Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2017 (опште дискусије, вести, трачеви, драфт...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Irving je najbolji plej u ligi. To zna svako. LeBron mu je bio samo opterećenje. On je clutch a ne LeBron. Pratim ga još pre lige, najbolji mogući potez i za njega i za Boston. Irving je 3-4 godine mladji od Karija koliko znam, isto tako znam da može šutati isto kao Kari, ali da je za razliku od njega u 1na1 neodbranjiv kad mu krene. Sad je prilika da ode na nivo iznad, zablista. Nema pritisak prvog prstena. A uzeće ih još puno. Zbogom LeBron.

    Comment


    • Postupak Kajrija i želju da ode gledam kroz Nejmarovu prizmu. Dečko hoće da izađe iz senke velikog LeBrona i tu vidim jedini razlog odluke da zatraži trejd.

      A što se tiče samog obavljenog posla po mom skromnom sudu Klivlend je pazario baš dobar posao. Dobio zvezdu lige Ajzeu Tomasa, koji može dostojno da odglumi uncle Drewa. Dobili su superzahvalnoga Kraudera i mladu nadu Žižića. Uz to dobijaju i verovatno kvalitetnog pika sa sledećeg drafta.

      Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

      Comment


      • Originally posted by Samuraj View Post
        Peti igrac na listi za mvp-a i po tebi je ekipa bolja bez njega.
        Није по мени. С њим су убедљиво изгубили 2, а без њега добише једну и играли добро. То су чињенице.

        Марић је најбоље објаснио, Кајри ће код Стивенса бити још бољи, Ајзеа код Тајрон Луа много гори.

        Comment


        • Originally posted by Победа View Post
          Није по мени. С њим су убедљиво изгубили 2, а без њега добише једну и играли добро. То су чињенице.

          Марић је најбоље објаснио, Кајри ће код Стивенса бити још бољи, Ајзеа код Тајрон Луа много гори.
          Lakse je biti druga opcija tima nego prva. Lakse je igrati sa Lebronom nego bez njega.

          Ne slazemo se. Vidjet cemo ko je bio upravu.

          Comment


          • Originally posted by Samuraj View Post
            Jeste... onima koji su prespavali proslu sezonu.
            Ti si onda ocigledno prespavao sezonu pre ove prosle ?

            Videces kako ce Tomas da bude lider tima ,gde igra Lebron ..Isto kao i Irving , ima vise da igra za sebe ,nego li da kreira za druge ,jer sve uloge u timu ,strucnom stabu , generalnom direktoru je preuzeo Lebron ..

            Mrzi me da pisem opet ,pa cu prekopirati moj post sa RSB foruma u vezi ovog trejda

            Tomas je inferioran defanzivac ,ofanzivno nece biti sigurno na nivou na kom je bio prosle sezone ,jer u proslogodisnjem Bostonu ,prva napadacka opcija je bio on ,i Boston je igrao kosarku sa dosta vise kretnje sa loptom i bez lopte ,dok kod Klivlenda ima kretnji bez lopte,ali je lopta samo kod Lebrona ,a u takvoj situaciji Tomas tesko da ce biti na nekom nivou ,jer pored Lebrona tesko da ce doci do nekog velikog protagonizma ..

            Tj u regularnoj sezoni ocekujem da Tomas vuce vise nego li Lebron ,ali zato kada dodje play off ,da se cela ekipa stavi u sluzbu Dzejmsa .
            Ako se uzme u obzir da sada imaju dva slicna plejmejkera - Tomas,Rouz ,obojica vole da imaju loptu u rukama ,bice zanimljivo videti kako ce sada Lebron da se ponasa na terenu.

            Proslih sezona imao je Irvinga koji je ofanzivno na nivou na kome Tomas i Rouz tesko da mogu biti ,pogotovo jer ce sada biti 2.3 opcija ,a vise su igraci koji su navikli da budu prva .Recimo Rouz i u Niksima prosle sezone ,kada je igrao bio je opcija broj 1 pored Mela (a znamo da je Melo ,jedan od najdrcnijih igraca,taj ne dodaje cak i ako ga neko otpozadi nabija,ne bi dodao).

            Bolje je prosao Boston ,dobili su superstara , jednog od najboljih napadaca u ligi ,oslobodili prostora za Brauna i Tejtuma ,jedino je malo cudno da su dali Zizica ,jer im je unutrasnja linija dosta slabiji deo tima u ovom trenutku.

            Klivlend je dobio simpaticnog Tomasa koji nema teorije da ponovi proslu sezonu ,jer hemija koja je bila u Bostonu je meni delovala dosta prijatnije nego li hemija gde igra Lebron.
            Krauder je odlicna opcija ,defanzivno je jedna od najboljih opcija a da nije superstar na poziciji koju pokriva.
            Zizic kao sto rekoh ,to je jedina losa odluka.
            Pik kao pik ,ko zna na ovako slabom istoku ,gde ce da zavrsi Bruklin ,ali ne ocekujem tog pika da bude u prvih 5.Deluje mi Bruklinov roster malo kompaktnije nego li prosle sezone.

            Comment


            • Odlican posao za obe ekipe. Iz perspektive Bostona, Ainge nece da se zeza sa longterm projektom i resio je da proda taj Bruklinov pik i da napada taj izlaz sa Istoka. Irving je jednostavno bolji igrac od Thomasa i nema taj ocigledan limit u odbrani, kad Stivens nije uspeo nista da na tom planu uradi, niko verovatno nikad i nece. Jednostavno nije igrac za najveca dela i to je to, lepa je to prica bila, ali jedno je realnost. Druga stvar je isto ugovor, Boston je morao ili da mu da max, ili da ga izgubi za dzabe, a da li vredi davati max za igraca koji ti nece isporuciti taj kvalitet fransiznog igraca, manje vise titulu, a ulazi u 30 ? Treca stvar, apsolutno su morali da se oslobode Crowdera, jer je on dolaskom Haywarda, velikim napretkom Browna, i draftovanjem nba ready rukija Tatuma, postao apsolutno nepotreban iako mu je ugovor jedan od najboljih u ligi. Brown je mene i prosle sezone fascinirao talentom, a Tatum sa onakvom pivot tehnikom i sutom sa distance, dodje kao neki Melo za siromasne. Kapiram da je prelazna tacka ovog trejda bio taj pik Bruklina i da je to prelomilo stvar.

              Iz perspektive Klivlenda, dobijaju identicnog pleja koji je opet fit in za LeBrona, dobijaju sirinu na toj spoljnoj liniji sa Crowderom, jer smo videli kakvo je to mucenje bilo kada treba da ulaze D-Won't i cica Jefferson. Zizic je tu neka vrsta akvizicije za buducnost, a Bruklinov pik je samo zasitita citave fransize, ako LeBron resi da otera sve u pm sledece sezone i ode, a ovi ostanu bez icega. Ne verujem ja da ce Netsi biti nesto jaci u odnosu na proslu sezonu, tako da taj pik im moze doneti Bagleya ili koga sve ne u izuzetno jakoj draft klasi, tako da ne dozive potpun raspad fransize.

              Mislim da je ovo win win za obe ekipe, s tim sto ce Celticsi svakako imati duzi rok trajanja i sigurno redovno igrati finala Istoka u narednim godinama.
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Tomas nista bolji kreator igre nije od Irvinga. Najbolji dodavac u ekipi je prosle godine bio Hroford, srce tima.

                Videcemo kako ce sve to izgledati, ali mislim da je trejd win-win. Malo vise na stranu Klivlenda, posto sa pikom imaju sigurnost. Ako zapali Lebron, to ce biti vrv top 5 igrac na draftu, a ako Lebron zeli karijeru u Klivlendu da zavrsi, taj pik u paketu sa Lavom moze komotno da se pretvori u Bugi Kazinsa.

                Elem, dalje su obe ekipe daleko od GSWa.

                EDIT: Fresko malo brzi.
                Last edited by colke995; 23-08-17, 19:28.
                sigpic

                Comment


                • Tomas je i u Sakramentu i u Finiksu bio kancer, to sto je toliko placen nije uopste slucajnost i potcenjivanje njega kao igraca.U pravom sistemu moze da bude koristan igrac kao sto je to bio slucaj sada.Imao je srece d se nadje u jakom sistemu koji je uspostavljen u Bostonu, mnogi bolji igraci od njega nisu imali tu srecu.

                  Comment


                  • Originally posted by Uroš View Post
                    Irving je najbolji plej u ligi. To zna svako. LeBron mu je bio samo opterećenje. On je clutch a ne LeBron. Pratim ga još pre lige, najbolji mogući potez i za njega i za Boston. Irving je 3-4 godine mladji od Karija koliko znam, isto tako znam da može šutati isto kao Kari, ali da je za razliku od njega u 1na1 neodbranjiv kad mu krene. Sad je prilika da ode na nivo iznad, zablista. Nema pritisak prvog prstena. A uzeće ih još puno. Zbogom LeBron.
                    Naravno da nije.

                    Comment


                    • Originally posted by Ricma View Post
                      Tomas je i u Sakramentu i u Finiksu bio kancer, to sto je toliko placen nije uopste slucajnost i potcenjivanje njega kao igraca.U pravom sistemu moze da bude koristan igrac kao sto je to bio slucaj sada.Imao je srece d se nadje u jakom sistemu koji je uspostavljen u Bostonu, mnogi bolji igraci od njega nisu imali tu srecu.
                      Он је максимално искоришћен код Бреда Стивенса, који је по мени најбољи тренер лиге. Експлоатисао је максимално његове нападачке способности, а у одбрани га колко толко покрио.

                      Код Тајрон Луа нема теорије да игра близу као што је до сада играо.

                      Кајри није најбољи играч на позицији 1 у лиги, али после Вестбрука можда и јесте.

                      Comment


                      • Originally posted by Mrkela View Post
                        Naravno da nije.
                        Najbolji plej je CP3. A najbolji igrac na poziciji 1 je Wesbrook.

                        Da imam opciju da gradim ekipu oko igraca na kecu, to bi bio Westbeast, pa Iriving, pa Wall, tako da sam ja trejdom zadovoljan kao navijac Bostona.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ја само хоћу да крене сезона да видим Џејлена. Очекујем да момак покида ову сезону

                          Comment


                          • Originally posted by colke995 View Post
                            Najbolji plej je CP3. A najbolji igrac na poziciji 1 je Wesbrook.

                            Da imam opciju da gradim ekipu oko igraca na kecu, to bi bio Westbeast, pa Iriving, pa Wall, tako da sam ja trejdom zadovoljan kao navijac Bostona.
                            Meni je ovo no-brainer odluka izmedju ove trojice, Vol bez ikakvog dvoumljenja.Ali CP3 je CP3, kakva je nepravda to sto nikad nije igrao finale Konferencije i nikad nije bio u ekipi za koju se ocekivalo da ce da dogura do Velikog Finala.Lilard i Kari pre ove dvojice ofc.

                            Comment


                            • Originally posted by blanco View Post
                              Ti si onda ocigledno prespavao sezonu pre ove prosle ?

                              Videces kako ce Tomas da bude lider tima ,gde igra Lebron ..Isto kao i Irving , ima vise da igra za sebe ,nego li da kreira za druge ,jer sve uloge u timu ,strucnom stabu , generalnom direktoru je preuzeo Lebron ..

                              Mrzi me da pisem opet ,pa cu prekopirati moj post sa RSB foruma u vezi ovog trejda

                              1. Efikasnost igracu raste kada je okruzen boljim igracima (pogledaj na primjeru Duranta u Warriorsima), znaci da ce Thomas biti efikasniji sa Lebronom nego sto je bio u Celticsima.
                              2. Pogledaj rezultate Cavsa kada u ekipi nije bilo Lebrona i kada su Irving i Love bili glavni. Da se ne patis i ne trazis reci cu ti da su sramotni. Znaci da je veliki upitnik nad Irvingom kao prvim igracem tima.
                              3. Thomas je bolji igrac bez lopte od Irvinga tako da ce se dobro uklopiti sa Lebronom.
                              4. Velike su sanse da ce pik biti top5. Ne vidim 5 timova da su losiji od Netsa.

                              Comment


                              • Originally posted by Ricma View Post
                                Meni je ovo no-brainer odluka izmedju ove trojice, Vol bez ikakvog dvoumljenja.Ali CP3 je CP3, kakva je nepravda to sto nikad nije igrao finale Konferencije i nikad nije bio u ekipi za koju se ocekivalo da ce da dogura do Velikog Finala.Lilard i Kari pre ove dvojice ofc.
                                Вестбрук најбољи играч лиге, око њега бих градио гарантовано тим.

                                Кари пре Ирвинга никако, Кари исто нека врста системског играча.

                                Comment

                                Working...
                                X