Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2017 (опште дискусије, вести, трачеви, драфт...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prije će biti da ti praviš od Nurka Pačuliju ili Mozgova.

    Nećemo da kopamo što je Nurk pogodio sa mid rangea, moraćeš da ga gledaš.
    sigpic

    Comment


    • Zato je dobro što postoji statistika koja kaže da je u sezoni prethodnoj Nurkić šutirao 17/54 sa razdaljine veće od 10 ft.

      Ono što Ameri sami procenjuju kao mid-range je šutirao 18/58 što je 30ak procenata. To ako je dobar procenat, onda ok.

      28,4 šutirao jump shot.
      Last edited by Hair Canada; 09-08-17, 03:04.

      Comment


      • Nije mu jača strana, ali zna da pogodi. Nije operisan. Pratićemo ove sezone što će da radi. Cijenim da će imati bolji procenat sa mid rangea. Umjesto onih dugih dvojki proširiće range na liniju za tri poena, pa ćemo vidjeti kako to izgleda.
        sigpic

        Comment


        • Pazi evo updateovanih stats-a:

          Nurkic
          Nurkic.jpg

          Jokic
          Jokic.jpg

          Mozes i sam da vidis DWS koji igrac je svojom odbranom doprineo vise svom timu. Jokic na oko deluje kao los defanzivac ali metrika pokazuje da zapravo nije tako. Nurkic je superioran bloker suteva u odnosu na Jokica ali zapravo to nije ceo rim protection. Zapravo Jokic je u ocajnom timu u defanzivi bio individualno najbolji defanzivac.

          Comment


          • To stvarno ne pokazuje da je Jokić dobar defanzivac. U Denveru je niko ne igra, jedino Harris mi pada na pamet kao iznad proseka. A baš za njega je išla priča prošle sezone da mu je slab defensive rating. Dok su nekad korisni, ne otkrivaju mnogo ti analitički podaci.

            Ja bih prvi voleo da kažem da je Jokara dobar defanzivac, ali nije, i to nije ni blizu. Zapravo jedini segment u odbrani gde je iole dobar je 1 na 1, tu je bio solidan manje-više. Defanzivni skokovi su isto ok. Help defense kod njega ne postoji, p'n'r odbrana katastrofa, u reket će se prošetati bilo koji plej/bek pored njega. Često je nezainteresovan i da pokuša nešto. To doduše ima veze s tim što je imao baš velike probleme s faulovima veći deo sezone i Malone je jasno isticao da je najbitnije da ih izbegne. Kad je imao jednu monstruoznu partiju, pitao ga u svlačionici je l zna koja statistika ga je najviše impresionirala večeras? Rekao mu 2 faula. Valjda su bila 2, nebitno.

            Jednim delom je i to razlog što su iskeširali fino Millsapa, on je jedan od potcenjenijih defanzivaca rekao bih. S njim će izgledati bolje Denver sigurno u defanzivi.

            Comment


            • Originally posted by Freshman View Post
              Trziste se korektovalo, a Otto Porter, SMoY at best, dobija 26m godisnje.

              Jokic je jedan od najboljih dodavaca u ligi kada su centri u pitanju, ali ne bih jos uvek rekao "najbolji". Da je transcedentan igrac, ne bih rekao, ta rec moze imati vise znacenja, za mene otprilike to nesto sto nije vidjeno, tj evolucija igre na toj poziciji. Pre bih rekao da u ligi postoji samo jedan takav igrac trenutno sa takvim potencijalom, a to je Giannis. Nesumnjivo da Jokic ima taj potencijal za all star igraca, svejedno bio on transcedentan igrac ili ne.

              Nurkic ne mora da ima "jedan" kvalitet koji ce biti iznad svih ostalih i koji ce ga dici u nebesa, on ima all round igru kako malo koji visoki igrac u citavoj ligi ima, fin midrange i odlicnu post up igru, jos bolju pnr igru, dok u odbrani je svakako vec daleko iznad proseka, fizicki atributi su mu savrseni, i to ga cini max igracem sasvim sigurno, pogotovo u ovoj trenutnoj sredini. Ako nisi video above average bbiq Nurkica, onda ga nisi dovoljno gledao. Ja sam zato i spomenuo gledanje Jokica, jer je on u poredjenju sa vecinom u ligi Magic Johnson licno, ali je Nurkic za jednog Jordana, Hassana, Drummonda isto to, u tome je razlika.

              Nurkic talentovaniji, ne ogleda se plafon jednog igraca samo u jednom parametru igre, Jokic ima dosta mana da ispravlja i za sada mu dobro ide. Dovoljno je videti kome se predvidjala veca karijera dok su bili na Balkanu obojica.
              Evo da odgovorim i trezan

              Kao što rekoh Porter jeste dobio masivan ugovor, ali je Vašington za taj ugovor dobio i supermax Vola, sve je to povezano. Takođe ako pogledaš ostale RFA ovog leta kao recimo KCP koji je očekivao max, Detroit nije hteo da mu da više od 80 miliona. Generalno kada pogledaš ugovore ovog leta ako izuzmemo te supermax ugovore, tržište se jeste korektovalo.

              Ok, ako nije najbolji, ko je bolji? Pretpostavljam da ćeš reći Gasol, ja ne vidim da neko ima tu lucidnost i court vision. Janis je dobar primer takvog igrača, igrača koji iskače iz šablona koji nudi neku specijalnu nit, transcedentni igrači po mojoj definiciji su oni koji nekom svojom karakteristikom ili sa više njih daju nešto što ne možeš videti svaki dan, ne mora biti nešto što nikad nije viđeno već jednostavno nešto što je retkost u ligi.

              Što se Nurkića tiče, pogledaj statistiku za midrange koju sam napisao već, pogledaj statistiku post-upa, Jokić je bolji i u post-upu od Nurkića, o ovoj defanzivi gde se kaže da ima pazi sad savršene fizičke karakteristike, to je netačno, savršene karakteristike ima recimo Deandre za odbranu, u poređenju sa njegovim karakteristikama Nurkićeve su ništa recimo. Vajtsajd je bolji all around igrač od Nurkića da ponovim.

              Kakve veze ima šta se predviđalo na Balkanu ko će biti bolji igrač to tek ne znam.
              Last edited by Hair Canada; 09-08-17, 11:00.

              Comment


              • Originally posted by Hair Canada View Post
                Evo da odgovorim i trezan

                Kao što rekoh Porter jeste dobio masivan ugovor, ali je Vašington za taj ugovor dobio i supermax Vola, sve je to povezano. Takođe ako pogledaš ostale RFA ovog leta kao recimo KCP koji je očekivao max, Detroit nije hteo da mu da više od 80 miliona. Generalno kada pogledaš ugovore ovog leta ako izuzmemo te supermax ugovore, tržište se jeste korektovalo.
                Ali su se tim ugovorom zakljucali na duzi niz godina, okosnica oko Walla i Beala i eto Portera, bez prevelike podrske sa klupe, finale Istoka videti verovatno nece, gledajuci trenutan kvalitet i trenutan potencijal pojedinih ekipa. I dalje se nude ludi ugovori, ali naravno da ce uvek biti i ovih razumnih, pogotovo od strane vecih fransiza poput LAL.

                Ok, ako nije najbolji, ko je bolji? Pretpostavljam da ćeš reći Gasol, ja ne vidim da neko ima tu lucidnost i court vision. Janis je dobar primer takvog igrača, igrača koji iskače iz šablona koji nudi neku specijalnu nit, transcedentni igrači po mojoj definiciji su oni koji nekom svojom karakteristikom ili sa više njih daju nešto što ne možeš videti svaki dan, ne mora biti nešto što nikad nije viđeno već jednostavno nešto što je retkost u ligi.
                Gasol je svakako jedan od vodecih, ali meni je Horford ispred svi njih. Rekao bih i Draymond, ali hajd' on je poseban igrac i ne znam ni u koju grupu igraca bi ga ubrajao.

                Što se Nurkića tiče, pogledaj statistiku za midrange koju sam napisao već, pogledaj statistiku post-upa, Jokić je bolji i u post-upu od Nurkića, o ovoj defanzivi gde se kaže da ima pazi sad savršene fizičke karakteristike, to je netačno, savršene karakteristike ima recimo Deandre za odbranu, u poređenju sa njegovim karakteristikama Nurkićeve su ništa recimo. Vajtsajd je bolji all around igrač od Nurkića da ponovim.
                Ja sam rekao da je njegov midrange sasvim korektan, samo sto ga ne koristi dovoljno. U poredjenju sa Jokicem, svi su donji po procentima sa bilo koje daljine. Kada kazem post up, mislim vecinom na tehniku, njemu brzina u kombinaciji sa snagom dozvoljava da zavrsava na obrucu pored bilo koga, iako doduse nema taj soft touch kao Nikola. Savrsene, snaga, brzina i sasvim dobar raspon ruku, odlican rad nogu i lateralna kretnja. Deandre, Gobert i slicni su mutanti pogotovo kada govorimo o rasponu ruku. Bolji, ali to je tako neka minorna razlika koja je u sustini napravljena zbog iskustva i prostora, a znajuci da Hassan bolje od ovoga nece moci, uvek bih birao Nurkica kao centra jer je daleko veca i potentnija pretnja u napadu. A Hassan je max igrac, o cemu se i povela polemika.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Imate i nekih clanaka dje vam analitika kaze da Whiteside zapravo nije elitni defanzivac i da mu bez obzira na eye test i overall impact koji ima na protivnicku ekipu dok je u igri to nista ne znaci jer je on po njima precjenjen defanzivac po nekim defanzivnim parametrima.

                  U vezi ove price za Jusufa, ne znam meni on nije max igrac iako ce mozda biti placen kao takav ako sledecu sezonu ostane zdrav i odrzi ovu produkciju sa kraja zadnje sezone u Portlandu.To su 2 velika upitnika i ako oboje ispostuje onda ga zasluzuje da ebe oca.Ako ne, vjerovatno ce biti placen ispod toga ali ne mnogo nekih 70-80% od max ugovora mu ne gine.Citah nedje da je smrsao opet i da sad je fokus da bude brzi i da bude mogao da igra vise minuta odjednom da ne crkne.Navijam za njega da uspije kao i za svakog regionalnog igraca, al sad da se od njega pravi zvijezda ili kesa za mene je jos prerano.

                  Comment


                  • Niko nije pomenuo Hasana u kontekstu elitnog defanzivca ođe, ali mogu da ti odgovorim. Što se tiče analitičkog pristupa, neki put ne pokazuje jasnu sliku. Evo po analitičarima Jokić ispade bolji defanzivac od Nurkića, što je apsurdno. Hasan je elitni rim protector. Igra Majamija u odbrani se fokusira na tome da se agresivno brani linija za tri poena i da se protivnik preusmjeri ka reketu i Hasanu. Čoek to maestralno radi, zajedno sa Goberom je ubjedljivo najbolji rim protector. A vjerovatno je i najbolji skakač u ligi. Meni je to dovoljno da kažem da je odličan defanzivac i da ima ogroman doprinos. Ovi ostali segmenti mu i nisu neki. Teško može kod preuzimanja da brani manje i brže igrače, kao i bilo koji centar. To jedino Horford i Deandre mogu od centara, Drejmonda u centre ne bih ubrojao. Odbrana P'n'R-a se svodi se na to da se povlači ka reketu, a ne na izlaženju na igrača. Uvijek će da kasni da kontestuje šut spolja. Zato će uvijek biti loš analitički.


                    Hasan nikako nije bolji all around igrač od Nurka. Hasan ne umije da dodaje loptu. Nikad neće provjeriti ima li slobodnog igrača, sav protok lopte staje kad lopta dođe do njega. Jedino u čemu Hasan prednjači u odnosu na Nurka je bolja i daleko efikasnija low post igra. Po defanzivi su slični, a šut i pas igra skroz ide u korist Nurka. Hasan je po produkciji u svakom smislu max igrač, a Nurk može doprinosi isto koliko i on.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Freshman View Post
                      Ali su se tim ugovorom zakljucali na duzi niz godina, okosnica oko Walla i Beala i eto Portera, bez prevelike podrske sa klupe, finale Istoka videti verovatno nece, gledajuci trenutan kvalitet i trenutan potencijal pojedinih ekipa. I dalje se nude ludi ugovori, ali naravno da ce uvek biti i ovih razumnih, pogotovo od strane vecih fransiza poput LAL.



                      Gasol je svakako jedan od vodecih, ali meni je Horford ispred svi njih. Rekao bih i Draymond, ali hajd' on je poseban igrac i ne znam ni u koju grupu igraca bi ga ubrajao.



                      Ja sam rekao da je njegov midrange sasvim korektan, samo sto ga ne koristi dovoljno. U poredjenju sa Jokicem, svi su donji po procentima sa bilo koje daljine. Kada kazem post up, mislim vecinom na tehniku, njemu brzina u kombinaciji sa snagom dozvoljava da zavrsava na obrucu pored bilo koga, iako doduse nema taj soft touch kao Nikola. Savrsene, snaga, brzina i sasvim dobar raspon ruku, odlican rad nogu i lateralna kretnja. Deandre, Gobert i slicni su mutanti pogotovo kada govorimo o rasponu ruku. Bolji, ali to je tako neka minorna razlika koja je u sustini napravljena zbog iskustva i prostora, a znajuci da Hassan bolje od ovoga nece moci, uvek bih birao Nurkica kao centra jer je daleko veca i potentnija pretnja u napadu. A Hassan je max igrac, o cemu se i povela polemika.
                      Upravo si u ovom prvom pasusu dao najjači argument protiv maxa za Nurkića. Zameni Vola, Bila i Portera Lilardom, CJ-om i Nurkićem i Istok i Zapad i to je to.

                      Opet, sad već ulazimo previše u ovu raspravu, midrange od 30% nije korektan, mislim ako će da šutira u tom procentu onda je to šut sa kojim će protivnički treneri da žive do prekosutra.

                      Comment


                      • Raspored utakmica za prvu nedelju i Bozic:

                        Spoiler



                        Ali mnogo vaznija vest je ovo:

                        Spoiler
                        sigpic

                        Comment


                        • Gdje su Lakers - Clippers? Čuj Minnesota.
                          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                          Comment


                          • Pa Minnesota je tri put atraktivnija i jača od Clippersa.

                            Comment


                            • Derbi grada, jbg.
                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X