Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liga Sampiona i Liga Evrope 2017/18 (zreb, kvalifikacije i uzivo komentarisanje)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://youtu.be/-lz8kovn-EE

    Opis jucerasnjeg finala

    Comment


    • Originally posted by z0La View Post
      Da, ali ovo je drugo finale koje glupo gubimo. I protiv Sevilje smo pokidali u prvom poluvremenu, pa smo u drugom bili amateri. Kako objašnjavaš da je jedna ekipa izašla u prvom, a druga u drugom poluvremenu? Isti igrači, sve isto...a opet totalno drugačiji. Momenat kad pada gol odmah na početku drugog poluvremena, i naš potop gde ne možemo da se sastavimo 45 minuta.

      Ispade da zavisimo 100% od jednog igrača, i kad on izađe, nama sve lađe padaju u vodu. To je očajna psiha.
      A kako smo protiv Dortmunda imali pobednicki mentalitet? Ona luda zavrsnica, reklo bi se da smo tim sa najboljom psihom. Od 1:3 na 4:3 protiv veoma jakog tima.

      Da bi imao jaku psihu i samopouzdanje, prvo moras imati dobar kvalitet i naravno iskustvo. Nismo mi bili bolji tim od Sevilje. Oni su to takmicenje gazili godinama.
      Ne mozes ti biti mentalna gromada ako znas da je ispred tebe duplo jaci tim. Stavise, uspevali smo psihicki da prebrodimo mnoge prepreke i dodjemo do finala, ali jednostavno kada je Real koji je obrnuo ovu igru ispred tebe i kada ti se povredi najbolji igrac u timu, ne moze ti izgovor biti "gubitnicka psiha". To je bezvezno. Izgubili smo jer smo slabiji tim.

      Comment


      • Originally posted by limun View Post
        A kako smo protiv Dortmunda imali pobednicki mentalitet? Ona luda zavrsnica, reklo bi se da smo tim sa najboljom psihom. Od 1:3 na 4:3 protiv veoma jakog tima.

        Da bi imao jaku psihu i samopouzdanje, prvo moras imati dobar kvalitet i naravno iskustvo. Nismo mi bili bolji tim od Sevilje. Oni su to takmicenje gazili godinama.
        Ne mozes ti biti mentalna gromada ako znas da je ispred tebe duplo jaci tim. Stavise, uspevali smo psihicki da prebrodimo mnoge prepreke i dodjemo do finala, ali jednostavno kada je Real koji je obrnuo ovu igru ispred tebe i kada ti se povredi najbolji igrac u timu, ne moze ti izgovor biti "gubitnicka psiha". To je bezvezno. Izgubili smo jer smo slabiji tim.
        Zato sam i napisao malopre, pomisliš da je Klopp to sredio, i onda ti se desi Sevilja.

        Previše je oscilacija. Od najboljeg tima ikad, do najgoreg. To nije psihički stabilna ekipa. To je ekipa koju nosi momentum. Momentum koji te nosi u nebesa, ali isto tako da gura ispod zemlje kad ne ide.

        Kad se rešimo proseka, i dovedemo kvalitet, to se možda promeni. Ali ne možeš od blata da praviš kuću. Brzo se sruši.

        Kad tim pokazuje da li ima psihu za pobednika ili ne? Kad ispred sebe imaš ekipu za koju znaš da je jača, ali u sebi imaš veru da možeš da dobiješ. A ne kad ti se povredi igrač, a ostalih 10 igrača na terenu deluje kao da su sve lađe potonule.

        Da me ne razumeš pogrešno, ne kažem ja da je naša psiha očajna, već da je nedorasla. Treba tu par jakih individua da iznese kad se ovako nešto desi.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Originally posted by z0La View Post
          Zato sam i napisao malopre, pomisliš da je Klopp to sredio, i onda ti se desi Sevilja.

          Previše je oscilacija. Od najboljeg tima ikad, do najgoreg. To nije psihički stabilna ekipa. To je ekipa koju nosi momentum. Momentum koji te nosi u nebesa, ali isto tako da gura ispod zemlje kad ne ide.

          Kad se rešimo proseka, i dovedemo kvalitet, to se možda promeni. Ali ne možeš od blata da praviš kuću. Brzo se sruši.

          Kad tim pokazuje da li ima psihu za pobednika ili ne? Kad ispred sebe imaš ekipu za koju znaš da je jača, ali u sebi imaš veru da možeš da dobiješ. A ne kad ti se povredi igrač, a ostalih 10 igrača na terenu deluje kao da su sve lađe potonule.

          Da me ne razumeš pogrešno, ne kažem ja da je naša psiha očajna, već da je nedorasla. Treba tu par jakih individua da iznese kad se ovako nešto desi.
          Pa ja mislim da smo upravo zbog odlicnog mentaliteta stigli do ciljeva koji su nerealni za nas. Razbili smo City 5:0 koji je po kvalitetu miljama ispred.
          Upravo taj momentum nailazi iz entuzijazma i motivacije koju je Klop usadio u tim pa zbog toga na momente izgledamo kao najbolji tim na svetu. Zbog njega Milner, Arnold, Robertson, Ox, pa i Lovren ponekad lice na world class igrace, ali oni to realno nisu.

          Ali koliko god je Klopp odradio fenomenalan posao sto se tice vracanja vere i usadjivanja pobednickog duha u ekipu, bez kvaliteta i iskustva, ta motivisanost i jaka psiha ne mogu biti konstantni i vecni.

          Comment


          • Originally posted by z0La View Post
            Zato sam i napisao malopre, pomisliš da je Klopp to sredio, i onda ti se desi Sevilja.

            Previše je oscilacija. Od najboljeg tima ikad, do najgoreg. To nije psihički stabilna ekipa. To je ekipa koju nosi momentum. Momentum koji te nosi u nebesa, ali isto tako da gura ispod zemlje kad ne ide.

            Kad se rešimo proseka, i dovedemo kvalitet, to se možda promeni. Ali ne možeš od blata da praviš kuću. Brzo se sruši.

            Kad tim pokazuje da li ima psihu za pobednika ili ne? Kad ispred sebe imaš ekipu za koju znaš da je jača, ali u sebi imaš veru da možeš da dobiješ. A ne kad ti se povredi igrač, a ostalih 10 igrača na terenu deluje kao da su sve lađe potonule.

            Da me ne razumeš pogrešno, ne kažem ja da je naša psiha očajna, već da je nedorasla. Treba tu par jakih individua da iznese kad se ovako nešto desi.
            Bravo Zola.

            Comment


            • Originally posted by limun View Post
              Pa ja mislim da smo upravo zbog odlicnog mentaliteta stigli do ciljeva koji su nerealni za nas. Razbili smo City 5:0 koji je po kvalitetu miljama ispred.
              Upravo taj momentum nailazi iz entuzijazma i motivacije koju je Klop usadio u tim pa zbog toga na momente izgledamo kao najbolji tim na svetu. Zbog njega Milner, Arnold, Robertson, Ox, pa i Lovren ponekad lice na world class igrace, ali oni to realno nisu.

              Ali koliko god je Klopp odradio fenomenalan posao sto se tice vracanja vere i usadjivanja pobednickog duha u ekipu, bez kvaliteta i iskustva, ta motivisanost i jaka psiha ne mogu biti konstantni i vecni.
              Znaš kako, motivacije pod Kloppom nama nikad nije falilo. On je možda i najbolji na svetu u tome da naloži igrača da pruži 150% svojih mogućnosti. I tu se slažemo da su zbog toga neki naši prosečni igrači delovali kao TOP igrači.

              I ovaj poslednji pasus je upravo ono što sam i hteo da kažem. Fali nam kvalitet da bi psihički postali stabilna ekipa. Zato sam i napisao...kupuj Kloppe, kupuj!

              Do tad ćemo na momente delovati kao najbolja ekipa, a nekad kao najgora. Fali stabilnost, koju ćemo nadam se dobiti.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Originally posted by z0La View Post
                Znaš kako, motivacije pod Kloppom nama nikad nije falilo. On je možda i najbolji na svetu u tome da naloži igrača da pruži 150% svojih mogućnosti. I tu se slažemo da su zbog toga neki naši prosečni igrači delovali kao TOP igrači.

                I ovaj poslednji pasus je upravo ono što sam i hteo da kažem. Fali nam kvalitet da bi psihički postali stabilna ekipa. Zato sam i napisao...kupuj Kloppe, kupuj!

                Do tad ćemo na momente delovati kao najbolja ekipa, a nekad kao najgora. Fali stabilnost, koju ćemo nadam se dobiti.
                Sad je sve na FSG-u, valjda su svesni sta Klop cini sa prosecnim igracima i sta bi mogao da napravi kad bi malo odresili kesu.

                I da, mozda i nije lose sto je Karius pravio one greske, jer da nije, vrlo verovatno bismo ga gledali i sledece sezone u prvom planu. Valjda je ovo donelo prevagu u Klopovoj dilemi oko kupovine novog golmana.

                Comment


                • Ma kakva psiha. Kvalitet ljudi, suvi kvalitet. Normalno kada imas manje kvalitetnog igraca da ce pre da podlegne pritisku i da pogresi. Ovaj tim Reala osvaja 3 Lige Sampiona. Liverpool po kvalitetu igraca i duzini klupe ne pripada onom mecu sinoc. Znaci mnogo su kvalitetniji ponaosob, mnogo su iskusniji i mnogo su uigraniji. Nema tu neke dublje analize. Ostaje gorak ukus zbog nacina na koje smo primili golove i zbgo povrede srca i duse ovog tima. Klopu i ekipi naklon do poda na sezoni u Ligi Sampiona, sada da vidimo sta je naucio. Tek se ocekuju prave stvari od Klopovog Liveproola.
                  Last edited by F ili P; 27-05-18, 12:02.

                  Comment


                  • Originally posted by F ili P View Post
                    Normalno kada imas manje kvalitetnog igraca da ce pre da podlegne pritisku i da pogresi.
                    Upravo ovo.

                    Comment


                    • Originally posted by notorious View Post
                      Ne, nego je i ovo 50-50. Karius udara Ramosa glavom u lakat
                      Trebao je dati Karijusu zuti za simuliranje
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by F ili P View Post
                        Ma kakva psiha. Kvalitet ljudi, suvi kvalitet. Normalno kada imas manje kvalitetnog igraca da ce pre da podlegne pritisku i da pogresi. Ovaj tim Reala osvaja 3 Lige Sampiona. Liverpool po kvalitetu igraca i duzini klupe ne pripada onom mecu sinoc. Znaci mnogo su kvalitetniji ponaosob, mnogo su iskusniji i mnogo su uigraniji. Nema tu neke dublje analize. Ostaje gorak ukus zbog nacina na koje smo primili golove i zbgo povrede srca i duse ovog tima. Klopu i ekipi naklon do poda na sezoni u Ligi Sampiona, sada da vidimo sta je naucio. Tek se ocekuju prave stvari od Klopovog Liveproola.
                        Ovo se do povrede Salaha uopste nije videlo. Delovali su preplaseno i nesigurno kao da je Liverpul osvajao ls prethodne dve sezone, a ne oni. I onda nastupa zahvat Ramosa i pad cele koncepcije igre Liverpula, kao i vere da mogu da osvoje trofej.

                        Comment


                        • Originally posted by Princoni. View Post
                          Ovo se do povrede Salaha uopste nije videlo. Delovali su preplaseno i nesigurno kao da je Liverpul osvajao ls prethodne dve sezone, a ne oni. I onda nastupa zahvat Ramosa i pad cele koncepcije igre Liverpula, kao i vere da mogu da osvoje trofej.
                          To je istina. Mozda je i do taktike Zidana sto pogusavaju neki da naglase, ali definitivno je Lpool vrsio pritisak i bio daleko bolji tim u tih 25 minuta. Moja poenta je da izlaskom Salaha nije na videlo izasla losa psiha igraca Liverpoola vec jednostavno manjak kvaliteta. Ne postoji opcija da sa Lallanom zamenis mozda i najboljeg igraca sezone generalno i da se to ne oseti. Pogotovu Lallanom koji bukvalno ove godine nije odigrao ozbiljnih 90 minuta.

                          Comment


                          • Originally posted by limun View Post
                            Kakva losa psiha ljudi, Liverpul je igrao finale lige sampiona sa Hendersonom, Milnerom, Wijnaldumom, Kariusom, Arnoldom, pa i Robertsonom od 9 miliona evra Treba ti fenomenalan timski mentalitet da bi s ovim igracima igrao finale.

                            Nismo bili ravnopravni dok je Salah bio u igri, bili smo dosta jaci tim. Nisu prismrdeli nasem golu.
                            Sve je to tacno Limuntuse, ali to je jednostavno nacin na koji Real igra. Oni obicno udju nesto sporije u utakmicu, prepuste protivniku inicijativu - ako nesto izbudzaju u prvom super, ako ne nikom nista. I onda od 50 minuta meca krecu jace i jace. Odlicno su fizicki pripremljeni, ali uprkos tome oni doziraju - i to je ono sto mi se svidja kod njih i to je Zidanov pecat.
                            Ali kada na sve to dodas sudijske odluke koje su u ogromnom broju slucajeva isle na njihovu stranu ili na stetu protivnika (nazovi to kako hoces) dobijes to nestvarno dostignuce od 3 LS za redom. Ljudi nisu svesni koliko je to velika stvar - bice u nekoj doglednoj buducnosti sigurno. Bez obzira na sve red je da im se na tome skine kapa.
                            Ali kada covek vidi kakve sve ljige tamo igraju jednostavno ne moze da ih podrzi.
                            Zidana gotivim, Modrica jer je "nas" (ajde i Kovacica), Krosa jer mi je jedan od omiljenih fudbalera - i svakako da tu ima jos korektnih ljudi, dobrih licnosti, ali zbog nekolicine ciganstura (ovo se ne odnosi na rome, romima svaka cast, cigansture mogu imati i svetlu boju koze) jednostavno ne mogu da to njihovo neverovatno dostignuce docekam sa nekakvim entuzijazmom (koji bi svakako trebalo da postoji jer se dogodilo nesto neverovatno).
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by Sandugp View Post
                              Sve je to tacno Limuntuse, ali to je jednostavno nacin na koji Real igra. Oni obicno udju nesto sporije u utakmicu, prepuste protivniku inicijativu - ako nesto izbudzaju u prvom super, ako ne nikom nista. I onda od 50 minuta meca krecu jace i jace. Odlicno su fizicki pripremljeni, ali uprkos tome oni doziraju - i to je ono sto mi se svidja kod njih i to je Zidanov pecat.
                              Ali kada na sve to dodas sudijske odluke koje su u ogromnom broju slucajeva isle na njihovu stranu ili na stetu protivnika (nazovi to kako hoces) dobijes to nestvarno dostignuce od 3 LS za redom. Ljudi nisu svesni koliko je to velika stvar - bice u nekoj doglednoj buducnosti sigurno. Bez obzira na sve red je da im se na tome skine kapa.
                              Ali kada covek vidi kakve sve ljige tamo igraju jednostavno ne moze da ih podrzi.
                              Zidana gotivim, Modrica jer je "nas" (ajde i Kovacica), Krosa jer mi je jedan od omiljenih fudbalera - i svakako da tu ima jos korektnih ljudi, dobrih licnosti, ali zbog nekolicine ciganstura (ovo se ne odnosi na rome, romima svaka cast, cigansture mogu imati i svetlu boju koze) jednostavno ne mogu da to njihovo neverovatno dostignuce docekam sa nekakvim entuzijazmom (koji bi svakako trebalo da postoji jer se dogodilo nesto neverovatno).
                              Pa da, nama je za pobedu bila potrebna haoticna i otvorena utakmica, na to je i licila prvih 15 min, bilo je puno trcanja, dobro smo vrsili presing i iznudili nekoliko gresaka, ali Real je ostao dovoljno fokusiran pa nismo stvorili ni jednu znacajniju priliku sem one Firminove posle koje je Arnold sutirao. Tu smo malo ispucali snagu sto naravno Real koristi, preuzima posed i lagano umrtvljuje utakmicu do kraja poluvremena.

                              Neko vreme u 2. pol. smo pokusavali da se nadigravamo s njima na sredini, pa kad smo videli da nema vajde, poceli smo da ispucavamo loptu napred pa onda vrsimo presing i nadamo se greski. Ali ne ide to protiv Reala.

                              Na koji god nacin da su dosli do ovog dostignuca, slazem se, mora im se skinuti kapa, a za jedno 20 godina kada bacimo pogled na istoriju LS-a i osvajace, seticemo se samo ove brutalne dominacije a ne sudijskih gresaka i rvackih zahvata.
                              Jesu prvljavi, jesu ljige, imaju srece, ali 3 trofeja zaredom se ocigledno ne osvajaju tiki-takom.

                              Comment


                              • Ja sam i dalje ubedjen da je greska kod prvog gola prelomila utakmicu. U stvari, sva tri gola su bukvalno dosla "ni iz cega" i svaki na svoj nacin je ubio psihu igraca L'poola u trenicuma kada se koliko toliko vracao u utakmicu. (do prvog primljenog gola su i bili bolji protivnik )

                                Jos jednom, ne znam sta je u glavi Karijesa , ali gresku koju je on naprvio kod prvog gola retko se vidja i na nekom terminu malog fudbala. Drugi gol je nestvaran, mozda delom i plod srece da jedan brz i ostar Csut uhvati na onaj nacin. Deo krivice ide i na dusu Lpulovih defanzivaca, predaleko su stajali ( za moj ukus ) od Bejla i ni na koji nacin nisu pokusali da ga ometu.

                                I posle prespavane noci ne mogu da se otmem utisku na koji nacin je Lpool izgubio titulu.

                                Comment

                                Working...
                                X