Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monte Carlo 2017

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne mozes NAdala nazvati defanzivca, to je notoricka glupost. Narod kaze i Ferer defazivac, a lik od svakog udarca pokusava napasti. E sad sto nema 2 metra, sto nema servis od 220 km/h, i sto nema toliko kratke loptice u poenima kao sto to imaju neki serveri, e to je sasvim druga stvar. Rafa je mozda negovao neki defanzivan tenis na pocetku karijere, ali u biti to je kratak period. On te iz svaka moguca pozicija napadne, dakle kad je to moguce on smesta napada, a to nije defanzivan tenis. On te svom velikom snagom lagano izbacava sa terena, jer igra sa velike kolicine spina.
    OVAKO

    Comment


    • I rasprave. Ako jači udarac znači i ubojiti onda bi Mirza Bašić trebao da je bolji igrač od Damira a što nije tako.
      Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

      Comment


      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
        Ne mozes NAdala nazvati defanzivca, to je notoricka glupost. Narod kaze i Ferer defazivac, a lik od svakog udarca pokusava napasti. E sad sto nema 2 metra, sto nema servis od 220 km/h, i sto nema toliko kratke loptice u poenima kao sto to imaju neki serveri, e to je sasvim druga stvar. Rafa je mozda negovao neki defanzivan tenis na pocetku karijere, ali u biti to je kratak period. On te iz svaka moguca pozicija napadne, dakle kad je to moguce on smesta napada, a to nije defanzivan tenis. On te svom velikom snagom lagano izbacava sa terena, jer igra sa velike kolicine spina.
        A kako bi nazvao Rafinu igru kada stoji 3 metra iza osnovne, sem defanzivnom, što ne znači da i odatle može napasti
        Ili kako nazvati Rogerovu igru kada udje metar u teren, sem ofanzivnom, što ne znači da se odatle može i braniti
        Last edited by Dekson; 25-04-17, 10:24.
        Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

        Comment


        • Originally posted by Dekson View Post
          A kako bi nazvao njegovu igru kada stoji 3 metra iza osnovne
          I sta ima veze gde stoji? Rafa i Stan su jedini igraci koji mogu da kontrolisu poen 3 metara iza osnovne jer im snaga dozvojlava. On stoji tamo zbog vece sigurnosti i da pokrije veci deo terena. Mada zadnje 2 godine stoji mnogo blize osnovne.
          OVAKO

          Comment


          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
            I sta ima veze gde stoji? Rafa i Stan su jedini igraci koji mogu da kontrolisu poen 3 metara iza osnovne jer im snaga dozvojlava. On stoji tamo zbog vece sigurnosti i da pokrije veci deo terena. Mada zadnje 2 godine stoji mnogo blize osnovne.
            Po nekoj logici u sportu kad napadaš ideš napred a kad se braniš povlačiš se nazad.
            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

            Comment


            • Nadal nikad nije imao snagu kakvu Stanimal ima, on raznosi sa osnovne linije, bas je smesno uporedjivati ih.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Nadal nikad nije imao snagu kakvu Stanimal ima, on raznosi sa osnovne linije, bas je smesno uporedjivati ih.
                Ovo je nesto najnetocnije sto sam ikada procitao. Cuj Nadal nikada nije imao snagu kao Stan, tito dragi sta sam ja procitao.
                OVAKO

                Comment


                • Originally posted by Dekson View Post
                  Po nekoj logici u sportu kad napadaš ideš napred a kad se braniš povlačiš se nazad.
                  Deksone, Rafin stil igre je da igra sa mnogo spina, a ako to radi sa osnovne nece imati isti uticaj kao sto to radi tri metara iza. Jel kapiras? Ne znaci da je defanzivac ako stoji iza, aman ljudi sta vam je. Da je on defanzivac ne bi nikada uzeo vecu titulu od Barselone.
                  OVAKO

                  Comment


                  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                    Ovo je nesto najnetocnije sto sam ikada procitao. Cuj Nadal nikada nije imao snagu kao Stan, tito dragi sta sam ja procitao.
                    Pa nije, Stanimal je po tom pitanju bas brutalan, ne znam sto je to tesko priznati
                    Ni Role nikad nije imao tu sirovu, brutalnu snagu koju ima Stan, kakve to veze ima
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Pa nije, Stanimal je po tom pitanju bas brutalan, ne znam sto je to tesko priznati
                      Ni Role nikad nije imao tu sirovu, brutalnu snagu koju ima Stan, kakve to veze ima
                      Pa to sto Nadal ne lupa iz svake pozicije kao Stan ne znaci da nema snage. Pogledaj Rafine forhende, znas li ti kakva je snaga potrebna da plasiras fh sa 4000+ obrtaja u zadnji deo terena a odigran 3 metara iza?
                      OVAKO

                      Comment


                      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                        Deksone, Rafin stil igre je da igra sa mnogo spina, a ako to radi sa osnovne nece imati isti uticaj kao sto to radi tri metara iza. Jel kapiras? Ne znaci da je defanzivac ako stoji iza, aman ljudi sta vam je. Da je on defanzivac ne bi nikada uzeo vecu titulu od Barselone.
                        I tu grešiš, generalno se visoki spinovi smatraju defanzivnim udarcima, dok se generalno ravnjače smatraju ofanzivnim zbog veće prodornosti, izmedju ima milion varijacija. Puno zavisi od konkretne situacije na terenu.
                        Last edited by Dekson; 25-04-17, 13:02.
                        Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                        Comment


                        • Originally posted by Dekson View Post
                          I tu grešiš, generalno se spinovi smatraju defanzivnim udarcima, dok se generalno ravnjače smatraju ofanzivnim zbog veće prodornosti. To je samo generalno a svakako dase može napsti i spinom, puno zavisi od konkretne situacije na terenu.
                          Dakle viner sa spinom je defanzivan viner?
                          OVAKO

                          Comment


                          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                            Pa to sto Nadal ne lupa iz svake pozicije kao Stan ne znaci da nema snage. Pogledaj Rafine forhende, znas li ti kakva je snaga potrebna da plasiras fh sa 4000+ obrtaja u zadnji deo terena a odigran 3 metara iza?
                            Ali on nece tim udarcem da izbije reket iz ruke protivnika, o tome ja pricam.

                            Ali ok, Nadal je najbolji, najjaci, najlepsi,...dodaj po potrebi
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                              Dakle viner sa spinom je defanzivan viner?
                              Nebitan je naziv,kod svakog igrača preovladava neka vrsta dominantnog udarca, koji mu je najprirodniji, po kojem ga možeš svrstati u ofanzivca ili defanzivca, ali to opet ne znači da ne koriste i druge udarce ali redje
                              Stefko bre ne vuci me više za jezik, otićemo u tešku filozofiju i priču koja nema kraja
                              Last edited by Dekson; 25-04-17, 11:01.
                              Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Ali on nece tim udarcem da izbije reket iz ruke protivnika, o tome ja pricam.

                                Ali ok, Nadal je najbolji, najjaci, najlepsi,...dodaj po potrebi
                                Ne znam zasto probujem da ti objasnim nesto sto nikada neces shvatiti.
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X