Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda - bivsi igraci i treneri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Kod Kaline se dalji napredak od tada primecuje u Feneru,
    Najzaslužniji za Kalinićev napredak je Radonjić.

    On je bio njegova želja.

    Većina navijača ga i nije želela, nazivala kamenjarom, sprdala ga na početku sezone i govorila kako se treba vratiti u opanke.

    Radonja ga je gurnuo na 4, dao mu slobodu što je Kalinić maksimalno iskoristio uvodeći i neke novine u svojoj igri i to uspešno.

    Sve to je dovelo do toga da briljatno odigra završnicu sezone i bude prodat za milionče.

    Comment


    • Originally posted by Nas View Post
      A ko je odabrao recimo tog Kvinsija? Ili je on eto sam dosao, prosto banuo jednog dana na Kalis? Te godine smo nakon doselekcije igrali cetvrtfinale Evrolige, ove godine nakon doselekcije izgledamo jos gore. Valjda i tu ima neke zasluge trenera, neki odabere 23-ogodisnjaka bez evropskog iskustva koji mu preokrene sezonu, a neki odabere 31-ogodisnjaka bas zbog evropskog iskustva, bez obzira na to sto nije igrao godinu dana.



      Radonjic je uspostavio svoj sistem u prvoj sezoni u Zvezdi, znaci 2013-14. Titule nije odmah osvojio, al' smo bili konkurentni u grupi EL i potom stigli do polufinala Evrokupa, u ABA ligi bili prvoplasirani sa 22-4. Vec u sezoni 2014-15 krece dominacija. Citajuci par vas stice se utisak da smo mi njega godinama trpeli, sto je tesko spinovanje.

      Uostalom, koji trener pre i koji trener posle Radonjica je kod nas uradio nesto slicno? Posto to i nije tako tesko, jelte... Mora da ima makar jos jedan.




      Odbrana nam je vec u sezoni 2014-15 bila najbolja u EL, sa sve Markusom na pleju i Bobijem na centru:

      [ATTACH=CONFIG]17030[/ATTACH]

      Porazi od Reala i Himkija su bili u sezoni kada smo se plasirali medju 8. Zanimljivo je da ti je ta sezona ostala u secanju bas po tim porazima...



      Koji kostur tima? Najbolji igraci su mahom odlazili posle svake sezone, ostajali su Dangubic, Mitrovic (tada prilicno mladi igraci) i Lazic... Takav "kostur" bi mogli i sada da imamo, zapravo - verovatno imamo i bolji: Davidovac, Dobric, Lazic, Simanic, plus par igraca koji su u FMP-u.



      "Promasaji i bahacenja" = najuspesnije i najtrofejnije sezone u novijoj istoriji kluba. Jadan Alimpije, sta ga je docekalo... A tek sto je imao paklenu konkurenciju, to je posebna prica.



      "Gorepomenuti strucnjak" je 20-ogodisnjem Guduri dao ozbiljnu minutazu i ulogu, loptu u ruke i to cesto u najvaznijim momentima. Zahvaljujuci tome je Gudura i prodat Fenerbahceu. Koga smo prodali od odlaska "ziherasa" Radonjica? Zasto recimo Radanov (overall bolji prospekt od Gudurica) u 22 godine jos uvek igra u FMP-u? Sto njega ne prodamo nekome za milion?



      Nemoj samo ti Viktore o bezgresnim i bozanstvima...
      Najkraće rečeno...
      Da mu oprostim Laktase i odbranu zadnjeg suta gdje najbolji suter ostaje sam za pobjedu protiv Radničkog, Partizan je realno bio kvalitetniji u finalu. Da mu kroz prste pogledam i Cibonu jer to je zivot, desi se loša noć, nije on šutirao onako loše, al da je Guduric promašio trojku sa 9m preko ruke o tablu protiv Partizana... Tesko bi ti argumente crpio.
      Tvrdim i ostajem pri stavu da uz onakav budžet i onakav Partizan, ništa epohalno nije ostvareno osim ajde te sezone u EL kada smo bili 9. Po meni mnogo bolja igra.
      Za sve odlično Radonjić zaslužan za sve loše ajde je emo Covica a istina je da jedan bez drugog ne bi postigli sve ovo, a mnogo jesu uradili.
      Što se mene lično tiče, hvala mu ali ja bih nešto drugo na klupi.

      Comment


      • Kalinic je bio nepoznat igrac sve dok ga Duda niotkuda nije pozvao u reprezentaciju cini mi se 2013 ili 2012 godine. Onda se videlo da on moze bez problema igrati na najvisem nivou i bio otkrovenje sampionata za nas.

        Nakon toga ga je uzeo Muta zajedno sa Bircom i Jovicem u Radnicki, gde je takodje pruzao odlicne partije pa se vec kao reprezentativac preporucio da igra u Zvezdi. U Zvezdi on za jednu sezonu nije mogao da napreduje u ne znam kom segmentu igre, sem sto je zbog Zvezdinog nacina igre gde se forsirala tranzicija, mogle lakse da dodju do izrazaja njegove atletske sposobnosti koje je razvio jos u ranijem dobu.

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Kalinic je bio nepoznat igrac sve dok ga Duda niotkuda nije pozvao u reprezentaciju cini mi se 2013 ili 2012 godine. Onda se videlo da on moze bez problema igrati na najvisem nivou i bio otkrovenje sampionata za nas.

          Nakon toga ga je uzeo Muta zajedno sa Bircom i Jovicem u Radnicki, gde je takodje pruzao odlicne partije pa se vec kao reprezentativac preporucio da igra u Zvezdi. U Zvezdi on za jednu sezonu nije mogao da napreduje u ne znam kom segmentu igre, sem sto je zbog Zvezdinog nacina igre gde se forsirala tranzicija, mogle lakse da dodju do izrazaja njegove atletske sposobnosti koje je razvio jos u ranijem dobu.
          Videti pod serijom sa partizanom pecat doktora sa Djenkom i Kalinicem koji u zivotu bolju seriju nece odigrati kako u odbrani a jos bolje u napadu. Tu su zasluzni duda golubar, mutisha koji je uspeo da ispadne iz klsa i izgubice danas 40 razlike ili neki trener sa Hosfre..

          Da dodam ovo i necu vise..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Što se Kaline i Jovketa tiče nije isto postići 3 poena u Zvezdi ili nekom raspalom klubu ili reprezentaciji.
            Neki ekvivalent je 3 poena u Zvezdi kao 9 u raspalom klubu ili reprezentaciji.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Kalinić nije bio nepoznat igrač dok ga Duda nije pozvao u reprezentaciju.

              Bio je tada poznat za one koji prate košarku. Solidan igrač i ništa više.

              Ogroman je bio njegov naredak kod Radonje.

              On je odlično koristio tada igru leđima, popravio je i prodor igru, odbrana na daleko većem nivou nego što je bila.

              Sve to i zbog slobode koju mu je Radonja dao. Stek'o je i samopouzdanje pa je i procente šuta popravio.
              Last edited by Karamazov; 29-02-20, 15:28.

              Comment


              • Tako je, pre Zvezde nije smeo da pomisli na šutira za tri poena.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Ja mislim da je to bio prvi igrac koji je iz kluba Vojvodina Srbijagas usao na uzi spisak od 12 reprezentativaca na bilo kom nacionalnom takmicenju. Moramo biti fer i reci da njegov poziv niko nije ocekivao, jer je tada bilo puno vise igraca na toj poziciji koji su igrali u jacim takmicenjima nego sto je KLS. Da nije bilo tog poziva pitanje je da li bi on imao ovakvu karijeru kakvu je imao, i da li bi ikada igrao u Zvezdi, Feneru itd...

                  Ja sam misljenja, sto ce se verovatno retko ko ovde sloziti samnom sto mi inace ne smeta, jeste da je njegovo samopouzdanje eksplodiralo zbog neocekivanog i neverovatnog uspeha koji je zabelezen na tadasnjem SP 2014 godine, sto se desilo i sa svim igracima iz tog tima u narednim klupskim sezonama. Npr. Teo je stekao takvu sigurnost da je konacno uspeo da svoj tim dovede do EL titule a da ne kiksne kad je najpotrebnije. Nije bilo vremena nakon SP da se nesto specijalno igraci pripremaju u svojim klubovima, i cim je pocela sezona bilo je primetno da svi nasi igraci su eksplodirali od samopouzdanja, ukljucujuci i Kalinu koji je tu sezonu odradio u Zvezdi, u koju je dosao kao prvo krilo vicesampiona sveta.
                  Last edited by mmajstor; 29-02-20, 15:43.

                  Comment


                  • I mene je njegov poziv iznenadio, ali samo pišem da on tada nije bio nepoznat igrač već igrač skromnog znanja u tom trenutku.

                    Svakako da mu se samopouzdanje podiglo i zbog reprezentacije, no, ipak sam mišljenja da je najvažniji period za njegovu karijeru bio u Zvezdi a i siguran sam da bi i on to potvrdio.

                    Ne samo on, nego i Jović.

                    Ne treba ići u krajnost što se Radonje tiče, ni u veličanju ni u kritikovanju.

                    Ljudi koji ga ne vole oduzimaju neke njegove zasluge, oni koji teraju u drugu krajnost dodaju mu nešto za šta nije zaslužan.

                    Pokušavam biti realan.

                    Comment


                    • Kada sam napisao nepoznat, mislio sam nepoznat u odnosu na ulogu koju je dobio. Mozda nije najbolja rec.

                      Za ostatak sam napisao kakvo je moje vidjenje, a Jovic je vec nesto druga prica jer je dosta duze bio u klubu od Kaline.

                      Comment


                      • Poziv za reprezentaciju nije nikakav reper za kvalitet igrača. Gomila failova je prošla i prolazi kroz sve reprezentativne selekcije uključujući i seniorsku.
                        Kalina je postao igrač kakav je danas u Zvezdi, kao i Jovke.
                        Last edited by dekkard; 29-02-20, 16:15.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Nikola Kalinić je pre prelaska u RKG bio u KK CZv na probi i lagano su ga pustili kao sirovog a onda za dve godine (ili tri) su ga vratili iz RKG. Mesto u reprezentaciji je dobio od Dude uglavnom zbog energije u odbrani a i tada je tek početak povratka kulta reprezentacije, kada se nisu svi odazivali.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Koji povratak kulta reprezentacije? Kult reprezentacije se gradi na samo jedan način - osvajanjem zlatnih medalja.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Nije glavni pokazatelj njegovog kvaliteta bio sam poziv, jer je veliki broj igraca vec bio otkazao, vec igra koju je pokazao na istom. Niko nije ocekivao takvu igru od jednog igraca iz Vojvodine Srbijagasa. Ta igra je bila glavni pokazatelj tj dokaz da njegov kvalitet zasluzuje mnogo mnogo jaci klub od pomenutog.

                              Sam poziv po sebi pokazuje nesto drugo - kvalitet Dude Ivkovica da prepozna kvalitetnog kosarkasa.

                              Comment


                              • Nije ni to, jer su ta takmičenja na bednom nivou i tu gomila igrača mogu da izgledaju kao nikad viđeni talenti.
                                EL je najbolje, najkvalitetnije, najelitnije i najteže takmičenje u Evropi i ko se tu pokaže zaista vredi.
                                Last edited by dekkard; 29-02-20, 17:24.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X