. A u inozemstvu je po defaultu mnogo teze probiti se nego kod kuce, jer ce retko ko trpeti stranca zarad nekog buduceg razvitka. Jedan od razloga (jedan, ne jedini) zasto masa njih tako i nestane, uzmu neku kinticu napolju i sa time se zadovolje kad vec nemaju prilike za nesto vise.

                    Ovi klipovi Kalinica nisu postavljeni sa namerom da dokazuju, niti mogu da dokazu ceo njegov igracki opus, cilj je bio da se podsetimo koje su bili njegove igracki kvaliteti i renome pre Zvezde, i da pokazu da je daleko od toga da je on dosao kao poluizgradjen igrac. Naravno da ce u isecenim i kratkim klipovima da budu zakucavanja i atraktivni potezi sto ljudi vole da gledaju, a za neku dublju analizu moras da pogledas celu takmicu - hocemo li da gledamo cele utakmice i da ti to kacim? Mnogo si brate bukvalan i ides u sitna crevca.
                    U Zvezdi je proveo period od septembra do maja... sta moze bilo koji igrac da igracki popravi u tom kratkom periodu, kada je to period kada se uglavnom igraju utakmice? Nista specijalno, sem mozda da odradi seriju suterskih treninga sto je jedino sto je i popravio. Celu sezonu u Zvezdi je odigrao na bazi podignutog samopouzdanja sa SP... sto ne krije niko od njih, a kao rezultat toga vidimo i jos vecu okurazenost prilikom sutiranja za 3, jer je u Zvezdi bio jedna od najvecih zvezdi, dok u reprezentaciji to nije slucaj posto su ipak prva resenja u napadu bila na Teu, Bogdanu, Krletu i Raduljici.
                    Prihvatio je tu odgovornost u Zvezdi i iskoristio je... uz svu nategnutost ja ne vidim kakav je uopste prostor tu imao Radonjic da nesto popravi, dobio ga je na zlatnoj tacni i iskoristio ga.

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Upravo oni mladi igraci koje si naveo koji su otisli u inostranstvo su to uradili jer ovde nisu imali gde da dobiju minutazu. Znaci obrnuto je - da smo ih mi razvijali ne bi otisli napolje. A u inozemstvu je po defaultu mnogo teze probiti se nego kod kuce, jer ce retko ko trpeti stranca zarad nekog buduceg razvitka. Jedan od razloga (jedan, ne jedini) zasto masa njih tako i nestane, uzmu neku kinticu napolju i sa time se zadovolje kad vec nemaju prilike za nesto vise.
                      Ako je Guduric dobio 15+ minuta kao dvadesetogodisnjak, Tejic bio bekap cetvorka kao 19-ogodisnjak, Luka Mitrovic startna cetvorka kao 21-ogodisnjak, onda bi sansu sasvim izvesno dobio i Ristic koji je bio veci talenat od svih njih, a verovatno i Jankovic. Takodje, to zbog cega su oni otisli ti ne mozes da znas, mozes samo da nagadjas. My guess: Jankovic i Voja otisli za parama, Ristic i Rakicevic ne zbog para, nego zbog kombinacije kosarka-studiranje koje NCAA nudi.

                      Poenta je da su oni koje smo imali i koje smo uspeli da dovedemo dobili sansu, sto ih nije bilo vise - detaljno sam objasnio, naveo i konkretna imena i godista.


                      Originally posted by mmajstor View Post
                      Ovi klipovi Kalinica nisu postavljeni sa namerom da dokazuju, niti mogu da dokazu ceo njegov igracki opus, cilj je bio da se podsetimo koje su bili njegove igracki kvaliteti i renome pre Zvezde, i da pokazu da je daleko od toga da je on dosao kao poluizgradjen igrac.
                      I podsetili smo se da su mu igracki kvaliteti bili upravo onakvi kakve sam definisao u jednom od prethodnih postova: role player sa odlicnim fizikalijama, odbranom, aktivnoscu na skoku, trcanjem tranzicije i katovima. Napadacke raznovrsnosti nema ni od korova.

                      Originally posted by mmajstor View Post
                      Naravno da ce u isecenim i kratkim klipovima da budu zakucavanja i atraktivni potezi sto ljudi vole da gledaju, a za neku dublju analizu moras da pogledas celu takmicu - hocemo li da gledamo cele utakmice i da ti to kacim? Mnogo si brate bukvalan i ides u sitna crevca.
                      Ovo protiv Amera nije klip sa atraktivnim potezima, nego svi njegovi poeni u utakmici u kojoj je ubacio 18 (ubedljivo najvise sto je ubacio na SP). Ako tu nije pokazao nista sem navedenog, onda tesko da je pokazao na utakmicama na kojima je ubacivao 5-6 poena.

                      Originally posted by mmajstor View Post
                      U Zvezdi je proveo period od septembra do maja... sta moze bilo koji igrac da igracki popravi u tom kratkom periodu, kada je to period kada se uglavnom igraju utakmice? Nista specijalno, sem mozda da odradi seriju suterskih treninga sto je jedino sto je i popravio.
                      Nije jedino popravio sut, popravio je i igru sa loptom i ledjnu tehniku. Ako hoces napravicu ti kompilaciju poteza iz Zvezde, al' da ti nadjes ledjnu tehniku i igru sa loptom pre Zvezde.

                      Originally posted by mmajstor View Post
                      Celu sezonu u Zvezdi je odigrao na bazi podignutog samopouzdanja sa SP... sto ne krije niko od njih, a kao rezultat toga vidimo i jos vecu okurazenost prilikom sutiranja za 3, jer je u Zvezdi bio jedna od najvecih zvezdi, dok u reprezentaciji to nije slucaj posto su ipak prva resenja u napadu bila na Teu, Bogdanu, Krletu i Raduljici.
                      Znaci ipak nije pokazao napadacku raznovrsnost u reprezentaciji, jer je tu igrao sa Teom, Bogdanom, Krletom i Raduljicom? Znaci bio role player, kao sto je bio i u Radnickom (u kome je postizao 6.4 poena i sutirao ispod 40% iz igre)? Zar ti nije bio argument da je bas u reprezentaciji pokazao sirok repertoar napadackih mogucnosti?

                      Originally posted by mmajstor View Post
                      Prihvatio je tu odgovornost u Zvezdi i iskoristio je... uz svu nategnutost ja ne vidim kakav je uopste prostor tu imao Radonjic da nesto popravi, dobio ga je na zlatnoj tacni i iskoristio ga.
                      Ne bi mogao da prihvati odgovornost i iskoristi je da nije popravio napadacke karakteristike i da nije imao trenera koji ce mu verovati i dati ulogu kakvu nigde do tada nije imao. Zato je Radonjic kljucni covek u njegovom igrackom oblikovanju, jer je napravio od njega two way player-a od milion evra. To nije bio ni posle EP 2013, ni posle SP 2014.

                      Comment


                      • Originally posted by Nas View Post
                        I podsetili smo se da su mu igracki kvaliteti bili upravo onakvi kakve sam definisao u jednom od prethodnih postova: role player sa odlicnim fizikalijama, odbranom, aktivnoscu na skoku, trcanjem tranzicije i katovima. Napadacke raznovrsnosti nema ni od korova.
                        .... a sto se promenilo za samo mesec dana igranja u Zvezdi, jer je odmah u Evroligi on naucio da igra raznovrsnije? Pa stvarno si sou.

                        To sto je pored sebe imao Tea, Bogdana i ostale... ne znaci da je on bio role player nego da je imao manje bitnu ulogu u napadu jer su ovi zveri po tom pitanju za njega. Razlika izmedju mogucnosti igraca i uloge koju dobijes je ogromna, zavisi od tima do tima i mogucnosti saigraca. To je kao kad bi rekao da je Kukoc jednodimenzionalni role player samo zato jer je imao tu ulogu u Dzordanovim Bulsima. Stvarno ne mogu da verujem da ti verujes da je Kalina nekim carobnim stapicem za mesec dana nekim cudom odjednom postao raznovrsniji igrac. Sve je on to mogao i ranije i u reprezentaciji, ali je bilo sigurnijih opcija kojih sa druge strane nije bilo u Zvezdi. Da je Bjelica bio u Zvezdi veruj mi da se Kalina ne bi bas nesto naigrao, sto ne bi bio dokaz da je neraznovrstan nego da samo ima boljih od njega.
                        Klipova iz Radnickog na zalost nema.
                        Last edited by mmajstor; 01-07-20, 13:35.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          .... a sto se promenilo za samo mesec dana igranja u Zvezdi, jer je odmah u Evroligi on naucio da igra raznovrsnije? Pa stvarno si sou.
                          Ne, nego je tokom sezone dodavao nove elemente i usavrsavao svoju napadacku igru. Zato je u regularnom delu imao 9-10 poena po mecu, a onda u plej ofu eksplodirao i imao 15 poena po mecu. Znaci sa 6.4 u Radnickom na 9-10 poena u regularnoj sezoni u Zvezdi (uz mnogo bolje procente), a onda na 15 poena u plej ofu (uz sjajne procente). Postepen napredak. U Zvezdi. Kod Radonjica.

                          Osim ako ne mislis da je na pripremama reprezentacije unapredio napadacku igru, to bi stvarno bio pravi show...

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          To sto je pored sebe imao Tea, Bogdana i ostale... ne znaci da je on bio role player nego da je imao manje bitnu ulogu u napadu jer su ovi zveri po tom pitanju za njega. Razlika izmedju mogucnosti igraca i uloge koju dobijes je ogromna, zavisi od tima do tima i mogucnosti saigraca.
                          Nego sta je bio nego role player, ako je bio poslednja napadacka opcija u petorci i igra mu se bazirala na tranziciji, odbrani, skoku i utrcavanjima bez lopte? To ti je definicija role player-a. U Radnickom nije imao ni Tea, ni Bogdana, ni Krstica, ni Raduljicu, pa je imao skromnih 6.4 poena po mecu uz manje od 40% suta iz igre.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          To je kao kad bi rekao da je Kukoc jednodimenzionalni role player samo zato jer je imao tu ulogu u Dzordanovim Bulsima.
                          Kukoc je osvajao EL sa Jugoplastikom i tada mocnu italijansku ligu sa Benetonom kao glavni igrac u tim ekipama, pokazavsi izuzetno sirok napadacki repertoar i plejmejkerske kvalitete. Znaci pokazao je svasta pre NBA i Bulsa.

                          Kalinic nije pokazao napadacku raznovrsnost pre Zvezde, nego je bio role player, sto sam i dokazao.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          Stvarno ne mogu da verujem da ti verujes da je Kalina nekim carobnim stapicem za mesec dana nekim cudom odjednom postao raznovrsniji igrac.
                          Ne za mesec dana, nego tokom sezone u Zvezdi, objasnio sam gore taj postepeni napredak kod Radonjica.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          Sve je on to mogao i ranije i u reprezentaciji, ali je bilo sigurnijih opcija kojih sa druge strane nije bilo u Zvezdi. Da je Bjelica bio u Zvezdi veruj mi da se Kalina ne bi bas nesto naigrao, sto ne bi bio dokaz da je neraznovrstan nego da samo ima boljih od njega.
                          Al' nije mogao u Radnickom - slabijem timu od Zvezde koji je igrao istu ligu? Pa onda otisao na par nedelja priprema sa reprezentacijom i sve to naucio? U reprezentaciji je bilo sigurnijih opcija, u Zvezdi ih nije bilo... Al' u Radnickom ih je isto bilo.

                          Originally posted by mmajstor View Post
                          Klipova iz Radnickog na zalost nema.
                          Sta ce ti iz Radnickog, zar nisi povodom napadacke raznovrsnosti napisao "prvenstveno mislim na njegove partije u reprezentaciji"? U Radnickom je imao 6.4 poena u ABA ligi: vise od njega su postizali Lesic, Marinovic, Mladjan, Brkic, Bircevic i Yarou. Znaci 7. strelac 11. ekipe ABA lige. Mora da je tu pokazao sirok spektar napadackih mogucnosti.

                          Comment


                          • Hehe, unapredio u toku sezone, a cim je krenula sezona on poceo odmah da igra kao blesav. (posto znam da si fanatik, vec te vidim kako bauljas po statistici i trazis podatak za koji ces da se uhvatis da bi dokazao da to nije tako ).

                            Nije on to razvio na pripremama reprezentacije nego je uvek to i imao. Jedino je kuburio sa procentima suta, igru ledjima i ovo ostalo sto si naveo je uvek imao...pokazao je to, ali ti trazis mak na konac za sve, da ti se sve dokazuje.

                            Zasto je imao manju minutazu u Radnickom postoji xyz razloga za to, a ti si povrsno uhvatio samo za jedan. Ne mogu stoposto da se setim dal je bilo neke povrede koju je vukao, a znamo da je imao konflikt sa Bircom, a i Radnicki je tada imao skroz respektabilan sastav sa ne-malom konkurencijom. Pominjem Radnicki zato sto si uporan sa tim, inace je turnir reprezentacije mnogo merodavniji jer je kvalitetom dosta ispred aba lige....ma kolko ti to hteo da relativizujes, ali uzmi samo procitaj spisak igraca koji su ucestvovali na tom turniru. On se svakako kvalifikovao da ga Zvezda kupi na osnovu igara u reprezentaciji a ne igrama u Radnickom ili Vojvodini. Da nije igrao na EP 2013 i dobio poziv za SP ne bi nikada zavrsio u Zvezdi.
                            Last edited by mmajstor; 01-07-20, 15:14.

                            Comment


                            • Originally posted by mmajstor View Post
                              Hehe, unapredio u toku sezone, a cim je krenula sezona on poceo odmah da igra kao blesav. (posto znam da si fanatik, vec te vidim kako bauljas po statistici i trazis podatak za koji ces da se uhvatis da bi dokazao da to nije tako ).
                              Pa nema sta da bauljam po statistici, vec sam ti napisao u prethodnom postu: tokom regularnog dela sezone je imao nesto preko 9 poena prosecno, da bi onda u plej ofu imao skoro 15 poena po mecu. Tako je izasao na sezonski prosek od 10.2 poena u ABA ligi. Znaci dokazan i ocigledan napredak tokom sezone.

                              Nije to fanatizam, to je istina i baratanje cinjenicama. Fanatizam je tvoja upornost da dokazes nedokazivo, a argumenata naravno nemas.

                              Originally posted by mmajstor View Post
                              Nije on to razvio na pripremama reprezentacije nego je uvek to i imao. Jedino je kuburio sa procentima suta, igru ledjima i ovo ostalo sto si naveo je uvek imao...pokazao je to, ali ti trazis mak na konac za sve, da ti se sve dokazuje.
                              Da je uvek to imao - pokazao bi u Radnickom, ne bi bio 7. strelac 11. ekipe ABA lige. Napadacka raznovrsnost se pokazuje na parketu, a on je pre Zvezde pokazao nije.

                              Originally posted by mmajstor View Post
                              Zasto je imao manju minutazu u Radnickom postoji xyz razloga za to, a ti si povrsno uhvatio samo za jedan.
                              Jos jedan promasaj - nije imao manju minutazu u Radnickom, jer je igrao 23.1 minut. U Zvezdi je igrao 22.8 minuta. Znaci za krace vreme na parketu je imao neuporedivo bolji ucinak, u sampionskoj ekipi. Nestvaran napredak. U Zvezdi. Kod Radonjica.


                              Originally posted by mmajstor View Post
                              Ne mogu stoposto da se setim dal je bilo neke povrede koju je vukao,
                              Ako ne mozes da se setis, sto uopste pominjes? Ja se ne secam nikakve povrede. Od 26 utakmica u ABA ligi, odigrao je 25.

                              Originally posted by mmajstor View Post
                              a znamo da je imao konflikt sa Bircom,
                              Kakve veze konflikt sa Bircom ima sa cinjenicom da je bio 7. strelac ekipe? Ovo su ti bas ocajnicki pokusaji.

                              Originally posted by mmajstor View Post
                              a i Radnicki je tada imao skroz respektabilan sastav sa ne-malom konkurencijom.
                              Toliko respektabilan da su bili 11. u ABA ligi. Lesic, Marinovic, Mladjan, Brkic, Bircevic, Yarou >>>> M-Will, Jenkins, Blazic, Marjanovic, Mitrovic, Cirbes.

                              Originally posted by mmajstor View Post
                              Pominjem Radnicki zato sto si uporan sa tim, inace je turnir reprezentacije mnogo merodavniji jer je kvalitetom dosta ispred aba lige....
                              ma kolko ti to hteo da relativizujes, ali uzmi samo procitaj spisak igraca koji su ucestvovali na tom turniru.
                              Moras prvo da se dogovoris sa sobom gde je Kalinic pokazao napadacku raznovrsnost pre Zvezde. Inicijalna tvrdnja je bila u Radnickom, pa kada sam ti to pobio argumentima prebacio si se na "prvenstveno mislim na njegove partije u reprezentaciji", cak si okacio i one nesretne klipove. Kada se ispostavilo da ni to nije tacno i da su klipovi samo potvrdili moju pricu - vratio si se na Radnicki, sada kada sam izvukao da je bio tek 7. strelac ekipe, opet se vracas na reprezentaciju... Znaci to smo vec utvrdili: nije pokazao napadacku raznovrsnost u reprezentaciji, jer je bio klasican role player i poslednja opcija u petorci.

                              Originally posted by mmajstor View Post
                              On se svakako kvalifikovao da ga Zvezda kupi na osnovu igara u reprezentaciji a ne igrama u Radnickom ili Vojvodini. Da nije igrao na EP 2013 i dobio poziv za SP ne bi nikada zavrsio u Zvezdi.
                              On je za Zvezdu potpisao 21. jula 2014. odnosno nakon sezone u Radnickom. SP je pocelo 30. avgusta 2014. Znaci jos jedan promasaj.

                              Comment


                              • Ne kontam poentu mmmajstora sa Kalinicem. Hoce da dokaze konkretno sta?

                                Kalinica sam gledao u Vojvodini pre Radnickog, bukvalno da mi je neko rekao bice reprez. i el igrac, stavi 100e dobices milion, to ne bih uradio.

                                Imao je Kalinic sa sve Jovicem bas dosta srece sto su dosli na drl kod Deja i Mwilla. Kako su njih dvoje doneli Zvezdi milione.

                                Najbolji transfer jednog igraca je dolazak Mwilla
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X