Announcement

Collapse
No announcement yet.

WIMBLEDON (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jednoo cu reci s obziromm naa tretman organizatoraa za Novaka ovde dobro je I prosao,ja Sam ocekivaoo da ga naterajuu da pocne mec juce poslee Milera,cudi me sto nisu,to bi znaciloo verovatnoo bye bye wimbledonn,a ovako postoje sanse Ali mora biti brz u danasnjem mecuu

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      ja sam tek sad videla statistiku, Nadal samo 17 ue
      Statistika na Wimbledonu je u najmanju ruku cudna. Nadal u prvom setu nije napravio ni jednu neiznudjenu a izgubio je taj set.

      Mislim da je Nadak ukupno 10 poena vise osvojio, mada nisam siguran. To sam negde procitao, ne secam se gde.

      Comment


      • Originally posted by pedja147 View Post
        Statistika na Wimbledonu je u najmanju ruku cudna. Nadal u prvom setu nije napravio ni jednu neiznudjenu a izgubio je taj set.

        Mislim da je Nadak ukupno 10 poena vise osvojio, mada nisam siguran. To sam negde procitao, ne secam se gde.
        I ja sam sad pocitala na MTFu, neki post gde pise da je Nadal osvojio nekoliko poena vise.
        Slazem se da je statistika cudna, ali i jednom i drugom broje isto, a kad se tako gleda, stvarno je neverovatno da je Nadal sa tim odnosom w/ue izgubio.
        Ali opet 2/16 na bp je ono sto ga je kostalo meca, ne znam koliko je tacno imao u 5.setu?
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • [QUOTE=bojanaBG;1652850]Ostali su Fedovci, spremni da mu zvizde, razularena masa...



          Sjećamo se US opena i W 2015 i 2016, i jesu razularena masa. Viđeno, zviždali i još štošta.

          Pošto je Bolt svjetska zvijezda i donosi najviše novca, odlučeno je da će odsad trčati deset metara ispred, da sve bude fer plej.
          Kakve nebuloze o omiljenim i profitabilnim, još im treba dati da samo igraju finala, da slučajno ne bi igrali na C1.

          Comment


          • Sad sam pogledala na sajtu, osvojio je Nadal 7 poena vise
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Mislim da Wimbledon ne racuna pasing shotove u neiznudjene ako igrac pogresi, mozda je i do toga. Generalno vise paznje pridaju tome kako je greska napravljena.

              Comment


              • Mislim da je u petom setu imao 4 brejk lopte, ali ne mogu da budem siguran bez da vidim statistiku negde, previse dugo su igrali taj set i nisam toliko pazljivo pratio svaki gem.

                Mada na jednu je bas gadno ostecen, toga se secam.

                Inace, sto neko rece, mozda bi Nadal u buducnosti mogao da razmislja da preskoci Wimbledon i celu sezonu na travi. Mislim da mnogo vece sanse ima posle na betonu. Pogotovo ako razbije sezonu sljake.
                Last edited by 147; 11-07-17, 09:53.

                Comment


                • U 5.setu je imao 0/5, a koliko se secam ostecen je na onu kad je linijski zvao aut a Nili ispravio.

                  Njega je kostalo sto je cekao servis kao da je sljaka u pitanju, a ne trava, takticki je tu skroz omasio
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_pg View Post
                    Pa sta i da ga olupa,ne radi se o tome,radi se o ravnopravnosti i fer pleju koji u danasnjem sportu ne postoji,sve diktiraju sponzori i razni lobiji,bitan je profit sve ostalo je marginalno.
                    Nista, samo ja licno hocu da ga Fed ne dobije, vec 3:0 pocisti, sto ubedljivija pobeda, to vece teorije zavere, to ja srecniji.

                    A svi se digli kao da su tek sad saznali da svet ne funkcionise po principu svi smo jednaki i svi zasluzujemo jednako. Pogotovo je jos zanimljivije sto se prica o ljudima koji se apsolutno tretiraju drugacije i bolje od svih nas, samo nekog od njih bolje tretiraju od drugih. I sada se vodi danima infantilna drama oko toga. Problem je sto Djokovic moze i precice preko toga, ima bitnije stvari na koje ima da se skoncentrise i o cemu da razmislja, ljudi ovde ne mogu da predju preko toga.

                    Da li su trebali da ga stave sinoc na CC? Ja licno mislim da jesu, ali oni su odlucili da nece. Imali su previse sansi i vremena da odluce to na vreme, nisu i ja se ne slazem sa njihovom odlukom i tu je kraj, necu da placem 3 dana o nepravdi, sto je ovde jedna od omiljenijih stvari, uvek neko drugi nas mrzi i zeli nam lose. Sport je postao biznis odavno, a biznis, pa znate, biznis je biznis.

                    Comment


                    • Imao je dvije razmjene u BP prilikama, na prvu je nerezonski napao bekendom i krenuo naprijed, blefirao, Muller pogodio lagani pasing bekendom, a na drugu je promašio obični forhend u razmjeni.

                      Comment


                      • Nadal Miler je bio sjajan mec i sjajno takticko nadmudrivanje. Miler je u prvom redu pobijedio jer je 100% bio siguran da radi ispravno. I kad je promasivao i kad je pogadjao. Znao je da mora da igra agrsivno i ravno i dobro servira narvno. Jedino je odstupio od toga u pojedinim trenutcima u 5. setu. Bio bi previse pasivan kad poveo 30:0 ili 30:15 na Nadalov servis. Zato je mec trajao tako dugo.

                        Mec je imao 3 jasan dijela.

                        Prva 2 seta je Nadal probao da igra svoju novu igru. Bio je agresivan i stojao je preblizu osnovnoj liniji na returnu. To daje mogucnost Mileru da servira vise u Nadalovu BH strnu. (pokazana je jednom slika na TV-u da 50% ide u BH stranu Nadala.) To je ucinilo Nadal nervoznim. Tako da je i pored toga sto je bio malo bolji (imao je indeks dominacije 1.03) izgubio oba seta. Imao je Miler i srece.

                        U 3. i 4. setu se Nadal odmice dodatnih metar do dva od servis linije na returnu. Poceinje da igra svoju klasicnu igru. Ima vise vremena na returnu. Postaje daleko samouvjereniji i lako dobija dva seta. Milera nije spasila ni promjena smjera servis. Servira oko 25% u Nadalovu BH stranu. Rafa ima indeks dominacije od 2.41.

                        Zasto onda nije dobio u 5. setu? Najvazniji razlog je hladnokrvnost i hrabrost Milera. Nije htio da preda, vjerovao je u pobjedu. Drugi razlog je umor Nadala. To dvoje je dovelo do pada Nadalovog samouvjerenja sto je bilo presudno u kriticnim trenutcima. Naravno, vazno je sto je i Miler usao u ritam na servirajuci razlicito nego na pocetku meca. U 5. setu je Miler imao indeks dominacije od 1.09.

                        Tako je Nadal izgubio mec u kojem je, ukupno gledajuci, imao index dominacije od 1.2. Tako ni Vavrinka Djokovuc nije nikada ukrao mec.

                        Opet se pokazalo da je jako tesko promijeniti tako radikalno stil igre kako je to probao Rafa da ucini. Da je od pocetka igrao svoju klasicnu igru, lako bi dobio.
                        Last edited by NI; 11-07-17, 10:09.

                        Comment


                        • Razocarao me Nadal. Morao je da pobedi Milera ali hajde, gubio je i od gorih igraca na WB. Ali ovo sa skakanjem i udarenjem glavom je meni neobjasnjivo. Da bude toliko neodgovaran...

                          Comment


                          • Pa Nadal ima bolju statistiku servisa jebote
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by Srkisa View Post
                              Jednoo cu reci s obziromm naa tretman organizatoraa za Novaka ovde dobro je I prosao,ja Sam ocekivaoo da ga naterajuu da pocne mec juce poslee Milera,cudi me sto nisu,to bi znaciloo verovatnoo bye bye wimbledonn,a ovako postoje sanse Ali mora biti brz u danasnjem mecuu
                              To je 100% tacno!

                              Danas bi ga ponovo stavili na C1 i kisa bi prekinula mec vise puta.

                              Originally posted by Seoski Terminator View Post
                              A svi se digli kao da su tek sad saznali da svet ne funkcionise po principu svi smo jednaki i svi zasluzujemo jednako. Pogotovo je jos zanimljivije sto se prica o ljudima koji se apsolutno tretiraju drugacije i bolje od svih nas, samo nekog od njih bolje tretiraju od drugih. I sada se vodi danima infantilna drama oko toga. Problem je sto Djokovic moze i precice preko toga, ima bitnije stvari na koje ima da se skoncentrise i o cemu da razmislja, ljudi ovde ne mogu da predju preko toga.
                              Moze se reci da je to infatilno. Djecu boli nepravda. Ali je i terapeutski.
                              Last edited by NI; 11-07-17, 10:16.

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                Razocarao me Nadal. Morao je da pobedi Milera ali hajde, gubio je i od gorih igraca na WB. Ali ovo sa skakanjem i udarenjem glavom je meni neobjasnjivo. Da bude toliko neodgovaran...

                                Da nisu mushice, one njihove
                                Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                                Comment

                                Working...
                                X