Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sedma umetnost - preporuke, recenzije, liste...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To je to

    http://www.imdb.com/title/tt0840361/

    Comment


    • Po ko zna koji put odgledao sam "Zelenu milju" (uhvatio na tv-u) i svaki put me ovaj film natera na suze...inace nikad ne placem za filmove, serije, ali ta zelena milja me uvek obori s'nogu i iznova i iznova se odusevljavam kao da ga gledam prvi put
      sigpic

      Comment


      • http://www.imdb.com/title/tt1640711/

        Vrhunska komedija. Bukvalno sam plakao od smeha pola filma

        Comment


        • Safety Not Guaranteed (2012)

          odlican.
          It is not the violence that sets a man apart.
          It's the distance he's prepared to go.

          Comment


          • Odgledao Lincoln (2012) .

            Ima malo praznog hoda, sto je normalno za Spielberga i dva i po sata,
            ali Daniel Day-Lewis razbio ulogu. Svaku godine cim najavi da ce raditi
            film treba mu odmah dati Oskara za najbolju ulogu. Briljantno.

            Gledao i De rouille et d'os (Rust & Bone) (2012).

            Odlicna drama. Mozda jedan od najboljih filmova ove sezone. Definitivno
            pri samom vrhu. Matthias Schoenaerts razbio ulogu. Odlican je bio i u
            Bullhead (2011). Za Marion ne treba trositi reci. Sjajna gluma.
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • Originally posted by Ljuba90 View Post
              Ja zaboravio da se pohvalim da sam pre par dana gledao "My left foot" sa DDL-om.

              Covek je objasnio neke stvari
              Pošto si taj tek sada gledao ... a da li si ovaj http://www.imdb.com/title/tt0107207/ ?

              DDL jedan od mojih omiljenih, fantastičan je.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Odgledao End of Watch (2012) skroz mi je dobar,
                mada malo izgleda kao rip-off Southland-a.

                I am the police, and I'm here to arrest you. You've broken the law. I did not write the law. I may disagree with the law but I will enforce it. No matter how you plead, condole, beg or attempt to stir my sympathy. Nothing you do will stop me from placing you in a steel cage with gray bars. If you run away I will chase you. If you fight me I will fight back. If you shoot at me I will shoot back. By law I am unable to walk away. I am a consequence. I am the unpaid bill. I am fate with a badge and a gun. Behind my badge is a heart like yours. I bleed, I think, I love, and yes I can be killed. And although I am but one man, I have thousands of brothers and sisters who are the same as me. They will lay down their lives for me and I them. We stand watch together. The thin-blue-line, protecting the prey from the predators, the good from the bad. We are the police.
                Jake Gyllenhaal & Michael Peña su odlicno izneli citav film.
                Deluju gotovo flawless, pogotovo u small-talk scenama.
                It is not the violence that sets a man apart.
                It's the distance he's prepared to go.

                Comment


                • There will be blood - nije mi se svideo. Sjajna gluma DDLa je jedina svetla tacka ovog filma. Prica nije dovoljno jaka i nema neku spec poentu. Muzika je ocajna, prvo klise muzika iz losih horor filmova, pa iz starih crtanih filmova, pa opet iz horora. Stvarno mi nije jasna i totalno se ne uklapa u atmosferu filma. Scene se Eli-em i DDL-om su fantasticne
                  In The Name Of The Father - fantastican film Jos jednom fantasticna rola Lewis-a. Jaka prica po istinitom dogadjaju sa sjajnom podrskom pokojnog Pete Postlethwaite-a i Emme Thompson.Film me je bas uvukao i moram priznati da sam se malo emocionalno uneo u pricu. Preporuka
                  My left Foot - mozda i najbolje izdanje DDLa

                  Gledajuci sva tri filma jedan za drugim, mogao sam samo da se divim njegovoj glumi. Stvarno je covek...pa nemam reci.
                  Al mogao bi da snimi neku komediju, posle ova 3 filma sam se gadno izdeprimirao
                  It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                  Comment


                  • Reci da There Will Be Blood nema dovoljno jaku pricu je
                    elementarno nepoznavanje kinematografije.

                    Jonny Greenwood sa soundtrackom pomerio granice.
                    U top pet prethodne dekade.

                    nuff said.
                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment


                    • http://www.imdb.com/title/tt0758745/

                      Odgledah i poslednju epizodu. Za mene strasna serija i moram priznati da ce mi nedostajati

                      Comment


                      • Sto se mene tice, komedija ova: Out Cold

                        Comment


                        • http://www.imdb.com/title/tt0404390/

                          Nakon dugo vremena, odgledao sam ga drugi put. Ovog puta od pocetka do kraja.
                          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                          Comment


                          • Ako vam je dosadno kao i meni,a ne mozete da zaspite pre 3,sad u 01:00,ima extra film na Pink Family...;)
                            Into the wild je u pitanju,gledao sam ga relativno skoro i odushevio me,i ponovo cu da ga gledam...

                            http://www.imdb.com/title/tt0758758/

                            Spoiler


                            Da neko ne pomisli da reklamiram nesto ili tako....samo mi je mnogo dosadno,a mozda pomognem nekome ko je u istoj situaciji kao i ja...
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Upravo gledao "Argo", film Bena Afleka, za koje kritike kazu da ce biti jedan od glavnih pretendenata na dodeli oskara u februaru sledece godine.

                              http://www.imdb.com/title/tt1024648/

                              http://www.youtube.com/watch?v=w918Eh3fij0

                              Film jeste pomalo patriotski, ali radjen je iskljucivo na istinitim dogadjajima. Tajna misija za izbavljanje sestoro americkih zarobljenika u Iranu, nakon iznenadnog opsedanja americke ambasade u Teheranu...

                              Zanimljivo i dinamicno, film drzi paznju tokom citavog toka, doduse malo predvidiv na kraju, ali sobzirom da je istinita prica nikako nije moglo drugacije. Pohvale Benu Afleku koji me je prijatno iznenadio u ulozi reditelja, dok u glumackom delu nije pokazao nista specijalno.


                              Verujem da ce se vecini dopasti i slobodno ga pogledajte
                              sigpic

                              Comment


                              • Rezervisano
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X