Announcement

Collapse
No announcement yet.

FMP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aleksa Radanov, Boriša Simanić i Petar Rakićević u dresu FMP-a.

    Aleksa Radanov, Boriša Simanić i Petar Rakićević, nastupaće naredne sezone u dresu FMP-a.
    Ovime je tim vicešampiona Srbije za takmičarsku sezonu 2017-2018 kompletiran, a reprezentativci Srbije u mlađim selekcijama,
    imaće značajan prostor da nastave sa svojim košarkaškim razvojem i svojim kvalitetom doprinesu ambicijama tima koji će se takmičiti u ABA ligi, Superligi i kupu "Radivoja Koraća".
    Aleksa Radanov koji igra na više pozicija, i prošle sezone je svojim igrama doprineo uspesima FMP-a, a svoj veliki talenat pokazao je posebno u utakmicama polufinala nacionalnog prvenstva.
    Boriša Simanić je u sezoni 2014-2015 već nastupao u dresu FMP-a, i dolazi u poznatu sredinu u kojoj će imati puno prostora za potpunu afirmaciju. Visok je 211 centimetara i igra na poziciji krila i krilnog centra.
    Treće pojačanje FMP-a u novoj sezoni je Petar Rakićević bek Crvene zvezde mts, koji će u narednoj sezoni pojačati kvalitetnu bekovsku liniju FMP-a.
    Ekipa FMP-a vredno trenira u svojoj dvorani kako bi se što bolje pripremila za početak nove takmičarske sezone.
    KK FMP obaveštava javnost da je u sredu potpisao ugovore sa dvojicom prvotimaca i bekova, Filipom Čovićem i Markom Jeremićem.
    Kapiten FMP-a i lider tima Filip Čović potpisao je novi jednogodišnji ugovor sa klubom, koji je tokom prošlog plej ofa predvodio do plasmana u finale Superlige Srbije.

    Marko Jeremić je sa KK FMP potpisao dvogodišnji ugovor. Dolazi iz redova kruševačkog "Napretka" u kome je bio najefikasniji igrač tokom takmičarske sezone 2016-2017.
    Jeremić ima 26 godina, igra na poziciji beka, visok je 192 cm, a pre ekipe Napretka nastupao je za ekipe Mladosti iz Mrkonjić Grada (Republika Srpska), i za novosadsku Vojvodinu.
    Dobo je da Rakićević prelazi u FMP, momak ima potencijala, treba ga sačekati.
    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

    Comment


    • Originally posted by Markoss View Post
      Covic, Pot, Uskokovic
      Rakicevic, Jeremic, Nenadic
      Radanov, Rowan, Slutski
      Simanic, Bursac, Djordjevic
      Ojo, Djumic, Seslija


      I za FMP se moze reci da imaju potpuno novi tim. Ostali su bez cetiri najvaznija igraca iz prosle sezone. Momirov i Simovic ce igrati za juniore i sledece godine, osim ako ih ne pozajme negde u KLS. Za Djordjevica isto postoji opcija da ide na pozajmicu.
      Originally posted by Jimi22 View Post
      Sta je sa Radovanovicem?
      Ово је потпуно лудило, 15 играча (16 ако је ту и Радовановић за кога пита Џими) у тиму који игра само једно такмичење недељно.
      Чему служе Пот, Ђумић, Шешлија, Бурсаћ и још неки у спољној линији? Вероватно су неки и могли да остану али ово је превише.

      Човић, Ускоковић
      Ракићевић, Ненадић/Јеремић
      Раданов, Роан, Слутски
      Симанић, Ђорђевић, Радовановић
      Оџо, Ђумић/Шешлија/Бурсаћ

      Значи
      један од Ненадић/Јеремић на спољним позицијама
      један од Ђумић/Шешлија/Бурсаћ на унутрашњим позицијама

      Comment


      • Ne vidim problem u višku igrača. Bolje će se trenirati, veća konkurencija bi trebala da donese ozbiljnost i kvalitet. Možda neko i otpadne do početka sezone. Imam osećaj da se FMP ozbiljno priprema da ponovi uspeh iz KLS, možda i da napadne gornji dom ABA.
        Jedini problem može biti minutaža i uloga Juniora, ako se to ne reguliše besmislene su sve priče oko mladih igrača, njihovog razvoja bla, bla.

        Comment


        • Uz Radanova i Rakićevića koji pokrivaju i poziciju pleja, meni tu ubedljivo najviše škripi Pot. Zaista je nepotreban uz Filipa i Uskokovića. Nit je perspektiva nit je kvalitet. Baš višak u ovoj postavci.

          Comment


          • Radanov i Rakicko ce gotovo izvesno igrati samo na pozicijama 2/3. Ali Pot je stvarno misterija.

            Comment


            • Ne znam sta je sa Radovanovicem, ali nije u timu.

              Ima previse igraca, ali koga boli qrac za to. Bitno je da Radanov i Borisa igraju po 30 minuta, eventualno da se vidi sta ce biti sa Rakicevicem, Rowanom i Ojom, ostali su manje vazni.

              Comment


              • Biće FMP respektabilan i ove sezone, ne verujem da je neki od stranaca ubod kao Bolden što je bio, ali su momci godinu dana iskusniji, ujednačeniji je kvalitet. Videćemo kakva je trenerska filozofija Jovanovića, po rosteru bi se reklo da voli dominantnu peticu u ekipi što će reći forsiranje unutrašnje igre i malo sporiji tempo. Ciljevi bi trebalo da im budu plasman u prvu polovinu tabele ABA lige i eventualno napad na Kup.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by Markoss View Post
                  Ne znam sta je sa Radovanovicem, ali nije u timu.

                  Ima previse igraca, ali koga boli qrac za to. Bitno je da Radanov i Borisa igraju po 30 minuta, eventualno da se vidi sta ce biti sa Rakicevicem, Rowanom i Ojom, ostali su manje vazni.
                  Тренер првог тима се не слаже са тобом

                  "Simanić, Rakićević i Radanov su izuzetni potencijali, talentovani igrači. Za takav talenat je neophodno da se razvijaju kroz minute. Ne mogu imati zagarantovane minute samo na osnovu talenta. A oni minute neće imati zagarantovane ni u FMP-u. Neće im reći „E, kad dođete ovde imaćete 20 minuta“. Moraju i tamo da zasluže. A ipak će ih lakše tamo zaslužiti. Ne mislim da je to korak nazad za njih”."

                  Comment


                  • Ima mnogo faktora zašto mlad, talentovan igrač ne prođe u seniorskoj košarci. Menadžeri, pogrešno usmerenje od strane porodice/prijatelja, povrede, nepotizam u klubovima i nedovoljno kvalitetan rad u istim, fizička inferiornost, mladalačke "bubice"... Jedan izražen ili nekoliko u kombinaciji obično prave problem u daljem razvitku mladog igrača. Sve to mogu da razumem, ali ne mogu da razumem, niti mogu da prihvatim da sam igrač ne želi da se bori, da krvavo radi, da se bije za svaki minut, da čini taj greh prema samom sebi - u smilu da ne ostvari potencijal Bogom dan.
                    Ako Radanov i Simanić zadovoljavaju makar poslednji navedeni kriterijum, verujem da će uspeti da postanu odlični igrači. I tu klub ne sme da im stoji na putu, šta više, mora da ukloni sve ostale prepreke ako ih ima, da bi pomogao igračima.

                    Comment


                    • moze neki live stream za cedevitu fmp?

                      Comment


                      • Imas na youtube-u

                        Comment


                        • Kakvom lakocom Rowan pronalazi dno mrezice. Plus ona banana na kraju cetvrtine.

                          Comment


                          • Neko je pre cini mi se pitao sta je sa Radovanovicem, nista ostao je u Bgu iz razloga pod imenom Misko Raznatovic. Naime na poziciji 4 su trebali da budu Borisa, Radovanovic i Bursac, dok je mladi Djordjevic trebao da ide na pozajmicu u Vrsac, onda je Djordjevic pozvao svog agenta Miska i 30ak minuta nakon toga njegov pulen dobija poziv da se registruje za ABA ligu. I tada je odluceno ko ce da se favorizuje na toj poziciji.

                            Comment


                            • radanov po meni sad vrlo slabo, a rakicevic nikako

                              Comment


                              • Slabo FMP, ubi ih Cedevita. Odbrana, posebno skok baš loše. Uskoković dobro odigrao.

                                Comment

                                Working...
                                X