Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA PLAYOFFS 2017

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Победа View Post
    После Меџика, Карима, Мајкла, Шека, Кобија, Бирда, Расела сигурно. За сада, мада до краја каријере ће престићи неке. Написаћу ускоро мало дужи коментар о Коби-ЛеБрон поређењу.
    Jedina stvar gdje je Kobe ispred LeBrona jeste 5>3. A i tu je bio samo 2 puta mvp finala, dok je LeBron bio 3. Isto tako je bio samo jednom mvp lige, a LeBron cetiri puta. LeBron ce biti ispred Kobea i u svim statistickim parametrima kad zavrsi karijeru. Poenima, skokovima, asistencijama, procentima suta...

    Comment


    • Ево да напишем оно што сам обећао за Кобија и ЛеБрона.
      Пре свега да почнем од почетка каријера. Коби у првој сезони игра 15 минута по утакмици, док у другој 26 минута. Дозирана минутажа, морао је да се доказује итд. Док ЛеБрон улази у лигу као чудо природе, већ исхајпован максимално и игра 40 минута у просеку. Како је дошао у лигу, кренуо је хајп око њега и прича да може постати један од највећих икада. Тај хајп није пратио Кобија. Никада није маркетиншки форсиран као ЛеБрон.

      Такође велика је разлика, јер екипе никада нису биле прављене за Кобија. У његовом прајму, после одласка Шека из Лејкерса, Коби је имао веома, веома лошу екипу. После тога је направљена солидна екипа с Гасолом, али то није јачина као Кливленд или Мајами рецимо.
      Да не причамо о томе што је Коби морао много више да вуче екипу, што кроз регуларни део сезоне, што кроз плеј-оф. ЛеБрон данас има такву екипу и конкуренцију на истоку да буквално игра с пола снаге и регуларни део и плеј-оф.

      ЛеБрону се као огроман успех наводи да је одвео екипу до финала 2007. Јесте била крш екипа, али погледајте конкуренцију тада. Матори Пистонси, Нетси и Вашингтон који је играо без Батлера и Аренаса. Док је Коби увек играо на веома зајебаном западу. Почевши од Санса, Даласа, константних Спурса да би се на све то појавила млада и јака Оклахома. Исток је имао 2 добре екипе касније, Бостон и Орландо. Чикаго је изгледао као претња, али се Роуз повредио. Никси су увек били неозбиљни, Бостон се распао, Торонто је смешна екипа, а Индијана се распала на крају оне сезоне када су били први. Атланту никада нисам сматрао озбиљном екипом.

      Што се одбране тиче, мени је ту Коби бољи. Брже руке и бржи рад ногу. ЛеБронова једина предност је што је мало виши и јачи.

      Што се тиче нападачке игре, Коби је у игри 1на1 далеко комплетнији. Шут, дриблинг и пост игра, доста бољи Коби. ЛеБрон је несебичан, али је увек имао боље саиграче од одласка из Кливленда па му је лакше у таквој екипи да доминира и има феноменалну статистику.

      Гледати МВП је тек глупост, Кари с 23 поена у просеку узео оне године МВПа, а рецимо Харден или Вестбрук с много бруталнијом сезоном ће извисити. Испаде да је Кари бољи играч јер има 2 МВПа, неко од ове двојице 0.
      А и Кобију није дат МВП када је бележио 35 поена по мечу, мислим о чему даље да причамо.

      Ово су неке чињенице које се морају сагледати. ЛеБрон је усрао финале против Даласа, док му је Реј Ален дупе извадио после омашене тројке против Спурса. То су исто чињенице. Има 5 пораза у финалима што је недопустиво за "највећег" икада.

      Да не будем да сам хејтер само, мислим да је ЛеБрон убедљиво најбољи и најдоминантнији играч после Кобија у НБА, али због неких чињеница не може бити већи од Кобија. Уосталом сулудо је поредити играче из различитих периода. Малоун који је други најбољи стрелац икада и можда најбоља четворка лиге икада (ту негде с Данканом) никада није узео прстен, па га нико не сматра у топ10-15 играча свих времена, а његова мана је што се родио у погрешно време и играо против Булса она финала.

      Comment


      • Trenutno mi se ne da odgovarati na dosta ovih stavova jer ucim , ali odgovoricu samo za odbranu. Kobe je cuvao odlicno keceve i dvojke, dok Lebron moze cuvati skoro sve. Lebron je veoma brz na nogama, covek sa tom masom i visinom ima predobru kordinaciju nogu. Kobe jeste bukvalno strpao u dzep svoje protivnike, ali je Lebron kompletniji defanzivac i kako on komanduje u odbrani za preuzimanje, za skok... ono je predobro.

        Comment


        • Искидао је одбрану ову серију. КД се није видео
          Last edited by Победа; 13-06-17, 21:29.

          Comment


          • Ja iskreno mislim da Durantulu, kad je u formi, 1 na 1 ne moze niko zaustaviti. Covek od 211 cm da onako sutira, da se onako krece, samo cu reci freak.

            Comment


            • Вероватно је један од најталентованијих играча свих времена.

              Није ЛеБрон толико добар у одбрани, доста играча је с њим могло да изађе на крај. Рецимо први ми пао на памет Пол Џорџ који је увек врхунски играо против ЛеБрона у плеј-офу, онда Кавај Ленард итд.

              Comment


              • Kakve veze ima pocetni hajp sa time kakvi su igraci postali? Cak je i teze bilo LeBronu jer se morao izboriti sa ogromnim pritiskom i ocekivanjima. Jako puno igraca je doslo na velika vrata pa su malo pokazali.

                Jeste Kobe imao losu ekipu nakon sto je Shaq otisao. Neke 3-4 godine dok mu nisu doveli Gasola. I on nista nije mogao uraditi sa njima. Sa druge strane i LeBronova ekipa je bila jako losa, ali ih je on odvukao cak do finala i to sa samo 22 godine. Tacno je da je zapad bio jaci, ali stvarno mislis da bi Kobe sa onim Clevelandom izbacio Detroit?

                Odgovorio ti je covjek vec zasto je LeBron bolji u odbrani. Moze da cuva od 1-4 sve pozicije, Kobe ne moze. Sto se tice napada, bolji procenti suta iz igre i bolji asistent. Mnogo efikasniji igrac.

                Da bi dobio mvp nagradu moras biti medju prve tri ekipe lige obicno. Ove godine bi se mogao desiti izuzetak jer ce vjerovatno to uzeti Westbrook.

                Glupo se ravnati prema porazima u finalima. Po tebi bi bilo bolje da je igrao tri finala i ima sada 3-0 nego ovih 3-5? Znaci bolje ispasti u prvoj rundi nego doci do finala?

                LeBron je najveci igrac poslije Duncana. Duncan se smatra za najboljeg igraca ere u koju spada i Kobe.

                Comment


                • Није само почетни хајп, кроз целу каријеру је ЛеБрона пратио хајп, док Кобија није.

                  Не знам да ли би избацио, али такође не знам да ли би ЛеБрон да је на западу у тиму Лејкерса освојио 2 титуле које је Коби узео.

                  ЛеБрон не може да чува 1-4. Можда је могао некада, више не може.

                  Па боље да му екипа испадне раније јер нема довољан квалитет и не изгуби рецимо од Даласа, него да буде директан кривац за изгубљену ту серију јер је очајно одиграо под притиском.

                  Мени је Коби већи играч од ЛеБрона, теби није. Нема сврхе дискутовати више.

                  Comment


                  • Postavio sam gore linkove strucnih lica. Nisu oni ni toliko blizu da se moze raspravljati.

                    Cudi me da navijac Celticsa precjenjuje Kobea. Obicno nije omiljen medju njima.

                    Comment


                    • E ako je Majkl bolji onda bi i Kobi po nekoj logici kao igrac najslicniji njemu(samo da ne dodje do zabune sad ce neko da prica Majkl je ovo radio Kobi nije ili je Majkl je bolji u onome itd. nisam rekao isti nego slican) takodje bolji. Nije bas sve ni u brojkama, Lebron mnogo dize procente na poladanja prodore i kucanja, sto moze zbog predispozicija a ne talenta(mislim ne kazem da nije talentovan nego dzabe ti sav talenat ako si visine Spada ili cak Magzija, mnogo ces redje tako davati koseve i mnogo vise moras da se trudis.) Realno potpuno drugacija vrsta igraca, Lebron je vise All Round igrac, ali meni je Kobi ispred. I to ne govorim zato sto je izgubio 5 finala prelazio u drugi tim zbog titule, birao tim itd, nego jednostavno bih uvek vise voleo da u timu imam Brajanta nego Dzejmsa. Jako je tesko porediti pozicije, na primer ja nikada ne bih mogao da stavim 2 centra u top5 zato sto volim poziciju 2 najvise volim fejdavej, sut za 3, izolaciju itd. A nije da medju centrima nema dobrih kandidata. Ja misli da je malo vise fer gledati igrace po pozicije nego ovako meati babe i zabe. Jer ni konstitucija ni stil igre to ne dozvoljavaju. Zato nikad ne mogu da se slozim da je Dankan bolji od Kobija

                      Comment


                      • Originally posted by Победа View Post
                        Није само почетни хајп, кроз целу каријеру је ЛеБрона пратио хајп, док Кобија није.

                        Не знам да ли би избацио, али такође не знам да ли би ЛеБрон да је на западу у тиму Лејкерса освојио 2 титуле које је Коби узео.

                        ЛеБрон не може да чува 1-4. Можда је могао некада, више не може.

                        Па боље да му екипа испадне раније јер нема довољан квалитет и не изгуби рецимо од Даласа, него да буде директан кривац за изгубљену ту серију јер је очајно одиграо под притиском.

                        Мени је Коби већи играч од ЛеБрона, теби није. Нема сврхе дискутовати више.
                        I ja kažem da ne može više od 1-4 da čuva, sad samo od 1-5 može da čuva.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Reise View Post
                          I ja kažem da ne može više od 1-4 da čuva, sad samo od 1-5 može da čuva.
                          Нек спусти КДа прво испод 30, лако ће онда бекове и центре касније

                          Comment


                          • Originally posted by p4p1 View Post
                            Ako LeBron dobije ove Warriorse, momentalno mu dići spomenik u Ohaju. Očekujem da otkine jednu, sve preko toga je zadivljujuće
                            I za tu jednu im je trebalo jedno istorijsko šutersko veče, koje je došlo kao rezultat poprilično katastrofalne odbrane Warriorsa za njihove standarde, ali i vidno velike želje Cavsa da se ne predaju bez borbe, sačuvaju čast. I da im ne daju da opet slave u Clevelandu, što je i napomenuo Kyrie u intervjuu posle tog meča.
                            To što jedan od najboljih igrača u istoriji uz 2 All-Star igrača u timu može da uzme jedan meč dovoljno govori koliko je bolesno moćna ova ekipa Warriorsa. Da od svih preostalih igrača u ligi neko sklopi najbolji mogući tim, nisam siguran da bi ih dobili.

                            Veliki razlog za to je što u timu imaju dva nesebična superstara. Koja takođe nemaju "alfa mužjak" ličnost i jednostavno se savršeno uklapaju i dopunjuju. Ceo tim tako funkcioniše, ljudi uživaju da dodaju loptu. Zato imaju sjajan protok lopte, u skoro svakom napadu se nešto dešava, neko trči, izlazi iz blokova, protrčavanja iza leđa, u reket.. neverovatno teško ih je pohvatati, ne pogubiti se u preuzimanjima.
                            A onda na sve to dodaš Curry i Durant p'n'r. Kako ono odbraniti, stvarno ne znam. Durant je generalno bio spektakularan, nisam očekivao da će baš ovako brutalno odigrati. Ako ništa drugo, imao je ogroman pritisak na sebi, ali se očigledno lako izborio s istim.

                            Još jedna reč koja ima veliku ulogu za ovaj tim je žrtvovanje. Od finansijskog, do igračkog.
                            Klay Thompson. Čovek je konstantno neopravdano izozastavljen iz priče za najboljeg defanzivca lige. Delom jer u timu imaš Greena, kojem je to jedno od glavnih vrlina. Delom jer nema visinu, ali nije normalno šta on radi u odbrani. Videste li kakvu je odbranu u postu igrao kad se nađe u mismatchu? Protiv Lovea, Jamesa.. čovek s onom visinom i onakvom konstitucijom ne bi smeo to da radi. Nerealno je. Za spoljnu liniju već znamo, doduše ne postoji igrač koji može Irvinga braniti 1 na 1 (o tome nešto kasnije), pa tako ni Klay, ali teško da ga neko može staviti u poziciju da toliko mora da radi za poene. I sva ta potrošnja u odbrani se odrazila na njegov napadački arsenal. Mnogi bi popustili u odbrani, imamo gomilu primera igrača koji odbranu ne igraju kad ih ne ide u napadu. Ne i Klay.

                            Jedan od najvećih razloga zašto je KD došao je i to što ga je između ostalog i Steph aktivno regrutovao. Znajući da će se to odraziti na njegova individualna dostignuća, da će verovatno MVP hipotetičkog finala biti KD kao što se i desilo. Da će ostati u senci npr. što je Curry beležio 27p, 9,5a i 8s po meču. Warriorsi su definicija timskog duha i prave atmosfere za jedan klub.

                            Pomenuo bih još Iggya, koji je opet dosta dobrog doprineo sa fantastičnom odbranom pre svega, kao i Livingstona. Čovek koji je pretio da nestane sa NBA mape je našao sebi bitnu ulogu u jednoj šampionskoj ekipi. A uvek dobro dođe kada backup plej poseduje jedan neodbranjiv potez. Fadeaway u postu koji je doveo skoro do savršenstva i koji niko ne može da odbrani, jer je jednostavno viši od svakog svog čuvara.


                            Što se Cavsa tiče, biće zanimljivo videti kako će pokušati da odgovore sledeće sezone. Krenule odmah neke trejd priče Love-George, ali po meni im to ništa dobrog ne donosi.
                            LBJ je odigrao ono što se od njega i očekuje. Teško možeš osporavati čoveka koji je prvi u istoriji završio NBA finala beležeći tripl-dabl u proseku. Ono što ga manje-više prati kroz celu karijeru desilo se i sad, sveukupno je loše odigrao zadnje četvrtine utakmica. Godinama od njega traže da u takvim situacijama bude agresivniji, ali to jednostavno nije on. On će uvek gledati da nađe slobodnog šutera, nego li da isforsira nešto za sebe. Nekome je to okej, nekome nije, ali to je LBJ i ništa se tu neće promeniti. Onaj takeover protiv Detroita iz mlađih dana je izuzetak koji potvrđuje pravilo. Kriviti ga za ovo finale je apsurd.

                            Irving je zato jako interesantan. Teško je izmeriti i uporediti koliko dobrog, a koliko lošeg donese svom timu. 1 na 1 je jedan od najboljih na svetu, verovatno je već sad najbolji finišer u reketu u istoriji sa pozicije PG. Daš mu loptu i doneće ti poene. Problem je što osim toga malo toga doprinosi. Seća li se neko neke izolacije za njega koja nije završena njegovim šutem, da je uključio nekog drugog u napad, iskreirao šut za nekog? Odbrana mu je isto bila vrlo diskutabilna, i vidno lošija od one u prošlom finalu. Ni ona nije bila spektakulrna svakako, ali je bar pokazivao mnogo više volje i želje da je igra.
                            Odrazi se to sve uglavnom na +/-. Bez LeBrona, pitanje da li bi on uopšte uveo ovaj tim u PO. Jednostavno ne čini igrače oko sebe boljim, ali ni malo.

                            Enivej, razumem da ljudi ne gotive Duranta sad, ali mi je teško da razumem kako se u globalu može hejtovati ovaj tim Warriorsa, jer stvarno igraju prelepu košarku, a osim KD-a, izgradili su sve to kroz draft maltene. Ali dobro. I Green verovatno ne pomaže.
                            Bojim se samo da vrlo brzo ne postane monoton NBA. Valjda će biti neke konkurencije za Golden State. Videli smo da su zdravi Spursi mogli da im zadaju probleme, ako dođe CP3, bilo bi zanimljivo gledati to finale konferencije. Ne verujem da bi ih dobili, ali verujem da bi bili konkurentni.
                            Last edited by p4p1; 14-06-17, 01:02.

                            Comment


                            • Gledao sam Lebrona u sedam od osam finala, protiv Sparsa 2007. nisam gledao. Od tih sedam finala samo u jednoj seriji nije bio najbolji igrač. Novicki je bio najbolji u toj jednoj, ujedno i najgoroj seriji Lebrona od svih odigranih u karijeri. Inače, meni je taj plej of 2011. najomiljeniji od svih. Zadnji put sam gledao Brendona Roja, ostala mi u sjećanju ta jedna utakmica protiv Dalasa gdje se Portland vratio od -23 zahvaljujući Roju kad je postigao 18 poena u 4/4 za pobjedu Portlanda. Na moju žalost prošao je Dalas tu seriju. U sledećoj su im došli Brajantovi Lejkersi, pa su ih počistili sa 4-0, iako su Lejkersi bili veliki favoriti tu. Posle njih mlada Oklahoma, nešto malo teži posao, 4-1. A u finalu Dalas kao potpuni autsajder dobija Majami. Ne može na ljepši način da se osvoji titula od te koju je osvojio Dalas.

                              Dok je bio u Majamiju, navijao sam protiv njih svaku utakmicu. Jbg, volim da gledam autsajdere kako pobjeđuju favorite, kao i većina ljudi na svijetu. Nisam Lebrona cijenio dok je bio u Majamiju. Od samog početka kako je taj tim napravljen i njegova svrha da on postane najveći svih vremena i da se pojure Džordanovi Bulsi. Onaj fazon, uzimamo šest titula zaredom. Glupost čista. Ovaj period u Klivlendu mi je prihvatljiviji malo, iako je i ovaj Klivlend napravljen da osvaja titule. Ali to je do Lebrona, u koji god tim da ode, taj tim je konkurent za titulu. To je jedna od stvari zašto ga čini najboljim igračem današnjice. Njegove igre govore u posljednje vrijeme, niko mu nije ni blizu. To je za mene najveća razlika između Kobija i Lebrona.

                              Onaj prvi duel sa Voriorsima 2015. u finalu je bilo nešto što nikad nisam vidio. Povrijeđeni Lav i Kajri, a Lebron vuče ekipu sam. Bukvalno nadljudski napori. Onako da jedan čovjek grize mi je bilo nevjerovatno. Pravi saigrače boljim za 50%. Ugazio ih je sa onako malo podrške, ali nije mogao protiv umora na kraju. Da su imali više dana odmora, rekao bih da je Klivlend mogao da dobije to finale i bez Lava i Kajrija. Ono finale 2016. mi je nekako napumpano, previše loših stvari se desilo Voriorsima koji su poklekli, iako su mnogo bolji tim bili. Povrede, suspenzije... Ubijen im je momentum bio. Ali će se to finale pamtiti Lebronu više nego ono koje je najgore odigrao, 3-1 preokret se neće zaboraviti. Ovogodišnje finale je najbolja igra Lebrona ikad koju sam ja gledao. Ne možeš manu da mu nađeš. Šut, skok, razigravanje, odbrana, trud... Ali nije bilo sile da se dobiju ovi Voriorsi, previše dobrih igrača. Izgledaju isto kao da je Amerika poslala tim na Olimpijske igre, eto kolika je to dominacija.

                              Nikako ne bi uzeo u razmatranje ove poraze od Voriorsa u lošem smislu za Lebrona. Ne možeš da mu prigovoriš kad ima 33-12-10 u cijeloj seriji protiv ovako dominantnog tima. Pa nije mogao da zaustavi cijeli tim Voriorsa u odbrani. Ko bi zaustavio ovakvog Durenta? I to moraš prvi da istrčiš kontru, da završiš sa polaganjem, zakucavanjem ili asistencijom i onda puni šprint u odbrani da braniš najboljeg napadača lige. I tako cijelu utakmicu... Nemoguće.

                              Pričaš o Kobiju tu samo u pozitivnom smislu i još si rekao da ekipe nisu pravljene za njega. A taj isti Kobi rasturio jedan od najmoćnijih timova u istoriji lige poslije tri osvojene titule da bi igrao sa Smush Parkerom i sličnim likovima samo zbog svog ega i mišljenja da će tako doći do slave. Naigrao se baš fino tih sezona. Pa je kasnije shvatio da ne ide i da mora da ima dobre saigrače da bi stigao do vrha. Doveli mu Gasola u najsmješniji trejd ikad i to dok je ovaj bio na vrhuncu. Oćeš da kažeš da tim Lejkersa sa Kobijem, Gasolom i Odomom ne može da parira Majamiju sa Lebronom, Vejdom i Bošom? To su gluposti brate. Nije mogao Kobi bez ikakve podrške da dobije onog Bostona.


                              Ne zamjeri Papi što moraš da slušaš ove priče protiv Kobija. Dobar je taj 10000. post. Nije ni meni lijepo što moram ovako da pišem, ne volim prepucavanja između dva igrača, ali eto...
                              sigpic

                              Comment


                              • Postoje velike indicije da će Lakersi draftovati De'Aarona Foxa, jer Lonzo Ball nije zadovoljio na treninzima.
                                I sva ta medijska pompa koja se digla oko njega zbog njegovog oca, samo je negativno uticala na njegovo samopouzdanje.
                                UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                                Comment

                                Working...
                                X