Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2017 (опште дискусије, вести, трачеви, драфт...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Reise View Post
    On je stvoren za ovaj tim Portlanda. Boljeg igrača od njega nisu mogli da dobiju. Sve rupe je Portland pokrio sa njim. Portlandu je falio igrač koji može da zatvori reket, da rastereti Lilarda i CJ-a sa dobrom igrom na postu, plus su od njega dobili strašnog P'n'R igrača. P'n'R njega i Lilarda je nezaustavljiv i najbolji dio igre Portlanda. Nurkić je strašno pokretan za svoju visinu i ima prejake fizikalije, bukvalno uliva strah kad se zaleti ka košu. Odgovara mu stil igre Portlanda, maksimizuje njegove mogućnosti. Isto kao što je Oldridžu odgovarao, pa kad je promijenio sredinu postao je skroz drugi igrač, potpuno nepoželjan trenutno.

    A i čisto da te podsjetim šta je Nurkić u mogućnosti da uradi:
    Spoiler


    Meni ovo izgleda kao igrač koji zaslužuje max ugovor.
    Aj ti meni reci zašto ti ne misliš tako?

    EDIT:

    Btw, dobrodošli na Antarktiku, najvećoj pustinji na SK forumu!
    Pokušaću

    Mislim da brkaš malo pojmove max igrača i dobrog igrača. Ne sporim ja da je Nurkić dobar igrač, da je dobar fit za Portland i da je najbitnije za njega bilo da napusti Denver. To što se tamo ponašao kao uvređena tinejdžerka ide njemu na čast i pokazuje određeni karakter ali da zanemarimo to. Iako je dobar fit, mislim da se ne može reći da je Portland pokrio sve rupe sa njim, jeste Nurkić dobar igrač, ali nije baš da je on taj sa kojim su zakrpili sve rupe. Koristiće ga iz pnr igre naravno jer mislim da je jasno da ima svoje nedostatke u igri na niskom postu i često upitne odluke oko toga kada odigrati pas i prilično je turnover prone.

    Ovo oko jt klipova ne moraš da kačiš. Gledao sam ja Nurkića znam ko je on i šta može i šta ne može. Mislim mogu i ja sad tebi da okačim Bobijevu utakmicu protiv Siksersa i gle ovo izgleda meni kao max igrač

    E sad dalje oko ugovora. Prvo, ne vidim da će Portland da se zaleće sa nekim astronomskim ponudama igračima posle fijaska koji su doživeli sa recimo Krabom i Tarnerom. Drugo, da li misliš da okosnica tima Lilard, Mekkolum, Nurkić može da se bori za titulu? Ja mislim da ne može. Treće, pogledaj spisak igrača koji imaju max u NBA i specifičnosti njihovih ugovora i kaži mi da li zaista misliš da Nurkić može da dobije max od Portlanda kao treći igrač tima u najboljem slučaju?

    Hvala na dobrodošlici.

    Da dodam još samo ovo. Po meni max daješ igraču koji je transcedentni talenat kao recimo Jokić. Zatim daješ max igraču koji je pokazao već u NBA konstantno da ti može dati ogroman doprinos u smislu preko 20 ppg, koji nije podložan povredama, koji je jednostavno super igrač sve u svemu kao Lilard recimo. Treće, daješ max igraču koji nije toliko dobar igrač ali ne postoji šansa da nađeš boljeg, obično su to timovi koji imaju problem zbog tržišta da dovedu slobodnog agenta, to je najređi slučaj i često to i nisu max ugovori već jednostavno jako veliki ugovori koje bih ja izjednačio sa max ugovorima, oni obično precenjuju vrednost jer drugačije ne možeš da dovedeš all stara. Recimo Batum i njegov ugovor sa Šarlotom i padaju prvo na pamet. Nurkić mislim da nije ni blizu nijedne od ove 3 kategorije.
    Last edited by Hair Canada; 07-08-17, 14:09.

    Comment


    • Originally posted by Scouser View Post
      Sve se vise penjem na "bandwagon" Lonza Balla, njega sam najvise pratio na koledzu pa kontam da cu i Lakerse dosta pratiti ove sezone. Decko je igrac koji donosi titulu, ne odma ali za koju godinu.
      Ricky Rubio bez odbrane.

      Comment


      • Mnogo bolji suter od Rubia, tehnika izgleda lose, ali sutira iz svih pozicija, a imao je samo jednu losu sutesku partiju u SL.

        Last edited by Scouser; 07-08-17, 15:18.

        Comment


        • @Hair Canada

          Ne brkam ja ništa, tebra, odavno pratim NBA. Mogao bih da dovedem tvoje znanje u pitanje oko ugovora u NBA. Centri kao Hasan Vajtsajd i Andre Dramond imaju max ugovore, misliš da su oni bolji od Nurkića i da zaslužuju takve ugovore? Tvrdim da će Nurkić dobiti max ugovor, pa bio dobar igrač ili superstar. Kad jedan Oto Porter, koji ne može da bude ništa više od role playera, dobija max ugovor, onda moraš da shvatiš da ne ide to tako jednostavno.

          Ne znam čemu ovaj pokušaj ironije i dovođenje Bobija i Nurkića u isti koš. Od kad je došao Nurkić u Portland, shvatili su što su dobili. Čoek je dobijao lopte u završnici podjednako kao Lilard i CJ. Protiv Hjustona sa frakturom noge riješio utakmicu. Jokić je npr. bolji igrač od Nurkića, ali za Portland je Nurkić daleko bolji igrač od Jokića. Sve se svodi na pronalaženju pravih igrača koji odgovaraju glavnim zvijezdama u svojim timovima. Nurkić dopunjuje Lilarda i CJ-a, ne može Portland bolji fit od njega da nađe.

          Portland je tim koji ne može da privuče najbolje slobodne igrače, ma koliko imali prostora u salary capu. Zato će da zaključaju Lilarda koliko god je moguće, zato su CJ-u dali max ugovor, zato će i Nurkiću da daju max ugovor, ne mogu oni da nađu u FA igrača kao Nurkić. Ne znam oće li taj trio biti dovoljno dobar da osvoji titulu, ali sam siguran da će taj trio da čini okosnicu Portlanda još dugo godina. Gledaj šta Denver uradi, doveli Milsapa jer misle da odgovara Jokiću za 30M godišnje. Da nisu ovi supermax ugovori stupili na snagu, bio bi odmah iza Lebrona po zaradi. To bi Portlandu isto trebalo da dovede malo jačeg igrača. Što će im ta muka, kad mogu Nurkića da zaključaju za manje pare. To su ti ona pravila kod max ugovora. Igrač od 0-6 godina dobija 25% od salary capa, 7-9 30%, 10+ 35%, i to isto moraš da uzmeš u obzir.
          sigpic

          Comment


          • Byron Scott prestaje sa trenerskim poslom.
            UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

            Comment


            • Originally posted by Reise View Post
              @Hair Canada

              Ne brkam ja ništa, tebra, odavno pratim NBA. Mogao bih da dovedem tvoje znanje u pitanje oko ugovora u NBA. Centri kao Hasan Vajtsajd i Andre Dramond imaju max ugovore, misliš da su oni bolji od Nurkića i da zaslužuju takve ugovore? Tvrdim da će Nurkić dobiti max ugovor, pa bio dobar igrač ili superstar. Kad jedan Oto Porter, koji ne može da bude ništa više od role playera, dobija max ugovor, onda moraš da shvatiš da ne ide to tako jednostavno.

              Ne znam čemu ovaj pokušaj ironije i dovođenje Bobija i Nurkića u isti koš. Od kad je došao Nurkić u Portland, shvatili su što su dobili. Čoek je dobijao lopte u završnici podjednako kao Lilard i CJ. Protiv Hjustona sa frakturom noge riješio utakmicu. Jokić je npr. bolji igrač od Nurkića, ali za Portland je Nurkić daleko bolji igrač od Jokića. Sve se svodi na pronalaženju pravih igrača koji odgovaraju glavnim zvijezdama u svojim timovima. Nurkić dopunjuje Lilarda i CJ-a, ne može Portland bolji fit od njega da nađe.

              Portland je tim koji ne može da privuče najbolje slobodne igrače, ma koliko imali prostora u salary capu. Zato će da zaključaju Lilarda koliko god je moguće, zato su CJ-u dali max ugovor, zato će i Nurkiću da daju max ugovor, ne mogu oni da nađu u FA igrača kao Nurkić. Ne znam oće li taj trio biti dovoljno dobar da osvoji titulu, ali sam siguran da će taj trio da čini okosnicu Portlanda još dugo godina. Gledaj šta Denver uradi, doveli Milsapa jer misle da odgovara Jokiću za 30M godišnje. Da nisu ovi supermax ugovori stupili na snagu, bio bi odmah iza Lebrona po zaradi. To bi Portlandu isto trebalo da dovede malo jačeg igrača. Što će im ta muka, kad mogu Nurkića da zaključaju za manje pare. To su ti ona pravila kod max ugovora. Igrač od 0-6 godina dobija 25% od salary capa, 7-9 30%, 10+ 35%, i to isto moraš da uzmeš u obzir.
              Pa Vajtsajd jeste bolji igrač od Nukrića, ja Dramondu nikad ne bih dao max ali to je priča pod 3 o franšizama i slobodnim agentima što sam ti pisao gore već. Ni u jednom timu ne bi Nurkić bio bolji igrač od Jokića, ne znam kako to tvrdiš, ovaj je bolji pa je bolji, tebi sad deluje da je to odličan fit sa njim u Portlandu što jeste tačno, ali nemam sumnje da bi u Portlandu ili bilo kom drugom timu više voleli Jokića jer jednostavno donosi više na sto. Lilard je all star, CJ tu negde, zato su im dali max ugovore, oni sve i da hoće da se upucaju u nogu i daju Nurkiću max mislim da ne mogu ako se ne otarase dosta prostora u kepu. Denver je doveo Milsapa na fantastičan kratkoročni ugovor i imali su para da potroše i zato su platili Milsapa. Portland nije u toj situaciji, nije za poređenje, Denver je imao gomilu prostora, Portland ga nema. Uostalom vidim da se nećemo složiti, živi bili pa videli, ja desnu ruku dajem da o nekakvom maxu za Nurka niko ni ne razmišlja trenutno, ali videćemo.

              Comment


              • Nurk je svakako max igrac, gledajuci talenat i trenutnu situaciju u Americi sa ugovorima, gde max dobijaju svi zivi. Portland je neatraktivna destinacija, small market team, i ne mogu se nadati dobrom FA u narednim godinama, niti ga mogu privuci. Slicna prica sa Wizardsima gde su oni pod moranjem da match-uju ponudu Netsa za Ottoa jer znaju da verovatno boljeg igraca u FA nece naci. Svakako je to mac sa dve ostrice, jer isti potezom zakljucavas salary cap, ali sta da se radi.

                Nurkic je po meni, sveukupno gledano talentovaniji igrac od Jokica. Bolji je rim protector i bice uvek bolji sasvim sigurno i potencijal za to mu je veci jer puca od atleticizma u poredjenju sa Jokarom. A veliki broj ljudi potcenjuje njegov BBIQ samo zato sto su gledali previse Jokica, a Nurkic je itekako opremljen court vizijom i za bigmana je odlican passer. Nije operisan od suta, moze da pika midrange, a post up igra mu je izuzetna kada gledamo danasnje centre u ligi.

                Bukvalno na prste jedne ruke mozes nabrojati centre sa ovim dvosmernim kvalitetima, a vidjamo odavno kako jednosmerni igraci poput Deandrea ili Goberta dobijaju max ugovore ko od sale.

                Njemu je Portland bio jako potreban, i vec je pokazao dovoljno kada je dobio prostora sta i koliko ume. Jedini njegov problem mogu biti ove minorne povrede koje ima.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Nije baš više takva situacija u NBA. Tržište se korektovalo i postoje igrači kao Bejns recimo koji su izgubili jer su izašli iz ugovora ovog leta. Ugovori koji su potpisani prethodnog leta već postaju očajni ugovori, kep ne skače toliko koliko se očekivalo i čini se da su najgore prošli baš timovi kao Portland koji su se istrošili prethodnog leta. Sve je manje i timova koji žele da u zamenu za neki asset prihvate loš ugovor kao što su Netsi uzeli Mozgova ili sada Kraba. Tako da se sve vraća pomalo u normalu, ne baš kao što je bilo pre 3,4 leta ali teško da će se ponoviti leto 2016. i takvi ugovori bar po ovom kolektivnom ugovoru.

                  Ne bih da se ponavljam, Jokić je transcedentan igrač, u ovom trenutku najbolji dodavač u ligi verovatno sa pozicije centra. Kada Nurkić bude imao jedan kvalitet koji je tog nivoa kao taj Jokićev onda može da se priča o njegovom poređenju. Teško mi je da zaključim kako Nurkić ima veći potencijal od Jokića zato što ima bolji atleticizam? Na telu uvek može da se radi, Jokić kad ojača ako sve bude išlo kako treba biće paklen igrač. Nurkićev plafon je mislim ovo što sad pokazuje, Jokićev je neuporedivo viši. A i ja taj bbiq i dobar pas od Nurkića za bigmana ne videh baš često. Više sam video neke izgubljene lopte od njega u tim situacijama. Nema to veze sa gledanjem Jokića već gledanjem Nurkića.

                  Comment


                  • Trziste se korektovalo, a Otto Porter, SMoY at best, dobija 26m godisnje.

                    Jokic je jedan od najboljih dodavaca u ligi kada su centri u pitanju, ali ne bih jos uvek rekao "najbolji". Da je transcedentan igrac, ne bih rekao, ta rec moze imati vise znacenja, za mene otprilike to nesto sto nije vidjeno, tj evolucija igre na toj poziciji. Pre bih rekao da u ligi postoji samo jedan takav igrac trenutno sa takvim potencijalom, a to je Giannis. Nesumnjivo da Jokic ima taj potencijal za all star igraca, svejedno bio on transcedentan igrac ili ne.

                    Nurkic ne mora da ima "jedan" kvalitet koji ce biti iznad svih ostalih i koji ce ga dici u nebesa, on ima all round igru kako malo koji visoki igrac u citavoj ligi ima, fin midrange i odlicnu post up igru, jos bolju pnr igru, dok u odbrani je svakako vec daleko iznad proseka, fizicki atributi su mu savrseni, i to ga cini max igracem sasvim sigurno, pogotovo u ovoj trenutnoj sredini. Ako nisi video above average bbiq Nurkica, onda ga nisi dovoljno gledao. Ja sam zato i spomenuo gledanje Jokica, jer je on u poredjenju sa vecinom u ligi Magic Johnson licno, ali je Nurkic za jednog Jordana, Hassana, Drummonda isto to, u tome je razlika.

                    Nurkic talentovaniji, ne ogleda se plafon jednog igraca samo u jednom parametru igre, Jokic ima dosta mana da ispravlja i za sada mu dobro ide. Dovoljno je videti kome se predvidjala veca karijera dok su bili na Balkanu obojica.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Ne mora Portland da se otarasi nikakvih ugovora da bi potpisali Nurkića, drže njegov Bird rights, mogu da mu daju max bez obzira na prostor u cap-u. Nisam rekao da Portland treba ili da može kao Denver da dovede nekog kao Milsapa, nego sam rekao ako ne potpišu Nurkića, morali bi debelo da pretplate igrača njegovih kvaliteta. A taj Milsapov ugovor nije ni fantastičan, a ni kratkoročan ako mene pitaš, 90M na tri godine, više izgleda kao neki pokušaj Denvera da izađe iz mediokriteta. Namjestila im se situacija da postanu odličan tim sa Milsapom, iskoristili su to. Imaju dvije zvijezde u usponu u Jokiću i Mareju i dva dobra igrača u Herisu i Čendleru, Milsap dođe kao neko ko će da ih gurne da postanu još bolji tim. Ovo što je Denver uradio je i najbolji način da se postane odličan tim, moraju se pretplati igrači da bi se stiglo do vrha.

                      Hair, mislim da ti fali malo nepristrasnosti što se tiče Nurkića i Jokića. Jokara je flashy igrač. Posjeduje poteze koje niko nikad neće uraditi, takvi igrači se više vole, posebno od ljudi sa ovih prostora. Jokara igra na skill, srećom ga ima pretek jer su mu fizikalije mnogo loše. Ja navijam za Portland, ali ću reći da je trenutno Jokić bolji igrač trenutno, ali da će biti u budućnosti ne bih rekao. Nurk ima više prostora za napredak, momak je sila sa onakvim fizikalijama. Rim protector sa raznovrsnom igrom u napadu. Niski post, mid range, od ove sezone i šut za tri poena sigurno, sve ove karakteristike mogu samo na bolje da mu idu. Moram i tu P'n'R igru opet da spomenem, ko će zaustaviti onog momka kad se zarola ka košu? Jedini način je da se postaviš i iznudiš faul u napadu, i to samo ako uspiješ da stigneš da uradiš to, jer je Nurk prebrz. Meni ovo zvuči zastrašujuće. Žao mi je samo što se povrijedio na kraju sezone i nije odigrao protiv GSW-a, tek tad bi se vidjelo koliku Nurkić razliku pravi kad igra i kad je na klupi.

                      Čak se i Fresh probudio iz sna da kaže dvije, tri.
                      sigpic

                      Comment


                      • Zapravo Nurkic nije tako dobar defanzivan igrac i to je velika zabluda kada je on u pitanju. Evo nesto povodom toga, ko ima zivce da cita.

                        https://www.denverstiffs.com/2016/8/...n-jusuf-nurkic

                        Sto se tice ofanzivnog skillseta, tu nema sta ni da se prica...

                        Comment


                        • Pa ovo ništa ne otkriva. Još da bude gore, ova kolumna je napisana 30. avgusta 2016. Ali ajde, pročitao sam za svaki slučaj. Da vidim o čemu se radi. Odnosi se na sezonu 2015/16. Nisam baš pro analytics, ali nisam ni Čarls Barkli. Nedostaje mnogo toga. S kim je Jokić na parketu, s kim je Nurkić na parketu. Ko su protivnici... Opisuje se situacija u kojoj Jokić čuva Zazu Pačuliju i kako mu se povlači da Zaza uzme šut, pa koji defanzivac to ne radi? Onda ide situacija kako Nurkić ne uspijeva da zaustavi Viginsa, njega je inače lako zaustaviti. Sledeće kako Jokić brani Kori Džozefa i oduzima mu šut za tri poena i navlači ga na mid range, mid range inače mnogo jača strana CoJo-a od šuta za tri poena. Posle toga ide da Nurkić pravi and-1 faul umjesto da je samo contestovao. Ne mogu da se vide klipovi, ali mogu da pretpostavim što se radi jer gledam NBA dosta. Analize su na kraju ustanovile da je Jokić bolji rim protector od Nurkića, s tim što ova kolumna nema veze sa rim protectionom, već priča o odbrani uopšteno.

                          NA KRAJU KOLUMNE STOJI DA JE JOKIĆ BOLJI RIM PROTECTOR OD NURKIĆA?!?!?!?!?!?!?!

                          Neka hvala, oslonio bih se na ova moja dva oka, mogu da procijenim ko je bolji na osnovu njih lako. Hvala bogu imam odličan vid još uvijek.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ćorav si, ne loži ljude.

                            Nije Nurk neki elitni defanzivac, ali sasvim solidan, s predispozicijama da postane dobar defanzivac.
                            Ali Jokić i odbrana.
                            Generalno ceo Denver i odbrana.. nepoznat pojam to njima prošle sezone

                            Comment


                            • Portland prije i posle Nurkića prošle sezone... Da vidimo koliko je doprinio poboljšanju igre analitički.
                              Prije Nurkića: 45.4 FG%, 35.9 3P%, 106.8 offensive rating
                              Sa Nurkićem: 48.4 FG%, 42.1 3P%, 110.4 offensive rating

                              Prije Nurkića Portland bio 26. odbrana lige (surrendering a whopping 108.9 points per 100 possessions for a -2.1 Net Rating (22nd in the NBA).
                              Sa njim 11. (surrendering 105.7 points per 100 possessions for a +4.6 Net Rating (fourth).

                              Portland sa njim na terenu imao +8.9 Net Rtg, najviše u timu. Sa njim na klupi -6.3 Net Rtg, isto najviše.

                              Dobar igrač, ništa više od toga. Kako da ne.

                              @Papi Zamisli kakva im je bila onda pretprošle sezone.
                              sigpic

                              Comment


                              • To je realno small sample size. Čekaj da vidimo uzorak na celoj sezoni. Porter je izuzetak koji potvrđuje pravilo, ima hiljadu razloga za taj njegov ugovor. Neće Nurkić da usere cap Portlandu nego bi ušli u luxury sa njegovim maxom bez pomeranja drugih. Ako možete da mi iskopate taj Nurkov midrange kad je zadnji put pogodio u NBA to bih voleo videti. Tu raznovrsnu igru u napadu sam takođe propustio, ako mislite da sam pristrasan zbog Jokića onda grešite. Napraviste od Nurka Gobera u odbrani. Ovo je na prvu loptu jer sam deklasiran večeras, više kad se otreznim
                                Last edited by Hair Canada; 09-08-17, 02:35.

                                Comment

                                Working...
                                X