Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2017/18 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zidan je bog, ali Real je u ovom trenutku slabiji tim od Liverpula, i siguran sam da bi mec bio zavrsen drugacije da cigan nije povredio Salaha. Real je ovo dobio na iskustvo, i na Kariusa.

    Mislim da je Siti mogao komotno da se proseta do usatog, samo da su izbegli Liverpul.
    IMG-20190614-192941
    "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
    Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

    Comment



    • Originally posted by notorious View Post
      Ok, golovi nisu čudni. Ako kažeš da si ih viđao na ovom nivou vjerovaću ti bez videa.
      Što se finala tiče, pa zar nije dovoljno što su imali veliku pomoć sudija protiv PSG, Juvea i Bayerna, trebali su i u finalu imati?
      Ramos sigurno nije namjerno povrijedio Salaha, kao i nešto kasnije nabio laktom Kariusa za crveni karton (spada li to u sudijsku grešku) tu mu se ruka otkačila onako slučajno?
      Da, konstantno igranje protivnika bez najboljih igrača. Izostanci Neymara, Dybale, Pjanića, Boatenga, Vidala, Robbena, Alabe, Neuera, Salaha za mene to jesu. Ako se zanemaruje sve ovo nabrojano to mi više liči na ostrašćene komentare koje ne zanima kako se do cilja dolazi, jer cilj opravdava sredstvo kakvo god ono bilo
      Ne vidim kako postizanje "cudnih" golova moze biti legitiman argument osporavanja triumfa Reala. Nisu oni pobedili zbog "cudnih" golova, vec zato sto su bolji i zreliji tim, sa sampionskim mentalitetom za razliku od Liverpoola. Benzema je veteranskim potezom iskoristio nevidjenu glupost Kariusa. Ramos je, namerno ili ne, resio problem Salaha (koji nije "izostao" nego je povredjen tokom meca). Bilo bi suludo da sada trazimo sve "cudne" golove u istoriji fudbala i izvodimo alternativne teorije dogadjaja.

      Po tvojoj logici, Real moze osvojiti jos 5 trofeja za redom, ali to nece biti nikakav pokazatelj kvaliteta (ili Zidanovog udela u zaslugama) ukoliko su u to ukljuceni cudni golovi, izostanci protivnickih igraca i slicno.

      Ja nisam navijac, niti fan Reala pa da imam razoga da ih branim, pogotovo ne "ostrasceno". Sudijskih gresaka je bilo, i sam sam posle meca sa Juventusom rekao da taj sudija ne bi smeo da sudi LS u dogledno vreme. Ali ne secam se da je bilo koja sezona LS protekla bez sudijskih gresaka, i koriscenje takvog argumenta u odnosu na period od 3 uzastopne godine jednostavno ne stoji. U ostalom, Liverpool je i sam profitirao iz odredjenih sudijskih gresaka protiv MC-a i Rome. Evo, u finalu ih nije bilo i Real je legitimno pobedio 3-1. Ne mozemo im sada zabraniti da postizu cudne golove i povredjuju Salaha. Liverpoolu je mozda i veci problem psiholoski pad ekipe nakon povrede Salaha nego sama njegova povreda, jer pokazuje nezrelost ekipe i njenu mentalnu inferiornost u odnosu na tim kalibra RM-a.

      Takodje, recenica "cilj opravdava sredstvo" uglavnom ne podrazumeva ostrascenost vec hladnu glavu.
      Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

      Comment


      • Slažem se s tobom da bi za mnoge stvari morali da zagrebemo duboko u prošlost da ne bismo našli nešto slično, tipa 2 gola Benzeme (Bayern i Liverpool), i opet vjerujem da ne bismo našli.
        Rezerve Bayerna su pogriješile kod 3 od 4 gola tako da je izostanak najboljih irelevantan jer posmatraš krug od 3 godine koji ja nigdje ne pominjem, a pamtim šta se dešavalo prošle sezone protiv istog tog Bayerna.
        Sudijske greške, griješilo se i ranije, dobar argument ali ovoliko grešaka i sve u korist jedne ekipe ne pamtim. Obično ga primjenjuju kod nas političari, krali su i oni, što ne bismo i mi.

        I za kraj video i Poyy od velikana koji sve radi slučajno. Pitah juče sudiju za ovaj start, kaže crveni i pita me s koje je to utakmice majstor je Ramos, kapa dole.

        Comment


        • Originally posted by b64Milos View Post
          Ne vidim kako postizanje "cudnih" golova moze biti legitiman argument osporavanja triumfa Reala. Nisu oni pobedili zbog "cudnih" golova, vec zato sto su bolji i zreliji tim, sa sampionskim mentalitetom za razliku od Liverpoola. Benzema je veteranskim potezom iskoristio nevidjenu glupost Kariusa. Ramos je, namerno ili ne, resio problem Salaha (koji nije "izostao" nego je povredjen tokom meca). Bilo bi suludo da sada trazimo sve "cudne" golove u istoriji fudbala i izvodimo alternativne teorije dogadjaja.

          Po tvojoj logici, Real moze osvojiti jos 5 trofeja za redom, ali to nece biti nikakav pokazatelj kvaliteta (ili Zidanovog udela u zaslugama) ukoliko su u to ukljuceni cudni golovi, izostanci protivnickih igraca i slicno.

          Ja nisam navijac, niti fan Reala pa da imam razoga da ih branim, pogotovo ne "ostrasceno". Sudijskih gresaka je bilo, i sam sam posle meca sa Juventusom rekao da taj sudija ne bi smeo da sudi LS u dogledno vreme. Ali ne secam se da je bilo koja sezona LS protekla bez sudijskih gresaka, i koriscenje takvog argumenta u odnosu na period od 3 uzastopne godine jednostavno ne stoji. U ostalom, Liverpool je i sam profitirao iz odredjenih sudijskih gresaka protiv MC-a i Rome. Evo, u finalu ih nije bilo i Real je legitimno pobedio 3-1. Ne mozemo im sada zabraniti da postizu cudne golove i povredjuju Salaha. Liverpoolu je mozda i veci problem psiholoski pad ekipe nakon povrede Salaha nego sama njegova povreda, jer pokazuje nezrelost ekipe i njenu mentalnu inferiornost u odnosu na tim kalibra RM-a.

          Takodje, recenica "cilj opravdava sredstvo" uglavnom ne podrazumeva ostrascenost vec hladnu glavu.
          Nisi ti Lošmi navijač Reala, ali budi do kraja iskren i reci da mrziš Engleze, a pogotovu Liverpool, znamo ti i ja što. I da, sjajan veteranski potez Benzeme, nema šta.
          Last edited by F ili P; 29-05-18, 09:33.

          Comment


          • sigpic

            Comment


            • Away KO matches in CL:

              Barca under Pep win rate: 16%
              Real Madrid under Zizou win rate: 89%
              Niko nije ni blizu Zidana
              sigpic

              Comment


              • Comment


                • Originally posted by Princoni. View Post
                  Zidanov najveci pecat je taj sto je ucvrstio vezni red sa Kazemirom.
                  Ne znam Princoni šta je drugo i mogao da uradi.

                  Kada imaš dva CM koji se zovu Modrić i Kros naravno da ćeš da ih gurneš malo napred, a leđa im zaštitiš sa Kazemirom.

                  Šta je trebalo, da mu njih dvojica igraju defanzivne vezne, a obojica jedu loptu i imaju strašan pas.

                  Mislim, ako mu je to najveća inovacija, onda do q.

                  Comment


                  • Pa to je najvidljivija promena koju je napravio nakon odlaska Rafe koji je gurao Jamesa ispred pomenutog dvojca. Mada, nije ni to mala stvar. Real je mnoge igrace dovodio cisto zbog marketinga i zna se da je marketing na prvom mestu u tom klubu. I onda preuzmes trenerski posao u Realu kao pocetnik i izbacis atraktivnog igraca kakav je Rodrigez, koji je skupo placen za tadasnje uslove, da bi uvrstio u 11 Kazemira. Verujem da se mnogi na to ne bi usudili, iako iz sadasnje perspektive to deluje logicno, ali lako je kada iza donete odluke stoje rezultati.

                    Comment


                    • Zidane the Conqueror: Real Madrid winning on their travels

                      Zinedine Zidane's numbers are mind-blowing: less than three seasons in charge and already three Champions League titles, winning in stadiums wherever they go.

                      In just two and a half seasons, many believe that Real Madrid manager Zinedine Zidane has proven himself to be the best possible fit for the club. The Frenchman has created a legendary team, one that will always be remembered after winning three consecutive Champions League titles (he's yet to manage them for three whole seasons!). This latest triumph brought his total haul to nine titles since he took over the reins, an average of a one every 17 games.

                      Real Madrid's empire building under Zidane

                      Zidane's Madrid is one that conquers, and it does so almost wherever it goes. Away from their home of the Estadio Santiago Bernabéu the team's numbers are impressive. With the Marseille man in charge, Los Blancos have played in 47 different stadiums and have won in 39 of them. That equates to an 83% location win rate in these last two-and-a-half years.

                      According to the data provided by LaLigaEnNúmeros, only eight stadiums have resisted Zizou during his tenure. In five of them he did manage at least one draw: in the Wanda Metropolitano (0-0 against Atlético in LaLiga), Sánchez Pizjuán (3-3 last season in the Copa del Rey), the Polish Army Stadium (3-3 against Legia in the previous Champions League), the City of Manchester stadium (0-0 in the 2016 Champions League semi-finals) and the San Siro, where his side were proclaimed European Champions after the penalty shoot-out against their Madrid neighbours in 2016 (1-1 in the match).

                      The only three stadiums in which Zidane has tasted nothing more than defeat are the Volkswagen Arena (he lost 2-0 in his only visit in the quarterfinals of the 2016 Champions League against Wolfsburg), Montilivi, (he lost 2-1 against Girona this season) and Wembley (Madrid lost 3-1 to Tottenham in this season's Champions League group stage)

                      The complete list of stadiums conquered by Zidane:
                      In Spain: Santiago Bernabéu, Los Cármenes, Ciudad de Valencia, Gran Canaria, Camp Nou, Coliseum Alfonso Pérez, Vallecas, Anoeta, Riazor, Cornellá-El Prat, Benito Villamarín, Reino de León, Mendizorroza, Vicente Calderón, El Sadar, El Madrigal, Ipurua, San Mamés, Butarque, El Molinón, Balaído, La Rosaleda, Fernando Torres, Los Pajaritos and the Mestalla.

                      Abroad: Rome's Olympic (Italy), San Paolo (Italy), Juventus Stadium (Italy), Lerkendal (Norway), Jose Alvalade (Portugal), Internacional de Yokohama (Japan), Allianz Arena (Germany), Millenium (Wales), Filipo II (Macedonia), GSP Stadium (Cyprus), Zayed Sport City (UAE), Parque de los Príncipes (France) and the Olympic Stadium of Kiev (Ukraine).
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Niko nije ni blizu Zidana
                        Zahvaljujći lopovluku.

                        Originally posted by Princoni. View Post
                        Pa to je najvidljivija promena koju je napravio nakon odlaska Rafe koji je gurao Jamesa ispred pomenutog dvojca. Mada, nije ni to mala stvar. Real je mnoge igrace dovodio cisto zbog marketinga i zna se da je marketing na prvom mestu u tom klubu. I onda preuzmes trenerski posao u Realu kao pocetnik i izbacis atraktivnog igraca kakav je Rodrigez, koji je skupo placen za tadasnje uslove, da bi uvrstio u 11 Kazemira. Verujem da se mnogi na to ne bi usudili, iako iz sadasnje perspektive to deluje logicno, ali lako je kada iza donete odluke stoje rezultati.
                        To bi uradio svaki prosečni forumaš, mislim toliko je logično.
                        Last edited by goku; 29-05-18, 17:39.

                        Comment


                        • Originally posted by dekinjo View Post
                          Zahvaljujći lopovluku.
                          Klub koji ubjedljivo najviše krade.

                          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                          Comment


                          • Voleo bih da Zidan vodi jos veliki broj godina Real, savrseni trener je za madridski klub, verovatno jedini autoritet koji moze imati kontrolu nad svlacionicom i imati slobodu biranja igraca kao meta za transfer kod Florentina

                            Comment


                            • Nema pojma za transfere, a isto tako mu se posrećilo osvojiti devet trofeja u dvije i po godine, poređenja radi, prijašnjih 11 trenera kraljevskog kluba (u 11 godina) je osvojilo ukupno 10 trofeja.
                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment

                              Working...
                              X